Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Το συμβολαιο μου εληξε τον Γεναρη, σημερα με πηρε μια γυναικα για να μου κανει προσφορα, της ειπα οτι δε με συμφεραι και θα φυγω γιατι εκτος των αλλων εχω και προβληματα με τη συνδεση που δεν διορθωνονται και μου ειπε οτι το συμβολαιο μου ληγει σε δυο χρονια και οτι θα πληρωσω ρητρα κλπ.!
    Απλα τον Γεναρη μετα τη ληξη τους ειχα παρει τηλ. για προσφορα, δεν μου εκαναν και επειδη τους ξερω καλα ζητησα ρητα να μην γινει καμια ανανεωση κι οτι θα παραμεινω ετσι μεχρι να αποφασισω τι να κανω, τσακωθηκα κιολας με μια ανεδαιστετη που μου πουλαγε τρελιτσα, μαλιστα ειχα ανοιξει και σχετικο θεμα εδω:

    https://www.adslgr.com/forum/threads...89%CE%BD%CE%B1!

    Επικοινωνησα προ ολιγου με το σχετικο τμημα και μου ειπαν οτι οντως το συμβολαιο μου ληγει σε δυο χρονια ! ζητησα να μου φερουν ενα γραπτο συμβολαιο με την υπογραφη μου, μια συνομιλα ή εστω ενα email οπου θα συναινω σε μια ανανεωση.

    Τι παιζει εδω, εχει συμβει σε καποιον απο εσας;...

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.975
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Θα ζητήσεις να δεις την υπογραφή σου, ή την απομαγνητοφώνηση.
    Θα πάρει λίγες μέρες, αν όντως δεν έχεις συνεναίσει για τα σχετικά θα σε αποδεσμεύσουν και θα ζητήσουν και μια (τυπική) συγνώμη.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Το ζητησα ηδη και μου ειπαν οτι θα το ψαξουν. Αν επιμενουν χωρις να δειξουν στοιχεια τι κανω παρακατω;...

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.975
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Δεν θα επιμείνουν.
    Αν επιμείνουν καταγγελία στην ΕΕΤ ή/και το πας στα δικαστήρια.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Ευχαριστω, θα ενημερωσω μολις εχω νεα.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Σημερα επικοινωνησα για τριτη φορα με το αρμοδιο τμημα, ζητησα να μου πουν ποτε ληγει το συμβολαιο μου, η ευγενικη κατα τα αλλα κοπελα απαντησε οτι ληγει το 2024.
    Την ενημερωσα για το θεμα, εψαξε και μου ειπε οτι δεν υπαρχει συμβολαιο, email, η απομαγνητοφωνημενη συνομιλια που να πιστοποιει οτι εχω συναινεσει σε ανανεωση συμβολαιου.
    Της ειπα οτι αν μεσα σε μια - δυο μερες δεν εχω στα χερια μου στοιχεια για αυτην την μονομερη ενεργεια θα προχωρησω σε καταγγελια.... απαντησε οτι θα επικοινωνησουν αμεσα μαζι μου, ειδομεν...

  7. #7
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως δεν είναι καλό να μένετε σε μία εταιρία χωρίς νέο συμβόλαιο όταν λήγει το παλιό..
    Μπορεί να δείτε μεγάλες χρεώσεις..

    Νομίζω ότι η ισχύς του συμβολαίου ανεφέρεται και στο My Vodafone.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #8
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Oχι δεν εχω μεγαλυτερες χρεωσεις, απαναντιας με τη ληξη του συμβολαιου εληξαν και τα εξοδα εξοπλισμου (family tv) που πληρωνα για δυο χρονια.

    Στο μεταξυ και τις τρεις φορες που επικοινωνησα για το θεμα της αυθαιρετης ανανεωσης συμβολαιου μου ηρθε μετα απο λιγο το εξης μηνυμα στο κινητο:

    "Θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι οι ενεργειες αποκαταστασης του τεχνικου θεματος ειναι σε εξελιξη. Με την ολοκληρωση ολων των ελεγχων, θα επικοινωνησουμε μαζι σας για να σας ενημερωσουμε. Ζηταμε συγνωμη για την αναστατωση."

    Σε τι αφορα αυτο, ειναι ενα στανταρ μηνυμα που το στελνουν μετα απο καθε επικοινωνια;..

  9. #9
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΑ
    Router
    TP-LINK W8951ND
    Path Level
    Interleaved
    μαλλον το εχουν καταχωρησει ως τεχνικο προβλημα δεν ειναι στανταρ μηνυμα γιατι καλεσες για θεμα συμβολαιου

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας