Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-2022
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Δέν υπάρχει Π?
    Unhappy
    Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση, είμαι μόνιμος κάτοικος στην Κέρκυρα εδώ και αρκετά χρόνια, και μένω σχετικά απόμακρα απο την κοντινή πόλη οπου και δεν έχω πρόσβαση σε τηλεφωνική γραμμή (Κολόνες) οπου οι κοντινότερες τερματίζουν λίγο πάνω απο 300 μέτρα απόσταση απο το σπίτι. Πώς, και αν, και ποιο ειναι το κώστος τοποθέτησης καθε κολόνας μέχρι το σπίτι? Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Θα απευθυνθείς στις τεχνικές υπηρεσίες του τοπικού ΟΤΕ. Πριν από 2-3 χρόνια είχε βγάλει ανακοίνωση ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, μετά από εξέταση προϋποθέσεων, υπάρχει δυνατότητα για επέκταση έως 200 μέτρα από το τελευταίο σημείο που υπάρχει δίκτυο, με κόστος προ ΦΠΑ ~10€/μέτρο.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CorfuSadnes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση, είμαι μόνιμος κάτοικος στην Κέρκυρα εδώ και αρκετά χρόνια, και μένω σχετικά απόμακρα απο την κοντινή πόλη οπου και δεν έχω πρόσβαση σε τηλεφωνική γραμμή (Κολόνες) οπου οι κοντινότερες τερματίζουν λίγο πάνω απο 300 μέτρα απόσταση απο το σπίτι. Πώς, και αν, και ποιο ειναι το κώστος τοποθέτησης καθε κολόνας μέχρι το σπίτι? Σας ευχαριστώ.
    Δες και την δυνατότητα να έχεις ίντερνετ και τηλεφωνία μέσω της κινητής τηλεφωνίας 4G/5G.
    Υπάρχουν νήματα στο φόρουμ που εξηγούν την διαδικασία .
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας