Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Το avatar του μέλους keristas
    keristas Guest
    Χαιρετε,

    Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος, αν γνωριζει,

    γιατι ο VLC (τελευταια εκδοση) δεν μπορει να αναπαραγει βιντεο 360 μοιρων,
    ενω το ''Ταινιες και Τηλεοραση'' των Windows μπορει και τα αναπαραγει κανονικοτατα.

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Το avatar του μέλους keristas
    keristas Guest
    Χαιρετε,

    Μετα απο πολυ ψαξιμο στο διαδικτυο για την λυση του προβληματος μου, και μετα απο 5-6 δοκιμες διαφορων vr players,
    Επανερχομαι στο προβλημα του VLC (3.0.17.4), και στην ελλιπη του αναπαραγωγη των VR videos.
    Εννοω οτι τα αναπαραγει μεν, αλλά με διπλη εικονα κομμενη στη μεση, και ιδιες μεταξυ τους, ενω το ποντικι δεν λειτουργει ως κατευθυντηρας της αποψης της εικονας.

    Διαβασα στο φορουμ του VLC για λυσεις, τις οποιες προσπαθησα να δοκιμασω, αλλά δεν εγινε τιποτα,
    οπως για metatags που μπορει να λειπουν απο το vr video, για codecs, και άλλα που δεν τα καταλαβαινω καθολου,
    οπως αυτην εδω την λυση που δεν την καταλαβαινω, και ας τα λεει βημα προς βημα.
    https://video.stackexchange.com/ques...lay-360-videos

    Επισης κατεβασα VLC vetinary, VLC gtit, (νομιζω πως ειναι κατι υποπρογραμματα ή προσθετα του VLC, δεν ξερω καν τι ειναι, αλλά παλι τιποτα).

    Παρακαλω την βοηθεια σας, οποιος ξερει, αλλά εχετε υποψιν σας παρακαλω οτι ειμαι τελειως αδαης με την νεα τεχνολογια των VR videos, και οτι τα αγγλικα μου ειναι περιορισμενα.

    Παντως παρολην την αγνοια μου για τα vr videos, ειμαι σιγουρος οτι η λυση πρεπει να ειναι πολυ απλη,
    διοτι δεν ειναι λογικο ενα vr video να το αναπαραγει κανονικοτατα το ''Movies and TV'' των Windows (χωρις ομως την δυνατοτητα zoom in & out με την ροδελα του ποντικιου) ,
    και το ιδιο βιντεο οταν το αναπαραγω στον VLC να μην λειτουργει το vr view.

    Κυριοι, μετα απο τοσο ψαξιμο στο διαδικτυο, και πειραματα με εγκαταστασεις 5-6 vr players,
    εχω απηυδησει, και μακαρι να βρεθει καποιος συμφορουμιτης-σαινης που θα με ξεμπερδεψει, γιατι μετα απο τοσο ψαξιμο και πειραματα,
    αντι να μαθω κατι, μπουρδουκλωθηκα περισσοτερο.

    Υ.Γ. : Δεν ξερω αν σας βοηθησουν αυτα,
    Τα vr βιντεο τα κατεβαζω στο λαπτοπ μου, και τα βλεπω στην οθονη της TV μου με HDMI, και δεν χρησιμοποιω αυτες τις οθονες που δενουν στο κεφαλι.

    Ευχαριστω

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας