Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω ότι υπάρχει επιλογή Annex M στο Speedport και είναι ξε-τσεκαρισμένη..
    Να την ενεργοποιήσω; (δεν είμαι on-site και φοβάμαι μήπως μπλοκάρω τη γραμμή)

    Συνημμένο Αρχείο 238828
    Και να την τικαρεις αν δεν είναι ενεργή και από τη πλευρά του παρόχου δεν θα κάνεις τίποτα..
    Σε μερικές γραμμές οτε είναι ενεργό το annex-m αλλά το upload είναι κολλημένο στο 1 γιατί τόσο δίνει ο πάροχος.. Δεν δίνει παραπάνω στο adsl... Έτσι είναι η πολιτική του.. Το μόνο που θα καταφέρεις αν γυρίσεις σε annex-m στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι να χάσεις επιπλέον ταχύτητα από το down..

    - - - Updated - - -

    Επίσης τώρα που έβλεπα ζήτα να σου κατεβάσουν το Ν.Μ στο 8 αν δεν έχεις θέματα σταθερότητας..
    Για το upload που σε ενδιαφέρει, απ'ότι λένε κ τα παιδιά μόνο booster..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #17
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Τελικά μίλησα με το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ, και μου είπαν ότι δεν μπρούν να κάνουν αλλαγή σε Annex M..

    Δε ξέρω πόσο αξίζει τα 6 ευρώ επιπλέον το speed booster για το σκοπό που το θέλω..

    Επίσης δε ξέρω αν υπάρχει τρόπος να "πιέσω" κάπως τον ΟΤΕ να φέρει VDSL στην περιοχή (φαντάζομαι ότι δεν έχει και κανένα ιδιαίτερο οικονομικό κίνητρο λόγω της αραιοκατοικημένης περιοχής)

  3. #18
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μίλησα με το τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ, και μου είπαν ότι δεν μπρούν να κάνουν αλλαγή σε Annex M..

    Δε ξέρω πόσο αξίζει τα 6 ευρώ επιπλέον το speed booster για το σκοπό που το θέλω..

    Επίσης δε ξέρω αν υπάρχει τρόπος να "πιέσω" κάπως τον ΟΤΕ να φέρει VDSL στην περιοχή (φαντάζομαι ότι δεν έχει και κανένα ιδιαίτερο οικονομικό κίνητρο λόγω της αραιοκατοικημένης περιοχής)
    Αν κατάλαβες όσα γράφτηκαν πάνω & πίσω, το annex-m σε οτε, νόημα δεν έχει κανένα... Simple as that..
    Μετά αν δεν έχεις διαθεσιμότητα vdsl, μόνο booster H αν σε καλύπτει κανας wisp που είναι λίγο κομματάκι δύσκολο...
    Αυτά...

    Πάντως μόνο για έναν συνδρομητή μη περιμένεις vdsl... Και αν είσαι και μακριά από το αστικό κέντρο... Μετά μόνο αν έχουν μπει καμπίνες... Αν δεν.. Booster και πάλι.. Αν πάντως πας για booster τσέκαρε τη κάλυψη 4g με κανα κινητό κοσμοτέ πρώτα..

    Και κάτι ακόμα τώρα που το θυμήθηκα...
    Ip-cams έχω και εγώ..
    Είναι mpeg4 h264 hd720p, δεν έχουν κάποιο θέμα με το 1m up...
    Μόνο μια παλιά mjpeg που έχω ζητάει παραπάνω up..
    Απλά μια σύγκριση..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #19
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι ακόμα τώρα που το θυμήθηκα...
    Ip-cams έχω και εγώ..
    Είναι mpeg4 h264 hd720p, δεν έχουν κάποιο θέμα με το 1m up...
    Μόνο μια παλιά mjpeg που έχω ζητάει παραπάνω up..
    Απλά μια σύγκριση..
    Δεν έχω IP cameras αλλά αναλογικές (7 σύνολο).
    Το DVR είναι αυτό https://www.hikvision.com/en/product...e/DVR-108G-F1/
    Εδώ είναι οι παράμετροι που τρέχουν, δε νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο με αποδεκτή ποιότητα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2022-06-21 11-39-18.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  32,5 KB 
ID: 238860


  5. #20
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων



    Δεν έχω IP cameras αλλά αναλογικές (7 σύνολο).
    Το DVR είναι αυτό https://www.hikvision.com/en/product...e/DVR-108G-F1/
    Εδώ είναι οι παράμετροι που τρέχουν, δε νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο με αποδεκτή ποιότητα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot from 2022-06-21 11-39-18.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  32,5 KB 
ID: 238860

    Δοκίμασε να βάλεις το max bitrate στα 800kbps.Το ρουτερ μπορει να γράφει 1mbps upload αλλά στην πραγματικότητα έιναι κάπου 800-900kbps.Να φανταστώ τώρα που το έχεις στα 1024kbps το όλο σύστημα σου κάνει σπασίματα στην εικόνα,αν το βάλεις όμως στα 700-800kbps θα είναι σταθερό.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα και εγω το ιδιο θεμα εχω.
    Ειχα κινητη για μερικα χρονια με cosmote mobile internet + usbstick 4G σε Mikrotik RB + κεραια εξωτερικη Panel (μεσα στο σπιτι) και ετσι τερμα σημα.
    Aλλα αν ημουν εκει τα δεδομενα δεν εφταναν και εβαλα adsl.
    Εκει εχει μονο cosmote και vodafone και αυτη πολυ μαπα οποτε αναγκαστικα cosmote.
    Για πολυ καιρο ειχα καπου 14mbps/1mbps με fast path.
    Μεχρι πριν 3 ΣΚ που επεσε και αλλαξαν οπως ειπαν πορτα στο ΑΚ (απο ΑΚ παιρνω) 1,5χλμ μακρια.
    Τωρα εγινε το down interleaved, απο ATM σε PTM και προφιλ VDSL2 αντι ADSL και εχω καπου 10.8mbps/860kbps up!!!! επισης το down attuenation χαλασε.
    Μιλησα ειπαν γιατι εγινε αλλα δεν εχει τεχνικο θεμα!!! οποτε ολα καλα για αυτους...

    Εχω CCTV DVR με 5 καμερες (ειναι για 8) και μια ip cam περιστρεφομενη και ειναι δραμα με το upload.
    Δυστυχως μονο η κινητη ειναι αποδεκτη λυση....και για μην εισαι πισω απο ΝΑΤ θες παγια συνδεση δεδομενων.
    Αν τυχει κατι που ετυχε οταν ειχα κινητη ειναι αδυνατον να δεις ή να στειλεις βιντεο αλλου.
    To προβλημα δεν ειναι να παρακολουθω, αλλα αν θελω να κατεβασω στο σπιτι ενα βιντεο απο εκει ή αν θελω να γυρισω την περιστρεφομενη το κανει σε slow motion.

    Παντως εμενα εχει καμπινες VDSL αλλα δεν ειναι ακομα ενεργες, μου ειπαν θα με ενημερωσουν ειναι της Cosmote. Eχω καμπινα στα 300μετρα μου ειπαν οτι αμα ειναι θα με γυρισουν στην καμπινα.

    - - - Updated - - -

    Επισης και εγω εχω το speedport 2i.

    - - - Updated - - -

    Αν ειχες VDSL εκει μπορουσες να κανεις μια wifi συνδεση με κανα φιλο να μοιραστειτε λιγο το κοστος.
    Εγω εκανα συνδεση wifi 5ghz με ενα φιλαρακι εκει περα και ειμαι ready...

  7. #22
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα και εγω το ιδιο θεμα εχω.
    Ειχα κινητη για μερικα χρονια με cosmote mobile internet + usbstick 4G σε Mikrotik RB + κεραια εξωτερικη Panel (μεσα στο σπιτι) και ετσι τερμα σημα.
    Aλλα αν ημουν εκει τα δεδομενα δεν εφταναν και εβαλα adsl.
    Εκει εχει μονο cosmote και vodafone και αυτη πολυ μαπα οποτε αναγκαστικα cosmote.
    Για πολυ καιρο ειχα καπου 14mbps/1mbps με fast path.
    Μεχρι πριν 3 ΣΚ που επεσε και αλλαξαν οπως ειπαν πορτα στο ΑΚ (απο ΑΚ παιρνω) 1,5χλμ μακρια.
    Τωρα εγινε το down interleaved, απο ATM σε PTM και προφιλ VDSL2 αντι ADSL και εχω καπου 10.8mbps/860kbps up!!!! επισης το down attuenation χαλασε.
    Μιλησα ειπαν γιατι εγινε αλλα δεν εχει τεχνικο θεμα!!! οποτε ολα καλα για αυτους...

    Εχω CCTV DVR με 5 καμερες (ειναι για 8) και μια ip cam περιστρεφομενη και ειναι δραμα με το upload.
    Δυστυχως μονο η κινητη ειναι αποδεκτη λυση....και για μην εισαι πισω απο ΝΑΤ θες παγια συνδεση δεδομενων.
    Αν τυχει κατι που ετυχε οταν ειχα κινητη ειναι αδυνατον να δεις ή να στειλεις βιντεο αλλου.
    To προβλημα δεν ειναι να παρακολουθω, αλλα αν θελω να κατεβασω στο σπιτι ενα βιντεο απο εκει ή αν θελω να γυρισω την περιστρεφομενη το κανει σε slow motion.

    Παντως εμενα εχει καμπινες VDSL αλλα δεν ειναι ακομα ενεργες, μου ειπαν θα με ενημερωσουν ειναι της Cosmote. Eχω καμπινα στα 300μετρα μου ειπαν οτι αμα ειναι θα με γυρισουν στην καμπινα.

    - - - Updated - - -

    Επισης και εγω εχω το speedport 2i.

    - - - Updated - - -

    Αν ειχες VDSL εκει μπορουσες να κανεις μια wifi συνδεση με κανα φιλο να μοιραστειτε λιγο το κοστος.
    Εγω εκανα συνδεση wifi 5ghz με ενα φιλαρακι εκει περα και ειμαι ready...
    Θα μπορούσες να βάλεις και το speedbooster για να έχεις περισσότερο upload,μέχρι να ενεργοποιηθούν οι vdsl καμπίνες.

  8. #23
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ilias_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσες να βάλεις και το speedbooster για να έχεις περισσότερο upload,μέχρι να ενεργοποιηθούν οι vdsl καμπίνες.
    πως στο δινουν? γιατι οι τεχνικοι δεν μου το εχουν προτεινει ποτέ που εχω μιλησει ποσες φορες? μυστικο ειναι?
    Θελω να δινω λιγοτερα οχι περισσοτερα, ποιο πριν μου ειχαν κανει προγραμμα χωρις τηλεφωνια μεσα δλδ χρεωναν τα τηλεφωνα, αλλα επειδη δουλευω με το τηλ το σταθερο απο το αλλο σπιτι + αστερισκ με εσωτερικα κτλ δεν μου χρειαζεται. Αλλα δεν μου εκαναν την χαρη για ιδιο προγραμμα.

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα το κυριοτερο στο σπιτι εκει ΔΕΝ εχει ΚΑΘΟΛΟΥ σημα 4G , πρεπει να πας εξω μακρια απο το σπιτι. Το 3G καταργηθηκε και πλεον εχει μονο 2G με Edge.
    Που σημαινει οτι θες εξωτερικη κεραια, αν δεν παιρνει αυτο το speedbooster ειναι 100% αχρηστο.
    Οταν τους τα ελεγα προτειναν να βαλω ενα repeater της αγορας στις σχετικες συχνοτητες (800+1800) δλδ με δικια μου αγορα απο οπου εγω θελω.

    - - - Updated - - -

    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html

    α καλα και αλλη χρεωση ε οχι....!!!

    - - - Updated - - -

    Αυτο παντως εδω παιρνει εξωτερικες κεραιες, εχω ιδιο στικ σε μαυρο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...et_backup.html και το εχω και στην δουλεια και το τσεκαρα, αλλα ειναι για backup αυτο, μαλλον δεν μπορει να παιξει συνδιαστικο οπως με το speed booster.

  9. #24
    Εγγραφή
    03-07-2021
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15334/1015
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Huawei HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως στο δινουν? γιατι οι τεχνικοι δεν μου το εχουν προτεινει ποτέ που εχω μιλησει ποσες φορες? μυστικο ειναι?
    Θελω να δινω λιγοτερα οχι περισσοτερα, ποιο πριν μου ειχαν κανει προγραμμα χωρις τηλεφωνια μεσα δλδ χρεωναν τα τηλεφωνα, αλλα επειδη δουλευω με το τηλ το σταθερο απο το αλλο σπιτι + αστερισκ με εσωτερικα κτλ δεν μου χρειαζεται. Αλλα δεν μου εκαναν την χαρη για ιδιο προγραμμα.

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα το κυριοτερο στο σπιτι εκει ΔΕΝ εχει ΚΑΘΟΛΟΥ σημα 4G , πρεπει να πας εξω μακρια απο το σπιτι. Το 3G καταργηθηκε και πλεον εχει μονο 2G με Edge.
    Που σημαινει οτι θες εξωτερικη κεραια, αν δεν παιρνει αυτο το speedbooster ειναι 100% αχρηστο.
    Οταν τους τα ελεγα προτειναν να βαλω ενα repeater της αγορας στις σχετικες συχνοτητες (800+1800) δλδ με δικια μου αγορα απο οπου εγω θελω.

    - - - Updated - - -

    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html

    α καλα και αλλη χρεωση ε οχι....!!!

    - - - Updated - - -

    Αυτο παντως εδω παιρνει εξωτερικες κεραιες, εχω ιδιο στικ σε μαυρο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...et_backup.html και το εχω και στην δουλεια και το τσεκαρα, αλλα ειναι για backup αυτο, μαλλον δεν μπορει να παιξει συνδιαστικο οπως με το speed booster.

    Από τη στιγμή που δεν υπάρχει 4G δεν θα παίξει,εκτός και αν θες να μπλέξεις με εξωτερικές κεραίες...Ναι το internet backup ειναι διαφορετική υπηρεσία.Το booster συνδυάζει δεδομένα κινητής+ότι ταχύτητα έχεις με την adsl.

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ilias_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που δεν υπάρχει 4G δεν θα παίξει,εκτός και αν θες να μπλέξεις με εξωτερικές κεραίες...Ναι το internet backup ειναι διαφορετική υπηρεσία.Το booster συνδυάζει δεδομένα κινητής+ότι ταχύτητα έχεις με την adsl.
    Απεξω απο το σπιτι εχει 4G, εγω οταν ειχα στικακι ειχα μια κεραια πανελ 35di στο παραθυρο που κοιταει προς το ΑΚ με τις κεραιες πανω και ειχα τερμα σημα 4G.
    Δεν ξερω αν αυτο το booster εχει υποδοχες να παρει, αλλα οπως και να εχει ηδη δινουμε πολλα για προβληματικες υπηρεσιες δεν θα δωσω τοσα παραπανω με τιποτα.
    Αν μπει VDSL με το καλο και την μοιραστω με κανεναν θα δω τοτε. Γιατι για εξοχικο ειναι τεραστια τα κοστη αυτα δεν μιλαμε για μονιμη κατοικια.

  11. #26
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Για ποιανου το εξοχικο μιλαμε γιατι μπερδευτηκα .

    @bomberb17

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είναι οι παράμετροι που τρέχουν, δε νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο με αποδεκτή ποιότητα:
    Οταν ΔΕΝ εχουμε το απαραιτητο bandwidth , τοτε παμε πιο κατω σε αναλυση ουτως ωστε να υπαρχει σταθερη ροη εικονας .

    Η απομακρυσμενη εικονα ειναι απλα να δεις τι εγινε και πότε .
    Θα πρεπε μετα να εξαγεις το αρχειο απο το καταγραφικο τοπικα και σε FULL αναλυση και να το μελετησεις μετα οσο θελεις .

    Δυστυχως αυτη ειναι η λυση εφοσον δεν θελεις να ξοδεψεις παραπανω χρηματα .

    Υ.Γ. σε ποια περιοχη ειναι η γραμμη που συζηταμε ?
    The gr81 .

  12. #27
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ΔΕΝ εχουμε το απαραιτητο bandwidth , τοτε παμε πιο κατω σε αναλυση ουτως ωστε να υπαρχει σταθερη ροη εικονας .

    Η απομακρυσμενη εικονα ειναι απλα να δεις τι εγινε και πότε .
    Θα πρεπε μετα να εξαγεις το αρχειο απο το καταγραφικο τοπικα και σε FULL αναλυση και να το μελετησεις μετα οσο θελεις .

    Δυστυχως αυτη ειναι η λυση εφοσον δεν θελεις να ξοδεψεις παραπανω χρηματα .

    Υ.Γ. σε ποια περιοχη ειναι η γραμμη που συζηταμε ?
    Δεν έχω μόνιμη ροή εικόνας, όμως το καταγραφικό στέλνει συνεχώς emails με φωτογραφίες από alerts, τα οποία υπό ορισμένες συνθήκες (π.χ. αράχνη στην κάμερα) μπουκώνουν την σύνδεση.
    Αν θες μετά να κατεβάζεις video clip, η όλη απόκριση με το web interface είναι μαρτυρικά αργή και τραγική, όπως και το ίδιο το κατέβασμα του κλιπ.
    Δεν είπα ότι δε θέλω να ξοδέψω χρήματα, σκέφτομαι το speedbooster αλλά φοβάμαι κυρίως το θέμα των open ports που χρειάζομαι.
    Η περιοχή είναι Λουκίσια Εύβοιας.

  13. #28
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Μπορεις να δεις και τις ευρυζωνικες κινητης με συμβολαιο για απεριοριστα data, αν εχεις καλο 4g+ ή 5g σημα στο χωρο σου. Αναλογως το σημα σου θα εχεις και upload.
    Άλλα Ντάλλα....

  14. #29
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω μόνιμη ροή εικόνας, όμως το καταγραφικό στέλνει συνεχώς emails με φωτογραφίες από alerts, τα οποία υπό ορισμένες συνθήκες (π.χ. αράχνη στην κάμερα) μπουκώνουν την σύνδεση.
    Αν θες μετά να κατεβάζεις video clip, η όλη απόκριση με το web interface είναι μαρτυρικά αργή και τραγική, όπως και το ίδιο το κατέβασμα του κλιπ.
    Δεν είπα ότι δε θέλω να ξοδέψω χρήματα, σκέφτομαι το speedbooster αλλά φοβάμαι κυρίως το θέμα των open ports που χρειάζομαι.
    Η περιοχή είναι Λουκίσια Εύβοιας.
    Το speedbooster απλα συμπληρωνει ταχυτητα δεν ειναι το main router οποτε δεν εχεις θεμα με τις πορτες κανονικα οπως ειναι στο 2i.

  15. #30
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το speedbooster απλα συμπληρωνει ταχυτητα δεν ειναι το main router οποτε δεν εχεις θεμα με τις πορτες κανονικα οπως ειναι στο 2i.
    Είναι επιβεβαιωμένο αυτό 100%;
    Γιατί αν π.χ. το router στέλνει στην πόρτα 12345 τα δεδομένα μέσω DSL, αν απαιτηθεί αύξηση του upload τότε θα συνεχίσει να τα στέλνει μέσω 4G μέσω της ίδιας πόρτας;

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας