Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    01-08-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η Cosmote σύνδεση σταθερού και ίντερνετ, από τις 2/6 είναι προβληματική, με συνεχείς (ανά 5-30 λεπτά) αυτόματες επανεκκινήσεις του ρούτερ. Έχω κάνει πολυάριθμα τηλέφωνα και λυπάμαι να πω ότι γίνομαι και πολύ αγενής και βγαίνω εκτός εαυτού, παρόλο που δεν είναι καθόλου του χαρακτήρα μου. Ο καιρός περνάει και οι τηλεφωνητές/τριες με ρωτάνε "θέλετε δωρεάν gb;", πράγμα εξοργιστικό, γιατί πχ μόλις τους έχω πει ότι έχω αγοράσει καρτοκινητό what sup για να το έχω μόνιμο hotspot.

    Αναρωτιέμαι το εξής λοιπόν: όπως με διαβεβαίωσε μια τηλεφωνήτρια σε μια από αυτές τις επικοινωνίες, "φυσικά και δεν θα πληρώσετε για αυτή την περίοδο που δεν έχετε σύνδεση", πράγμα για το οποίο δεν έχω λόγω φυσικά να αμφιβάλω.

    Ωστόσο δεν θα έπρεπε, σε τέτοιες περιπτώσεις πολυήμερων βλάβών, να αποζημιώνεται κανείς επιπλέον για τη στέρηση κατά κάποιο τρόπο, του δικαιώματος να έχει σταθερό και ίντερνετ;

    Δεν ξέρω αν γίνομαι σαφής, είναι πχ σαν να είσαι υποχρεωμένος να πηγαίνεις σε ένα πρατήριο καυσίμων το αυτοκίνητο σου και κάθε φορά η μάνικα να βγάζει σκέτο αέρα, να πληρώνεις, μιας και το ρολόι της αντλίας παρά τη βλάβη "γράφει", να σου λένε ότι "ναι όντως, βλέπουμε ότι βγάζει μόνο αέρα, μόλις διορθώσουμε την αντλία θα σου δώσουμε τα λεφτά για τη βενζίνη που πληρώνεις εδώ και τόσο καιρό" αλλά εσύ εν τελεί πηγαινοέρχεσαι με τα πόδια και δεν μπορείς να έχεις αυτοκίνητο.

    Χαίρω πολύ δηλαδή ότι δεν θα πληρώσω για το ίντερνετ. Για την ταλαιπωρία θα αποζημιωθώ; Είναι λίγο φιλοσοφικό ίσως...

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει περιλαμβάνει ξεκάθαρα τους όρους αποζημίωσης, και αφορούν το πάγιο που πληρώνεις


    Υπάρχουν άλλα συμβόλαια που περιλαμβάνουν αυτή την αποζημίωση που λες, αλλά δεν είναι σε τιμές Home, έχουν δηλαδή ρήτρες και SLA 99%
    Είμαι σίγουρος πως δεν θέλεις να ακούσεις τιμή.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας