Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις, γιατί πρόσφατα είχα μια διαφωνία και δεν είμαι σίγουρος.

    1) Μπορείς να υπερχρεωθείς αν σε πάρει κάποιο άγνωστο νούμερο που να ξεκινάει από 69; Είτε σε πάρει στο σταθερό είτε στο κινητό.
    2) Μπορείς να υπερχρεωθείς αν πάρεις εσύ σε κάποιο άγνωστο νούμερο που να ξεκινάει από 69;

    Γνωρίζω ότι έχεις μια χρέωση όταν παίρνεις σε κινητό, αλλά θέλω να μάθω αν μπορεί κάποιος κακόβουλος να σε υπερχρεώσει όπως κάνουν αυτοί με τα 5ψήφια.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fishingdog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις, γιατί πρόσφατα είχα μια διαφωνία και δεν είμαι σίγουρος.

    1) Μπορείς να υπερχρεωθείς αν σε πάρει κάποιο άγνωστο νούμερο που να ξεκινάει από 69; Είτε σε πάρει στο σταθερό είτε στο κινητό.
    2) Μπορείς να υπερχρεωθείς αν πάρεις εσύ σε κάποιο άγνωστο νούμερο που να ξεκινάει από 69;

    Γνωρίζω ότι έχεις μια χρέωση όταν παίρνεις σε κινητό, αλλά θέλω να μάθω αν μπορεί κάποιος κακόβουλος να σε υπερχρεώσει όπως κάνουν αυτοί με τα 5ψήφια.
    Οχι οι χρεώσεις είναι συγκεκριμένες, σίγουρα δεν έχουμε εδω στην Ελλάδα χρέωση για εισερχόμενη κλήση, αν κάνεις εξερχόμενη θα σε χρεώσει ο πάροχος σου όσο είναι η κλήση προς κινητό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 02-06-22 στις 21:10. Αιτία: typo

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι η χρεώσεις είναι συγκεκριμένες, σίγουρα δεν έχουμε εδω στην Ελλάδα χρέωση για εισερχόμενη κλήση, αν κάνεις εξερχόμενη θα σε χρεώσει ο πάροχος σου όσο είναι η κλήση προς κινητό.
    Μπορείς να μου δώσεις κάποιο επίσημο λινκ που το λέει αυτό; Ότι δηλαδή μπορεί να χρεωθείς αόριστα από 5ψήφιο αλλά από 69 είσαι ασφαλής. Απ'ότι έψαξα δεν βρήκα κάτι.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι εννοείς επίσημο σύνδεσμο; Δεν υπάρχει κάτι διότι απλά ανέκαθεν οι εισερχόμενες κλήσεις δεν χρεώνονται, χωρίς εξαίρεση.
    Οι εξερχόμενες χρεώνονται ανάλογα τον καλούμενο αριθμό, βάσει τιμοκαταλόγου εκάστου παρόχου.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-05-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εξερχόμενες χρεώνονται ανάλογα τον καλούμενο αριθμό, βάσει τιμοκαταλόγου εκάστου παρόχου.
    Για παράδειγμα έχω Vodafone. Υπάρχει επίσημη σελίδα; Αυτόν τον τιμοκατάλογο εννοώ που γράφει όλα τα είδη νουμέρων που χρεώνεσαι αν τα καλέσεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχουν οι λοιπές κλήσεις.
    https://www.vodafone.gr/vodafone-ell...oipon-kliseon/

    Για τους συνήθης γεωγραφικούς αριθμούς σταθερής, κινητής και εξωτερικού κοιτάς τον παρακάτω σύνδεσμο.
    https://www.vodafone.gr/files/149074...ome_202205.pdf

  7. #7
    Εγγραφή
    29-05-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Thanks!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας