Σελ. 42 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 1743
  1. #616
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα μου το περασε το ροζ χαρτινο διπλωμα. Για το αν θα στο περασει δεν παιζει ρολο αν ειναι παλιο αλλα το αν εχει συνδεθει το αφμ με το διπλωμα. Σε περίπτωση που δεν, υπάρχει διαδικασία που αναγραφεται στις ρυθμισεις, μπαινεις στο drivers-vehicles.services.gov.gr
    Χάρτινο δίπλωμα με σωστό ΑΦΜ και δε το περνάει στο wallet. Κάτι άλλο που μπορεί να φταίει?

  2. #617
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να προσθέσω εκτός από το παλιό δίπλωμα αυτοκινήτου
    και το παλιό μου δίπλωμα μοτοσυκλέτας στο ap. και πως αν το επιτρέπει?
    Αν μιλάς για μοτοποδήλατο, είναι διαφορετική υπηρεσία, πρέπει να το κάνεις μετατροπή σε ΑΜ, να το μεταφέρεις δηλαδή απο τροχαία σε μεταφορών.

  3. #618
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Μια που αναφέρθηκε η άδεια μοτοποδηλάτου, έχω μία που δεν έχω ιδέα που βρίσκεται. Αν ποτέ τη χρειαστώ (αμφιβάλλω) θα τη βρούνε για να μου βγάλουν νέα; Θα πρέπει να πάω στην τροχαία ή στο υπουργείο;

  4. #619
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια που αναφέρθηκε η άδεια μοτοποδηλάτου, έχω μία που δεν έχω ιδέα που βρίσκεται. Αν ποτέ τη χρειαστώ (αμφιβάλλω) θα τη βρούνε για να μου βγάλουν νέα; Θα πρέπει να πάω στην τροχαία ή στο υπουργείο;
    Μάλλον τροχαία.
    Αλλά μπορείς να τσεκάρεις αν στην βγάζει στο drivers.gov.gr, αν όχι τότε τροχαία

  5. #620
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον τροχαία.
    Αλλά μπορείς να τσεκάρεις αν στην βγάζει στο drivers.gov.gr, αν όχι τότε τροχαία
    Υπάρχει αυτό το site; Δεν ανοίγει (στο εξωτερικό).

  6. #621
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει αυτό το site; Δεν ανοίγει (στο εξωτερικό).
    https://drivers-vehicles.services.go...?returnUrl=%2F

  7. #622
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Μόνο την άδεια του αυτοκινήτου βλέπω εκεί, άρα τροχαία, αν ποτέ μου τη βαρέσει.

  8. #623
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτείνω Samsung galaxy a32 4G
    Ευχαριστω για την προταση. Τα βλεπω και αυξανω. Πηγα στο A33, πολυ καλο κινητο (σε σχεση παντα με το προηγουμενο).

    Εβαλα την εφαρμογη, πολυ γρηγορα (αν εξαιρεσουμε οτι δεν ειχα γραφτει στο εμεπ (ουτε που ηξερα οτι επρεπε να το κανω ή οτι υπηρχε)) και μου εβαλε την φωτο της ταυτοτητας στη αδεια! 15 χρονων.

    Ερωτηση 1: Μου βγαζει μονο στα ελληνικα τα στοιχεια ενω απο κατω εχει πεδια και για λατινικους χαρακτηρες και δεν τα γραφει. Και απο το ονομα μητερας και κατω τα μαζι! Πολυ κουφο. Ειναι καποιο λαθος ή ετσι ειναι?

    Ερωτηση 2: Ενταξει, εχω το παλιο ροζ διπλωμα και για καποιο λογο δεν βαζουν αυτην την φωτο. Οποιος εχει κανει το καινουργιο μικρο πλαστικο διπλωμα που εχει καινουργια φωτο, γιατι δεν βαζουν αυτην? Στην μητερα μου που το ανανεωσε προσφατα, το ελεγξα μεσω του https://drivers-vehicles.services.gov.gr/login και δεν την εμφανιζει. Γιατι δεν την περνανε? Μου διαφευγει κατι? (Περαν του οτι ειναι στο υπουργειο μεταφορων η φωτο.) Αλλα τοτε γιατι μου βγαζει το διπλωμα αλλα οχι την φωτο? Το διπλωμα δεν ανηκει στο υπουργειο μεταφορων?
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  9. #624
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για την προταση. Τα βλεπω και αυξανω. Πηγα στο A33, πολυ καλο κινητο (σε σχεση παντα με το προηγουμενο).

    Εβαλα την εφαρμογη, πολυ γρηγορα (αν εξαιρεσουμε οτι δεν ειχα γραφτει στο εμεπ (ουτε που ηξερα οτι επρεπε να το κανω ή οτι υπηρχε)) και μου εβαλε την φωτο της ταυτοτητας στη αδεια! 15 χρονων.

    Ερωτηση 1: Μου βγαζει μονο στα ελληνικα τα στοιχεια ενω απο κατω εχει πεδια και για λατινικους χαρακτηρες και δεν τα γραφει. Και απο το ονομα μητερας και κατω τα μαζι! Πολυ κουφο. Ειναι καποιο λαθος ή ετσι ειναι?

    Ερωτηση 2: Ενταξει, εχω το παλιο ροζ διπλωμα και για καποιο λογο δεν βαζουν αυτην την φωτο. Οποιος εχει κανει το καινουργιο μικρο πλαστικο διπλωμα που εχει καινουργια φωτο, γιατι δεν βαζουν αυτην? Στην μητερα μου που το ανανεωσε προσφατα, το ελεγξα μεσω του https://drivers-vehicles.services.gov.gr/login και δεν την εμφανιζει. Γιατι δεν την περνανε? Μου διαφευγει κατι? (Περαν του οτι ειναι στο υπουργειο μεταφορων η φωτο.) Αλλα τοτε γιατι μου βγαζει το διπλωμα αλλα οχι την φωτο? Το διπλωμα δεν ανηκει στο υπουργειο μεταφορων?
    Στην ταυτότητα σου έχεις αγγλικούς χαρακτήρες;
    Σε εμένα πάντως τα βάζει κανονικά.
    Οχι δεν έχει ούτε με το καινούργιο την φωτο απο το μεταφορών, σε όλους βάζει αυτή απο την ταυτότητα

  10. #625
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλάς για μοτοποδήλατο, είναι διαφορετική υπηρεσία, πρέπει να το κάνεις μετατροπή σε ΑΜ, να το μεταφέρεις δηλαδή απο τροχαία σε μεταφορών.
    για μοτοσυκλετα αναφερω οχι 50αρι
    θα περαστει αυριο στο wallet η παλια μου αδεια οδηγησης αυτοκινητου μετα απο ενημερωση αφμ και ρωτω αν μπορουμε να περασουμε και το παλιο ροζ διπλωμα οδηγησης μοτο η το wallet δεχεται μονο ενα διπλωμα?

  11. #626
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    για μοτοσυκλετα αναφερω οχι 50αρι
    θα περαστει αυριο στο wallet η παλια μου αδεια οδηγησης αυτοκινητου μετα απο ενημερωση αφμ και ρωτω αν μπορουμε να περασουμε και το παλιο ροζ διπλωμα οδηγησης μοτο η το wallet δεχεται μονο ενα διπλωμα?
    Μα δεν μπορείς να έχεις άλλο δίπλωμα, ενα μπορείς να έχεις απο το μεταφορών και σε αυτό περιλαμβάνει όλες τις κατηγορίες που έχεις
    Στο δικό μου για παράδειγμα έχει ΑΜ,Α (μηχανή) ,Β, αλλά όλα σε ένα.

  12. #627
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ταυτότητα σου έχεις αγγλικούς χαρακτήρες;
    Σε εμένα πάντως τα βάζει κανονικά.
    Οχι δεν έχει ούτε με το καινούργιο την φωτο απο το μεταφορών, σε όλους βάζει αυτή απο την ταυτότητα
    Δεν εχει λατινικους χαρακτηρες. Το 1998 δεν νομιζω οτι τα εβαζαν. Αλλα γιατι απο το ονομα μητερας και κατω τα εχει μαζι?

    ΕΠΩΝΥΜΟ ταδε
    SURNAME (κενο)
    ΟΝΟΜΑ ταδε
    GIVEN NAME (κενο)
    ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΕΡΑ ταδε
    FATHER'S NAME (κενο)
    ΟΝΟΜΑ ΜΗΤΕΡΑΣ (MOTHER'S NAME) ταδε
    ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ (DATE OF BIRTH) ταδε
    ΤΟΠΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ (PLACE OF BIRTH) ταδε
    ΑΡΧΗ ΕΚΔΟΣΗΣ (ISSUANCE OFFICE) ταδε

    Τα γραφω για να δειξω οτι ειναι κουφο να γραφει τα 3 πρωτα πεδια ξεχωριστα και ολα τα αλλα μαζι. Ας τα εβαζαν ολα ξεχωριστα ή ολα μαζι. Γιατι οταν θα αποτελει διεθνες ταξιδιωτικο εγγραφο, πώς θα τα διαβαζει ο υπαλληλος της αλλης χωρας? Στα ελληνικα? (περαν απο την ημερομηνια γεννησης δλδ)
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  13. #628
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.108
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν μπορείς να έχεις άλλο δίπλωμα, ενα μπορείς να έχεις απο το μεταφορών και σε αυτό περιλαμβάνει όλες τις κατηγορίες που έχεις
    Στο δικό μου για παράδειγμα έχει ΑΜ,Α (μηχανή) ,Β, αλλά όλα σε ένα.
    Ναι και εγώ έτσι είμαι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #629
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει λατινικους χαρακτηρες. Το 1998 δεν νομιζω οτι τα εβαζαν. Αλλα γιατι απο το ονομα μητερας και κατω τα εχει μαζι?

    ΕΠΩΝΥΜΟ ταδε
    SURNAME (κενο)
    ΟΝΟΜΑ ταδε
    GIVEN NAME (κενο)
    ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΕΡΑ ταδε
    FATHER'S NAME (κενο)
    ΟΝΟΜΑ ΜΗΤΕΡΑΣ (MOTHER'S NAME) ταδε
    ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ (DATE OF BIRTH) ταδε
    ΤΟΠΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ (PLACE OF BIRTH) ταδε
    ΑΡΧΗ ΕΚΔΟΣΗΣ (ISSUANCE OFFICE) ταδε

    Τα γραφω για να δειξω οτι ειναι κουφο να γραφει τα 3 πρωτα πεδια ξεχωριστα και ολα τα αλλα μαζι. Ας τα εβαζαν ολα ξεχωριστα ή ολα μαζι. Γιατι οταν θα αποτελει διεθνες ταξιδιωτικο εγγραφο, πώς θα τα διαβαζει ο υπαλληλος της αλλης χωρας? Στα ελληνικα? (περαν απο την ημερομηνια γεννησης δλδ)
    Γιατί έτσι είναι και η χάρτινη ταυτότητα με τους λατινικούς χαρακτήρες.
    Εσυ δεν έχεις λατινικους γιατί δεν έχει και η χάρτινη σου, όποτε και με αυτή θα είχες θέμα όταν θα πήγαινες έξω

  15. #630
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    γερασα δυστυχως
    εχω διπλωμα μοτο απο το 1981 και διπλωμα αυτοκινητου απο το 1984
    δεν υπαρχει δυστυχως αναφορα στο διπλωμα αυτοκινητου στην υπαρξη διπλ.μοτο
    μονο σε νεωτερα διπλ.αποτι γνωριζω

Σελ. 42 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας