Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 152

Θέμα: Βλάβες

  1. #106
    Εγγραφή
    24-05-2020
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Θέλω τη γνώμη σας γιατί πραγματικά έχει ξεφύγει το κεφάλι μου με αυτά που έχω ακούσει εδώ και 3 ημέρες από τον 13788. Λοιπόν, μέχρι πριν 1 μήνα περίπου στην γραμμή μου 50άρα κλείδωνα γύρω στα 27/5 με SNR 10-11 και attenuation γύρω στο 20db. Περνά ένα μπουρίνι, μένουν για 10 ώρες τα πάντα χωρίς ρεύμα, και από τότε στην γραμμή μου κλειδώνω 22/2,5 περίπου με SNR 7,5-8 και attenuation 55+dB. Μιλώ με το 13788, έρχονται την επόμενη ημέρα, ελέγχουν καλωδίωση σπιτιού (η οποία έχει περαστεί εδώ και 2 μήνες) και μου λένε ότι όλα είναι εντάξει. Το κορυφαίο της υπόθεσης είναι ότι με έχουν αφήσει πλέον χωρίς σταθερό τηλέφωνο. Μου έρχεται μετά από 2 ώρες ένα μήνυμα στο κινητό όπου μου αναφέρει ότι η ταχύτητα του συγχρονισμού της σύνδεσης διαφοροποιείται από την εμπορική ταχύτητα του προγράμματος. Παίρνω τηλέφωνο πάλι το 13788, για να δηλώσω την βλάβη, και μου λένε ότι η κατοικία είναι πιο μακρυά από το τηλεφωνικό κέντρο στην περιοχή που διαμένω. Τους αναφέρω ότι δεν έχω αλλάξει κατοικία και το τηλεφωνικό κέντρο επίσης δεν έχει αλλάξει διεύθυνση. Κάνω hard reset το ρούτερ, καταφέρνω να έχω πλέον τηλέφωνο, το SNR γύρω στο 7,5 το attenuation μετά από κάθε reset πάει από 30 έως 60dB. Ανάλογα με το reset και το πόσο κλειδώνει φορτώνεται και ένα κάρο FEC Errors. Τι κάνουμε; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!

    Υ.Γ. Μιλούσα με κάποιους γείτονες και ανακάλυψα ότι εν τέλει έχουν όλοι τους παρόμοια προβλήματα... Έχε χάρη που δεν υπάρχουν εναλλακτικοί πάροχοι πλην της wind η οποία προσφέρει μόνο adsl αλλά και αρκετές φορές τον τελευταίο χρόνο έχουν μείνει χωρίς τηλέφωνο για 1-2 ημέρες οι χρήστες της στην περιοχή...Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (3).png 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  64,4 KB 
ID: 241348Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (4).png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  64,9 KB 
ID: 241349

  2. #107
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Στο λινκ είναι η φωτογραφία του κατανεμητη μου στη πολυκατοικία. https://photos.app.goo.gl/e4m4pGyqDs2v3TzN6

    Φαίνεται κάτι λάθος εδώ πέρα;;; εκεί που έχουν τα καλώδια ενωμένα με ταινία παίζει να δημιουργήσει προβλήματα στη σύνδεση;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #108
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η γενικη εικονα του κατανεμητη φαινεται αρκετα καλη. Ειναι καθαρος και τακτοποιημενος. Τα μονα ψεγαδια ειναι οι μονωτικες ταινιες οπως λες και εσυ, και καλυτερο ειναι τα συγκεκριμενα καλωδια να ενωθουν με scotchlok ή να αντικατασταθουν με νεα μονοκομματα. Η στριφτη συνδεση συνηθως δημιουργει προβληματα. Φαινεται και ο αριθμος του καφαο (164).

  4. #109
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γενικη εικονα του κατανεμητη φαινεται αρκετα καλη. Ειναι καθαρος και τακτοποιημενος. Τα μονα ψεγαδια ειναι οι μονωτικες ταινιες οπως λες και εσυ, και καλυτερο ειναι τα συγκεκριμενα καλωδια να ενωθουν με scotchlok ή να αντικατασταθουν με νεα μονοκομματα. Η στριφτη συνδεση συνηθως δημιουργει προβληματα. Φαινεται και ο αριθμος του καφαο (164).
    Τελικά δεν είναι δικά μου τα κομμένα καλώδια.
    Εγώ τον καθάρισα με σπρέι επαφών. Τον έκανα καινούργιο

    Απλά μαζεύω μερικές φορές διορθωμένα λάθη και ψάχνομαι. Δεν έχω πρόβλημα πουθενά ούτε στα ping. Είμαι gamer αλλά καμιά φορά ανεβάζει απότομα 10 χιλιάδες και μετά σταματάει Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20221004_185348.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  162,6 KB 
ID: 241880
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  5. #110
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μαλλον ειναι εξωτερικος παραγοντας τα λαθη και δε μπορεις να το διορθωσεις. Απο τη μερια σου ολα ειναι τελεια και η γραμμη επισης πολυ καλη.

  6. #111
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον ειναι εξωτερικος παραγοντας τα λαθη και δε μπορεις να το διορθωσεις. Απο τη μερια σου ολα ειναι τελεια και η γραμμη επισης πολυ καλη.
    Μάλλον. Απλά δοκίμασα τα πάντα. Και γίνεται συνήθως καθημερινές λόγο Cross talk μπορεί. Πάντως crc δε μάζεψε ποτέ. Ευτυχώς. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #112
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον ειναι εξωτερικος παραγοντας τα λαθη και δε μπορεις να το διορθωσεις. Απο τη μερια σου ολα ειναι τελεια και η γραμμη επισης πολυ καλη.
    Σταμάτησαν πάλι τα λάθη. Έτσι χωρίς λόγο. Μαζεύει όπως παλιά τα λίγα και καλά.
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #113
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τον καθάρισα με σπρέι επαφών. Τον έκανα καινούργιο.
    Απλά μαζεύω μερικές φορές διορθωμένα λάθη και ψάχνομαι. Δεν έχω πρόβλημα πουθενά ούτε στα ping. Είμαι gamer αλλά καμιά φορά ανεβάζει απότομα 10 χιλιάδες και μετά σταματάει Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20221004_185348.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  162,6 KB 
ID: 241880
    Θα σου πρότεινα να ζητήσεις αλλαγή απο ΟΤΕ αλλαγή ρεγκλέτας πρέπει να είναι η αριστερά αλλά θα πρέπει να αλλάξετε κι τις οικοδομής, τα κομμάτια με μονωτική θα πρέπει να αλλαχθούν με νεο κομμάτι απαράδεκτο αν έχουν γίνει απο τον οτε για να μην βάλει νεο κομμάτι μερικών cm απο το καρούλι, οι ενώσεις έχουν γίνει με καλάι
    απο τι βλέπω, για αυτο λέω ότι θα πρέπει να καθαριστούν τα καλώδια να πρεσαριστούν σε νέα ρεγκλέτα με την βοήθεια ηλεκτρολόγου αν δεν μπορείς μόνος,αν μπορείς σε συνεννόηση με τον διαχειριστή να μπει στα έξοδα τις οικοδομής....

  9. #114
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πρότεινα να ζητήσεις αλλαγή απο ΟΤΕ αλλαγή ρεγκλέτας πρέπει να είναι η αριστερά αλλά θα πρέπει να αλλάξετε κι τις οικοδομής, τα κομμάτια με μονωτική θα πρέπει να αλλαχθούν με νεο κομμάτι απαράδεκτο αν έχουν γίνει απο τον οτε για να μην βάλει νεο κομμάτι μερικών cm απο το καρούλι, οι ενώσεις έχουν γίνει με καλάι
    απο τι βλέπω, για αυτο λέω ότι θα πρέπει να καθαριστούν τα καλώδια να πρεσαριστούν σε νέα ρεγκλέτα με την βοήθεια ηλεκτρολόγου αν δεν μπορείς μόνος,αν μπορείς σε συνεννόηση με τον διαχειριστή να μπει στα έξοδα τις οικοδομής....
    Αυτά με τά κομμένα καλώδια πρέπει να έγιναν από τεχνικό εναλλακτικού γιατί έχει κολλημένο χαρτάκι πάνω και λέει hol αλλά δε θυμάμαι ποιος είχε στην οικοδομή hol.
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #115
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djtutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έρχεται μετά από 2 ώρες ένα μήνυμα στο κινητό όπου μου αναφέρει ότι η ταχύτητα του συγχρονισμού της σύνδεσης διαφοροποιείται από την εμπορική ταχύτητα του προγράμματος. Παίρνω τηλέφωνο πάλι το 13788, για να δηλώσω την βλάβη, και μου λένε ότι η κατοικία είναι πιο μακρυά από το τηλεφωνικό κέντρο στην περιοχή που διαμένω. Τους αναφέρω ότι δεν έχω αλλάξει κατοικία και το τηλεφωνικό κέντρο επίσης δεν έχει αλλάξει διεύθυνση. Κάνω hard reset το ρούτερ, καταφέρνω να έχω πλέον τηλέφωνο, το SNR γύρω στο 7,5 το attenuation μετά από κάθε reset πάει από 30 έως 60dB. Ανάλογα με το reset και το πόσο κλειδώνει φορτώνεται και ένα κάρο FEC Errors. Τι κάνουμε; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!
    Αυτο είναι η κλασσική ανεφικτότητα που δινει ο ΟΤΕ, οταν στο σημειο που εισαι δεν μπορει να δωσει την ταχυτητα στο πακετο που πληρωνεις. Με αλλα λογια ο χαλκος χαλαει μετα απο διαφορα καιρικα φαινομενα, με τα χρονια και δυσκολα θα γινει αντικατασταση του. (Το βλεπουμε να γινεται μονο σε περιπτωση ολικης απωλειας υπηρεσιων πχ, που και αυτο ειναι μπαλωματα ωστε να δουλεψει η γραμμη/γραμμες). Πιθανως επισης να σε εχουν βαλει σε 22Μ profile για να μην εχεις αποσυνδεσεις.

  11. #116
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djtutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω τη γνώμη σας γιατί πραγματικά έχει ξεφύγει το κεφάλι μου με αυτά που έχω ακούσει εδώ και 3 ημέρες από τον 13788. Λοιπόν, μέχρι πριν 1 μήνα περίπου στην γραμμή μου 50άρα κλείδωνα γύρω στα 27/5 με SNR 10-11 και attenuation γύρω στο 20db. Περνά ένα μπουρίνι, μένουν για 10 ώρες τα πάντα χωρίς ρεύμα, και από τότε στην γραμμή μου κλειδώνω 22/2,5 περίπου με SNR 7,5-8 και attenuation 55+dB. Μιλώ με το 13788, έρχονται την επόμενη ημέρα, ελέγχουν καλωδίωση σπιτιού (η οποία έχει περαστεί εδώ και 2 μήνες) και μου λένε ότι όλα είναι εντάξει. Το κορυφαίο της υπόθεσης είναι ότι με έχουν αφήσει πλέον χωρίς σταθερό τηλέφωνο. Μου έρχεται μετά από 2 ώρες ένα μήνυμα στο κινητό όπου μου αναφέρει ότι η ταχύτητα του συγχρονισμού της σύνδεσης διαφοροποιείται από την εμπορική ταχύτητα του προγράμματος. Παίρνω τηλέφωνο πάλι το 13788, για να δηλώσω την βλάβη, και μου λένε ότι η κατοικία είναι πιο μακρυά από το τηλεφωνικό κέντρο στην περιοχή που διαμένω. Τους αναφέρω ότι δεν έχω αλλάξει κατοικία και το τηλεφωνικό κέντρο επίσης δεν έχει αλλάξει διεύθυνση. Κάνω hard reset το ρούτερ, καταφέρνω να έχω πλέον τηλέφωνο, το SNR γύρω στο 7,5 το attenuation μετά από κάθε reset πάει από 30 έως 60dB. Ανάλογα με το reset και το πόσο κλειδώνει φορτώνεται και ένα κάρο FEC Errors. Τι κάνουμε; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ πολύ!

    Υ.Γ. Μιλούσα με κάποιους γείτονες και ανακάλυψα ότι εν τέλει έχουν όλοι τους παρόμοια προβλήματα... Έχε χάρη που δεν υπάρχουν εναλλακτικοί πάροχοι πλην της wind η οποία προσφέρει μόνο adsl αλλά και αρκετές φορές τον τελευταίο χρόνο έχουν μείνει χωρίς τηλέφωνο για 1-2 ημέρες οι χρήστες της στην περιοχή...Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (3).png 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  64,4 KB 
ID: 241348Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (4).png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  64,9 KB 
ID: 241349
    Δοκιμασε και αλλο ρουτερ..Μου φαινετε σαν προβλημα εξοπλισμου αυτα τα σκαμπανεβασματα

  12. #117
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2022-10-12-07-46-45-732_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  84,0 KB 
ID: 242091

    Αυτά τα λάθη τα μαζεύει μόνο πρωί ρε γαμώτο. Τις άλλες ώρες τις ημέρες είναι καλά. Μαζεύει καμιά 100 200
    Αλλά το πρωί ανεβαίνει φουλ.
    Όχι πάντα όμως.
    Έχω παρατηρήσει ότι τα σκ δεν ανεβάζει μέχρι 2000 το πολύ λέτε να είναι Cross talk ξυπνάνε όλοι το πρωί και μπαίνουν στο ίντερνετ;;

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2022-10-12-07-46-45-732_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  84,0 KB 
ID: 242091

    Αυτά τα λάθη τα μαζεύει μόνο πρωί ρε γαμώτο. Τις άλλες ώρες τις ημέρες είναι καλά. Μαζεύει καμιά 100 200
    Αλλά το πρωί ανεβαίνει φουλ.
    Όχι πάντα όμως.
    Έχω παρατηρήσει ότι τα σκ δεν ανεβάζει μέχρι 2000 το πολύ λέτε να είναι Cross talk ξυπνάνε όλοι το πρωί και μπαίνουν στο ίντερνετ;;


    Crc δε μαζεύει ποτέ
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  13. #118
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αφού δε μαζεύει CRC είναι εντάξει. Τα FEC φυσιολογικά μου φαίνονται. Ίσως λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο αλλά όχι λόγος ανησυχίας. Το Crosstalk υπάρχει πάντα γιατί όλοι αφήνουν ανοιχτά τα ρούτερ. Κάτι άλλο είναι, αλλά όπως είπα δεν εμπνέει ανησυχία.

  14. #119
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δε μαζεύει CRC είναι εντάξει. Τα FEC φυσιολογικά μου φαίνονται. Ίσως λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο αλλά όχι λόγος ανησυχίας. Το Crosstalk υπάρχει πάντα γιατί όλοι αφήνουν ανοιχτά τα ρούτερ. Κάτι άλλο είναι, αλλά όπως είπα δεν εμπνέει ανησυχία.
    Δες τώρα πχ ανέβηκε και άλλο. Μέχρι αύριο δε θα ανέβει τόσο πολύ. Το πρωί πάλι τα ίδια Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2022-10-12-14-19-52-117_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  114,7 KB 
ID: 242103
    Δεν έχω πρόβλημα πουθενά. Αλλά είναι το γαμωτο
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  15. #120
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλυτερο θα ηταν να μην το κοιτας καν αυτο το νουμερο. Σιγα το προβλημα δηλαδη.

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας