Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone_new
    Δελτίο Τύπου:
    Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ ανακοινώνει τις ακόλουθες μεταβολές οι οποίες θα ισχύσουν από 28/07/2022:

    Α. Μεταβολές στα πακέτα mobile internet.

    A1. Αυξάνεται η ονομαστική τιμή των παρακάτω μηνιαίων επιπρόσθετων πακέτων mobile internet: Κατά 3€ στα: Giga Boost 10GB, Giga Boost 2x10GB. Κατά 1€ στο: Giga Boost 3GB.

    A2. Αυξάνονται οι παροχές και αλλάζουν οι εμπορικές ονομασίες των παρακάτω μηνιαίων επιπρόσθετων πακέτων mobile internet: Κατά 2GB στο Giga Boost 3GB το οποίο θα ονομάζεται πλέον Giga Boost 5GB. Κατά 5GB στο Giga Boost 10GB το οποίο θα ονομάζεται πλέον Giga Boost 15GB. Κατά 10GB στο Giga Boost 2x10GB το οποίο θα ονομάζεται πλέον Giga Boost 2x15GB.

    Α3. Αυξάνεται η πολιτική ορθής χρήσης στην Ε.Ε. των παρακάτω μηνιαίων επιπρόσθετων πακέτων mobile internet: Κατά 3,5GB στα: Giga Boost 10GB το οποίο θα ονομάζεται πλέον Giga Boost 15GB, Giga Boost 2x10GB το οποίο θα ονομάζεται πλέον Giga Boost 2x15GB.

    Οι παραπάνω μεταβολές αφορούν και τα αντίστοιχα επιπρόσθετα μηνιαία πακέτα με δυνατότητα sharing.

    Οι τροποποιήσεις που αφορούν σε ονομαστικές τιμές παγίων, έχουν ως ημερομηνία εφαρμογής -για κάθε συνδρομητή- την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του μετά την ημερομηνία που αναφέρεται ανά υπηρεσία & μόνο εφόσον έχει παρέλθει η ορισμένη διάρκεια του χρόνου της σύμβασής του. Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι υφιστάμενοι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις εξοπλισμού ή συσκευής), οποτεδήποτε & έως δύο (2) μήνες από την ημερομηνία εφαρμογής των τροποποιήσεων, υπό την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα της ημερομηνίας εφαρμογής των νέων τιμολογίων.

    Σημειώσεις: Η ογκοχρέωση για την πλοήγηση στο διαδίκτυο γίνεται ανά KByte, με ελάχιστη χρέωση το 1 ΚΒyte ανά σύνδεση (1 MByte = 1.024 KBytes). Όλες οι ανωτέρω αναφερόμενες χρεώσεις περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%.

    Πηγή : Vodafone

  2. #2
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Εν τω μεταξυ το δικτυο κινητης της Vodafone σερνεται, στην Αθηνα η κατασταση ειναι πλεον ανυποφορη ανεξαρτητα απο την καλυψη.
    Το εχουν αυτο στα υποψη;

  3. #3
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξυ το δικτυο κινητης της Vodafone σερνεται, στην Αθηνα η κατασταση ειναι πλεον ανυποφορη ανεξαρτητα απο την καλυψη.
    Το εχουν αυτο στα υποψη;
    Ναι μονο στην ΑΘηνα ειναι ανυποφορη.... μια χαρα το γνωριζουν, αλλα και δεν τους πολυ ενδιαφερει κιολας, απο οτι φαινεται...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τις τελευταίες μέρες ναι, έχει πέσει η ταχύτητα του δικτύου τους και σε εμένα, όποτε κάνω test..
    ~ 40 Mbps

    Αντίθετα η Cosmote δείχνει να αντέχει το δίκτυο της, και με τα απεριόριστα που έχουν δώσει..
    ~ 400 Mbps!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες μέρες ναι, έχει πέσει η ταχύτητα του δικτύου τους και σε εμένα, όποτε κάνω test..
    ~ 40 Mbps

    Αντίθετα η Cosmote δείχνει να αντέχει το δίκτυο της, και με τα απεριόριστα που έχουν δώσει..
    ~ 400 Mbps!
    Δεν ειναι μονο η ταχυτητα. Εγω ειμαι ευχαριστημενος με 40Mbps αρκει να ειναι ποιοτικα.
    Το προβλημα ειναι οτι εχει μπουκωσει ο κορμος.
    Στελνω μηνυμα στο whats app και φευγει σε 20-30 δευτερα.
    Σε ανυποπτους χρονους το Internet μπλοκαρει ολοκληρωτικα.
    Ευτυχως εχω dual sim και το γυρναω σε Cosmote, τη Vodafone την εχω επειδη με υποχρεωνει η εταιρια.
    Τους εχω κανει παραπονα για να σπασουν τη συμφωνια και να αλλαξουμε τα εταιρικα απο Vodafone σε Cosmote/Wind κι αναμενουμε.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξυ το δικτυο κινητης της Vodafone σερνεται, στην Αθηνα η κατασταση ειναι πλεον ανυποφορη ανεξαρτητα απο την καλυψη.
    Το εχουν αυτο στα υποψη;
    Όσες φορές έχω πάει φέτος στο ΣΕΦ για τον Ολυμπιακό, απλά ήταν λες και δεν είχα internet...

    Download με 0,2 mbps, upload πολλές φορές δεν ολοκληρωνόταν το τεστ και δεν άνοιγε ούτε την αρχική σελίδα του Google...

    Αντίθετα με Cosmote έβγαζα ακριβώς στο ίδιο σημείο πάνω από 10mbps με το mifi με 4G και με την κάρτα της cosmote μέσα στο κινητό μου (Samsung Galaxy s20 plus 5G) είχα τέρμα 5G και έβγαζα για πλάκα 400mbps!!! Ακόμα και χθες που το ΣΕΦ ήταν γεμάτο είχα τα ίδια αποτελέσματα και με τους 2...

    Και φαντάσου ότι είχα τέρμα 4G με την Vodafone και είχε τέτοιο σύρσιμο. Απαράδεκτοι

  7. #7
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι μονο η ταχυτητα. Εγω ειμαι ευχαριστημενος με 40Mbps αρκει να ειναι ποιοτικα.
    Το προβλημα ειναι οτι εχει μπουκωσει ο κορμος.
    Στελνω μηνυμα στο whats app και φευγει σε 20-30 δευτερα.
    Σε ανυποπτους χρονους το Internet μπλοκαρει ολοκληρωτικα.
    Ευτυχως εχω dual sim και το γυρναω σε Cosmote, τη Vodafone την εχω επειδη με υποχρεωνει η εταιρια.
    Τους εχω κανει παραπονα για να σπασουν τη συμφωνια και να αλλαξουμε τα εταιρικα απο Vodafone σε Cosmote/Wind κι αναμενουμε.
    Σε όλη τη χώρα έτσι είναι η Vodafone. Είναι εμφανές ότι υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην απόκριση του δικτύου, παρότι στο speedtest και στο ping δεν είναι τόσο χάλια.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλη τη χώρα έτσι είναι η Vodafone. Είναι εμφανές ότι υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην απόκριση του δικτύου, παρότι στο speedtest και στο ping δεν είναι τόσο χάλια.
    Στα νότια προάστια που κινούμαι καθημερινά, δεν είναι τόσο χάλια όπως περιγράφω στο ΣΕΦ. Αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι την Cosmote δεν την φτάνει με τίποτα.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Κάθε μήνα αλλαγές και αυξήσεις. Έλεος.

  10. #10
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αν κανείς δεν τους εμποδίζει δεν βλέπω τον λόγο να μην τραβάνε κάνα 10ευρω σε λίγα χρόνια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    160/49
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Huawei 535 Cat.7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι μονο η ταχυτητα. Εγω ειμαι ευχαριστημενος με 40Mbps αρκει να ειναι ποιοτικα.
    Το προβλημα ειναι οτι εχει μπουκωσει ο κορμος.
    Στελνω μηνυμα στο whats app και φευγει σε 20-30 δευτερα.
    Μια απο τα ιδια. Στελνω video clip στο viber και μετα απο 5-10 λεπτα... ακομα ανεβαινει. Το γυρναω σε cosmote data και φευγει σε 3-4 δευτερολεπτα. Ο μονος λογος που εχω το ενα μου νουμερο ακομα στην Voda ειναι οτι μπορω και το διατηρω, απλα ψωνιζοντας κατι ελαχιστο απο το supermarket (cashback). Αλλιως θα χα φυγει χτες γιατι και χαλια δικτυο έχουν και πολυ χάλια πακέτα ομιλιας και ιντερνετ.

    Ειναι οι πιο ακριβοι απο ολους γιατι πληρώνεις και δεν μπορεις να κανεις χρήση.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας