Σελ. 57 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 3747525556575859626777 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 841-855 από 1743
  1. #841
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Για την άδεια οδήγησης, το SMS (ήρθε και αντίστοιχο email σχεδόν ταυτόχρονα) που μου ήρθε την Παρασκευή έγραφε

    H ΠPOΣBAΣH ΣAΣ ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI META AΠO THN ΠAPAKATΩ HMEPOMHNIA: 13/08/2022 07:00.
    αλλά μέχρι και σήμερα (16/8) όταν μπαίνω στο drivers-vehicles τελεία services τελεία gov τελεία gr και επιλέξω Άδειες Οδήγησης μου βγάζει και πάλι

    Εγγραφή στις Υπηρεσίες

    Η άδεια οδήγησής σας δεν είναι ενημερωμένη με τον Α.Φ.Μ. σας. Παρακαλώ, για να μπορέσετε να διασυνδεθείτε με τις ψηφιακές υπηρεσίες του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών καταχωρίστε τον τόπο μόνιμης κατοικίας και τον αριθμό της Άδειας Οδήγησής σας στα παρακάτω πεδία.

    Στην περίπτωση που δεν γνωρίζετε τον Αριθμό Άδειας Οδήγησης (π.χ. λόγω απώλειας) παρακαλώ επικοινωνήστε με την υπηρεσία Μεταφορών και Επικοινωνιών της περιοχής σας.
    και από κάτω να συμπληρώσω και πάλι τα σχετικά στοιχεία!

    Εάν στην παραπάνω πλατφόρμα πατήσω στο ονοματεπώνυμό μου και επιλέξω Ιστορικό ενεργειών λέει στο σχετικό πινακάκι ότι η διαδικασία Ενημέρωση στοιχείων που υποβλήθηκε στις 29/07/2022 είναι σε Κατάσταση: Εγκρίθηκε!

    Δεν ξέρω εάν υπάρχει λόγος να κάνω ξανά την αίτηση, να ανοίξω ένα support ticket, ή να περιμένω απλά λίγες μέρες ακόμα!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  2. #842
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.797
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ελεγχόμενος γιατί;
    Γιατί "εγκρίνει" τον έλεγχο.

  3. #843
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την άδεια οδήγησης, το SMS (ήρθε και αντίστοιχο email σχεδόν ταυτόχρονα) που μου ήρθε την Παρασκευή έγραφε



    αλλά μέχρι και σήμερα (16/8) όταν μπαίνω στο drivers-vehicles τελεία services τελεία gov τελεία gr και επιλέξω Άδειες Οδήγησης μου βγάζει και πάλι



    και από κάτω να συμπληρώσω και πάλι τα σχετικά στοιχεία!

    Εάν στην παραπάνω πλατφόρμα πατήσω στο ονοματεπώνυμό μου και επιλέξω Ιστορικό ενεργειών λέει στο σχετικό πινακάκι ότι η διαδικασία Ενημέρωση στοιχείων που υποβλήθηκε στις 29/07/2022 είναι σε Κατάσταση: Εγκρίθηκε!

    Δεν ξέρω εάν υπάρχει λόγος να κάνω ξανά την αίτηση, να ανοίξω ένα support ticket, ή να περιμένω απλά λίγες μέρες ακόμα!
    Περίμενε, έχει συμβεί σε πολλούς.

  4. #844
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενε, έχει συμβεί σε πολλούς.
    Ναι, μάλλον θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα!

    Απλά θα περίμενα να είναι πιο αυτοματοποιημένη η διαδικασία: όταν σου λέει μετά από τάδε μέρα+ώρα θα είναι διαθέσιμο ... να είναι διαθέσιμο.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  5. #845
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Στο my alpha wallet,γιατί δεν γράφει πλήρως τον αριθμό της αυλής κάρτας και γιατί δεν αναφέρει το ποσό,πχ 80€.

  6. #846
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο my alpha wallet,γιατί δεν γράφει πλήρως τον αριθμό της αυλής κάρτας και γιατί δεν αναφέρει το ποσό,πχ 80€.
    Ούτε τις άλλες κάρτες αναφέρει, αυτά τα βλέπεις απο το alpha mobile ή ebanking, αλλά δεν έχει σχέση με το gov wallet

  7. #847
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε τις άλλες κάρτες αναφέρει, αυτά τα βλέπεις απο το alpha mobile ή ebanking, αλλά δεν έχει σχέση με το gov wallet
    Οκ..επειδή δεν υπάρχει alpha web banking και το κινητό είναι χωρίς nfc...έπρεπε να μεταφέρω την κάρτα στο ψηφιακό πορτοφόλι του gpay στο δικό μου κινητό, δεν μπορούσα να δω τον αριθμό της όμως για να την προσθεσω...αλλά εντάξει εμφανίστηκε η κάρτα αυτομάτως στο alpha wallet.

  8. #848
    Εγγραφή
    25-05-2008
    Περιοχή
    https://t.me/pump_upp
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    Router
    Thomasbor
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το QR code ή το Quick QR code.
    θεωρητικά θες μονο με την χρηση του qr γιατι μετα θα σου ερθει ειδοποίηση έγκρισης για να δει ο ελεκτης τα στοιχεια σου,
    με το quick qr εμφανιζονται αμεσα τα στοιχεια σου χωρις έγκριση στον ελεγκτή οποτε δεν πρεπει να θελει internet εκτως αν καθε φορα κανει generate καινουριο qr γιατι το παλιο λήγει οποτε εκει ναι ισως θελει παλι internet.

  9. #849
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilismf Εμφάνιση μηνυμάτων
    θεωρητικά θες μονο με την χρηση του qr γιατι μετα θα σου ερθει ειδοποίηση έγκρισης για να δει ο ελεκτης τα στοιχεια σου,
    με το quick qr εμφανιζονται αμεσα τα στοιχεια σου χωρις έγκριση στον ελεγκτή οποτε δεν πρεπει να θελει internet εκτως αν καθε φορα κανει generate καινουριο qr γιατι το παλιο λήγει οποτε εκει ναι ισως θελει παλι internet.
    Πρόσεξε ότι εάν ανοίξεις την εφαρμογή χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ και πατήσεις να δεις την ταυτότητά σου, δεν είναι ενεργό κανένα από τα πλήκτρα

    Προσθηκη στο Wallet
    Quick Scan
    Προβολή QR κωδικου
    οπότε ... καταλαβαίνεις!

    Επίσης, ακόμα και να είχες τον QR κωδικό με κάποιον τρόπο αποθηκευμένο εκτός σύνδεσης, δεν θα μπορούσε να έρθει ο κωδικός επαλήθευσης που από ότι καταλαβαίνω έρχεται ως push notification στην εφαρμογή.

    - - - Updated - - -

    Σήμερα έγινε η σύνδεση του ΑΦΜ με την άδεια οδήγησης (5 ημέρες μετά από την ημερομηνία που έλεγε το SMS/email που μου είχε έρθει) χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάποια άλλη ενέργεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greatst : 18-08-22 στις 13:59.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  10. #850
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.249
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την άδεια οδήγησης, το SMS (ήρθε και αντίστοιχο email σχεδόν ταυτόχρονα) που μου ήρθε την Παρασκευή έγραφε



    αλλά μέχρι και σήμερα (16/8) όταν μπαίνω στο drivers-vehicles τελεία services τελεία gov τελεία gr και επιλέξω Άδειες Οδήγησης μου βγάζει και πάλι



    και από κάτω να συμπληρώσω και πάλι τα σχετικά στοιχεία!
    ...
    Μια ερώτηση σχετικά ρε παιδιά...
    Και γω όταν μπαίνω εκεί μου βγάζει το ίδιο
    Εγγραφή στις Υπηρεσίες

    Η άδεια οδήγησής σας δεν είναι ενημερωμένη με τον Α.Φ.Μ. σας. Παρακαλώ, για να μπορέσετε να διασυνδεθείτε με τις ψηφιακές υπηρεσίες του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών καταχωρίστε τον τόπο μόνιμης κατοικίας και τον αριθμό της Άδειας Οδήγησής σας στα παρακάτω πεδία.

    Στην περίπτωση που δεν γνωρίζετε τον Αριθμό Άδειας Οδήγησης (π.χ. λόγω απώλειας) παρακαλώ επικοινωνήστε με την υπηρεσία Μεταφορών και Επικοινωνιών της περιοχής σας.
    Αντε λοιπόν να μπω να καταχωρήσω τα στοιχεία μου...
    1. Διεύθυνση κατοικίας το δίπλωμα έχει τη διεύθυνση του πατρικού μου (και ούτε καν τη σωστή μιας και η οδός είναι μεν η σωστή, αλλά τα νούμερα λίγα χρόνια μετά είχαν αλλάξει. ).Να υποθέσω ότι άσχετα από το τι γράφει το δίπλωμα, εγώ βάζω την τρέχουσα διεύθυνσή μου, έτσι;
    2. Εκεί που επιλέγω από ποια υπηρεσία θέλω να εξυπηρετηθώ, να υποθέσω επιλέγω της περιφερειακής ενότητάς μου. Ξέρει κανείς που χρειάζεται αυτό; (από περιέργεια ρωτάω.. )
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  11. #851
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση σχετικά ρε παιδιά...
    Και γω όταν μπαίνω εκεί μου βγάζει το ίδιο

    Αντε λοιπόν να μπω να καταχωρήσω τα στοιχεία μου...
    1. Διεύθυνση κατοικίας το δίπλωμα έχει τη διεύθυνση του πατρικού μου (και ούτε καν τη σωστή μιας και η οδός είναι μεν η σωστή, αλλά τα νούμερα λίγα χρόνια μετά είχαν αλλάξει. ).Να υποθέσω ότι άσχετα από το τι γράφει το δίπλωμα, εγώ βάζω την τρέχουσα διεύθυνσή μου, έτσι;
    2. Εκεί που επιλέγω από ποια υπηρεσία θέλω να εξυπηρετηθώ, να υποθέσω επιλέγω της περιφερειακής ενότητάς μου. Ξέρει κανείς που χρειάζεται αυτό; (από περιέργεια ρωτάω.. )
    Χωρίς να ξέρω τι είναι το σωστό για την περίπτωσή σου, μπορώ να σου πω τι έκανα εγώ στη δικιά μου περίπτωση (που η διεύθυνση στην έγχαρτη άδεια οδήγησης είναι αυτή του τότε πατρικού μου, δεκαετίες πριν... ).

    1. Ως διεύθυνση κατοικίας έβαλα την σωστή τωρινή μου διεύθυνση οικίας. Αυτή είναι σε διαφορετική μάλιστα πόλη από αυτήν που είναι η διεύθυνση στην έγχαρτη άδεια οδήγησης.

    2. Δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοια επιλογή. Μήπως προστέθηκε αργότερα για να προχωράει γρηγορότερα η διαδικασία; Γιατί εμένα η εξυπηρέτηση έλεγε στο email ότι θα γίνει από το αρμόδιο τμήμα στην τωρινή πόλη κατοικίας και φαντάζομαι ότι ίσως χρειάστηκε να γίνει επικοινωνία του τμήματος αυτού με το τμήμα (σε άλλη πόλη) όπου είχε εκδοθεί η άδεια κυκλόφορίας.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  12. #852
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.249
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να ξέρω τι είναι το σωστό για την περίπτωσή σου, μπορώ να σου πω τι έκανα εγώ στη δικιά μου περίπτωση (που η διεύθυνση στην έγχαρτη άδεια οδήγησης είναι αυτή του τότε πατρικού μου, δεκαετίες πριν... ).

    1. Ως διεύθυνση κατοικίας έβαλα την σωστή τωρινή μου διεύθυνση οικίας. Αυτή είναι σε διαφορετική μάλιστα πόλη από αυτήν που είναι η διεύθυνση στην έγχαρτη άδεια οδήγησης.

    2. Δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοια επιλογή. Μήπως προστέθηκε αργότερα για να προχωράει γρηγορότερα η διαδικασία; Γιατί εμένα η εξυπηρέτηση έλεγε στο email ότι θα γίνει από το αρμόδιο τμήμα στην τωρινή πόλη κατοικίας και φαντάζομαι ότι ίσως χρειάστηκε να γίνει επικοινωνία του τμήματος αυτού με το τμήμα (σε άλλη πόλη) όπου είχε εκδοθεί η άδεια κυκλόφορίας.
    Thanks! Θα βάλω την τρέχουσα διεύθυνσή μου κι εγώ (που ούτως ή άλλως αυτή είναι σε όλους τους φορείς που τη χρειάζονται, συν την ταυτότητα)
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  13. #853
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks! Θα βάλω την τρέχουσα διεύθυνσή μου κι εγώ (που ούτως ή άλλως αυτή είναι σε όλους τους φορείς που τη χρειάζονται, συν την ταυτότητα)
    Με αυτό το "συν την ταυτότητα" τι εννοείς; Στο drivers-vehicles τελεία services τελεία gov τελεία gr δεν ζητάει ταυτότητα, εάν θυμάμαι καλά!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  14. #854
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην δική μου περίπτωση πάντως, το αίτημα για το δίπλωμα έγινε στις 2/8 και μέχρι σήμερα, ακόμα τίποτα. Δεν μπορώ να προσθέσω το δίπλωμα...

  15. #855
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petasis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην δική μου περίπτωση πάντως, το αίτημα για το δίπλωμα έγινε στις 2/8 και μέχρι σήμερα, ακόμα τίποτα. Δεν μπορώ να προσθέσω το δίπλωμα...
    Θέλει λίγο υπομονή. Εγώ είχα κάνει το αίτημα στο drivers-vehicles τελεία services τελεία gov στις 29/07/2022. Μετά από μέρες έλαβα μήνυμα (SMS+email) ότι η πρόσβασή μου θα ενεργοποιηθεί μετά από την ημερομηνία 13/08/2022 07:00, αλλά στην πραγματικότητα η πρόσβαση ενεργοποιήθηκε στις 18/08/2022.

    Οπότε ... υπομονή!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

Σελ. 57 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 3747525556575859626777 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας