Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Καλησπέρα, λήγει το συμβόλαιό μου Cosmote Double Play 50 L και σκέφτομαι αν αξίζει να μεταφερθώ σε Wind, καθαρά και μόνο λόγω καλύτερης τιμής. Είναι η μόνη εταιρία που (σύμφωνα με τον έλεγχο διαθεσιμότητας) που μου δίνει 50άρα, οι άλλες λιγότερο. Αν έχω καταλάβει καλά παίρνω από αστικό κέντρο, κλειδώνω γύρω στα 40. Απλά φοβάμαι λίγο αν γλιτώνοντας λίγο σε τιμή χάσω σε ποιότητα (να κλειδώνει πιο χαμηλά ή να έχω αποσυνδέσεις) και ίσως σε support.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, λήγει το συμβόλαιό μου Cosmote Double Play 50 L και σκέφτομαι αν αξίζει να μεταφερθώ σε Wind, καθαρά και μόνο λόγω καλύτερης τιμής. Είναι η μόνη εταιρία που (σύμφωνα με τον έλεγχο διαθεσιμότητας) που μου δίνει 50άρα, οι άλλες λιγότερο. Αν έχω καταλάβει καλά παίρνω από αστικό κέντρο, κλειδώνω γύρω στα 40. Απλά φοβάμαι λίγο αν γλιτώνοντας λίγο σε τιμή χάσω σε ποιότητα (να κλειδώνει πιο χαμηλά ή να έχω αποσυνδέσεις) και ίσως σε support.
    Αν παίρνεις από το αστικό κέντρο, θα κλειδώσεις το ίδιο σε όποιον πάροχο και να πας.

    Αν είσαι ικανοποιημένος από τον ΟΤΕ και δεν είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή, μείνε στον ΟΤΕ.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, λήγει το συμβόλαιό μου Cosmote Double Play 50 L και σκέφτομαι αν αξίζει να μεταφερθώ σε Wind, καθαρά και μόνο λόγω καλύτερης τιμής. Είναι η μόνη εταιρία που (σύμφωνα με τον έλεγχο διαθεσιμότητας) που μου δίνει 50άρα, οι άλλες λιγότερο. Αν έχω καταλάβει καλά παίρνω από αστικό κέντρο, κλειδώνω γύρω στα 40. Απλά φοβάμαι λίγο αν γλιτώνοντας λίγο σε τιμή χάσω σε ποιότητα (να κλειδώνει πιο χαμηλά ή να έχω αποσυνδέσεις) και ίσως σε support.
    Αν επιτρέπεται, για πόση διαφορά μιλάμε;
    Γρηγόρης Νάκος.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Μέχρι τώρα πλήρωνα 77€/δίμηνο cosmote, που μου φαινόταν εξωφρενικά μεγάλο ποσό για την 50άρα (που δεν κλειδώνει καν στα 50). Και έβλεπα ότι Wind το ίδιο πακέτο το έδινε με 26€/μήνα. Αλλά όπως βλέπω τώρα έχει βγει προσφορά για 27.90€/μήνα cosmote, οπότε έτσι όντως κι εγώ δεν ρισκάρω να αλλάξω πάροχο.

    Να δούμε βέβαια πότε και αν αποφασίσουν να φέρουν 100άρες/200άρες στο αστικό κέντρο, γιατί όποτε ακούω για δωρεάν διπλασιασμό "όπου είναι τεχνικά εφικτό" τόσο σε Cosmote όσο και σε άλλες εταιρίες κόβω λίγο φλέβα

  5. #5
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν αξίζει!

  6. #6
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    ΣΥΜΒΟΥΛΗ.
    Ασε το συμβολαιο να ληξει χρονικα και την επομένη ημέρα κανε νεα αιτηση μεσω του site cosmote, για το προγραμμα

    Double Play Advanced XL

    έως 50 Mbps για πλοήγηση στο Internet

    Απεριόριστα λεπτά προς σταθερά

    500 λεπτά προς κινητά

    κοστος 27,90/μηνα
    Ελεύθερος.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι τώρα πλήρωνα 77€/δίμηνο cosmote, που μου φαινόταν εξωφρενικά μεγάλο ποσό για την 50άρα (που δεν κλειδώνει καν στα 50). Και έβλεπα ότι Wind το ίδιο πακέτο το έδινε με 26€/μήνα. Αλλά όπως βλέπω τώρα έχει βγει προσφορά για 27.90€/μήνα cosmote, οπότε έτσι όντως κι εγώ δεν ρισκάρω να αλλάξω πάροχο.

    Να δούμε βέβαια πότε και αν αποφασίσουν να φέρουν 100άρες/200άρες στο αστικό κέντρο, γιατί όποτε ακούω για δωρεάν διπλασιασμό "όπου είναι τεχνικά εφικτό" τόσο σε Cosmote όσο και σε άλλες εταιρίες κόβω λίγο φλέβα
    Ναι αυτό ακριβώς έκανα...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας