Σελ. 17 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 295
  1. #241
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντάξει βρήκα όσοι ενδιαφέρονται το μέιλ του διαχειριστή --> admin@gov.gr

  2. #242
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.046
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε τον Πιερρακάκη κατευθείαν ρε συ!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλό το παλικάρι ξέρει και άλλο μονοπάτι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  govgr.png 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  24,5 KB 
ID: 243502

    - - - Updated - - -

    Είναι τόσο ανόητοι που ούτε τα βασικά δεν ξέρουν

    - - - Updated - - -

    Ποιον Πιερακάκη αυτόν που άλλαζε μελάνια ότα ήταν στο τμήμα IT;
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  3. #243
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλό το παλικάρι ξέρει και άλλο μονοπάτι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  govgr.png 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  24,5 KB 
ID: 243502

    - - - Updated - - -

    Είναι τόσο ανόητοι που ούτε τα βασικά δεν ξέρουν
    Το μόνο σίγουρο είναι το τελευταίο, αλλά μπερδεύεις το ποιος

  4. #244
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.705
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Χθες πάντως υπήρξε ένα πρώτο πατιρντί μεταξύ προσωπικού γιατρό και της μάνας μου. Έχει πάρει και έχει κανονίσει απ'τα πρώτα πρωινά ραντεβού, και διευκρινίζει αν υπάρχει εκείνη την ώρα διότι αργότερα θα έπρεπε να τρέχει με τον άρρωστο πατέρα μου για προγραμματισμένα ραντεβού σε κλινική, και αν δε γίνεται να κανονιστεί άλλη μέρα. Τις κλείνει 9:30 το πρωί την επομένη, και φτάνει εκεί και υπάρχουν άλλοι 3.
    1 με ραντεβού στις 9, και άλλοι 2 με ραντεβού στις 9:30.
    Τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι το εξής:
    α) Ή ο μαλάκας είναι και πολύ γελοίος άνθρωπος, διότι γνωρίζει για βαριά αρρώστια, ενημερώνεται πως υπάρχει θέμα εκείνη την ημέρα, και παρόλα αυτά σου κλείνει ραντεβού,
    β) Ή υπάρχει τόσο μεγάλη πίεση για τα ραντεβού από το "σύστημα", και για να καλύψουν τους 2.000 που ακούγεται πως έχει ο κάθε γιατρός, ταλαιπωρούμαστε οι ασθενείς.

  5. #245
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες πάντως υπήρξε ένα πρώτο πατιρντί μεταξύ προσωπικού γιατρό και της μάνας μου. Έχει πάρει και έχει κανονίσει απ'τα πρώτα πρωινά ραντεβού, και διευκρινίζει αν υπάρχει εκείνη την ώρα διότι αργότερα θα έπρεπε να τρέχει με τον άρρωστο πατέρα μου για προγραμματισμένα ραντεβού σε κλινική, και αν δε γίνεται να κανονιστεί άλλη μέρα. Τις κλείνει 9:30 το πρωί την επομένη, και φτάνει εκεί και υπάρχουν άλλοι 3.
    1 με ραντεβού στις 9, και άλλοι 2 με ραντεβού στις 9:30.
    Τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι το εξής:
    α) Ή ο μαλάκας είναι και πολύ γελοίος άνθρωπος, διότι γνωρίζει για βαριά αρρώστια, ενημερώνεται πως υπάρχει θέμα εκείνη την ημέρα, και παρόλα αυτά σου κλείνει ραντεβού,
    β) Ή υπάρχει τόσο μεγάλη πίεση για τα ραντεβού από το "σύστημα", και για να καλύψουν τους 2.000 που ακούγεται πως έχει ο κάθε γιατρός, ταλαιπωρούμαστε οι ασθενείς.
    Εγώ όσες φορές έκλεισα για εμένα και τους δικούς μου το έκανα Online, δεν είχα κάποιο θέμα και το βλέπω λογικό μιας και το σύστημα αν κλείσει ραντεβού κάποια ώρα το αφαιρεί αυτόματα.
    οσο ήμουν εκεί είδα περιπτώσεις που κλείσανε τηλεφωνικά για άλλους και αυτό το κάνανε μέσω Online συστήματος.
    Μήπως δεν το είχε καταχωρίσει το ραντεβού η γραμματέας/γιατρός;

  6. #246
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι χάλια είναι αυτά προσπαθώ να κλείσω ραντεβού μέσα απο το govgr και δεν μπορώ.
    Ξέρει κανείς κανένα μέιλ επικοινωνίας με το govgr κατά προτίμηση με τον διαχειριστή του σάιτ.
    Δεν απαντάει ο admin αλλά ούτε και εδώ μου απάντησαν για το ίδιο θέμα των ραντεβού που δεν υπάρχουν πουθενά στην Αττική. Σήμερα δεν κοίταξα για να είμαι ειλικρινής.

    Μιλάμε υπό διάλυση

  7. #247
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.849
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες πάντως υπήρξε ένα πρώτο πατιρντί μεταξύ προσωπικού γιατρό και της μάνας μου. Έχει πάρει και έχει κανονίσει απ'τα πρώτα πρωινά ραντεβού, και διευκρινίζει αν υπάρχει εκείνη την ώρα διότι αργότερα θα έπρεπε να τρέχει με τον άρρωστο πατέρα μου για προγραμματισμένα ραντεβού σε κλινική, και αν δε γίνεται να κανονιστεί άλλη μέρα. Τις κλείνει 9:30 το πρωί την επομένη, και φτάνει εκεί και υπάρχουν άλλοι 3.
    1 με ραντεβού στις 9, και άλλοι 2 με ραντεβού στις 9:30.
    Τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι το εξής:
    α) Ή ο μαλάκας είναι και πολύ γελοίος άνθρωπος, διότι γνωρίζει για βαριά αρρώστια, ενημερώνεται πως υπάρχει θέμα εκείνη την ημέρα, και παρόλα αυτά σου κλείνει ραντεβού,
    β) Ή υπάρχει τόσο μεγάλη πίεση για τα ραντεβού από το "σύστημα", και για να καλύψουν τους 2.000 που ακούγεται πως έχει ο κάθε γιατρός, ταλαιπωρούμαστε οι ασθενείς.
    Τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες μέρες, το online δεν επέτρεπε ταυτόχρονα ραντεβού, είναι πιθανό τα ταυτόχρονα να κλείστηκαν "ιδιωτικά" και όχι από το σύστημα.
    Προς επίρρωση του παραπάνω, ένας γνωστός έκλεισε για τον ίδιο και μέλη της οικογένειας, και υποχρεωτικά τους έβαλε διαδοχικά ανά μισή ώρα, επειδή ήταν και πρώτο ραντεβού. Όταν πήγαν, τους "την είπε" ο γιατρός να μην κλείνουν μαζί, γιατί του τρώνε την ώρα

  8. #248
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.705
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όσες φορές έκλεισα για εμένα και τους δικούς μου το έκανα Online, δεν είχα κάποιο θέμα και το βλέπω λογικό μιας και το σύστημα αν κλείσει ραντεβού κάποια ώρα το αφαιρεί αυτόματα.
    οσο ήμουν εκεί είδα περιπτώσεις που κλείσανε τηλεφωνικά για άλλους και αυτό το κάνανε μέσω Online συστήματος.
    Μήπως δεν το είχε καταχωρίσει το ραντεβού η γραμματέας/γιατρός;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουλάχιστον μέχρι πριν λίγες μέρες, το online δεν επέτρεπε ταυτόχρονα ραντεβού, είναι πιθανό τα ταυτόχρονα να κλείστηκαν "ιδιωτικά" και όχι από το σύστημα.
    Προς επίρρωση του παραπάνω, ένας γνωστός έκλεισε για τον ίδιο και μέλη της οικογένειας, και υποχρεωτικά τους έβαλε διαδοχικά ανά μισή ώρα, επειδή ήταν και πρώτο ραντεβού. Όταν πήγαν, τους "την είπε" ο γιατρός να μην κλείνουν μαζί, γιατί του τρώνε την ώρα
    Άρα αν δεν υπάρχει πρόβλημα με την πλατφόρμα και μιλάμε για έναν γελοίο. Καθόταν και κοιτούσε απορημένος και ούτε που απαντούσε. Και εγώ αυτόν τον μαλακα, ενώ γίνεται ο γιστρος μου και έχει μάθει για άσχημο περιστατικό υγειας θα πρέπει τώρα να τον φάω οικογενειακά στη μάπα, γιατί εννοείται δεν υπάρχουν ελεύθεροι γιατροί.. εκτός και αν θέλω να τρέχω στο Πλαγιαρι.

    Και Μηνά, όσον αφορά το σκηνικό με τον γνωστό σου, εγώ θα του έκλεινα απο εδώ και πέρα μόνο έτσι τα ραντεβού, έτσι για το σπασιμο.

  9. #249
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.046
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απαντάει ο admin αλλά ούτε και εδώ μου απάντησαν για το ίδιο θέμα των ραντεβού που δεν υπάρχουν πουθενά στην Αττική. Σήμερα δεν κοίταξα για να είμαι ειλικρινής.

    Μιλάμε υπό διάλυση
    Δεν μου κάνει εντύπωση, μας έχουν γειώσει κανονικά και με το νόμο

    - - - Updated - - -

    Για δοκιμάστε αυτό είναι του ΙΔΙΚΑ λογικά θα πέσει γείωμα και εδώ--> admin@idika.gr
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  10. #250
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Μπηκα στο συστημα του idika να δω διαθεσιμοτητα για ραντεβου στον προσωπικο ιατρο που εχω επιλεξει,για τους επομενους δυο μηνες δεν εμφανιζει καμια διαθεσιμοτητα.

  11. #251
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ας γράψω και εγώ την δική μου εμπειρία
    Προχθές για πρώτη φορά επισκέφθηκα τον προσωπικό μου γιατρό. Τέτοιο χάλι δεν έχω ξαναδεί. Πήγα και με όλες τις προηγούμενες εξετάσεις που είχα γιατί δεν είναι περασμένες στον ηλεκτρονικό μου φάκελο. Κάποια στιγμή θα αρχίσουν να τις περνάνε και εκεί.

    Το πρώτο ραντεβού μάλιστα είναι ημίωρο. Ακολουθεί ο διάλογος. Σε ακούω μου λέει. -Ήρθα για τα φάρμακα μου και για να δούμε μήπως πρέπει να κάνω καμιά εξέταση. -Γράψε μου σε ένα χαρτί τι φάρμακα θέλεις. Έγραψα τα φάρμακα σε ένα χαρτί λευκό που μου έδωσε. -Κάτι δεν γράφεις σωστά. -Δεν μπορείτε να δείτε τον ηλεκτρονικό μου φάκελο. -Δεν έχω πρόσβαση. -Για να δω στο κινητό την εφαρμογή. Βρίσκω την εφαρμογή μια παλαιότερη συνταγή και του το δίνω για να διαβάσει από εκεί. Mετά από κάποια διάστημα. άρχισαν να χτυπάνε τα sms. Για τέσσερα φάρμακα, τέσσερις ξεχωριστές συνταγές. Δηλαδή επιπλέον 1 ευρώ για κάθε συνταγή ενώ θα μπορούσε να μου τα γράψει όλα σε μία. Καμία ερώτηση για την υγεία μου, καμία πρόταση για εξέταση....

    Πρέπει να βρω οπωσδήποτε άλλον γιατρό. Ο προηγούμενος δεν είχε ραντεβού. Μάλλον είχα κλείσει πριν δυο μήνες και μου τα ακύρωσαν. Οπότε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω τον προσωπικό. Έτσι εξηγείται πως σε δήμο με 80000 κατοίκους και δυο μόνο γιατρούς για να επιλέξεις είναι πάντα διαθέσιμος. Φυσικά δεν υπήρχε κανείς άλλος στην αναμονή. Τέσπα πήρα 16 συνταγές για 4 μήνες. Αναγκαστικά θα πρέπει να αλλάξω.
    Επαγγελματική ευσυνειδησία μηδέν.

  12. #252
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλή φάση.

  13. #253
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας γράψω και εγώ την δική μου εμπειρία
    Προχθές για πρώτη φορά επισκέφθηκα τον προσωπικό μου γιατρό. Τέτοιο χάλι δεν έχω ξαναδεί. Πήγα και με όλες τις προηγούμενες εξετάσεις που είχα γιατί δεν είναι περασμένες στον ηλεκτρονικό μου φάκελο. Κάποια στιγμή θα αρχίσουν να τις περνάνε και εκεί.

    Το πρώτο ραντεβού μάλιστα είναι ημίωρο. Ακολουθεί ο διάλογος. Σε ακούω μου λέει. -Ήρθα για τα φάρμακα μου και για να δούμε μήπως πρέπει να κάνω καμιά εξέταση. -Γράψε μου σε ένα χαρτί τι φάρμακα θέλεις. Έγραψα τα φάρμακα σε ένα χαρτί λευκό που μου έδωσε. -Κάτι δεν γράφεις σωστά. -Δεν μπορείτε να δείτε τον ηλεκτρονικό μου φάκελο. -Δεν έχω πρόσβαση. -Για να δω στο κινητό την εφαρμογή. Βρίσκω την εφαρμογή μια παλαιότερη συνταγή και του το δίνω για να διαβάσει από εκεί. Mετά από κάποια διάστημα. άρχισαν να χτυπάνε τα sms. Για τέσσερα φάρμακα, τέσσερις ξεχωριστές συνταγές. Δηλαδή επιπλέον 1 ευρώ για κάθε συνταγή ενώ θα μπορούσε να μου τα γράψει όλα σε μία. Καμία ερώτηση για την υγεία μου, καμία πρόταση για εξέταση....

    Πρέπει να βρω οπωσδήποτε άλλον γιατρό. Ο προηγούμενος δεν είχε ραντεβού. Μάλλον είχα κλείσει πριν δυο μήνες και μου τα ακύρωσαν. Οπότε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω τον προσωπικό. Έτσι εξηγείται πως σε δήμο με 80000 κατοίκους και δυο μόνο γιατρούς για να επιλέξεις είναι πάντα διαθέσιμος. Φυσικά δεν υπήρχε κανείς άλλος στην αναμονή. Τέσπα πήρα 16 συνταγές για 4 μήνες. Αναγκαστικά θα πρέπει να αλλάξω.
    Επαγγελματική ευσυνειδησία μηδέν.
    Μου φαίνεται περίεργο αυτό, καθώς σε ουρολόγο πήγα για τον πατέρα μου και είχε πρόσβαση να δει τι φάρμακα παίρνει, μάλλον βαριέται
    Εντάξει και ο δικός μου ο προσωπικός δεν έχει κάνει ακόμα τον φάκελο, μου έγραψε όμως ενα πλήρες τσεκάπ, τώρα την επόμενη φορά θα πάω να κάνουμε και το ιστορικό

  14. #254
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.303
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό έγινε βαριόταν ενώ έπρεπε να είχε ήδη δει τον φάκελο. Το ραντεβού είχε κλειστεί εδώ και ένα μήνα περίπου.

  15. #255
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Prosopikos-Iatros.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  107,7 KB 
ID: 245566

    Απο 5/02 εως 3/04,μη διαθεσιμα ραντεβου στον προσωπικο ιατρο,δηλαδη,τι καναμε ολη την διαδικασια να εγγραφουμε,να παρουμε κωδικους,για να μπορουμε να κλεινουμε ηλεκτρονικα ραντεβου κλπ.

Σελ. 17 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας