Σελ. 35 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 1525303334353637404555 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 1743
  1. #511
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει τόσο νόημα αυτό γιατί το τελευταίο ψηφίο είναι check digit που βγαίνει από κάποιον γνωστό αλγόριθμο. Δεν ξέρω τώρα αν ο εν λόγω αλγόριθμος βγάζει 2πλάσιες φορές το μηδέν αλλά πολύ θα αμφέβαλλα.
    Η πηγή είναι 10000% αξιόπιστη.......
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #512
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ακούς και αυτούς με το τσιπάκι, αλλά δεν τους διαφημίζεις
    Ο κύριος Σάπιενς τα είπε ευθέως στον Παπαχελά πάνω στην καμπάνια προώθησής του! Πώς αλλιώς να το πεί οεο ;;

    Αυτό που είπε ο Carlin πάει γάντι στην περίπτωσή σας:
    Οι Αμερικανοί θέλουν τον υποψήφιο πρόεδρο να πει στην προεκλογική εκστρατεία: Θα τα κάνω όλα σκατά. Αλλά σας το λέω προκαταβολικά επειδή είμαι ειλικρινής. Όχι σαν τους αντιπάλους μου που λένε ψευδώς εμπιστευθείτε με γιατί θα τα πάω καλά!

    Να αγιάσει το στόμα του Χαρη.

    Δηλαδή θέλατε να μου πείτε οτι για να μου δειξει δυο qr πρέπει να εχω κινητό ; Δεν μπορεί να μου δείξει τα δυο QR απο τον υπολογιστή ; Εγω είμαι ο ηλίθιος ή κάποιοι που κρατούν δημοσίες θέσεις ;

  3. #513
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κύριος Σάπιενς τα είπε ευθέως στον Παπαχελά πάνω στην καμπάνια προώθησής του! Πώς αλλιώς να το πεί οεο ;;

    Αυτό που είπε ο Carlin πάει γάντι στην περίπτωσή σας:
    Οι Αμερικανοί θέλουν τον υποψήφιο πρόεδρο να πει στην προεκλογική εκστρατεία: Θα τα κάνω όλα σκατά. Αλλά σας το λέω προκαταβολικά επειδή είμαι ειλικρινής. Όχι σαν τους αντιπάλους μου που λένε ψευδώς εμπιστευθείτε με γιατί θα τα πάω καλά!

    Να αγιάσει το στόμα του Χαρη.

    Δηλαδή θέλατε να μου πείτε οτι για να μου δειξει δυο qr πρέπει να εχω κινητό ; Δεν μπορεί να μου δείξει τα δυο QR απο τον υπολογιστή ; Εγω είμαι ο ηλίθιος ή κάποιοι που κρατούν δημοσίες θέσεις ;
    Σίγουρα αυτοί δεν είναι πάντως

    Καθώς δεν είναι μόνο να δείξει το QR, αλλά να γίνει και ο απαραίτητος έλεγχος και οι απαραίτητες δικλίδες ασφαλείας

  4. #514
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή θέλατε να μου πείτε οτι για να μου δειξει δυο qr πρέπει να εχω κινητό ; Δεν μπορεί να μου δείξει τα δυο QR απο τον υπολογιστή ; Εγω είμαι ο ηλίθιος ή κάποιοι που κρατούν δημοσίες θέσεις ;
    Η εφαρμογή είναι το πρόβλημά σου; Γιατί κάτι μου λέει πως και με το QR γενικότερα, θα είχες θέμα έτσι κι αλλιώς.

    Πλαστική ταυτότητα δεν θέλετε, QR δεν θέλετε, τι να κάνουμε. Δεν μπορούμε να μείνουμε κολλημένοι 50 χρόνια πίσω.

    Όσοι δεν θέλουν, ας μην βγάλουν. Η πλειοψηφία το θέλει και το περιμένει 10ετίες. Sorry.

  5. #515
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτοί δεν είναι πάντως
    Ποιοί είναι οι αυτοί ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαραίτητος έλεγχος
    τί είδους ;

    Δεν με πείθει οτι πρέπει να το κάνεις απο το κινητό και όχι από τον υπολογιστή ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλαστική ταυτότητα δεν θέλετε, QR δεν θέλετε
    Η καλύτερη σχέση που μπορεί να έχεις με το κράτος είναι να μη σου δίνει τίποτα και να μην του δίνεις τίποτα, ή αγγληστί The best government is the one that governs least

    Κοινώς είναι μυστικό να πούμε οτι δεν μας αρέσουν συστήματα που υπηρετούν το μοντέλο μεγαλύτερου κράτους και ελέγχου της κοινωνίας ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MyISLM : 01-08-22 στις 14:06.

  6. #516
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιοί είναι οι αυτοί ;



    τί είδους ;

    Δεν με πείθει οτι πρέπει να το κάνεις απο το κινητό και όχι από τον υπολογιστή ....



    Η καλύτερη σχέση που μπορεί να έχεις με το κράτος είναι να σου δίνει τίποτα και να μην του δίνεις τίποτα, ή αγγληστί The best government is the one that governs least

    Κοινώς είναι μυστικό να πούμε οτι δεν μας αρέσουν συστήματα που υπηρετούν το μοντέλο μεγαλύτερου κράτους και ελέγχου της κοινωνίας ;
    Αυτοι που το κάνανε
    Το ότι δεν σε πείθει λίγο ενδιαφέρει.


    Για αρχή μόνο σκέψου οτι επιτρέπεται να έχεις την ψηφιακή ταυτότητα/δίπλωμα, μόνο σε μια συσκευή.
    Αν δεν καταλαβαίνεις το τι σημαίνει αυτό απο άποψη ασφαλείας δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε, είναι προφανές πως το θέμα σου είναι αλλου

    ΥΓ Θα σε παρακαλούσα ακόμα να μην κόβεις ράβεις αυτά που γράφω, έγραψα

    Καθώς δεν είναι μόνο να δείξει το QR, αλλά να γίνει και ο απαραίτητος έλεγχος και οι απαραίτητες δικλίδες ασφαλείας
    Και όχι μόνο
    απαραίτητος έλεγχος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 01-08-22 στις 14:04.

  7. #517
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολύ άργησα με αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα.

    Πιστοποίηση μέσω κωδικών taxis, έχουμε εδώ και χρόνια, χωρίς προβλήματα. Εφόσον κάποιος έχει ενημερωμένο κινητό, είναι ασφαλής και καλύτερη δικλείδα είναι πως επιτρέπει μόνο σε μια συσκευή την φορά. Τώρα αν κάποιοι έχετε μοιράσει τους κωδικούς taxis σε όποιον λογιστή έχετε χρησιμοποιήσει ως τώρα, tough luck, αλλάξτε τους.

    Αντί να λέμε το αυτονόητο μπράβο, μένουμε κολλημένοι στην "ασφάλεια" της χάρτινης φωτοτυπίας ταυτότητας.
    Μονο αυτοι μπορουσαν να εγγυηθουν ασφαλεια

    https://luben.tv/imageGenerator?img=...itfeature1.jpg

  8. #518
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη σχέση που μπορεί να έχεις με το κράτος είναι να σου δίνει τίποτα και να μην του δίνεις τίποτα, ή αγγληστί The best government is the one that governs least

    Κοινώς είναι μυστικό να πούμε οτι δεν μας αρέσουν συστήματα που υπηρετούν το μοντέλο μεγαλύτερου κράτους και ελέγχου της κοινωνίας ;
    Εκτός τόπου και χρόνου. Πραγματικά...

    Εκτός αν ζεις σε καμιά κατάληψη με αναρχικούς, οπότε μπορώ να καταλάβω τη συλλογιστική σου.

    Καλή η αναρχία, σαν φιλοσοφία, αλλά δεν παίζει να εφαρμοστεί στα κοντά. Ίσως μετά από τον Γ'ππ όπου όλα θα έχουν ισοπεδωθεί, να της δοθεί μια ευκαιρία.

  9. #519
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από περαστικά Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου χακαρουν το κινητό και σου κλέβουν την ταυτότητα και κάνουν μετά ότι γουστάρουν,υπάρχουν τόσα κορόιδα που δίνουν τα στοιχεία του e-banking φανταστείτε τι έχει να γίνει τώρα με την ηλεκτρονική ταυτότητα.
    Πες μου ενα πραγμα που θα μπορεσεις να κανεις αν παρεις την ταυτοτητα μου, ψηφιακη και μη.

  10. #520
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Drake1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μου ενα πραγμα που θα μπορεσεις να κανεις αν παρεις την ταυτοτητα μου, ψηφιακη και μη.
    Πλάκα κάνεις έτσι;

  11. #521
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων


    Η καλύτερη σχέση που μπορεί να έχεις με το κράτος είναι να μη σου δίνει τίποτα και να μην του δίνεις τίποτα, ή αγγληστί The best government is the one that governs least
    Κακό πράγμα εσείς οι νεότεροι να χρησιμοποιείτε τσιτάτα που δεν ξέρετε τι σημαίνουν και να τα μεταφράζετε και λάθος κιόλας. Το αγγλικό κείμενο είναι η γνωστή φιλελεύθερη προς νεοφιλελεύθερη οικονομική ιδεολογία (ανάλογα με το βαθμό του governs least) που σημαίνει άσε την αγορά να αυτορρυθμίζεται μόνη της, κράτος μην επεμβαίνεις γιατί κάθε επέμβασή σου δημιουργεί προβλήματα. Την έχει δαιμονοποιήσει η αριστερά στην Ελλάδα εδώ και πολλά χρόνια...
    Το ελληνικό κείμενο δεν έχει καμία σχέση. Ειλικρινά δεν πιάνω τι σημαίνει. Εκτός αν αφορά τους ερημίτες στον Ειρηνικό.

    ΥΓ ξέρω ότι είμαστε off topic. Σταματάω εδώ. Έτσι κι αλλιώς όμως τα περισσότερα σχόλια off topic είναι.

  12. #522
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρομερό πράγμα ε, που δεν ξεκίνησε με 0 αλλά θα τελειώσει με 0, τι να λέμε τώρα, μα καλά ποιος το σκέφτηκε? Θα χαλάσει το κομπιούτερ με αυτό που έκαναν.

    Αν την επόμενη φορά ανοίξει μια πλατφόρμα με τα ΑΦΜ που τελειώνουν σε 8, 4, 7 ας πούμε, τι θα πάθετε; Εγκεφαλικό;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ, και μόνο που τα πάνε 3-3, μέχρι την πέμπτη θα έχουν ανοίξει για όλους. Απο βδομάδα όλοι θα μπορούν να έχουν διαθέσιμο το ποσό.

    Γκρίνια για την γκρίνια, πραγματικά.
    +10000

  13. #523
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοι που το κάνανε
    Ο δρόμος προς την κόλαση είναι στρωμένος με καλές προθέσεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν σε πείθει λίγο ενδιαφέρει.
    Ο λόγος που γράφω εδώ είναι για να λαμβάνω εξυπνότερες απαντήσεις απο τις δικές μου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αρχή μόνο σκέψου οτι επιτρέπεται να έχεις την ψηφιακή ταυτότητα/δίπλωμα, μόνο σε μια συσκευή.
    Γιατί με περιορίζει να μην έχω το QR σε ότι μορφή θέλω και πρέπει να έχω συσκευή κινητού; Αφου το QR θα παραπέμπει το όργανο σε μία σελίδα που θα εμφανίζει την εγγραφή της αστυνομικής ταυτότητας ή του διπλώματος απο τη βάση και οχι τα στοιχεία αυτά καθ' εαυτά.

    Παραθέτω αυτό που εγραψες οτι απαιτείται το app στο κινητό ώστε να γίνεται ο απαραίτος έλεγχος. Δηλαδή ποιός περιορίζει να γίνεται "ο απαραίτητος ελεγχος " απο τον υπολογιστή ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή η αναρχία, σαν φιλοσοφία, αλλά δεν παίζει να εφαρμοστεί
    Στο μεταξύ έχουμε κάτι τέτοιο. Φυσικά η όποια σκέψη κατάργησης δασμών, φπα, φόρου εισοδήματος και εισφορών θεωρείται αστεία επειδή θα κόψει επιδόματα και συντάξεις. Ε λοπον, εχω νεα το κράτος τα παίρνει απο σας για να σας τα ξαναδώσει. Και για ότι δεν του φτανει τα δανείζεται, με τις αρνητικές συνέπειες που έχει αυτό για τους πολίτες του. Και μάλλον δεν κάνει και πολύ καλή δουλειά

  14. #524
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Epic thread

  15. #525
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί με περιορίζει να μην έχω το QR σε ότι μορφή θέλω και πρέπει να έχω συσκευή κινητού; Αφου το QR θα παραπέμπει το όργανο σε μία σελίδα που θα εμφανίζει την εγγραφή της αστυνομικής ταυτότητας ή του διπλώματος απο τη βάση και οχι τα στοιχεία αυτά καθ' εαυτά.

    Παραθέτω αυτό που εγραψες οτι απαιτείται το app στο κινητό ώστε να γίνεται ο απαραίτος έλεγχος. Δηλαδή ποιός περιορίζει να γίνεται "ο απαραίτητος ελεγχος " απο τον υπολογιστή ;
    Ρε συ συγνώμη τώρα, αλλά όταν βγαίνεις εξω παίρνεις και τον υπολογιστή σου μαζί;

    Είπαμε γκρίνια αλλά κάπου όπα


    ΥΓ δεν παραπέμπει απλά στην σελίδα, υπάρχει επικοινωνία με την πιστοποιημένη εφαρμογή για να δώσεις το ΟΚ για να μπορέσει να δει τα στοιχεία

Σελ. 35 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 1525303334353637404555 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας