Σελ. 7 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 236
  1. #91
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το My Wind ήδη προετοιμάζεται για να συνδέονται πελάτες από συστήματα Nova. Αυτό θα γίνει My Nova.
    Η οριστική ένωση θα γίνει σταδιακά. Πρώτα θα περάσουν στην Wind οι συνδέσεις Nova που δεν έχουν σχέση με ΟΤΕ (πχ συνδρομές μόνο EON, συνδέσεις σε οπτικές ίνες ή καφαο Wind) και μετά όλοι οι άλλοι με μορφή φορητότητας.
    Δηλαδή εγώ που έχω μόνο eon tv μέσω της nova θα με μεταφέρουν στο my wind/nova στην αρχή?

  2. #92
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ακόμη ίδια εταιρεία. Άλλο ΑΦΜ, αλλά λογιστήρια και εντελώς διαφορετική τεχνική υποδομή και υποστήριξη.
    Θα αργήσει πολύ μέχρι να γίνει πλήρης συγχώνευση όλων και των υπηρεσιών προς τους πελάτες.
    Τα λογιστηρια τους τωρα ενοποιουνται

  3. #93
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εγώ που έχω μόνο eon tv μέσω της nova θα με μεταφέρουν στο my wind/nova στην αρχή?
    Όλοι οι πελάτες θα χρησιμοποιούν το My Wind/Nova από την αρχή. Δεν θα είσαι όμως στα συστήματα Wind, θα είσαι πάντως από τους πρώτους που θα μεταφερθούν

  4. #94
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι οι πελάτες θα χρησιμοποιούν το My Wind/Nova από την αρχή. Δεν θα είσαι όμως στα συστήματα Wind, θα είσαι πάντως από τους πρώτους που θα μεταφερθούν
    Ξέρεις πότε περίπου θα γίνει αυτό?

  5. #95
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παιδιά για ποια φορητότητα μιλάτε; Δεν χρειάζεται ΚΑΝΕΝΑΣ να μεταφερθεί ΠΟΥΘΕΝΑ. Ο πελάτης ΔΕΝ θα καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ σε βαθμό που θα τον δυσκολέψει. Ίσα ίσα θα βελτιωθεί η συνθήκη του να είσαι πελάτης NOVA πλέον και εννοώ και τους "δύο" (Nova, exWind). Aυτο είναι όλο.

  6. #96
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν αναφερόμαστε ΟΤΑΝ θα ενοποιηθούν πλήρως αλλά σήμερα και έως ότου γίνει αυτό. Το αν σε 1-2 βδομάδες τα καταστήματα θα είναι κοινά που αναφέρθηκε πριν, δεν έχει καμία σχέση με τους υπάρχοντες πελάτες και πως γίνεται η μεταφορά κάποιου (που λήγει η σύμβαση) από την μία εταιρεία στην άλλη. Σήμερα μόνον η φορητότητα ισχύει.

  7. #97
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από powerup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιες διευκρινησεις σχετικα με την συνχωνευση nova-wind.

    Δ) Ειδη αρχησε η μεταστεγαση των dslam wind nova σε ενιαιο χωρο στα αστικα κεντρα.
    Γι' αυτό έγινε πανικός ?

    Nova: Ανακοίνωσε ενδεχόμενα προβλήματα σταθερής και internet σε όλη τη χώρα
    https://techmaniacs.gr/nova-anakoino...-oli-ti-chora/

    Να δούμε τώρα εάν θα βγάλουν νέες ταχύτητες μέχρι τις γιορτές..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #98
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Συνεχώς ανακοινώνουν. Όλες οι εταιρίες κάνουν τέτοια, απλώς καμία δεν το λέει

  9. #99
    Εγγραφή
    05-07-2021
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σημερα μου εκαναν προσφορα αναβαθμισης απο τη NOVA απο adsl σε vdsl 50 με 20,90 /μηνα με απεριοριστα σταθερα ,υπεραστικα κι κινητα και τους 3 πρωτους μηνες δωρο

  10. #100
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    548
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Εγώ παλι σήμερα γυρισα σπιτι και το ρουτερ είχε κάνει reset όλα. Έψαχνα να βρω που πηγε το WiFi μέχρι να καταλάβω τι στο καλό είχε γίνει πηρσ τηλ στο 13731 και μου είπαν κάποιος έκανε reset. Δεν υπάρχει περιπτωση μόνο εγώ μένω και έλειπα στην δουλειά μου. ΕΕ μου λέει θα έτυχε. Τον ρώτησα μήπως και είναι λόγο της συγχώνευσης και μου είπε όχι. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρομοιο;

  11. #101
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από powerup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα μου εκαναν προσφορα αναβαθμισης απο τη NOVA απο adsl σε vdsl 50 με 20,90 /μηνα με απεριοριστα σταθερα ,υπεραστικα κι κινητα και τους 3 πρωτους μηνες δωρο
    Και απεριόριστα κινητά και 3 μήνες δώρο; Μπόμπα..
    Τι να πούμε και εμείς στο εξοχικό με ΟΤΕ 50 και 500' για κινητά με 28ε... Και αυτή είναι και νέα μειωμένη τιμή.... Τι να πεις...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παλι σήμερα γυρισα σπιτι και το ρουτερ είχε κάνει reset όλα. Έψαχνα να βρω που πηγε το WiFi μέχρι να καταλάβω τι στο καλό είχε γίνει πηρσ τηλ στο 13731 και μου είπαν κάποιος έκανε reset. Δεν υπάρχει περιπτωση μόνο εγώ μένω και έλειπα στην δουλειά μου. ΕΕ μου λέει θα έτυχε. Τον ρώτησα μήπως και είναι λόγο της συγχώνευσης και μου είπε όχι. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρομοιο;
    Μπορεί να τράβηξε κάνα fw update και να έγινε αυτό... Συνήθως δε συμβαίνει να μπουν έτσι και να τραβήξουν εργοστασιακές... Μετά εκτός αν την άκουσε το ρούτερ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #102
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από powerup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα μου εκαναν προσφορα αναβαθμισης απο τη NOVA απο adsl σε vdsl 50 με 20,90 /μηνα με απεριοριστα σταθερα ,υπεραστικα κι κινητα και τους 3 πρωτους μηνες δωρο
    Από ποιο τηλέφωνο σε κάλεσαν;

  13. #103
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Κάνα νέο από τη συγχώνευση έχουμε ? Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο speedtest της ookla αντί για wind στους servers γράφει nova Greece

  14. #104
    Εγγραφή
    05-07-2021
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    To τηλεφωνο που με καλεσαν δεν μπορεσα να παρω τηλεφωνο γιατι οταν χτυπα μια φορα πεφτει η γραμμη
    2111001849
    Πριν με παρουν τηλεφωνο ζητησα εγω απο την εξυπηρετηση πελατων να με παρουν τηλεφωνο για αναβαθμιση λογω διακοπων και αποσυνδεσεων στην γραμμη για ενα μηνα.

  15. #105
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.011
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Τέλος εποχής για τη WIND, ισχυρή Nova – Η έκτακτη απόφαση

    Wind Nova: Τέλος στο brand name της WIND βάζει η έκτακτη από κοινού απόφαση των 2 μεγάλων παικτών στην αγορά των τηλεπικοινωνιών WIND και Nova να προχωρήσουν σε συγχώνευση έως το τέλος της χρονιάς. Σύμφωνα με την εν λόγω απόφαση όπως αναφέρει το powergame.gr η WIND απορροφά πολλές εταιρίες της NOVA και η NOVA από τη Wind ώστε τη νέα χρονιά να αναδυθεί μια νέα ισχυρή εταιρεία Nova! Σε μεγάλο αναβρασμό είναι ο κλάδος των κατασκευών, καθώς αναζητούνται στελέχη και εξοπλισμός για την υλοποίηση των μεγάλων έργων της επόμενης περιόδου. Εκτός από τη διοίκηση της Intrakat που έχει δηλώσει δημοσίως πως αναζητεί στόχους εξαγορών και μεγαλύτεροι όμιλοι βρίσκονται στο κυνήγι αντίστοιχων στόχων. Και αυτοί έχουν ανάγκη ενίσχυσης του μηχανισμού παραγωγής έργων αφού το ανεκτέλεστο υπόλοιπο έχει εκτοξευθεί σε ιστορικά υψηλά.
    Wind Nova: Τέλος εποχής για τη Wind Hellas
    Συνεπώς μην περιμένετε να σταματήσουν οι μεταγραφές προσώπων και οι μετοχικές ανακατατάξεις. Μάλιστα ακούγεται πως σύντομα θα ανακοινωθεί μια ακόμα εξαγορά στον κλάδο. Την απόφαση συγχώνευσης των εταιρειών Nova και Wind Hellas έλαβαν τα διοικητικά συμβούλια των δύο εταιρειών. Η απόφαση προβλέπει τη συγχώνευση των εταιρειών δι’ απορροφήσεως της Nova από τη Wind Hellas. Ειδικότερα, η Wind Hellas θα απορροφήσει τις εταιρείες Nova Τηλεπικοινωνίες, Nova Broadcasting και Netmed, οι οποίες ελέγχονται από την ίδια οντότητα Newco United Group Hellas. Το ίδιο ισχύει και με την Wind Hellas. Όλα δείχνουν ότι η δημιουργία της νέας εταιρείας θα ολοκληρωθεί μέχρι τέλος του έτους έτσι ώστε από 1η Ιανουαρίου να λειτουργεί υπό το νέο σχήμα. Η νέα εταιρεία θα φέρει, όπως έχει ήδη ανακοινωθεί, την ονομασία Nova.

    Nova και Wind με δικό τους επίγειο ελεύθερο κανάλι – Κρούση σε Alpha
    Στα δύσκολα φαίνεται να μπαίνει η κυβέρνηση την ώρα που Nova και Wind, δηλαδή η εταιρεία United Group, ψάχνει τρόπο να εισέλθει στην επίγεια, ελεύθερη τηλεόραση! Αυτό που καλείται να αποφασίσει η κυβέρνηση είναι αν θα δυσαρεστήσει όσους είχαν απαιτήσει την κάθετη απαγόρευση της εισόδου ή την ίδια την εταιρεία η οποία ως γνωστόν έχει κάνει ακόμα και… δουλειές με το Μαξίμου αφού είχε γυρίσει βίντεο που αφορούσε στην επένδυση της εταιρείας στις τηλεπικοινωνίες.
    Ωστόσο η εταιρεία συνεχίζει τις κινήσεις της με πρώτο στόχο τον Alpha, το 50% του οποίου έχει η Primus Media Sarl. Ωστόσο στο παιχνίδι είναι και το κανάλι της Παιανίας, το OPEN με το οποίο υπήρξαν συζητήσεις στο παρελθόν. Η εν λόγω εταιρεία προχώρησε σε προσφυγή και έτσι τώρα η Κομισιόν καλεί την Ελλάδα άμεσα και συγκεκριμένα μέχρι τις 29 Νοεμβρίου 2022 να αλλάξει τη νομοθεσία που απαγορεύει στους φορείς συνδρομητικής τηλεόρασης να επενδύουν στην ελληνική τηλεόραση.
    Το κομμάτι που αφορά την είσοδο της εταιρείας και φορείς της συνδρομητικής τηλεόρασης στην ελληνική τηλεόραση, είναι το άρθρο 43 του ν. 4779/2021 (παρ. 2), που τροποποιούσε το άρθρο 2 του ν. 2644/1998. Η κυβέρνηση της ΝΔ απαγορεύει ρητά στους φορείς συνδρομητικής τηλεόρασης (Nova, Cosmote TV) να επενδύουν στην ελεύθερη τηλεόραση, ενώ μπορεί να ισχύει το αντίθετο (περίπτωση ΑΝΤ1+). Προκειμένου να μπορέσει κανείς να καταλάβει το μέγεθος της απαγόρευσης που επέβαλε η κυβέρνηση, θα πρέπει να θυμηθεί πως ουσιαστικά η είσοδος της συνδρομητικής τηλεόρασης με την ελεύθερη TV στην Ελλάδα έγινε από την πρώτη της στιγμή, το 1993, όταν η πρώην Τηλέτυπος (Mega) επένδυσε στη Multichoice, τη σημερινή Nova Broadcasting.

    https://newsme.gr/telos-epochis-gia-...takti-apofasi/

Σελ. 7 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας