Σελ. 17 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 1743
  1. #241
    Εγγραφή
    08-06-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Όχι, δεν έχω κάνει, τουλάχιστον όχι που να το γνωρίζω δηλαδή, γίνεται να γίνει αυτό ηλεκτρονικά αν από καμια κάμερα που δεν πήρα χαμπάρι; Δεν νομίζω!
    Never underestimate the power of the dark side!!!

  2. #242
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.658
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θέλω η διοίκηση του φόρουμ να επικοινωνήσει με το υπουργείο και να δώσει στους χρήστες του ADSLGR ειδική πρόσβαση, σε ότι βγαίνει να έχουμε εμείς πρόσβαση άμεση και για beta testing και για να μην γκρινιάζουμε όλη μέρα
    Είμαστε σαν παιδάκια καλοκαιριάτικο που δεν μας παίρνουν παγωτό (αν και εγώ γκρινιάζω περισσότερο)
    νομιζω εχει τουλαχιστον ενας αντμιν αυτην την ευκολια επικοινωνιας με υπουργειο
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #243
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω εχει τουλαχιστον ενας αντμιν αυτην την ευκολια επικοινωνιας με υπουργειο
    Λες? για αυτό να πετάει το συγκεκριμένο υπουργείο? πςςςςςςςςςςςςςςςςς για 3 μήνες κέρδισα το δικαίωμα να λέω ότι θέλω
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #244
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matrix1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατσε πρωτα βαζεις τον αλλον να ψαχνει ενω θα επρεπε εσυ να ψαξεις αν διαφωνεις και μετα τα παρατας;





    Με το google μπορεσα και βρηκα ενα αποτελεσμα, πιθανον να μην θυμαμαι λαθος λοιπον:

    https://veteranos.gr/se-alli-diastas...isis-gia-2016/

    ....Όσων ο ΑΦΜ λήγει σε 0 έως 4, από 30 Σεπτεμβρίου έως 14 Οκτωβρίου 2015... απο 5 μεχρι 9 στο οποιο τελειωνουν οι μοναδες, αργοτερα

    Δεν ειναι γκρινια, απορια ειναι μπας και ηξερε κανεις εδω μεσα κατι παραπανω. Αλλα δεν βλεπω απαντηση δυστυχως.

    Καλο θα ηταν να μην ειστε τοσοι και τοσο ευκολα προσβλητικοι, οπως στον mosfet "οχι οτι θα περιμενα κατι καλυτερο" και πριν μιλωντας για δηθεν flatearthers κλπ... Λαθος ταμπελες κολλατε - οπου λαχει!
    Δεν έχει νόημα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο με τον ληγοντα αριθμο στο αφμ , ειναι κατι που ειχε θεσπιστει για να μην δημιουργειται συμφορεση στα γκισε των ταμειων και των υπηρεσιων , στο σημερα των ψηφιακων συναλλαγων ,δεν μπορω να καταλαβω τι σημασια εχει .
    Και οι ψηφιακές υπηρεσίες έχουν κάποια όρια που μπορούν να εξυπηρετήσουν, μπορείς να τα ανεβάσεις αυτά, αλλά αυτό σημαίνει εξτρά κόστος για υποδομές και άδειες χρήσης, όποτε βάζεις εναν περιορισμό με το ΑΦΜ πχ για να μην κάνουν αίτηση όλοι μαζί.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για μια υπηρεσία που μετά το πρώτο ντού που θα κάνουμε μετά δεν θα έχει τις ίδιες απαιτήσεις.

  5. #245
    Εγγραφή
    10-03-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100 Mbits
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα τέτοιου είδους deployment το πρόβλημα που θέλουμε να λύσουμε δεν είναι το load. Αυτό ανάλογα με την αρχιτεκτονική θα μπορούσαμε να κάνουμε outscale και να καλύπταμε το traffic.
    Η λογική όμως εδώ είναι canary release - να έχουμε ένα αρκετό μεγάλο δείγμα χρηστών για να πιάσουμε major bugs, να κάνουμε τα hotfixes και σταδιακά να προσθέτουμε χρήστες.
    Εαν το ανοίγαμε σε 10.000.000 χρήστες ταυτόχρονα δεν θα μπορούσαμε να ανταποκριθούμε στα support requests που πιθανώς να είχαμε και το APM μας θα ήταν γεμάτο με alerts που θα έπρεπε να ξεκαθαρίσουμε.
    Άρα σε αυτή την περίπτωση (και όπως έχουν κάνει και σε άλλες) το canary deployment είναι το πιο λογικό.
    Κάνω quote τον εαυτό μου....
    Για αυτούς που δεν το διάβασαν και ρωτάνε γιατί υπάρχει αυτή η λογική με την περιορισμένη πρόσβαση...
    Αποδεικνύεται αυτό που γράφω κιόλας αφού βγήκαν ήδη updates για τις εφαρμογές, πόσο μάλλον backend bugfixes που δεν γνωρίζουμε

  6. #246
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.703
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Άνοιξε το 2

  7. #247
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.452
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilismf Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κανονικο κινητο ειναι νοκια 3210; Ποιος ο λογος να εχεις smartphone και να μην βαζεις μεσα εφαρμογες και να τρεχεις website;
    Το κανονικό μου κινητό είναι Huqwei και μάλιστα καλό κινητό ..Απλά δεν βάζω ότι εφαρμογή βρω όπου βρω και έχω αυτές που χρειάζομαι ... Δεν είπα ότι δεν βάζω ποτέ...Βάζω αυτές που χρειάζομαι και δεν θεωρώ σαβουροεφαρμογές... Το ίδιο κάνω και στο PC και η εγκατάσταση που έχω κρατάει σένια από 2-7 χρόνια
    Το προηγούμενο PC που είχε 7αρια ενα format του είχα κάνει ....Στους linux server μου το ίδιο ...Προσέχω τι βάζω και συντηρώ τα μηχανήματα...

    Με τις τραπεζικές και κρατικές εφαρμογές έχω ιδιαίτερη ανησυχία.... Είναι σαβουροεφαρμογές για μένα που δεν τις χρειάζομαι στην καθημερινότητα μου 1ον και δεύτερον και δεν τις εμπιστεύομαι ..... οπότε σαβουροκινητό ...

  8. #248
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    917
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι έχεις και εσύ παλιό δίπλωμα, για αυτό.

    Στο drivers-vehicles.services.gov.gr εμφανίζει τα στοιχεία μου σε πρότυπο νέου διπλώματος και έχει αυτό στη θέση της φωτό:

    Συνημμένο Αρχείο 239793

    Για αυτό θεωρώ πως και σε εμένα θα τραβήξει την φωτό της ταυτότητας.
    Υποθέτω ότι σε αυτούς που έχουν βγάλει δίπλωμα νέου τύπου θα εμφανίζει την φωτό που παρέδωσαν κατά την έκδοσή του και όχι της ταυτότητας.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  20,0 KB 
ID: 239809 το διπλωμα το εχω κανα χρονο περιπου , (Ν) και φωτογραφια δε βλεπω

    Δε δε πρεπει να εχει σχεση αν ειναι καινουριο ή παλιο .....απλα δε τις περασαν στο drivers-vehicles.services.gov.gr ;

  9. #249
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Πάω να κάνω εγγραφή στην γυναίκα μου μου λέει δεν είστε γραμμένος στο Εμεπ. Πάω να την γράψω και μου λέει ο αριθμός του κινητού είναι ήδη δηλωμένος στο μητρώο (καινούργιο νούμερο, μάλλον δηλωμένο από αυτόν που το είχε παλιότερα). Αστέρια κάνατε το θαύμα σας πάλι. Και χωρίς κινητό δεν σε αφήνει να δηλώσει τίποτε άλλο.

  10. #250
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει νόημα
    Εδώ θα συμφωνήσω, εφόσον δεν απαντάς επί της ουσίας, πραγματικά δεν έχει νόημα.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  11. #251
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.951
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνοιξε το 2
    Και άνοιξε, και μπήκα, και με είδα εις διπλούν (αστυνομική ταυτότητα & δίπλωμα οδήγησης νέου τύπου), απλά και άνετα
    Ανυπόγραφος

  12. #252
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matrix1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιχειρημα ή χιουμορ; Αν ειναι το πρωτο, ριξε και συ μια ματια στο πληκτρολογιο σου για να μαθεις την νεα ΑλφαΒητα, με την οποια συμφωνα με σενα, θα γινονται απο εδω και περα οι ορισμοι προτεραιοτητας με βαση το πρωτο γραμμα του επωνυμου μας. Και εις ανωτερα.

    Και για να παμε με την λογικη σου, δες το αριθμητικο πληκτρολογιο που ειναι αριθμητικο αρα "ειδικο" και οχι qwerty και θα καταλαβεις οτι το μηδεν ειναι κατω, πριν, απο το 1.
    Το 0 (μηδέν) στο δημοτικό το μαθαίνουμε τελευταίο, γιατί είναι δύσκολο.
    Ξεκινήσαμε από το 1

    ΥΓ
    Ο Μητσοτάκης δεν έχει ΑΦΜ.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #253
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.786
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το εξωτερικό μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στο app; Είμαι Ελλάδα τώρα, αλλά το ΑΦΜ μου θα ανοίξει όταν θα έχω φύγει!
    Με επιφύλαξη, νομίζω όχι, για λόγους ασφαλείας.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #254
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @apostol70 Αυτο με τα τηλεφωνα που ειχε καποιος αλλος πρωτα!!Εχω ενα καρτοκινητο απο το 2014,δηλαδη 8 χρονια,κι ακομα με παιρνουν και μου ζητουν τον προηγουμενο κατοχο της γραμμης,ο οποιος ειχε πολλες γνωριμιες!Ασε το τι μυνηματα μου ερχονται απο αντιπροσωπειες αυτοκινητων,βουλευτες,υπηρεσιες call girls,παιδικες κατασκηνωσεις,πραγματα με τα οποια εγω ποτε δεν ειχα καμμια σχεση!Θεωρητικα οταν καποιος καταργει μια γραμμη τηλεφωνου (οτιδηποτε),αυτη μενει εκτος κυκλοφοριας για 4 χρονια.Αρα ακομα και τωρα να πηρες τον αριθμο σημαινει οτι ο αλλος τον ειχε τουλαχιστον πριν 4 χρονια.Αλλα πριν 4 χρονια δεν νομιζω να υπηρχε το ΕΜΕΠ ωστε να εχει δηλωθει εκει ο αριθμος..Το ΕΜΕΠ νομιζω δημιουργηθηκε την τελευταια 2ετια,νομιζω στην πρωτη καραντινα του 2020..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος drberto : 28-07-22 στις 20:27.

  15. #255
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 0 (μηδέν) στο δημοτικό το μαθαίνουμε τελευταίο, γιατί είναι δύσκολο.
    Ξεκινήσαμε από το 1
    Αστο φιλαράκι, σε έχω!

    Μαθηματικά Α΄ Δημοτικού Βιβλίο Μαθητή α΄ τεύχος

    https://www.taexeiola.gr/%CE%BC%CE%B...5%CF%87%CE%BF/

    Δες στο pdf σελίδα 5 και 23, που φαίνεται η ακολουθία των φυσικών αριθμών, ποιος εμφανίζεται πρώτος.

    Μου αρέσει πάντως που προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα, έχει πολύ πλάκα.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

Σελ. 17 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας