Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    σε μια μηχανη που εχω , που κανει μαλλον το ιδιο , αν αφησεις το "γκαζι" και την σπρωξεις λιγο μπροστα μετα δεν κλεδωνουν προς τα πισω οι ροδες κινησης .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #17
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε μια μηχανη που εχω , που κανει μαλλον το ιδιο , αν αφησεις το "γκαζι" και την σπρωξεις λιγο μπροστα μετα δεν κλεδωνουν προς τα πισω οι ροδες κινησης .
    Σε αυτή όχι δεν ξεκλειδώνουν. Αν αφησεις γκάζι και το πας μπρος πίσω μπρος πίσω μπρος πίσω μετά από λίγο ίσως ξεκλειδώσει, αλλά όχι παντα και όχι σίγουρα. Με το που πας λίγο μπροσταε το γκάζι κλειδώνουν πάλι. Όπως καταλαβαίνεις σε ολοκαίνουργια μηχανή των 800 ευρώ το να μου πλασάρει όλο αυτό αυτό ως μη πρόβλημα είναι τουλάχιστον παράλογο.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οχι μπρος πισω, και εγω ετσι το κανω μηχανικα, μπρος πισω , ειδικα αν εχω φτασει σε αδιεξοδο μπροστα , αλλα εχω δει οτι αν το παω μεχρι , το μεγιστο ,μεχρι μια περιστροφη της ροδας μπροστα , ξεκλειδωνει τις ροδες .
    ισως να ειναι ο τροπος συμπλεκτη , ανα μια στροφη εφοσων το συρματοσκοινο του γκαζιου ειναι τεντωμενο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #19
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι μπρος πισω, και εγω ετσι το κανω μηχανικα, μπρος πισω , ειδικα αν εχω φτασει σε αδιεξοδο μπροστα , αλλα εχω δει οτι αν το παω μεχρι , το μεγιστο ,μεχρι μια περιστροφη της ροδας μπροστα , ξεκλειδωνει τις ροδες .
    ισως να ειναι ο τροπος συμπλεκτη , ανα μια στροφη εφοσων το συρματοσκοινο του γκαζιου ειναι τεντωμενο .
    Τι μάρκα είναι η μηχανή εάν επιτρέπεται;
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

  5. #20
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μάρκα είναι η μηχανή εάν επιτρέπεται;
    mcculloch ειναι η μαρκα
    την εχω κανα 10αρι χρονια , μαχιμη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #21
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Μόλις googlara “mower won’t roll backword” για μηχανές γκαζον προσθέτοντας εμπρός το brand την δικια μου μηχανής και βρηκα παρά παρά πολλές αναφορές με αυτό το πρόβλημα αλλά και κάμποσα fix videos. Παρά πολλοι αναφέρουν ότι το φτιάχνουν και σύντομα το πρόβλημα επανέρχεται. Μου έγινε η καρδιά περιβόλι, κάτι μου λέει ότι έπιασα τζόκερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Panos24 : 24-06-22 στις 10:19.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.897
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8880/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Χθεσινό update

    Ειχαμε μεινει στο "θα επικοινωνησω με την αντιπροσωπεια και θα σε καλεσω για ενημερωση" , την περασμενη Πεμπτη αυτο.

    Επειδη δεν με καλεσε, επικοινωνησα εχθες το μεσημέρι εγω μαζι του , ξανα με δικια μου πρωτοβουλια τηλεφωνικα αυτη την φορα.

    Η απαντηση του ηταν οτι μιλησε με αντιπροσωπεια, τους εξηγησε τι ειδε αυτος και τι βλεπω εγω (2 τροχοι που πηγαινουν φρεναριστα ενω θα επρεπε να τσουλανε ειναι το προβλημα, πραγματικα δεν ξερω τι εννοουσε με το τι ειδε αυτος και τι βλεπω εγω, ειναι τοσο συγκεκριμενο το προβλημα που δεν γινετε να εχει 2 διαφορετικες μεταφρασεις), μου ειπε οτι εχει λυσει ηδη τους τροχους και το συστημα μεταδοσης κινησης της μηχανης και περιμενει ξανα απαντηση απο αντιπροσωπεια και μου ειπε οτι υπαρχει ενδεχομενο να σταλει ολοκληρη η μηχανη στην αντιπροσωπεια.Μου ειπε για οτι νεοτερο θα με παρει τηλεφωνο(παλι εγω βλεπω να παιρνω).

    Νομιζω οτι υπαρχει προοδος? Το "δεν βλεπω βλάβη" εγινε ελυσα το συστημα μεταδοσης κινησης και πιθανον να σταλει η μηχανη στον αντιπροσωπεια.

    - - - Updated - - -

    Update σημερινό:

    Mε πηρε τηλεφωνο σήμερα και μου είπε εάν μπορω να περάσω σήμερα από το κατάστημα και να του πάω εκεί και το καλάθι της μηχανής που μαζεύει τα κομμένα χορτα, μου είπε ότι η μηχανή θα σταλεί στην κεντρική αντιπροσωπεια να αναλάβουν αυτοι και χρειάζεται και το καλάθι ώστε να είναι ολόκληρη.( όταν πήγα την πρώτη φορά από εκεί να του εξηγήσω το πρόβλημα, μου είχε πει φέρε την μηχανή από εδώ για έλεγχο, το καλάθι μην το φέρνεις μαζί δεν χρειάζεται).

    Εννοείτε μετά από λίγο πήγα από το κατάστημα άφησα και το καλαθι.

    Νομίζω το πράγμα μπαίνει πλέον σε σειρά, ειδικά σε σύγκριση με το αρχικό «δεν υπάρχει βλάβη» νομίζω το θα σταλεί αντιπροσωπεια είναι σημαντική εξέλιξη και πρόοδος.
    cpu: i7- 4790K || m/b: maximus vi extreme || ram: g.skill TridentX 16gb 2400mhz cl10 || gpu: GTX 980Τi|| cpu cooler: Custom Watercooling || hdd: Samsung 850 250GB & 2X WD 1TB Caviar Black || Psu: EVGA 1300W G2 SUPERNOVA || monitor: ASUS MG279Q 144HZ/1440P || speakers: Edifier DA5000 Pro || case: corsair 600T

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας