Σελ. 62 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 4252576061626364677282 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 916-930 από 1502
  1. #916
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZBOX 5590
    Φίλε Kard εφόσον δουλεύει το σταθερό σου τηλέφωνο με το 5530, - όπως έγραψαν και τα άλλα παιδιά -πάρε backup από το 5530.
    Άνοιξε το, με το εργαλείο του mengelke, βρες τον κωδικό της τηλεφωνίας και πέρασε τον στο 5590.
    Δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
    Αν περάσεις σωστά τα στοιχεία πρέπει να δουλέψει.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screens.jpg 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  73,9 KB 
ID: 253691Ο δικός μου κωδικός είναι ο ίδιος από όταν ήμουν σε vdsl!

  2. #917
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Προφανώς και ο κωδικός δεν αλλάζει όταν ΔΕΝ έχεις ρούτερ της cosmote. Κι ο δικός μου ίδιος για χρόνια. Ομως όταν έκανα μια δοκιμή με το ρουτερ της cosmote μου τον άλλαξε και ξαναπήρα καινούριο. Οταν μετά μου ενεργοποίησαν την ίνα μου βάλανε για δοκιμή το δικό τους ρούτερ και ξανα - μανά τα ίδια. Πάλι μου τον άλλαξε.
    Εάν εσύ εχεις 5530 της cosmote και το εχεις καιρό πες μας εάν λόγω σύνδεσης tr-069 παίρνεις αυτόματα τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας. Διοτι εάν ναι τότε πιθανότατα ο voip κωδικός αλλάζει κάθε τόσο. Εάν όμως έχεις δικό σου ρούτερ τότε προφανώς η cosmote δεν έχει τρόπο να αλλάξει κωδικό ...Κρατάς τον ίδιο εσαεί!

  3. #918
    Εγγραφή
    25-03-2017
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Καλησπέρα φίλοι μου!!
    Δυστυχώς δεν θέλει να δουλέψει με κανένα τρόπο!!

    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά!
    Δοκίμασα και τις οδηγίες του φίλου μου jimpapi αλλά και τις οδηγίες του φίλου sat3x1.

    Δεν δούλεψε με κανένα τρόπο!

    Εν τω μεταξύ στο αρχείο που εξήγαγα από το 5530 στις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας στο username αντί για το τηλέφωνό μου έχει μια γραμματοσειρά:

    $$$$M2M21WH6DSGJ4MFXDLHFF1EFZUIAV2W2O3WXTSUCGNQ34GKK1BGB12IRRWFWG2EOFPX3NXLTLFRVW3ZK
    Ομοίως είναι και το password.

    Μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος κατά την εξαγωγή του αρχείου;

  4. #919
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλοι μου!!
    Δυστυχώς δεν θέλει να δουλέψει με κανένα τρόπο!!

    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά!
    Δοκίμασα και τις οδηγίες του φίλου μου jimpapi αλλά και τις οδηγίες του φίλου sat3x1.

    Δεν δούλεψε με κανένα τρόπο!

    Εν τω μεταξύ στο αρχείο που εξήγαγα από το 5530 στις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας στο username αντί για το τηλέφωνό μου έχει μια γραμματοσειρά:

    $$$$M2M21WH6DSGJ4MFXDLHFF1EFZUIAV2W2O3WXTSUCGNQ34GKK1BGB12IRRWFWG2EOFPX3NXLTLFRVW3ZK
    Ομοίως είναι και το password.

    Μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος κατά την εξαγωγή του αρχείου;
    Χα χα...από αρχάριος θα γίνεις expert οπου νάναι...σε καλό δρόμο είσαι...Φυσικα και δεν τοχεις κανει σωστα
    Ακόμη βλέπεις το αρχείο ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ...πατα UNCRYPT και με τον κωδικό σου αποκωδικοποίησε το , ΜΕτά Download και αυτό που θα κατεβάσεις θα είναι το αποκωδικοποιημένο...

  5. #920
    Εγγραφή
    25-03-2017
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χα χα...από αρχάριος θα γίνεις expert οπου νάναι...σε καλό δρόμο είσαι...Φυσικα και δεν τοχεις κανει σωστα
    Ακόμη βλέπεις το αρχείο ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ...πατα UNCRYPT και με τον κωδικό σου αποκωδικοποίησε το , ΜΕτά Download και αυτό που θα κατεβάσεις θα είναι το αποκωδικοποιημένο...
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!
    Θα το δοκιμάσω και θα σας πω!!

  6. #921
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZBOX 5590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και ο κωδικός δεν αλλάζει όταν ΔΕΝ έχεις ρούτερ της cosmote. Κι ο δικός μου ίδιος για χρόνια. Ομως όταν έκανα μια δοκιμή με το ρουτερ της cosmote μου τον άλλαξε και ξαναπήρα καινούριο. Οταν μετά μου ενεργοποίησαν την ίνα μου βάλανε για δοκιμή το δικό τους ρούτερ και ξανα - μανά τα ίδια. Πάλι μου τον άλλαξε.
    Εάν εσύ εχεις 5530 της cosmote και το εχεις καιρό πες μας εάν λόγω σύνδεσης tr-069 παίρνεις αυτόματα τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας. Διοτι εάν ναι τότε πιθανότατα ο voip κωδικός αλλάζει κάθε τόσο. Εάν όμως έχεις δικό σου ρούτερ τότε προφανώς η cosmote δεν έχει τρόπο να αλλάξει κωδικό ...Κρατάς τον ίδιο εσαεί!
    Ναι συμφωνώ. Από παλιά χρησιμοποιούσα δικά μου ρούτερ. Μετά από ψάξιμο μπήκα στον κόσμο τον Fritzbox το 2017 ή το 2018 όταν το σταθερό μου έγινε Voip. Το 7490 και το 7590 που είχα, τα πήρα από Ελλάδα όχι από τον πάροχο που τα πουλούσε και αυτός. Όμως είχαν το προφίλ της cosmote και όταν στο αρχικό σετάπ το επέλεγα, όλες τις ρυθμίσεις ιντερνετ και τηλεφωνίας τις έπαιρναν αυτόματα μέσου tr-069. Αυτό το δοκίμασα και σε άλλα σπίτια φίλων μου και δούλευαν οκ. Όσον αφορά το 5530 δεν το έχω για να δω τι συμπεριφορά έχει. Πιστεύω όμως ότι το 5530 που δίνει η cosmote πρέπει και αυτό να παραμετροποιείτε μέσου tr-069 αυτόματα. Είχαν γραφτεί αναφορές εδώ στο φόρουμ για Fritzbox τα οποία ενώ είχαν το προφίλ δεν δούλευε η τηλεφωνία και συνήθως με ένα τηλέφωνο στην υποστήριξη λυνόταν το θέμα.

  7. #922
    Εγγραφή
    25-03-2017
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Φίλοι μου καλοί!!!

    Σας έχω ξανά ευχάριστα νέα!!!
    Δούλεψε επιτέλους το τηλέφωνο!!

    Ακολούθησα τις οδηγίες του φίλου dpap76 και sat3x1 και δούλεψε αμέσως!!
    Όπως σωστά ανέφερε ο φίλος μου jimpap είχα ξεχάσει να κάνω UNCRYPT το αρχείο για αυτό μου έδειχνε αλαμπουρνέζικα.

    Μόλις είδα τον κωδικό τον έβαλα στο αντίστοιχο πεδίο και δούλεψε αμέσως!!
    Νομίζω ότι και αυτός είναι και ο πιο σίγουρος τρόπος για να δουλέψει!

    Κάτι που έμαθα μιλώντας σήμερα με το 13788 για το ίδιο θέμα είναι ότι από την στιγμή που λάβεις τον κωδικό με SMS στο κινητό, έχεις περιθώριο 5 με 10 λεπτά να τον εισάγεις αλλιώς κλειδώνει!!
    Ίσως για αυτό δεν μου λειτουργούσε ποτέ γιατί τον έβαζα αργότερα.

    Είχα την εντύπωση ότι ισχύει για 2 ώρες αλλά σήμερα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν ισχύει για 2 ώρες αλλά για 10 λεπτά μόνο!!
    Μα καλά και αυτή η Cosmote!!
    Αν είναι δυνατόν!!
    Μόνο 10 λεπτά;;;;
    Δηλαδή θα πρέπει να κάθεσαι με το κινητό ανά χείρας και να περιμένεις τον κωδικό!!
    Τέλος πάντων!
    Τέλος καλό όλα καλά!!

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθειά σας!!
    Σας είμαι κατευγνώμων!!!

  8. #923
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Αν ξανακαλέσεις τώρα μπορεί να σου πουν ότι ισχύει και για 1 ώρα ο κωδικός. Νομίζω ρίχνουν 3d20 και από εκεί βγάζουν τον χρόνο που λένε, οπότε μην το εμπιστεύεσαι. Κατά πάσα πιθανότητα δεν ισχύει.

  9. #924
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ξανακαλέσεις τώρα μπορεί να σου πουν ότι ισχύει και για 1 ώρα ο κωδικός. Νομίζω ρίχνουν 3d20 και από εκεί βγάζουν τον χρόνο που λένε, οπότε μην το εμπιστεύεσαι. Κατά πάσα πιθανότητα δεν ισχύει.
    Σίγουρα δεν ισχύει..εγώ παίζει τη δεύτερη φορά να τους πέρασα και μετά από 3-4 ωρες όταν πήγα σπίτι...
    Τέλος παντων όλα δυσκολα μας τα κάνει αυτή η cosmote.
    Κάθε υπάλληλος σου λέει τα δικά του.
    Τελικώς αν όλα δουλεύουν καλύτερα να μην τα πειράζεις και να τα αφήνεις έτσι !

  10. #925
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλοι μου καλοί!!!

    Σας έχω ξανά ευχάριστα νέα!!!
    Δούλεψε επιτέλους το τηλέφωνο!!

    Ακολούθησα τις οδηγίες του φίλου dpap76 και sat3x1 και δούλεψε αμέσως!!
    Όπως σωστά ανέφερε ο φίλος μου jimpap είχα ξεχάσει να κάνω UNCRYPT το αρχείο για αυτό μου έδειχνε αλαμπουρνέζικα.

    Μόλις είδα τον κωδικό τον έβαλα στο αντίστοιχο πεδίο και δούλεψε αμέσως!!
    Νομίζω ότι και αυτός είναι και ο πιο σίγουρος τρόπος για να δουλέψει!

    Κάτι που έμαθα μιλώντας σήμερα με το 13788 για το ίδιο θέμα είναι ότι από την στιγμή που λάβεις τον κωδικό με SMS στο κινητό, έχεις περιθώριο 5 με 10 λεπτά να τον εισάγεις αλλιώς κλειδώνει!!
    Ίσως για αυτό δεν μου λειτουργούσε ποτέ γιατί τον έβαζα αργότερα.

    Είχα την εντύπωση ότι ισχύει για 2 ώρες αλλά σήμερα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν ισχύει για 2 ώρες αλλά για 10 λεπτά μόνο!!
    Μα καλά και αυτή η Cosmote!!
    Αν είναι δυνατόν!!
    Μόνο 10 λεπτά;;;;
    Δηλαδή θα πρέπει να κάθεσαι με το κινητό ανά χείρας και να περιμένεις τον κωδικό!!
    Τέλος πάντων!
    Τέλος καλό όλα καλά!!

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για την βοήθειά σας!!
    Σας είμαι κατευγνώμων!!!

    Πολύ ωραία! Χαίρομαι που τα κατάφερες!
    Έχεις καταλάβει ότι μας άναψες φωτιές, ετσι; Άρχισε ήδη να με τρώει η τσέπη μου!

  11. #926
    Εγγραφή
    16-07-2014
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZBOX 5590
    Όσον αφορά τον κωδικό της τηλεφωνίας τρέμω μην τον χάσω!
    Δεν ξέρω αν τώρα τον δίνουν ευκολότερα, αλλά εγώ παλιότερα που τον ζήτησα (το 2017 ή το 2018) με ταλαιπώρησαν πολύ.
    Ενώ τους έλεγα με σαφήνεια τι θέλω, άλλα έλεγε ο ένας υπάλληλος και άλλα ο άλλος.
    Μετά από απειλές ότι θα φύγω και πατώντας πάνω σε κάτι οδηγίες που αφορούσαν τον δικό τους εξοπλισμό («αν δεν έχετε τον κωδικό τηλεφωνίας ζητήστε τον …») ότι είναι αναξιόπιστοι, διότι άλλα γράφουν και άλλα κάνουν, μου έστειλαν τελικά τον κωδικό στο κινητό.
    Όσον αφορά το χρόνο που πρέπει να περαστεί στον εξοπλισμό του πελάτη, εγώ τότε τον πέρασα μετά από τρείς ώρες και… γιατί όταν τον έλαβα ήμουν στην εργασία μου.
    Παρ’ όλα αυτά δούλεψε.

  12. #927
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sat3x1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τον κωδικό της τηλεφωνίας τρέμω μην τον χάσω!
    Δεν ξέρω αν τώρα τον δίνουν ευκολότερα, αλλά εγώ παλιότερα που τον ζήτησα (το 2017 ή το 2018) με ταλαιπώρησαν πολύ.
    Ενώ τους έλεγα με σαφήνεια τι θέλω, άλλα έλεγε ο ένας υπάλληλος και άλλα ο άλλος.
    Μετά από απειλές ότι θα φύγω και πατώντας πάνω σε κάτι οδηγίες που αφορούσαν τον δικό τους εξοπλισμό («αν δεν έχετε τον κωδικό τηλεφωνίας ζητήστε τον …») ότι είναι αναξιόπιστοι, διότι άλλα γράφουν και άλλα κάνουν, μου έστειλαν τελικά τον κωδικό στο κινητό.
    Όσον αφορά το χρόνο που πρέπει να περαστεί στον εξοπλισμό του πελάτη, εγώ τότε τον πέρασα μετά από τρείς ώρες και… γιατί όταν τον έλαβα ήμουν στην εργασία μου.
    Παρ’ όλα αυτά δούλεψε.
    μην αγχώνεσαι...τώρα στον δίνουν εκείνη τη στιγμή στο τηλ...3-4 φορές τοχω κανει..δε με ταλαιπώρησαν καθόλου. Μια φορά μονο μου είπαν να κανω αίτηση...και να λαβω μαιλ...βλακείες ...της το έκλεισα και ξαναπήρα και ο επόμενος μου το έδωσε τηλεφωνικά εκείνη τη στιγμή. Βέβαια δεν θέλω να ξαναμπλέξω...δε βγάζεις άκρη...πολύ ασχετοσύνη...οποιο παιδάκι η κοριτσάκι είναι άνεργο το βάζουν στο τηλ κέντρο και δεν ξέρει ούτε τι είναι fiber!

  13. #928
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.402
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην αγχώνεσαι...τώρα στον δίνουν εκείνη τη στιγμή στο τηλ...3-4 φορές τοχω κανει..δε με ταλαιπώρησαν καθόλου. Μια φορά μονο μου είπαν να κανω αίτηση...και να λαβω μαιλ...βλακείες ...της το έκλεισα και ξαναπήρα και ο επόμενος μου το έδωσε τηλεφωνικά εκείνη τη στιγμή. Βέβαια δεν θέλω να ξαναμπλέξω...δε βγάζεις άκρη...πολύ ασχετοσύνη...οποιο παιδάκι η κοριτσάκι είναι άνεργο το βάζουν στο τηλ κέντρο και δεν ξέρει ούτε τι είναι fiber!
    Παιδάκι μπορεί να είναι και το κοριτσάκι. Δεν φταίει προφανώς ο αντιπρόσωπος που απαντάει στο τηλέφωνο. Λίγο σεβασμός δεν βλάπτει.

  14. #929
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Πρώτα ας σεβαστούν τον πελάτη και μετά θα τους σεβαστεί και αυτός. Επίσης είμαι 52 ετών...τι να μου πεις για τα 25χρονα?
    Εχω δικαίωμα να τα λέω παιδάκια!
    Το να λέω κάποιον παιδάκι δεν είναι προσβολή. Η ασχετοσύνη είναι η αλήθεια για την πλειοψηφία!

  15. #930
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.402
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα ας σεβαστούν τον πελάτη και μετά θα τους σεβαστεί και αυτός. Επίσης είμαι 52 ετών...τι να μου πεις για τα 25χρονα?
    Εχω δικαίωμα να τα λέω παιδάκια!
    Τυπική απάντηση ξερόλα.

Σελ. 62 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 4252576061626364677282 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας