Σελ. 18 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 295
  1. #256
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Χμμ.. από περιέργεια μπήκα να δω και εγώ και ούτε και σε εμένα έχει διαθεσιμα που είμαι θεσσαλονικη και έχουμε αρκετούς γιατρούς διαθέσιμους.
    Γιατί υποπτεύομαι πως τα κλείνουν επίτηδες οι γιατροί;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YAziDis : 06-02-23 στις 00:53.

  2. #257
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ.. από περιέργεια μπήκα να δω και εγώ και ούτε και σε εμένα έχει διαθεσιμα που είμαι θεσσαλονικη και έχουμε αρκετούς γιατρούς διαθέσιμους.
    Γιατί υποπτεύομαι πως τα κλείνουν επίτηδες οι γιατροί;
    Για τον δικό μου έκλεισα πρόσφατα για 20/3, είχε και πιο νωρίς όταν το έκλεισα.
    Πως θα το κλείσουν μόνοι τους αφού γίνεται ηλεκτρονικά με ΑΜΚΑ ασθενή;
    Να το κλείσουν αυτοί με το ΑΜΚΑ του ασθενή, θα πάει ενημέρωση στον ασθενή

  3. #258
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον δικό μου έκλεισα πρόσφατα για 20/3, είχε και πιο νωρίς όταν το έκλεισα.
    Πως θα το κλείσουν μόνοι τους αφού γίνεται ηλεκτρονικά με ΑΜΚΑ ασθενή;
    Να το κλείσουν αυτοί με το ΑΜΚΑ του ασθενή, θα πάει ενημέρωση στον ασθενή
    Εννοώ μήπως κλείνουν το σύστημα οι γιατροί λέγοντας πως δεν εχω ραντεβού, η κάτι τέτοιο. Ποσό λογικό είναι να είναι μέχρι τον Απρίλιο κλεισμένος;

  4. #259
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο 5/02 εως 3/04,μη διαθεσιμα ραντεβου στον προσωπικο ιατρο,δηλαδη,τι καναμε ολη την διαδικασια να εγγραφουμε,να παρουμε κωδικους,για να μπορουμε να κλεινουμε ηλεκτρονικα ραντεβου κλπ.
    είναι λίγοι οι γιατροί πολλοί οι ασθενείς, αντί να πρσλάβουν γιατρούς και νοσηλευτικό προσωπικό προσλαμβάνουν security σε ΕΟΠΠΥ & νοσοκομεία.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  5. #260
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι λίγοι οι γιατροί πολλοί οι ασθενείς, αντί να πρσλάβουν γιατρούς και νοσηλευτικό προσωπικό προσλαμβάνουν security σε ΕΟΠΠΥ & νοσοκομεία.
    Mπορει να ειναι τυχαιο γεγονος,οτι στον προσωπικο ιατρο που εχω επιλεξει να μην υπαρχουν διαθεσιμα ραντεβου,γιατι βλεπω οτι αλλοι εχουν διαθεσιμα ραντεβου,ισως κανω αλλαγη εν τελει,1 φορα το χρονο εχεις δικαιωμα για να επιλεξεις καποιον αλλον.Το προβλημα ειναι οτι επεβαλλαν στον κοσμο να κανει εγγραφη σε προσωπικο ιατρο γιατι διαφορετικα θα ειχε επιβαρυνση στην συνταγογραφηση,προστιμο και τα σχετικα,ομως δεν φροντισαν να εχουν εξασφαλισει τον απαιτουμενο αριθμο γιατρων που θα εξυπηρετει,αυτοι ξεκινησαν το συστημα προσωπικος ιατρος,ειπαν στον κοσμο καντε εγγραφη με deadline,αλλα οι γιατροι που εκαναν αντιστοιχα εγγραφη,ελαχιστοι.

  6. #261
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπορει να ειναι τυχαιο γεγονος,οτι στον προσωπικο ιατρο που εχω επιλεξει να μην υπαρχουν διαθεσιμα ραντεβου,γιατι βλεπω οτι αλλοι εχουν διαθεσιμα ραντεβου,ισως κανω αλλαγη εν τελει,1 φορα το χρονο εχεις δικαιωμα για να επιλεξεις καποιον αλλον.Το προβλημα ειναι οτι επεβαλλαν στον κοσμο να κανει εγγραφη σε προσωπικο ιατρο γιατι διαφορετικα θα ειχε επιβαρυνση στην συνταγογραφηση,προστιμο και τα σχετικα,ομως δεν φροντισαν να εχουν εξασφαλισει τον απαιτουμενο αριθμο γιατρων που θα εξυπηρετει,αυτοι ξεκινησαν το συστημα προσωπικος ιατρος,ειπαν στον κοσμο καντε εγγραφη με deadline,αλλα οι γιατροι που εκαναν αντιστοιχα εγγραφη,ελαχιστοι.
    Σε μένα ο συγκεκριμένος είναι διαθέσιμος για επιλογή σε μια περιοχή με 80000 κατοίκους. Αυτός και άλλος ένας. Ο άλλος είναι πιασμένος.
    Είναι διαθέσιμος μάλλον λόγο συμπεριφοράς και για αυτό δεν πατάει σχεδόν κανένας.
    Απαράδεκτα πράγματα.

  7. #262
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ σε αυτόν που βρήκα ξαφνικά ένα πρωί διαθέσιμο βρίσκω ραντεβού, ακόμα και την ίδια ή την επόμενη μέρα. Έχει να κάνει με τον γιατρό, για να γράφει συνταγές τα πάγια φάρμακα καλός είναι για περαιτέρω όχι. Για την προηγούμενη που είχα βρει από τη λίστα και είχα γραφτεί δεν είχα βρει ποτέ ραντεβού.

    Αλλαγές πάντως προς το παρόν γίνονται και χωρίς το όριο του 1 φορά το χρόνο, αρκεί να βρεις γιατρό με διαθεσιμότητα.
    hnesne

  8. #263
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Λοιπόν, καλά είπα ότι ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ξανα δείτε λίγο όσοι ψάχνατε για ραντεβού. Ενώ προχθες και σε εμένα δεν έδειχνε ούτε ένα ραντεβού για μέχρι τον Απρίλιο, σήμερα που μπήκα έχει κανονικά σχεδόν κάθε μέρα.
    Πιθανολογώ πως είχε υπάρξει κάποιο πρόβλημα.

  9. #264
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είναι κάποιες μέρες που καταχωρούνται μαζικά τα διαθέσιμα ραντεβού κάθε γιατρού. Όσο πιο πολύ καθυστερεί να δίνει διαθεσιμότητες, τόσο πιο κοντινά ραντεβού γίνονται διαθέσιμα.
    hnesne

  10. #265
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο δικός μας στο Μαρούσι δεν εχει διαθεσιμότητα μεχρι 6 Απριλίου και δεν φαινεται να υπαρχει αλλος διαθέσιμος.
    Μεγάλη επιτυχία.

  11. #266
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κάποιες μέρες που καταχωρούνται μαζικά τα διαθέσιμα ραντεβού κάθε γιατρού. Όσο πιο πολύ καθυστερεί να δίνει διαθεσιμότητες, τόσο πιο κοντινά ραντεβού γίνονται διαθέσιμα.
    όχι είναι λίγοι οι γιατροί.
    Ξέρω τι λέω μου το είπε απο μέσα γιατρός.
    Οι ξεφτίλες δεν δίνουν παραπάνω λεφτά να προσλάβουν νοσηλευτικό και ιατρικό προσωπικό. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα πολλοί γιατροί να φεύγουν για εξωτερικό όπου οι συνθήκες είναι καλύτερες όπως και οι μισθοί.
    Επίτηδες το κάνουν να στραφεί ο κόσμος στις κλινικές και τα ιδιωτικά ιατρεία.
    Αν δείτε σε τι άθλια κατάσταση είναι ο ΕΟΠΥ στη Λάρισα μετά τον μεγάλο σεισμό θα φρίξετε κινδυνεύουν γιατροί - προσωπικό και οι επισκέπτες απο την ακαταλληλότητα του κτηρίου.

    - - - Updated - - -

    Δυστυχώς δεν την υπολογίζουν την ανθρώπινη ζωή
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  12. #267
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εννοείται Χάρη ότι είναι λίγοι οι γιατροί και άθλια η κατάσταση, κάποιοι εδώ μέσα δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα, γράφτηκε και σοβαρά ότι υπάρχουν γιατροί, εμείς είμαστε βλάκες που δεν ξέρουμε να ψάχνουμε. Χρειάστηκε να περάσει πρόσφατα δικός μου άνθρωπος από δημόσιο νοσοκομείο, είμαστε πραγματικά τρίτος κόσμος αλλά είναι παθογένειες που δεν δημιουργήθηκαν πρόσφατα. Το φιάσκο του προσωπικού γιατρού είναι σταγόνα στον ωκεανό στο τεράστιο θέμα δημόσια υγεία.
    hnesne

  13. #268
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται Χάρη ότι είναι λίγοι οι γιατροί και άθλια η κατάσταση, κάποιοι εδώ μέσα δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα, γράφτηκε και σοβαρά ότι υπάρχουν γιατροί, εμείς είμαστε βλάκες που δεν ξέρουμε να ψάχνουμε. Χρειάστηκε να περάσει πρόσφατα δικός μου άνθρωπος από δημόσιο νοσοκομείο, είμαστε πραγματικά τρίτος κόσμος αλλά είναι παθογένειες που δεν δημιουργήθηκαν πρόσφατα. Το φιάσκο του προσωπικού γιατρού είναι σταγόνα στον ωκεανό στο τεράστιο θέμα δημόσια υγεία.
    Για αυτό τον λόγο έχουν ανέβει screenshot Πιο πίσω με διαθέσιμους γιατρούς για να προλάβουν τα κλασικά που κάνεις τώρα, δεν ειπώθηκε φυσικά πουθενά οτι κάποιοι είναι βλάκες, αν και τώρα το ξανασκέφτομαι.

  14. #269
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, ΟΚ, ό,τι πεις, τώρα που πλησιάζουν και εκλογές όλα καλά, όλοι οι άλλοι εδώ μέσα είμαστε fans του Πολάκη.
    hnesne

  15. #270
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ΟΚ, ό,τι πεις, τώρα που πλησιάζουν και εκλογές όλα καλά, όλοι οι άλλοι εδώ μέσα είμαστε fans του Πολάκη.
    όποιος τους ξανα ψηφίσει είναι άξιος της μοίρας του και καλά θα κάνει μελλοντικά να μην φωνάζει στους δρόμους γιατί ο ίδιος τους επέλεξε.
    Αυτός είναι δυστυχώς ο νεοέλληνας.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

Σελ. 18 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας