Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2016
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Καλησπέρα στην ομαδάρα. Υπάρχει κουπόνι ψηφιακής μέριμνας 200€ και σκοπός είναι η αγορά desktop. Θα χρησιμοποιηθεί για Ίντερνετ και εφαρμογές γραφείου. Θα ήθελα να μην πετάξω τα χρήματα μου. Βλέπω ότι μπορείς να πάρεις μόνο έτοιμα συστήματα (που έχουν πιστοποιηθεί ότι πληρούν τις προδιαγραφές της δράσης) και μάλιστα όλα είναι υπερτιμημένα / τσιμπημένα για τα χαρακτηριστικά που προσφέρουν. Οποτε δεδομένου ότι δεν υπάρχει ανάγκη για σοβαρές επιδόσεις θέλω να δώσω τα απαραιτήτως λιγότερα χρήματα για να μην πω ότι πέταξα 200€ και πήρα κάτι με 4gb ram και 128gb ssd ενώ ζούμε στο 2022. Έχει κάνει μήπως έρευνα αγοράς κάποιο μέλος της ομάδας και έχει βγάλει συμπεράσματα ή πρέπει να το πάρω από την αρχή; Προσωπικά με λίγο ψάξιμο έχω βρει με +300€ αυτό https://www.plaisio.gr/pc-perifereia...s-730-_3969169 που λέει ουσιαστικά τα χαρακτηριστικά του στο link. i3 12100/8gb/240gb. Προφανώς και για συνολικά 500€ είναι υπερτιμημένο. Αλλά τι μου προτείνετε ώστε να πάρω κάτι value for money? Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz 7590

  3. #3
    Εγγραφή
    17-11-2016
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χειρότερος επεξεργαστής, περισσότερα χρήματα και δε λέει αν εμπίπτει στη δράση της μέριμνας.

  4. #4
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς το πρόβλημα είναι ότι με τα κουπόνια παίρνεις όπως λες και συ συγκεκριμένες μάρκες και χάνεις τα πλεονεκτήματα του desktop (φτηνά εξαρτήματα για επισκευή μετά τη λήξη της εγγύησης, στάνταρ εξαρτήματα, εύκολη αναβάθμιση). Πήρε ένας φίλος εκπαιδευτικός χωρίς να ρωτήσει όποιο του πρότειναν, δεν συγκράτησα καν τι.

    Αν και δεν συμπαθώ Πλαίσιο και Turbo-x, αυτό που παραπέμπεις σίγουρα είναι καλύτερη περίπτωση από άλλα επώνυμα στα ίδια χρήματα. Δυστυχώς δεν έχω άλλη συγκεκριμένη πρόταση.
    hnesne

  5. #5
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz 7590
    https://merchants.digital-access.gov...products-index
    Το έψαξες και δεν το βρήκες στην συγκεκριμένη λίστα ?

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας