Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-42 από 42
  1. #31
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ntinsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το φιλοθεάμον κοινό το ρουτερ αλλάχτηκε με το παλιό μοντέλο όπως είχα ζητήσει αρχικά. Οι υποψίες μου ήταν σωστές. Θα πρέπει αν μας διαβάζει η αγαπητή Inalan να προβεί σε διορθωτικές κινήσεις ή εαν είναι εφικτό ριζικές αλλαφές όσον αφορά τον εφοπλισμό που δίνει.

    Αυτά απο εμένα. Αν θέλετε κλειδώνετε το τοπικ ή συνεχίζουμε την κουβέντα.

    Καλό σας απόγευμα

    Σας ευχαριστούμε πολύ. Εννοείται ότι διαβάζουμε και λαμβάνουμε υπόψιν ο,τι γράφουν οι συνδρομητές μας, και προσπαθούμε για το καλύτερο. Από εμάς όμως θα προσφέρουμε ένα μπόνους για εσάς,ως συγγνώμη για την ταλαιπωρία.

  2. #32
    Εγγραφή
    30-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστούμε πολύ. Εννοείται ότι διαβάζουμε και λαμβάνουμε υπόψιν ο,τι γράφουν οι συνδρομητές μας, και προσπαθούμε για το καλύτερο. Από εμάς όμως θα προσφέρουμε ένα μπόνους για εσάς,ως συγγνώμη για την ταλαιπωρία.
    Ευχαρίστως. Θα αναμένω!

  3. #33
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ntinsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαρίστως. Θα αναμένω!
    Από 18/6 και μέχρι σήμερα δεν είχες ενημέρωση;!! Ακόμα;!!! Περιμένουν να σε διπλασιάσουν (όπως όλους με 100) και να σου πουν "Να κύριε, σας πήγαμε 200"; Άντε να δούμε!!!

  4. #34
    Εγγραφή
    30-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από 18/6 και μέχρι σήμερα δεν είχες ενημέρωση;!! Ακόμα;!!! Περιμένουν να σε διπλασιάσουν (όπως όλους με 100) και να σου πουν "Να κύριε, σας πήγαμε 200"; Άντε να δούμε!!!
    Με διπλασίασαν αλλά αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους με 100/100. Δε θεωρώ οτι ειναι αυτό το μπονους. Δεν εχω λαβει γενικά ενημέρωση προσωπική απ την εταιρεία περαν από αυτό το thread και τους εχω στειλει επιστολή παραπόνων την οποία έλαβαν αλλά το τι την έκαναν μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ntinsky : 02-07-22 στις 11:40.

  5. #35
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ntinsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με διπλασίασαν αλλά αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους με 100/100. Δε θεωρώ οτι ειναι αυτό το μπονους. Δεν εχω λαβει γενικά ενημέρωση προσωπική απ την εταιρεία περαν απι το thread και τους εχω στειλει επιστολή παραπόνων την οποία έλαβαν αλλά το τι την έκαναν μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν.
    Οπότε έχεις να ακούσεις από αυτούς εδώ και 2 εβδομάδες. Δεν λέω γρήγοροι είναι στην αποκατάσταση βλαβών αλλά στην επικοινωνία με τον πελάτη ούτε με περιστέρι δεν θα έπαιρνε 2 εβδομάδες!!!

  6. #36
    Εγγραφή
    13-12-2022
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Δυστυχως τα προβλήματα στην Ανω Κυψέλη συνεχιζονται.....εδω και καποιες μερες εχει χειροτερεψει το δικτυο υπαρχουν διευθυνσεις που δεν μπορεις καν να συνδεθεις αποσυνδεσεις αργοπορία και καποιος να σου πει τι ακριβως συμβαίνει δεν υπαρχει....τωρα φταίει το ρουτερ φταιει καποια κάρτα της εταιρείας εχει μπει καποιο "σκουπιδι " στο δικτυο και φρεναρει πορτες δεν ξερω ουτε μπορω να καταλαβω....μαλλον οταν ενεργοποιηθει η wind στην περιοχή θα αναγκαστουμε να αλλάξουμε δικτυο αν δεν επισκευαστει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 15-12-22 στις 17:55. Αιτία: αφαίρεση quote που καταλάμβανε όλη τη σελίδα

  7. #37
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mpardian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως τα προβλήματα στην Ανω Κυψέλη συνεχιζονται.....εδω και καποιες μερες εχει χειροτερεψει το δικτυο υπαρχουν διευθυνσεις που δεν μπορεις καν να συνδεθεις αποσυνδεσεις αργοπορία και καποιος να σου πει τι ακριβως συμβαίνει δεν υπαρχει....τωρα φταίει το ρουτερ φταιει καποια κάρτα της εταιρείας εχει μπει καποιο "σκουπιδι " στο δικτυο και φρεναρει πορτες δεν ξερω ουτε μπορω να καταλαβω....μαλλον οταν ενεργοποιηθει η wind στην περιοχή θα αναγκαστουμε να αλλάξουμε δικτυο αν δεν επισκευαστει
    καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μας προωθήσετε τον αριθμό της συνδρομής σας μέσω ΠΜ, ώστε να ενημερώσουμε το αρμόδιο τμημα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 15-12-22 στις 17:56. Αιτία: αφαίρεση quote που καταλάμβανε όλη τη σελίδα

  8. #38
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Σόρρυ για το offtopic, αλλά γιατί οποιοδήποτε πάροχος να δίνει router (EG8141A5) το οποίο υποστηρίζει μόνο 2.4ghz ;;
    Ναι, γράφει στα specs ότι πιάνει μέχρι 300mbps, αλλά στην πραγματικότητα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
    Και δεύτερον έχει μόνο μία θύρα ethernet 1gbps.

  9. #39
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.916
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Επειδή είναι πιο budget και ο πάροχος δεν έχει καμία υποχρέωση να σου παρέχει κάτι δυνατό για το εσωτερικό σου δίκτυο. Μπορείς να βάλεις δικό σου Gbit switch και Access Point.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Το θεμα ειναι οτι ανεξαρτητα του τι εσωτερικο δικτυο εχεις εσυ, αυτα τα κινεζικα αν ζεσταθουν λιγακι θα κλαταρουν.
    Πραγματικα ειναι οτι πιο ψευτικο υπαρχει σε FTTH, ειχα παρομοια θεματα και σε παροχο FTTH του εξωτερικου.

    Μακαρι απαγορευση εισαγωγης απο την Ε.Ε., τιποτα αλλο.

  11. #41
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Εγώ έχω από τη nova το hg8145v5 που είναι παρόμοιο εμφανισιακά, και εδώ και 2 μήνες δεν το έχω κλείσει και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.
    Δεν ξέρω βέβαια το καλοκαίρι τι θα γίνει με τα 30αρια που θα πιάνει μέσα στο σπίτι. Ελπίζω να είναι οκ.

  12. #42
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω από τη nova το hg8145v5 που είναι παρόμοιο εμφανισιακά, και εδώ και 2 μήνες δεν το έχω κλείσει και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.
    Δεν ξέρω βέβαια το καλοκαίρι τι θα γίνει με τα 30αρια που θα πιάνει μέσα στο σπίτι. Ελπίζω να είναι οκ.
    Αυτό που έχεις είναι καλύτερο από αυτό που δίνει η Inalan. Εσένα έχει 4 Gbit θύρες όπως και 5G δίκτυο, κάτι που η inalan σε οικιακές συνδέσεις δεν δίνει. Ελπίζουμε κάποια στιγμή να δώσει σε μία συσκευή και όχι όπως προσπαθεί να κάνει μέσω mercusys wifi και Ubiquiti access point και μάλιστα με πληρωμή. ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ θα προτιμούσα να δώσει ένα router της προκοπής να είναι όλα σε ένα και για ένα χρόνο να πληρώνεις κάτι της. Ειδικά στους νέους συνδρομητές που έχουν καπέλο 28€ για τον εξοπλισμό να ανταποκρίνεται στις δυνατότητες της γραμμής. Σε 100+ τουλάχιστον για wifi θες 5G μπάντα για να πάρεις το βέλτιστο. Ξέρω ότι η συμφωνία είναι η ταχύτητα που επιλέγεις είναι μέσω καλωδίου. Το wifi απλά υπάρχει ως έξτρα και όχι σαν κύρια σύνδεση, συμφωνώ απλά αλλά....

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας