Σελ. 15 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 295
  1. #211
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.686
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαιολογίες, εμένα ο Γιατρός που είναι αυτός που επέλεξα πριν πολλά χρόνια σαν προσωπικό γιατρό που είχε ξεκινήσει τότε.
    πραγματικά είχανε χρόνια μπροστά τους για να επιλέξουν.

    Ναι όντως πήγε ο κόσμος να γραφτεί επειδή είχε το μαστίγιο που θα του επιβάλει +15%, αλλά μιλάμε για τον ίδιο κόσμο που τόσο καιρό που ήταν διαθέσιμος ο προσωπικός απλα το είχε γραμμένο.
    Ποιες είναι οι δικαιολογίες; Το ότι το παρουσιάζουνε λες και μας πρόσφεραν κάτι και πανηγυρίζουν ότι είναι επιτυχημένο;

    Εμένα προσωπικά οι δικοί μου οι γιατροί δεν υπάρχουν στο σύστημα, είτε ως οικογενειακοί γιατροί, είτε τώρα ως προσωπικοί γιατροί. Το να μου επιβάλεις έξτρα συμμετοχή για εξετάσεις, θα το δεχόμουν αν οι εξετάσεις γινόντουσαν στα νοσοκομεία, αφού πρακτικά θέλεις να αποσυμφορήσεις τα δημόσια νοσηλευτήρια. Το να μου επιβάλεις όμως έξτρα συμμετοχή στα φάρμακα, το θεωρώ ηλίθιο. Είναι σα να απαξιώνεις όλους τους υπόλοιπους γιατρούς του συστήματος ότι δεν είναι ας το πούμε καλοί και συνταγογραφούν, χειρότερα (?), περισσότερο (?) (δε ξέρω και εγώ τι τους φταίει), ενώ ας πούμε αυτοί που γράφονται στον προσωπικό γιατρό θα κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

  2. #212
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Και εγώ που είχα εγγραφεί τότε που είχε ανοίξει πριν χρόνια. Πέρυσι μου είχαν στείλει μήνυμα ότι ο οικογενειακός σας ιατρός αποχώρησε λόγω συνταξιοδότησης αλλά δεν είχα γραφτεί σε άλλον. Φέτος γράφτηκα ξανά. Αν και δεν πήγαινα στον ιατρό που είχα γραφτεί γιατί είχα ήδη τον δικό μου που δεν υπήρχε στο σύστημα.

  3. #213
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες είναι οι δικαιολογίες; Το ότι το παρουσιάζουνε λες και μας πρόσφεραν κάτι και πανηγυρίζουν ότι είναι επιτυχημένο;

    Εμένα προσωπικά οι δικοί μου οι γιατροί δεν υπάρχουν στο σύστημα, είτε ως οικογενειακοί γιατροί, είτε τώρα ως προσωπικοί γιατροί. Το να μου επιβάλεις έξτρα συμμετοχή για εξετάσεις, θα το δεχόμουν αν οι εξετάσεις γινόντουσαν στα νοσοκομεία, αφού πρακτικά θέλεις να αποσυμφορήσεις τα δημόσια νοσηλευτήρια. Το να μου επιβάλεις όμως έξτρα συμμετοχή στα φάρμακα, το θεωρώ ηλίθιο. Είναι σα να απαξιώνεις όλους τους υπόλοιπους γιατρούς του συστήματος ότι δεν είναι ας το πούμε καλοί και συνταγογραφούν, χειρότερα (?), περισσότερο (?) (δε ξέρω και εγώ τι τους φταίει), ενώ ας πούμε αυτοί που γράφονται στον προσωπικό γιατρό θα κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

    Ο προσωπικός γιατρός είναι αυτος που μαζί θα κάνετε τον φάκελο υγείας σου, κάτι που ως τώρα δεν έχει γίνει, κάτι που μάλλον δεν θα θελήσουν να κάνουν οι δικοί σου που δεν θα μπούνε σαν γιατροί.
    Εξετάσεις γίνονται και στα νοσοκομεία, απλά συνήθως λόγο ευκολίας επιλέγουμε ιδιωτικά.

    Σου επιβάλει εξτρά συμμετοχή γιατί θέλει να γίνει πράξη ο φάκελος υγείας και να γίνει πράξη για όλους να κάνουμε κάποιες προληπτικές εξετάσεις.
    Τουλάχιστον για την ώρα δεν σε υποχρεώνει να πας στον προσωπικό γιατρό για κάτι, μπορείς να συνεχίσεις να πηγαίνεις σε αυτούς που πας και να τους πληρώνεις όπως τους πλήρωνες.
    Αν τώρα στο μέλλον τους κόψει ή τους μειώσει την δυνατότητα συνταγογράφησή δεν ξέρω να σου απαντήσω.
    Μπορείς ακόμα να επιλέξεις να πας σε όποιον άλλον γιατρό θέλεις για εξετάσεις, σίγουρα σε ιδιωτικό και ακόμα μπορείς να πας και σε δημόσιες δομές, αυτό που θα αλλάξει κάποια στιγμή στο μέλλον είναι να πρέπει να πηγαίνεις στον προσωπικό γιατρό για να σε στείλει σε άλλον δημόσιο γιατρό.

  4. #214
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαιολογίες, εμένα ο Γιατρός που είναι αυτός που επέλεξα πριν πολλά χρόνια σαν προσωπικό γιατρό που είχε ξεκινήσει τότε.
    πραγματικά είχανε χρόνια μπροστά τους για να επιλέξουν.

    Ναι όντως πήγε ο κόσμος να γραφτεί επειδή είχε το μαστίγιο που θα του επιβάλει +15%, αλλά μιλάμε για τον ίδιο κόσμο που τόσο καιρό που ήταν διαθέσιμος ο προσωπικός απλα το είχε γραμμένο.
    +10% είναι.

  5. #215
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.686
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο προσωπικός γιατρός είναι αυτος που μαζί θα κάνετε τον φάκελο υγείας σου, κάτι που ως τώρα δεν έχει γίνει, κάτι που μάλλον δεν θα θελήσουν να κάνουν οι δικοί σου που δεν θα μπούνε σαν γιατροί.
    Εξετάσεις γίνονται και στα νοσοκομεία, απλά συνήθως λόγο ευκολίας επιλέγουμε ιδιωτικά.

    Σου επιβάλει εξτρά συμμετοχή γιατί θέλει να γίνει πράξη ο φάκελος υγείας και να γίνει πράξη για όλους να κάνουμε κάποιες προληπτικές εξετάσεις.
    Τουλάχιστον για την ώρα δεν σε υποχρεώνει να πας στον προσωπικό γιατρό για κάτι, μπορείς να συνεχίσεις να πηγαίνεις σε αυτούς που πας και να τους πληρώνεις όπως τους πλήρωνες.
    Αν τώρα στο μέλλον τους κόψει ή τους μειώσει την δυνατότητα συνταγογράφησή δεν ξέρω να σου απαντήσω.
    Μπορείς ακόμα να επιλέξεις να πας σε όποιον άλλον γιατρό θέλεις για εξετάσεις, σίγουρα σε ιδιωτικό και ακόμα μπορείς να πας και σε δημόσιες δομές, αυτό που θα αλλάξει κάποια στιγμή στο μέλλον είναι να πρέπει να πηγαίνεις στον προσωπικό γιατρό για να σε στείλει σε άλλον δημόσιο γιατρό.
    Προσωπικά, λόγω δικών μου βιωμάτων και περιστατικών, ούτε που περνάω έξω από δημόσιες δομές, νοσοκομεία κτλ, οπότε για εμένα (ξανά λέω προσωπικά) μου είναι παντελώς αδιάφορο το να με στέλνει ο προσωπικός γιατρός σε άλλο δημόσιο ιατρό.
    Τώρα όσον αφορά τις προληπτικές εξετάσεις, πάλι δε μου φανούν αδιάφορες στην περίπτωση που θα με στείλουν σε δημόσια δομή. Δεν πατάω, τέλος. Πηγαίνω κάθε χρόνο και κάνω μέσω ιδιωτικής ασφάλειας εξετάσεις. Θεωρητικά στο σύστημα υπάρχουν ότι εξετάσεις έχουν γίνει λόγω του ΑΜΚΑ. Πρακτικά αν ήθελαν να φτιάξουν τον φάκελο σου, θα μπορούσαν εξαιτίας του ΑΜΚΑ να το κάνουν.
    πχ Αν πας τώρα σε μια ιδιωτική ασφάλεια, ενώ κάποτε σου ζητούσε να κάνεις εξετάσεις και σου έκλεινε ένα ραντεβού σε μια κλινική, πλέον σου ζητάει με ένα χαρτί να τους εξουσιοδοτήσεις για να δώσεις πρόσβαση στο ΑΜΚΑ σου. Άρα αν ήθελε το δημόσιο θα μπορούσε να κάνει το ίδιο.

    Και ξαναλέω, να καταλάβω το ότι θέλεις να επιβάλεις έξτρα συμμετοχή στις εξετάσεις που θα γίνονται στις δημόσιες δομές αν δεν επιλέξεις προσωπικούς ιατρούς, αλλά το να το επιβάλεις σε όλους όταν μπορεί να πηγαίνουν σε ιδιωτικά εργαστήρια είναι χαζό κατ'εμέ.

  6. #216
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, λόγω δικών μου βιωμάτων και περιστατικών, ούτε που περνάω έξω από δημόσιες δομές, νοσοκομεία κτλ, οπότε για εμένα (ξανά λέω προσωπικά) μου είναι παντελώς αδιάφορο το να με στέλνει ο προσωπικός γιατρός σε άλλο δημόσιο ιατρό.
    Τώρα όσον αφορά τις προληπτικές εξετάσεις, πάλι δε μου φανούν αδιάφορες στην περίπτωση που θα με στείλουν σε δημόσια δομή. Δεν πατάω, τέλος. Πηγαίνω κάθε χρόνο και κάνω μέσω ιδιωτικής ασφάλειας εξετάσεις. Θεωρητικά στο σύστημα υπάρχουν ότι εξετάσεις έχουν γίνει λόγω του ΑΜΚΑ. Πρακτικά αν ήθελαν να φτιάξουν τον φάκελο σου, θα μπορούσαν εξαιτίας του ΑΜΚΑ να το κάνουν.
    πχ Αν πας τώρα σε μια ιδιωτική ασφάλεια, ενώ κάποτε σου ζητούσε να κάνεις εξετάσεις και σου έκλεινε ένα ραντεβού σε μια κλινική, πλέον σου ζητάει με ένα χαρτί να τους εξουσιοδοτήσεις για να δώσεις πρόσβαση στο ΑΜΚΑ σου. Άρα αν ήθελε το δημόσιο θα μπορούσε να κάνει το ίδιο.

    Και ξαναλέω, να καταλάβω το ότι θέλεις να επιβάλεις έξτρα συμμετοχή στις εξετάσεις που θα γίνονται στις δημόσιες δομές αν δεν επιλέξεις προσωπικούς ιατρούς, αλλά το να το επιβάλεις σε όλους όταν μπορεί να πηγαίνουν σε ιδιωτικά εργαστήρια είναι χαζό κατ'εμέ.
    Αφού δεν θες δημόσιες δομές τότε πραγματικά δεν υπάρχει θέμα, συνεχίζεις όπως ήσουν.

    Αν θα μπεις μέσα στην πλατφόρμα δήλωσης, εκεί που σου στέλνει και sms θα δεις πως πλέον έχουν ανοίξει και άλλες καρτέλες, όπως ο φάκελος υγείας, αυτός είναι άδειος αυτή την στιγμή.
    Αυτό θα το γεμίσετε μαζί με τον προσωπικό γιατρό.

    Δεν υπάρχουν τα αποτελέσματα στο σύστημα, αυτό είναι κάτι που θέλουν να φτιάξουν τώρα.
    Υπάρχουν στο σύστημα τα παραπεμπτικά, οι γνωματεύσεις και τα φάρμακα που σου έχουν γράψει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    +10% είναι.
    Εχεις δίκαιο, 10% θα είναι στην αρχή και μετά θα είναι 20%
    Με βάση την τροπολογία του υπουργείου Υγείας που ισχύει, όσοι πολίτες δεν εγγράφουν θα έρθουν αντιμέτωποι με τις εξής ποινές:

    – Από την 01-10-2022 θα έχουν πρόσθετη συμμετοχή στη φαρμακευτική δαπάνη όσοι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε Προσωπικό Ιατρό, κατά ποσοστό 10%, επιπλέον του καθορισμένου κατά περίπτωση ποσοστού συμμετοχής του.

    –Από την 01-10-2022 θα έχουν πρόσθετη συμμετοχή στις εργαστηριακές και διαγνωστικές εξετάσεις και πράξεις κατά 10%

    -Από την ίδια ημερομηνία στα νοσήλια σε ιδιωτικές κλινικές και στις λοιπές παροχές, θα πρέπει να πληρώνουν κατά επίσης 10% περισσότερο.

    -Από 01-01-2023 τα ποσοστά συμμετοχής θα αυξάνονται κατά 20% για φάρμακα, διαγνωστικές εξετάσεις και νοσήλια σε ιδιωτικές κλινικές.

    -Όσοι δεν έχουν προσωπικό γιατρό από 1.9.2023 και δεν θα έχουν παραπεμπτικά, δεν θα έχουν προτεραιότητα για να επισκεφθούν γιατρούς ειδικοτήτων στα Κέντρα Υγείας και τις δημόσιες δομές και τα νοσοκομεία αλλά και στους ιδιώτες γιατρούς του ΕΟΠΥΥ.

    Ωστόσο επειδή οι ιδιώτες γιατροί δεν φαίνεται να επαρκούν ενώ και αυτοί του δημοσίου έχουν αντιρρήσεις για να παρέχουν επιπλέον υπηρεσίες από τις ήδη υπάρχουσες, το υπουργείο υγείας έχει έτοιμο έκτακτο σχέδιο ώστε να αντιμετωπίσει το πρόβλημα.

  7. #217
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΕΥΤΥΧΩΣ που δοθηκε "παραταση" και ΙΣΩΣ υπαρξει δυνατοτητα αλλαγης του ηδη επιλεγμενου γιατρου.
    Ο γιος μου, που δουλευει σεζον στη Μυκονο, εψαχνε εδω κι ενα μηνα οποιον να΄ναι γιατρο σε Μαρουσι Κηφισια Μελισσια αντε και Χαλανδρι
    ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ και μιλαμε για την πρωτευουσα υποτιθεται οχι για περιφερεια κανενα χωριουδακι...
    Αντε να δουμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τα πράγματα ίδια σε όλες τις πόλεις. Να μετακομίσω κι εγώ Θεσσαλονίκη να βρίσκω γιατρούς και να πάρω κι άλλα 15 κιλά από τις πολλές μπουγάτσες. Εδώ δεν έχουμε γιατρούς αρκετούς, ούτε καλές μπουγάτσες, κατά συνέπεια έχουμε και μεγάλα ποσοστά κατάθλιψης.
    ΠΡΙΤΣ
    Εξαντλήθηκε η διαθεσιμότητα των προσωπικών γιατρών στο πολεοδομικό συγκρότημα Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με στοιχεία του Φαρμακευτικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης (ΦΣΘ), με αποτέλεσμα οι πολίτες να φεύγουν από τα φαρμακεία χωρίς να επιλέξουν τον προσωπικό τους γιατρό ή να πηγαίνουν σε κάποια μακρινή περιοχή ή και σε άλλο δήμο.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #218
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.686
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    χμ.. επιβεβαιώνω και εγώ.

    Μπήκα από απορία να δω τι γίνεται και αν ισχύει, και όντως δεν υπάρχει κανένας διαθέσιμος. Υποθέτω έγινε το μπαμ από τη στιγμή που δώσανε τη δυνατότητα να εγγραφεί ο κόσμος μέσω των φαρμακείων.

  9. #219
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.081
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Να πάτε στο δίπλα νομό και θα έχετε κάνει και βόλτα, ορίστε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #220
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πάτε στο δίπλα νομό και θα έχετε κάνει και βόλτα, ορίστε.
    να ενισχύσουμε και τον τουρισμό. Πάντως πλάκα-πλάκα απαράδεκτο να μας προτρέπουν να διαλέξουμε γιατρό ενώ γνωρίζουν ότι οι γιατροί είναι λιγότεροι απο τον αναγκαίο αριθμό.
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  11. #221
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Bρηκα ενα παθολογο στη λιστα Μοχαμεντ αλ κατι . Εκει θα τους στειλω

  12. #222
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υποτίυθεται από προχτές άνοιξε η εφαρμογή για ραντεβού, αλλά δεν βρίσκω κάτι.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #223
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Αναβολή μερικών ημερών στη λειτουργία της ηλεκτρονικής πλατφόρμας για τον προγραμματισμό ραντεβού στον Προσωπικό Γιατρό.

    Εντός της εβδομάδας αναμένεται να ενεργοποιηθεί το σύστημα των ραντεβού για τον Προσωπικό Γιατρό, μέσω τις ειδικής πλατφόρμας, μερικές ημέρες μετά την αρχική ημερομηνία της 1ης Οκτωβρίου. Η νέα ημερομηνία θα καθοριστεί με ανακοίνωση του Υπουργείου Υγείας. Πάντως, σύμφωνα με οδηγίες του Υπουργείου όλοι οι ιατροί που είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ ως Προσωπικοί Ιατροί οφείλουν να προβούν στις ακόλουθες ενέργειες για τον προγραμματισμό των ραντεβού:
    Κάθε προσωπικός γιατρός πρέπει να ορίσει το πρόγραμμα των ραντεβού του, σύμφωνα με τον αριθμό του εγγεγραμμένου πληθυσμού που έχει τη δεδομένη χρονική στιγμή. Ο πρώτος προγραμματισμός για το ραντεβού όλων των προσωπικών γιατρών θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τις 20 Σεπτεμβρίου. Τα ραντεβού που θα προγραμματιστούν θα πρέπει να έχουν διάρκεια 15 λεπτών το κάθε ένα. Το πρώτο ραντεβού θα έχει διπλάσια διάρκεια (30 λεπτά), προκειμένου να συμπληρωθεί από τον γιατρό ο φάκελος υγείας του πολίτη.
    Προσωπικός γιατρός: Αναστέλλεται η ποινή αυξημένης συμμετοχής μέχρι 1η Δεκεμβρίου
    Αναστέλλεται η ποινή αυξημένης συμμετοχής σε εργαστηριακές και διαγνωστικές εξετάσεις και πράξεις, για όσους πολίτες δεν έχουν εγγραφεί στον προσωπικό γιατρό μέχρι την 1η Δεκέμβρη, ανακοίνωσε το Υπουργείο Υγείας. Ειδικότερα, λόγω της πολύ μεγάλης συμμετοχής των πολιτών αναστέλλεται η επιβολή αυξημένης συμμετοχής σε όσους δεν εγγράφονται στον προσωπικό γιατρό μέχρι την 01.12.22 όποτε και θα έχουν ενταχθεί όλες οι ειδικότητες στο θεσμό και θα υπάρχει επάρκεια γιατρών.
    Εν τω μεταξύ, με απόφαση του Υπ. Υγείας ως Προσωπικοί Ιατροί, ορίζονται και οι ιατροί ειδικότητας με βασική εκπαίδευση Παθολογία και συγκεκριμένα:
    α) αιματολογίας, β) γαστρεντερολογίας, γ) ενδοκρινολογίας-διαβητολογίας, δ) καρδιολογίας, ε) νευρολογίας, στ) νεφρολογίας, ζ) ρευματολογίας, η) παθολογικής ογκολογίας, θ) πνευμονολογίας-φυματιολογίας και ι) φυσικής ιατρικής και αποκατάστασης, οι οποίοι ασκούν ελευθέριο επάγγελμα και διατηρούν ιδιωτικό ιατρείο.

    https://www.news4health.gr/politiki-...ia-ta-rantevoy

  14. #224
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Δεν κατάλαβα, τώρα είναι υποχρεωτικό να δεις τον γιατρός σου;

  15. #225
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναβολή μερικών ημερών στη λειτουργία της ηλεκτρονικής πλατφόρμας για τον προγραμματισμό ραντεβού στον Προσωπικό Γιατρό.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 15 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας