Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    23-06-2022
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300s
    Καλησπέρα σας!

    Νέο μέλος στο φόρουμ και δεν μπορώ να ποσταρω post/απάντηση σε θέμα... Το μήνυμα είναι μεγάλο κι έχει και συνημμένο, παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

    Με το που πατάω υποβολή, βγαίνει η εξής φράση: "Thank you for posting! Your post will not be visible until a moderator has approved it for posting"

    Έχει κανείς καμιά ιδέα;

  2. #2
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Harry12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας!

    Νέο μέλος στο φόρουμ και δεν μπορώ να ποσταρω post/απάντηση σε θέμα... Το μήνυμα είναι μεγάλο κι έχει και συνημμένο, παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

    Με το που πατάω υποβολή, βγαίνει η εξής φράση: "Thank you for posting! Your post will not be visible until a moderator has approved it for posting"

    Έχει κανείς καμιά ιδέα;
    Βάση του εμφανιζόμενου μηνύματος, η δημοσίευσή σου θα εμφανιστεί αφού πάρει πρώτα την έγκριση κάποιου moderator.


    Δεν δοκίμασες - έστω από περιέργεια - να βάλεις την φράση που σου βγάζει σε κάποιο μεταφραστήρι τύπου google translate ?

  3. #3
    Εγγραφή
    23-06-2022
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300s
    Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση.

    Νομίζω δεν ήμουν ξεκάθαρος. Ξέρω τι σημαίνει το μήνυμα.

    Αυτό που ήθελα να μάθω είναι εάν έχει ξανατυχει σε κάποιον άλλον πρόσφατα και για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό. Όπως είπα και πριν, αναρωτιέμαι μήπως επειδή είναι μεγάλο το μήνυμα σε όγκο, γιατί απ'ότι φαίνεται μπορώ να δημιουργήσω thread και να ποσταρω μικρά μηνύματα. Ή μήπως είναι στάνταρ διαδικασία για το 1ο μήνυμα νέου μέλους; Επίσης, σε πόσο χρονικό διάστημα λογικά ένας moderator θα δει και θ αξιολογήσει το μήνυμα; Και τέλος, εάν δεν το εγκρίνει ο moderator, θα λάβω κάποια ειδοποίηση σχετικά με το γιατί δεν εγκρίθηκε;

    Εάν γνωρίζεις ή έστω κάποιος άλλος, ας μου απαντήσει να ξέρω κι εγώ.

    Υ.Γ. Απ'ότι είδα στους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ πάντως, δεν νομίζω να παραβίασα κάποιο κανονισμό

    EDIT: Το μήνυμα εμφανίζεται πλέον κανονικά. Ευχαριστώ και πάλι για την άμεση απόκριση.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Μερικές φορές τελικά, λίγη υπομονή είναι το μόνο που χρειάζεται...

  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Δεν παραβίασες κανονισμό γιατί θα σου το λέγανε.

    Η ιστοσελίδα έχει κάποια σκαθάρια, πχ κάποια φορά χρησιμοποίησα κάποια φάτσα από το σετ unicode και σε κάθε ανανέωση η σελίδα μετά κολλούσε.
    Ένα άλλο που παρατήρησα πριν από λίγο είναι ότι άλλαξε ο μετρητής των μηνυμάτων, έπεσε από τα 900+ στα 800+ και αυτό χωρίς κάποια ειδοποίηση ότι αφαιρέθηκαν παλιά νήματα ή μηνύματα.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παραβίασες κανονισμό γιατί θα σου το λέγανε.

    Η ιστοσελίδα έχει κάποια σκαθάρια, πχ κάποια φορά χρησιμοποίησα κάποια φάτσα από το σετ unicode και σε κάθε ανανέωση η σελίδα μετά κολλούσε.
    Ένα άλλο που παρατήρησα πριν από λίγο είναι ότι άλλαξε ο μετρητής των μηνυμάτων, έπεσε από τα 900+ στα 800+ και αυτό χωρίς κάποια ειδοποίηση ότι αφαιρέθηκαν παλιά νήματα ή μηνύματα.

    Δεν έχει αφαιρεθεί κάτι, μάλλον δεν είχες προσέξει τα μηνύματα που είχες

  7. #7
    Εγγραφή
    23-06-2022
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300s
    Α ωραία. Εντάξει, μικρό το κακό τότε.

    Πάντως απ'ότι φαίνεται υπάρχει όντως κάποιο είδους φίλτρο για μεγάλα μηνύματα ή για μεγάλα μηνύματα μηνύματα νέου μέλους. Ευτυχώς όμως και οι moderators είναι πολύ ενεργοί και δεν έχουμε καθυστερήσεις.

    Τώρα μόνο ευελπιστώ κάποιος να γνωρίζει κάτι για το πρόβλημα μου ή έστω καμιά ιδέα να έχει. Αλλά βγαίνω off-topic, οπότε δε θα το συνεχίσω άλλο...

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Harry12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση.

    Νομίζω δεν ήμουν ξεκάθαρος. Ξέρω τι σημαίνει το μήνυμα.

    Αυτό που ήθελα να μάθω είναι εάν έχει ξανατυχει σε κάποιον άλλον πρόσφατα και για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό. Όπως είπα και πριν, αναρωτιέμαι μήπως επειδή είναι μεγάλο το μήνυμα σε όγκο, γιατί απ'ότι φαίνεται μπορώ να δημιουργήσω thread και να ποσταρω μικρά μηνύματα. Ή μήπως είναι στάνταρ διαδικασία για το 1ο μήνυμα νέου μέλους; Επίσης, σε πόσο χρονικό διάστημα λογικά ένας moderator θα δει και θ αξιολογήσει το μήνυμα; Και τέλος, εάν δεν το εγκρίνει ο moderator, θα λάβω κάποια ειδοποίηση σχετικά με το γιατί δεν εγκρίθηκε;

    Εάν γνωρίζεις ή έστω κάποιος άλλος, ας μου απαντήσει να ξέρω κι εγώ.

    Υ.Γ. Απ'ότι είδα στους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ πάντως, δεν νομίζω να παραβίασα κάποιο κανονισμό

    EDIT: Το μήνυμα εμφανίζεται πλέον κανονικά. Ευχαριστώ και πάλι για την άμεση απόκριση.
    Για νέους χρήστες μπορεί να υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί, καθώς παλιότερα είχαμε θεμα με κάποιον που έκανε εγγραφή και στο καπάκι ανέβαζε τσόντες
    Ακόμα περιορισμός υπάρχει αν δεν έχεις κάνει mail confirmation.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει αφαιρεθεί κάτι, μάλλον δεν είχες προσέξει τα μηνύματα που είχες
    Ήμουνα 900+, είμαι σίγουρος, ο μέσος όρος γιατί άλλαξε τότε; Από 4,6 ανά ημέρα έπεσε στα 3,65 τώρα.

    Αφού δεν έγινε κάτι από μοντς, επιβεβαιώνεις πάντως ότι το πρόγραμμα έχει σκαθάρια.

    Δεν πειράζει, το φέρνω σαν παράδειγμα στο παιδί που ρωτούσε αν παραβίασε κάποιο κανόνα.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουνα 900+, είμαι σίγουρος, ο μέσος όρος γιατί άλλαξε τότε; Από 4,6 ανά ημέρα έπεσε στα 3,65 τώρα.

    Αφού δεν έγινε κάτι από μοντς, επιβεβαιώνεις πάντως ότι το πρόγραμμα έχει σκαθάρια.

    Δεν πειράζει, το φέρνω σαν παράδειγμα στο παιδί που ρωτούσε αν παραβίασε κάποιο κανόνα.
    Τελικά όντως είχε γίνει διαγραφή, αλλά η διαγραφή έγινε κατά λάθος στο αρχικό μήνυμα και εξαφάνισε κοντά 600 σελίδες μηνύματα
    έγινε επαναφορά του αρχικού.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας