Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-04-2006
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11,0 Mbit/s - 90,4 Mbit/s
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σας ενημερώνω ότι έστειλα καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή και στην ΕΕΕΤ με το παρακάτω κείμενο:

    Είμαι συνδρομητής της
    NOVA ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΕ, ΑΤΘΙΔΩΝ 4,17671, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, Α.Φ.Μ.: 094444827 - Δ.Ο.Υ. ΦΑΕ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΡ.Μ.Α.Ε. 34461/06/Β/95/94 Τηλ. 8001001112, fax: 211 9559 444
    και το πρόγραμμα που έχω επιλέξει μου δίνει Internet, Απεριόριστα Σταθερά, 120 λεπτά προς Κινητά, ΕΟΝ+

    Η NOVA με χρέωσε για μία κλήση σε κινητό διάρκειας 49 λεπτών και 30 δευτερολέπτων και ενώ είχα διαθέσιμο χρόνο ομιλίας
    46 λεπτά
    όπως φαίνεται απο το στιγμιότυπο οθόνης που επισυνάπτω 23,5023 € !
    Επίσης επισυνάπτω τον λογαριασμό μου έκδοσης 20/7/2022 στον οποίο φαίνεται η συγκεκριμένη χρέωση.

    Επικοινώνησα με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών της NOVA και μου απάντησαν ότι χρεώθηκε όλο το τηλεφώνημα διάρκειας 49 λεπτών και 30 δευτερολέπτων
    επειδή η κλήση ξεπερνούσε το διαθέσιμο χρόνο ομιλίας μου που εκείνη την στιγμή ήταν 46 λεπτά.
    Στην εύλογη απορία που τους εξέφρασα ότι αφού είχα υπολειπόμενο δωρεάν χρόνο ομιλίας προς κινητά 46 λεπτά και έκανα κλήση διάρκειας 49 λεπτών και 30 δευτερολέπτων
    δεν θα ήταν λογικό να χρεωθούν μόνο τα υπερβάλλοντα 3 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα μου απάντησαν ότι αυτή είναι η πολιτική χρέωσης της εταιρείας.

    Θεωρώ εντελώς παραπλανητική τη στάση της NOVA. Διαφημίζουν και πουλάνε πρόγραμμα με 120 λεπτά προς Κινητά και ενώ στην προκειμένη περίπτωση
    ξεπέρασα το δωρεάν χρόνο ομιλίας του προγράμματος 3 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα με χρεώνουν για 49 λεπτά και 30 δευτερολεπτα 23,5023 € !

    Παρακαλώ για τις ενέργειες σας ώστε να μου επιστραφεί το ποσό των 23,5023 € που χρώθηκε καθ' υπέρβαση κάθε λογικής και έντιμης εμπορικής πρακτικής.

    - - - Updated - - -
    Pardon me, I'm under construction!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα rstone

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

    Σάββας, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας