Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωρίζει τους μισθους των τραπεζικών υπαλληλων σε θεσεις Personal Banking (οπως ειναι Το GOLD PERSONAL BANKING της ALPHA BANK) και ο μισθος σε θέσεις γραφείου των καταστηματων εν ετει 2022. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Ότι σχετίζεται με μισθούς, όρους εργασίας εδώ: https://www.otoe.gr/uploads/files/ot...kopSSE2022.pdf

  3. #3
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχω διαβάσει τις συμβασεις. Αναφέρομαι σε συγκεκριμένες θέσεις personal banking που οι υπάλληλοι κρατούν πελατολόγιο, επομένως οι μισθοί ορίζονται με βαση το πελατολόγιο. Όποιος γνωριζει κάτι πιο συγκεκριμένο θα το εκτιμούσα.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iraklis_papag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω διαβάσει τις συμβασεις. Αναφέρομαι σε συγκεκριμένες θέσεις personal banking που οι υπάλληλοι κρατούν πελατολόγιο, επομένως οι μισθοί ορίζονται με βαση το πελατολόγιο. Όποιος γνωριζει κάτι πιο συγκεκριμένο θα το εκτιμούσα.
    Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας. Εξαρτάται από την τράπεζα και το budget της θέσης.
    Γενικά ισχύει ότι λένε οι συμβάσεις (ειδικά σε Alpha, Πειραιώς, Εθνική). Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά είναι σπάνιο.
    Τώρα για να εξαρτάται από πελατολόγιο κλπ δεν έχω ακούσει. Εκτός αν μιλάς για περιπτώσεις bonus, που δεν είναι κάτι δεδομένο.

    Μόνο κατά τη διάρκεια της συνέντευξης θα μάθεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δηλαδη καποιος υπαλληλος με 12 χρονια απασχολησης στην τραπεζα και 2 χρονια στο personal banking μπορει να φτασει μεχρι τα 1500? Γιατι εχω ακουσει και για 2.500 μηνιαια. Ισχυει κατι τετοιο? Ισχυουν τετοιοι μισθοι? Ευχαριστω και παλι

  6. #6
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iraklis_papag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη καποιος υπαλληλος με 12 χρονια απασχολησης στην τραπεζα και 2 χρονια στο personal banking μπορει να φτασει μεχρι τα 1500? Γιατι εχω ακουσει και για 2.500 μηνιαια. Ισχυει κατι τετοιο? Ισχυουν τετοιοι μισθοι? Ευχαριστω και παλι
    Ασχετα της θέσης (οκ , δε μιλώ για teller) , μια χαρά υπάρχουν , γιατί υπάρχει ο κανονικός μισθός και τα παράτερα.
    Επίσης, σε συγκεκριμένους τομείς μπορεί κάποιος να μπει από το παράθυρο (πχ μηχανογράφηση) με μια χαρά μισθό.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #7
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημερα! Συγνωμη για την καθυστερηση της απαντησης αλλα τα 2.500 ευρω το μηνα μου φαινονται υπερογκα. Δεν περιμενα εν ετει 2022 να υπαρχουν τετοιοι μισθοι.

  8. #8
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εννοεις προς τα κατω. Ακομα και ως καθαρα. παλι πολλα δεν τα λες

  9. #9
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iraklis_papag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα! Συγνωμη για την καθυστερηση της απαντησης αλλα τα 2.500 ευρω το μηνα μου φαινονται υπερογκα. Δεν περιμενα εν ετει 2022 να υπαρχουν τετοιοι μισθοι.
    Για ποιό λόγο ρωτάς αν επιτρέπεται;

    Θες να μπεις σε τράπεζα ή υπάρχει κάποιος άλλος λόγος ;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #10
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Φσυικα κι επιτρεπεται. ναι θα ηθελα. Ειχα προσφατα μια συζητηση με τον θειο του κολλητου μου ο οποιος ειναι στο GOLD BANKING ths ALPHA BANK και μας ελεγε οτι ο μσθος του θειου του φτανει τα 2500 καθαρα το μηνα. Αδυνατουσα να το πιστεψω

  11. #11
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iraklis_papag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φσυικα κι επιτρεπεται. ναι θα ηθελα. Ειχα προσφατα μια συζητηση με τον θειο του κολλητου μου ο οποιος ειναι στο GOLD BANKING ths ALPHA BANK και μας ελεγε οτι ο μσθος του θειου του φτανει τα 2500 καθαρα το μηνα. Αδυνατουσα να το πιστεψω
    Δε βλέπω τίποτα περίεργο στο συγκεκριμένο. Η Alpha γενικά (σε συγκεκριμένα πόστα) πληρώνει μια χαρα, το συγκεκριμένο που αναφέρεις ειναι λογικό (2.5Κ για το συγκεκριμένο πόστο).


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #12
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν το γνωριζα καθολου αυτο. Βεβαια ειναι και θεμα προυπηρεσιας. Γιατι ειναι πολλα χρονια γιατι ξεκινησε απο ταμίας

  13. #13
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Όσοι είναι με παλιά μισθολόγια μπορεί να φτάνουν σε αυτά τα ποσά. Αυτούς προσπαθούν να τους απομακρύνουν με διάφορες εθελουσίες. Οι νεότεροι μπορεί να είναι εργολαβικοί υπάλληλοι μέσα από εταιρείες ICAP, Mellon και είναι με μισθολόγια supermarket.
    Εννοείται ότι δεν μιλάμε για excecutives, ειδικές θέσεις και άτομα που προέρχονται από άλλες τράπεζες και κτλ.

  14. #14
    Εγγραφή
    01-08-2022
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποιες θεσεις θεωρουνται ειδικες / executives στον τραπεζικο κλαδο δηλαδη?
    Ο θειος (γυρω στα 40 ) του κολλητου μου ξεκινησε το 2011 απο την θεση του ταμια στην συνεχεια πηρε ενα γραφειο σε ενα καταστημα και απο το 2021 στο τμημα του GOLD PERSONAL BANKING λεγοντας οτι παιρνει 2.500.

  15. #15
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iraklis_papag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες θεσεις θεωρουνται ειδικες / executives στον τραπεζικο κλαδο δηλαδη?
    Ο θειος (γυρω στα 40 ) του κολλητου μου ξεκινησε το 2011 απο την θεση του ταμια στην συνεχεια πηρε ενα γραφειο σε ενα καταστημα και απο το 2021 στο τμημα του GOLD PERSONAL BANKING λεγοντας οτι παιρνει 2.500.
    Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εργαζόμουν στις τράπεζες παλιά και στα γραφεία της διοίκησης τις καλές κιόλας εποχές. Έκτοτε έχουν αλλάξει πολλά. Αυτά ξέρω να σου πω. Μόνο αν μου δείξει κάποιος μισθοδοσία πιστεύω αυτά που ισχυρίζεται ο καθένας. Δεν αποκλείεται για κάποιους να ισχύει αυτό που λες.
    Υπάρχουν σελίδες στο FB και αλλού όπου αναφέρονται λεπτομέρειες. Δεν ασχολούμαι πια αφού είμαι εκτός χώρου.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας