Σελ. 18 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 852

Θέμα: Vodafone ZTE H268Q

  1. #256
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φυσιολογικο ειναι. Και καλα ειναι που εχεις 100Mbps στα 2.4

  2. #257
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν συνδέομαι με το κινητό WIFI 2.4 σε speedtet πάω ταχύτητα 100000 kbps
    Όταν συνδέομαι με το κινητό WIFI 5G σε speedtet πάω ταχύτητα 200000 kbps
    Δηαλη στα 100000 καταλαβαινεις διαφορα?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  3. #258
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηαλη στα 100000 καταλαβαινεις διαφορα?
    Ναι θέλω να πιστεύω ότι πάμε μπροστά .
    Στα 200000 kbps είναι ο μισός χρόνος θεωρητικά πάντα !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavai : 05-11-22 στις 18:11.

  4. #259
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    το 2.4ghz δικτυο εχει οριο στο ποσο μπορει να "δωσει". για αυτο και βγαινουν νεωτερα δικτυα που μπορουν να εχουν μεγαλυτερες ταχυτητες. να λες και παλι καλα που στο 2.4ghz δικτυο πιανεις τοσο.

    επισης το "μισος θεωρητικα χρονος" ειναι ακυρο στην πραξη. οταν πχ το μεγιστο stream που σου δινει μια πλατφορμα ειναι πχ 50mbps, εσυ ειτε 100αρα, ειτε 200αρα ειτε 1000αρα, 50 θα χρειαστεις για να δεις το stream στην τηλεοραση σου. η 100αρα, 200αρα κλπ κλπ συνδεση θα σε βοηθησει στο να μπορουν ολες οι συσκευες να εχουν καλο ιντερνετ κ να καταναλωνουν multimedia, χωρις να δημιουργει προβλημα οταν τραβα ιντερνετ καποια αλλη συσκευη.

  5. #260
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εκει που εχω βαλει καρφωτη ΙΡ, δεν αλλαζει ποτέ, και δε θελω

    Για το πρωτο που λες, παλι δε μπορεις να ορισεις καρφωτη ΙΡ σε ολα τα λειτουργικα?

    Και φυσικα οταν αλλαζω router, δεν τις ξαναοριζω
    Το θεωρώ dirty αυτό (να το ξαναβαζω σε κάθε λειτουργικό)
    Ασε που όταν τρέχεις απο USB δεν έχεις persistent confguration έτσι κι αλλιώς

    Κεντρικό management. Δεν ξέρω αν είναι καλό για την οικονομία ( ) αλλά για τις IPs, DNS είναι τέλειο. Γι' αυτό υπάρχει και το DHCP. Πήγε να καλύψει το χάος του Static.

  6. #261
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    1)ξερει κανεις τα hardware specs του συγκεκριμενου;
    2)δεν υπαρχει πλεον καταγραφη των κλησεων στο voip->status.

  7. #262
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γεια σας παιδιά, δεν ξέρω αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα με εμένα, αλλά ενώ στην αρχή είχα κανονικά IPv6, πλέον δεν έχω, έκανα restart και τίποτα, δεν μου δίνει. Ενώ είναι ανοιχτή η ρύθμιση.

  8. #263
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά, δεν ξέρω αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα με εμένα, αλλά ενώ στην αρχή είχα κανονικά IPv6, πλέον δεν έχω, έκανα restart και τίποτα, δεν μου δίνει. Ενώ είναι ανοιχτή η ρύθμιση.
    Ειναι σε πιλοτικο σταδιο ακομα δεν δινουν παντου.
    Αλλες φορες εχουμε αλλες οχι.

    Θα το διαπιστωσεις αν παρεις την τεχνικη υποστηριξη που θα σου πουν πως δεν δινουμε v6 ενω μπορει να ειχες πριν μια ωρα..

  9. #264
    Εγγραφή
    13-01-2019
    Περιοχή
    Cyprus
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Cyprus
    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ βοηθήστε και εμένα εχω το ιδιο μόντεμ αλλά είμαι απο Κυπρο και δεν είναι το ιδιο username-password. εχω διαβάσει και τις 18 σελίδες αλλά δεν έβγαλα ακρη... εχω μπει και εδώ https://github.com/mkst/zte-config-utility/issues/47 αλλά δεν εχω καταλάβει τι να κατεβάσω και πως να το κανω.. το config.bin το εχω αλλα μεχρι εκει. πρέπει να κατεβάσω python? και που βαζω τις εντολές?

  10. #265
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Χρειάζεται να εγκαταστήσεις την Python και να κατεβάσεις και το Utility από το GitHub. Τις εντολές τις τρέχεις σε Command Prompt...

  11. #266
    Εγγραφή
    13-01-2019
    Περιοχή
    Cyprus
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Cyprus
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται να εγκαταστήσεις την Python και να κατεβάσεις και το Utility από το GitHub. Τις εντολές τις τρέχεις σε Command Prompt...
    ευχαριστώ για την απάντηση!! Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του python η μπορώ να κατεβάσω την τελευταία ? εκτός απο python χρειάζομαι κατι άλλο να περασω? το Utility από το GitHub είναι απο το λινκ που ανέβασα σωστά?

  12. #267
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Kαλησπερες και απο μενα.

    στο σπιτι εχω 200αρα vodafone και παιρνω απο dslam της wind... ηλπιζα να μην εχω θεμα αλλα τελικα ειχα κ αρκετα μεγαλο μιας και ο αδερφος μου δουλευει με τηλεργασια απο το σπιτι, με αποσυνδεσεις καθε λιγες ωρες με το 300s. μιλησα με το support για να μου στειλουν το h268Q αλλα δεν το εστελναν χωρις να ερθει τεχνικος. ηρθε σμρ, τσεκαρε την γραμμη, την ειδε οτι ηταν αψεγαδιαστη και συγχρονιζε πολυ καλα μιας και ειμαστε πολυ κοντα στο dslam, και μου ειπε κ αυτος οτι γνωριζει κ αυτος το θεμα που υπαρχει με το 300s και θα γραψει αναφορα να μου στειλουν το h268Q... Σε αναμονη λοιπον κ εγω για το router αυτο ελπιζωντας να σταματησουν επιτελους οι ασχετες κ χωρις λογο αποσυνδεσεις που ειχαμε...

  13. #268
    Εγγραφή
    02-03-2008
    Περιοχή
    Νεος Κοσμος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Καλημέρα στην παρέα!
    Κάτοχος κι εγώ του συγκεκριμένου modem αλλά όχι και τόσο ικανοποιημένος.
    Μετά από πολλές κλήσεις για βλάβη πρώτα στην Nova,μετά στην Cosmote και τώρα στην Vodafone και καταλήγοντας ότι φταίνε οι γραμμές από το σπίτι μου στο καφαο του ΟΤΕ (ναι δεν έχω οπτική ίνα και το πιο τραγικό είναι μετά από 3 χρόνια προβλημάτων,έρχονται και σκάβουν για οπτική ίνα και σταματάνε 1 σπίτι πριν από μένα),επιτέλους λίγο ηρέμησα κι απλά έχω τώρα κάποιες λίγες αποσυνδέσεις.
    Τεσπά σας κούρασα...
    Έχω το μόντεμ αλλά είχα θέματα με το wifi του και έτσι ένωσα ένα ρούτερ TP-Link Archer c6 με ethernet πάνω στο ΖΤΕ και τώρα έχω καλύτερο και μάλλον πιο σταθερό wifi από πριν.
    Σαν άσχετος που είμαι θέλω να βάλω fritz!box για να διαχειρίζεται αυτό το ίντερνετ (μπας και μηδενίσω τις αποσυνδέσεις) και για να υπάρχει μια συσκευή στο σαλόνι(η γυναίκα με πρήζει).
    Κατάφερα με τους κωδικούς που δώσατε να μπω root αλλά λόγω ασχετοσυνης δεν έχω ιδέα πως να πάρω τους κωδικούς voip (username και password).
    Επίσης είδα ότι πολλοί το κάνατε με γέφυρα.Ειναι καλύτερη λύση από ένα fritz!box;Είναι εύκολο;
    Σε αυτά δεν το κατέχω και πολύ...

    Συγνώμη για το σεντόνι αλλά είμαι απελπισμένος.Οπου και να πάω με ακολουθεί κακό ίντερνετ μιλάμε και ποτέ δεν έχω χαρεί σταθερό ,ισχυρό ίντερνετ.

  14. #269
    Εγγραφή
    05-03-2016
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα σε όλους, έχω και εγώ το H268Q.
    Χθες, μετά από 1 εβδομάδα χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο (λόγω φορητότητας από οτε σε vodafone), είδα ξαφνικά ότι εχω wifi στο σπίτι (και στο foritotita.gr η τηλεφωνική γραμμή είχε περάσει στην vodafone..)! Κανένα μήνυμα από vodafone δε...εχω double play>> σταθερό & vdsl 100.

    Βάζω πάνω το H268Q....χαρούμενος εγώ.....και βλέπω ότι 1ον) το ρούτερ είναι κλειδωμένο στα 61mpbs και βγάζω ταχύτητα με το speedtest 50-55 Mpbs...
    και 2ον.) δεν έχω τηλέφωνο, μόνο ίντερνετ ! το voip μέσα στις ρυθμίσεις του ρούτερ εμφανίζει τον τηλεφωνικό αριθμό μου και δίπλα γράφει unregistered...
    και το λαμπάκι του phone μπροστά στο ρούτερ είναι σβηστό.
    Το δε λαμπάκι internet αναβοσβήνει πράσινο συνεχώς. το ίδιο και οι μπάντες 2.4 και 5gz

    Καμία ιδέα από τους πιό ειδικούς εδώ? μπορώ να κάνω κάτι εγώ από εδώ μόνος μου?

  15. #270
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frix_ath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους, έχω και εγώ το H268Q.
    Χθες, μετά από 1 εβδομάδα χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο (λόγω φορητότητας από οτε σε vodafone), είδα ξαφνικά ότι εχω wifi στο σπίτι (και στο foritotita.gr η τηλεφωνική γραμμή είχε περάσει στην vodafone..)! Κανένα μήνυμα από vodafone δε...εχω double play>> σταθερό & vdsl 100.

    Βάζω πάνω το H268Q....χαρούμενος εγώ.....και βλέπω ότι 1ον) το ρούτερ είναι κλειδωμένο στα 61mpbs και βγάζω ταχύτητα με το speedtest 50-55 Mpbs...
    και 2ον.) δεν έχω τηλέφωνο, μόνο ίντερνετ ! το voip μέσα στις ρυθμίσεις του ρούτερ εμφανίζει τον τηλεφωνικό αριθμό μου και δίπλα γράφει unregistered...
    και το λαμπάκι του phone μπροστά στο ρούτερ είναι σβηστό.
    Το δε λαμπάκι internet αναβοσβήνει πράσινο συνεχώς. το ίδιο και οι μπάντες 2.4 και 5gz

    Καμία ιδέα από τους πιό ειδικούς εδώ? μπορώ να κάνω κάτι εγώ από εδώ μόνος μου?
    Το λαμπάκι internet έτσι κάνει, αναβοσβήνει δίχως αύριο. Όσο για τα υπόλοιπα λογικά είναι σε δοκιμαστική φάση η γραμμή και όχι πλήρως ενεργοποιημένη γι'αυτό και δεν έχει έρθει μήνυμα από Voda.

Σελ. 18 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας