Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 207
  1. #31
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Πριν ένα μηνα περίπου κλείνοντας τον πρώτο χρόνο από τα δυο του συμβολαίου μου ήρθε SMS από VODA για ανανέωση του συμβολαίου μου !!! Το διάβασα 3 φορες και αναρωτήθηκα μπας και άρχισε από τώρα το αλτσχάιμερ ποτε πέρασαν 2 χρονια και μου ζητάνε ανανέωση !!!

    Σήμερα κατάλαβα τον λόγο ....

  2. #32
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι από καμπίνα το δίνουν δές κι τις τιμές χονδρικής πώλησης αναφέρετε κανονικά...
    To ότι υπάρχει πακέτο 30/3 στην χοντρική είναι άσχετο. Και στο FTTH υπάρχει τέτοιο πακέτο χοντρικής, αλλά ξέρεις εσύ κάποιον πάροχο που να το δίνει λιανική σε πελάτες;
    Τα πακέτα χοντρικής τα έβγαλαν το 2017/18, που τότε υπήρχαν τέτοιες συνδέσεις στη λιανική. Σήμερα από FTTC καμπίνα δεν δίνει κανένας, εκτός αν σε αραιοκατοικημένη περιοχή και με μεγάλη απόσταση από αυτήν, αλλά και πάλι σπάνιο να το δώσουν για να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους. Και για τον λόγο αυτό δεν υπάρχει στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας (βασικά σε καμία).

  3. #33
    Εγγραφή
    08-07-2022
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γκρινια για την γκρινια. Γιατι σας ενοχλησε η νεα 24 μηνη δεσμευση? Δεν ειναι και τοσο κακο. Το να σε αναβαθμισει δωρεαν και να ληξει σε 2 μηνες ας πουμε ειναι καλυτερο? Γιατι?
    Γιατί δεν σε δεσμεύει. Απλό είναι. Σου δίνει κάτι ΤΖΑΜΠΑ χωρίς καμία υποχρέωση.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.879
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Penguin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν σε δεσμεύει. Απλό είναι. Σου δίνει κάτι ΤΖΑΜΠΑ χωρίς καμία υποχρέωση.
    Αν όμως στο Χ-μηνο δεν έχει ρίξει την τιμή του αμέσως πιο πάνω πακέτου στα χρήματα του "παλιού" σου, δεν την λες και "δωρεάν".

  5. #35
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο αντίλογος λέει ότι σου δίνει τζάμπα για όσο διάστημα μένει από το 24μηνο του υπάρχοντος συμβολαίου, ενώ στην άλλη πλευρά τζάμπα αλλά με επέκταση του υπάρχοντος συμβολαίου για άλλους 24 μήνες.
    Σε Cosmote κάποιοι θα είναι τυχεροί και κάποιοι άτυχοι. Στη Vodafone ισχύουν τα ίδια για όλους.
    Με απλά λόγια, είναι ανάλογα πως βλέπει καθείς το ποτήρι. Άλλος μισοάδειο και άλλος μισογεμάτο.

  6. #36
    Εγγραφή
    08-07-2022
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όμως στο Χ-μηνο δεν έχει ρίξει την τιμή του αμέσως πιο πάνω πακέτου στα χρήματα του "παλιού" σου, δεν την λες και "δωρεάν".
    Πως δε τη λέω δωρεάν ρε φίλε, σοβαρολογείς; Τζάμπα είναι, δεν πληρώνεις κάτι. Και εγώ απο τα 100 πήγα στα 200 στα ίδια λεφτά χωρίς καμία δέσμευση. Αν δε μου αρέσει η τιμή των 200 όταν τελειώσει το συμβόλαιο πάω στα 100 ή πάω σε άλλη εταιρία. Έχω την ελευθερία να επιλέξω γιατί αυτό που μου έδωσαν ήταν ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ και χωρίς ΚΑΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.

  7. #37
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Penguin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δε τη λέω δωρεάν ρε φίλε, σοβαρολογείς; Τζάμπα είναι, δεν πληρώνεις κάτι. Και εγώ απο τα 100 πήγα στα 200 στα ίδια λεφτά χωρίς καμία δέσμευση. Αν δε μου αρέσει η τιμή των 200 όταν τελειώσει το συμβόλαιο πάω στα 100 ή πάω σε άλλη εταιρία. Έχω την ελευθερία να επιλέξω γιατί αυτό που μου έδωσαν ήταν ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ και χωρίς ΚΑΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.
    και το δολωμα σε αγκιστρι , τζαμπα ειναι για τα ψαρια , δωρεαν .
    καμια δεσμευση .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #38
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.879
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Penguin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δε τη λέω δωρεάν ρε φίλε, σοβαρολογείς; Τζάμπα είναι, δεν πληρώνεις κάτι. Και εγώ απο τα 100 πήγα στα 200 στα ίδια λεφτά χωρίς καμία δέσμευση. Αν δε μου αρέσει η τιμή των 200 όταν τελειώσει το συμβόλαιο πάω στα 100 ή πάω σε άλλη εταιρία. Έχω την ελευθερία να επιλέξω γιατί αυτό που μου έδωσαν ήταν ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ και χωρίς ΚΑΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ.
    Το θέμα είναι να μείνεις στο ανώτερο πακέτο για πάντα με τα ίδια χρήματα, όχι δείγμα δωρεάν σε δοκιμαστική περίοδο.Η ανανέωση για 24μηνες τουλάχιστον προσφέρει ένα αξιοπρεπές χρονικό διάστημα στο οποίο θα πληρώνεις τα ίδια με πριν κι αυτό εφόσον το αποδεχτείς, όχι με το στανιό.

  9. #39
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην έχετε τέτοιες ανησυχίες για το τι θα γίνει μετά.... Σε 2 χρόνια θα προσφέρεται ταχύτητα ftth 600 Mbps με 30€.....

  10. #40
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Σε τελική ανάλυση δεν είναι υποχρεωτικός ο διπλασιασμός. Όποιος θέλει τον αποδέχεται. Επίσης λένε (η Vodafone) ότι μαζί με τον διπλασιασμό θα προτείνουν στον πελάτη κι άλλα πακέτα, π.χ. Vodafone TV. Αυτά δεν θα είναι δωρεάν. Αν όμως θέλει ο πελάτης τα προσθέτει. Αν όχι, απλά παίρνει τον δωρεάν διπλασιασμό με 24μηνη δέσμευση.

    Επίσης επειδή διάβασα κάποιους να λένε ότι το 24μηνο θα προστεθεί στην ήδη υφιστάμενη δέσμευση. Δεν θεωρώ ότι θα γίνει έτσι. Όσοι αποδεχτούν θα έχουν 24ηνη δέσμευση από την ημέρα αποδοχής. Η προηγούμενη δέσμευση παύει να ισχύει, καθώς το προηγούμενο συμβόλαιο αντικαθίσταται από το νέο. Όπως θα γινόταν αν ζητούσε κανείς αναβάθμιση πακέτου σε κάποια άλλη περίοδο...

    1) Αλήθεια όσοι έχουν ήδη λάβει κλήση, αυτή ήταν από την ίδια την Vodafone, ή από συνεργαζόμενη εταιρία;

    2) Μπορώ να καλέσω εγώ την Vodafone και να ζητήσω τον διπλασιασμό;

    3) Το έχει δοκιμάσει κανείς ήδη αυτό;

  11. #41
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Η δέσμευση ξεκινάει από την ημερομηνία αποδοχής.
    Υφιστάμενους πελάτες μόνο η Vodafone εξυπηρετεί.
    Κάλεσε το 2106702610 ή το 2104276304 ή δες αν υπάρχει κάποια προσφορά στο My Vodafone App (από κάτω επιλέγεις προσφορές > οι προσφορές μου) ή στο My Vodafone Web

  12. #42
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Σοβαρά τωρα, αποφάσισε και η vodafone να κάνει και αυτή ,αναβάθμιση ταχυτήτων ,αυτή λύσσαξε πριν λίγο καιρο με αυτή την κίνηση του οτε, και τωρα κανει το ιδιο, ωραιο θα είναι να ξεσηκωθούν τώρα wind (nova) και οτε κατά της Vodafone, η μήπως τελικά δικαιώθηκε η Vodafone

    https://www.powergame.gr/epichirisis...t-kai-tou-ote/

    Και αποφάσισε και αυτή να κάνει αναβαθμίσεις , για να μην αρχίσει να χάνει συνδρομητές

  13. #43
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.709
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πριν 1 μήνα αυτό..
    Όπως λέει και το άρθρο ο OTE το είχε ψάξει και ήξερε που πατάει..

    Απλά, έπεσε μετά γκρίνιαα, για το τι γίνεται τελικά εδώ..
    Αλλά κάτι μπορεί να έχει παιχτεί στην EETT, και τώρα ο καθένας κάνει "ότι θέλει"..

    Spoiler:
    Και ο OTE Βγάζει κάτι "παράξενα" προγράμματα που άλλες τιμές έχουν στα χαρτιά και άλλες στο site..


    Πάντως επί της ουσίας η 100άρα έπεσε στην τιμή της 50άρας, οπότε μετά ανανεώνεις χαλαρά..
    αλλά η 200άρα όχι στην τιμή της 100άρας..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 09-07-22 στις 21:22.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #44
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Διαβάζοντας λίγο καλυτέρα την ανακοίνωση της Vodafone, είδα αυτό ( και θα πραγματοποιηθεί σε περιοχές που δεν έχει φτάσει ακόμη η οπτική ίνα μέχρι το σπίτι ή την επιχείρηση) πάντως στην περιοχής μου, που εδώ και 1,5 χρόνος υπαρχει υποδομή οπτικής ίνας, η Vodafone στην διαθεσιμότητα έως 24 δίνει μόνο, ξέρω δεν είναι υποχρεωμένη θα μου πειτε αραγε τι θα κάνει, με της περιοχές που υπαρχή υποδομή οπτικής ίνας, θα αποφασίσει και αυτή να δώσει 100 και 200 ftth, αλλά και αυτοί οι άλλοι παροχοι είναι πολύ Γύφτοι, γιατί δεν πληρώνουν αυτοι τον απαραίτητο εξοπλισμό που πρέπει να στήσει η Vodafone στα αστικά κέντρα, να την διευκολύνουν λίγο για δώσει και αυτή ftth

  15. #45
    Εγγραφή
    10-07-2022
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Τι να πω παιδια εγώ είμαι πολύ απογοητευμένος από την VODAFONE περιμένω πολύ καιρό για να μου βάλουν VDSL στην κωμόπολη μου και ακόμα δεν είναι διαθέσιμο. Οπότε ούτε καν διπλασιασμό δεν θα μου κάνουν. Ενώ ο ΟΤΕ παρέχει παντού σε όλες τις αγροτικές περιοχές VDSL με το πρόγραμμα ΟΤΕ RURAL από το 2017. Τώρα που και ο ΟΤΕ έριξε τις τιμές και διπλασίασε τις ταχύτητες, όλοι οι φίλοι μου που είναι και gamers, θα πάνε στον ΟΤΕ. Είναι αδιανόητο να έχουμε 2022 και να είμαι ακόμα με τόσο αργό ίντερνετ. . Τελικά τουλάχιστον στην επαρχία ο ΟΤΕ έχει το μονοπώλιο και είναι ο μόνος που κάνει σοβαρές επενδύσεις!!! Περιμένω απλά να λήξει το συμβόλαιο μου και να πάω στην COSMOTE. Δεν είναι τυχαίο ότι η DEUTCHE TELEKOM έχει πλέον διπλάσια αξία από την Vodafone!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Painmaker : 10-07-22 στις 04:31.

Σελ. 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας