Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    160/49
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Huawei 535 Cat.7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1451 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ με τον κόσμο που αγοράζει ταμπλέτες με android όταν το ipad είναι τόσο προσιτό.
    Ουτε νεκρός στο οικοσυστημα της Apple... Υπαρχουν χαοτικες διαφορες σχετικα με τα policies που επιβαλλουν στον πελάτη τους, αγεφύρωτες. Τζαμπα να μου τα δινες, οχι θα ηταν η απάντηση.

  2. #17
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10.1(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επαναλαμβάνω ότι απλά μου προκάλεσε εντύπωση η δεσπόζουσα θέσης της εταιρείας στην εγχώρια αγορά παρά την σχετικά χαμηλή ποιότητα της γκάμας των ταμπλετών της.
    Ερχόμενος από Galaxy Tab όπου η υποστήριξη για ενημερώσεις λογισμικού ήταν μηδαμινή, καλά για ετήσιες αναβαθμίσεις του λειτουργικού ούτε λόγος να γίνεται.
    Όπου για να αφαιρέσω τα διάφορα προγράμματα έπρεπε να χρησιμοποιήσω πρόγραμμα τρίτου, όπου η ταμπλέτα απλά εγκαταλείφθηκε έπειτα από μια διετία και πάπαλα η συμβατότητα με εφαρμογές.
    Από εκεί πήγα στο φθηνότερο ipad και right out of the box είχα τη δυνατότητα να απεγκαταστήσω ο,τιδήποτε δεν ήθελα χωρίς να χρησιμοποιώ προγράμματα τρίτων. Όπου η ταμπλέτα εγκαθιστά αυτόματα ό,τι χρειάζεσαι μόλις την συνδέσεις με τον υπολογιστή σου.
    Με έως και πέντε χρόνια υποστήριξης σε αναβαθμίσεις λογισμικού.
    Για να μην αναφερθώ στη χαοτική διαφορά ισχύος που έχουν τα chipsets της apple σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
    Ναι το Tab το είχα πάρει για 150+ ενώ το ipad μου κόστισε 300+. Οπότε είτε αγοράζεις μια ταμπλέτα κάθε δυο χρόνια ή έχεις μια για πέντε με πολύ πιο ευχάριστη εμπειρία χρήστη.
    Κι επαναλαμβάνω, δεν επιχειρώ να μειώσω κανένα προϊόν, απλά εξέφρασα την έκπληξή μου για τις επιλογές του καταναλωτικού κοινού όταν η διαφορά στην ποιότητα των πωλούμενων προϊόντων αλλά καί των παρεχόμενων υπηρεσιών είναι τόσο χαοτική.
    Τα 100+ ευρώ που εξοικονομεί κανείς τα «δίνει» με τη μορφή της δυσαρέσκειας που πηγάζει από τη χρήση μιας android ταμπλέτας.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Αν κάποιοι δεν γνωρίζουν για τα tablet της Samsung και το Android γενικά, καλύτερα να μην γράφουν παραπλανητικά σχόλια. Δεν έχω όρεξη να μπω σε αντιπαράθεση, υπάρχει το internet υπάρχουν και σοβαροί χώροι που γίνεται κριτική σε hardware, μπείτε και δείτε τι αξίζει και τι όχι.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας