Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Δεν ξέρω ποσά θέματα έχω ανοίξει , αλλά για πολλοστή φορά η γραμμή έχεις συνεχείς αποσυνδέσεις , με ένα δωράκι ακόμα αφού συγχρονίζει κάτω από τα 100. Το σνρ είναι 10-9 και δεν μαζεύει κανένα crc λάθος,κυριολεκτικα ούτε ένα.
    Όλα αυτά με fritzbox . Αν βάλω του ΟΤΕ ακόμα χειρότερα.
    Έχω αλλάξει καλώδια ,μπριζες. Δεν υπάρχει τίποτα πάνω στη γραμμή και είναι συνδεδεμένο στην πρώτη μπριζα,δεν υπάρχει βέβαια και άλλη.
    O συγχρονισμός στο μεταξύ μπορεί να αλλάξει πολλές φορές μέσα στην ημέρα, χωρίς αποσυγχρονισμό. Χθες πχ για λίγο έφτασε και στα 160 ,ύστερα έπεσε στα 90 ,μετά πήγε 120 κλπ
    Ο ΟΤΕ με αγνοεί ,έχω δώσει βλάβη πάνω από 10 φορές και σταμάτησαν πια να σχολουνται οπότε σκέφτομαι μήπως πάω wind .Υπαρχει περιπτωση να ειναι καλυτερα πχ να με βαλουν σε αλλη πορτα ή θα εχω τα ιδια προβληματα ;Εχω κανει αιτηση για ιναλαν ,αλλα απο το τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα αργησει πολυ ,παροτι υπαρχει κουτι στη διπλα πολυκατοικια.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  2. #2
    Εγγραφή
    25-05-2008
    Περιοχή
    https://t.me/pump_upp
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    Router
    Thomasbor
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ποσά θέματα έχω ανοίξει , αλλά για πολλοστή φορά η γραμμή έχεις συνεχείς αποσυνδέσεις , με ένα δωράκι ακόμα αφού συγχρονίζει κάτω από τα 100. Το σνρ είναι 10-9 και δεν μαζεύει κανένα crc λάθος,κυριολεκτικα ούτε ένα.
    Όλα αυτά με fritzbox . Αν βάλω του ΟΤΕ ακόμα χειρότερα.
    Έχω αλλάξει καλώδια ,μπριζες. Δεν υπάρχει τίποτα πάνω στη γραμμή και είναι συνδεδεμένο στην πρώτη μπριζα,δεν υπάρχει βέβαια και άλλη.
    O συγχρονισμός στο μεταξύ μπορεί να αλλάξει πολλές φορές μέσα στην ημέρα, χωρίς αποσυγχρονισμό. Χθες πχ για λίγο έφτασε και στα 160 ,ύστερα έπεσε στα 90 ,μετά πήγε 120 κλπ
    Ο ΟΤΕ με αγνοεί ,έχω δώσει βλάβη πάνω από 10 φορές και σταμάτησαν πια να σχολουνται οπότε σκέφτομαι μήπως πάω wind .Υπαρχει περιπτωση να ειναι καλυτερα πχ να με βαλουν σε αλλη πορτα ή θα εχω τα ιδια προβληματα ;Εχω κανει αιτηση για ιναλαν ,αλλα απο το τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα αργησει πολυ ,παροτι υπαρχει κουτι στη διπλα πολυκατοικια.
    οταν λες εχεις αλλαξει καλωδια εννοείς οτι αλλαξες ολο το καλωδιο απο τον κατανεμητή εως την πριζα; αν ναι, φωναξες οτετζη να μετρησει ποσο πιάνεις στον κατανεμητη; αν ηταν θεμα πορτας θα στην ειχαν αλλαξει.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilismf Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν λες εχεις αλλαξει καλωδια εννοείς οτι αλλαξες ολο το καλωδιο απο τον κατανεμητή εως την πριζα; αν ναι, φωναξες οτετζη να μετρησει ποσο πιάνεις στον κατανεμητη; αν ηταν θεμα πορτας θα στην ειχαν αλλαξει.
    Στην τελευταια επισκεψη τα χαλια ξεκινησουν στον κατανεμητη,αλλα ο τεχνικος ζητησε να ανεβασει το Snr στο 11 γιατι οπως υποστηριζε θα λυνοταν το προβλημα.Του εξηγησα οτι το εχω κανει ,αλλα με εγραψε .
    Τη γραμμη την εκοψα ,εβαλα καρτα με απεριοριστα ,αφου ηδη εχω το προγραμμα και με 3 ευρω εχω καλυτερη γραμμη ,αν και το upload λιγο με βασανιζει.
    Μετα τη διακοπη ο οτε με θυμηθηκε ,αλλα τωρα πεταξε το κοροιδιο.Εχασαν ενα 60αρι το μηνα.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  4. #4
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από προσωπική εμπειρία το Fritz 7590 τα πάει χάλια (συνεχείς αποσυνδέσεις) σε DLSAM Broadcom...

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προσωπική εμπειρία το Fritz 7590 τα πάει χάλια (συνεχείς αποσυνδέσεις) σε DLSAM Broadcom...
    Το speedport δεν συνδεόταν με τιποτα .Δεν ήταν θέμα ρουτερ.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας