Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλημερα ,
    χτες για λογους προβληματικης γραμμης , κανονισε η βονταφον για συνδυαστικο ραντεβου .
    στις 10 το πρωι με 10 και μισι .

    σημερα μου τηλεφωνησε ο τεχνικος της βονταφον στις 9:10 , που ηδη ειχε ανεβει στην σκαλα και εκανε μετρησεις πανω στο κουτι του οτε στο σπιτι μου .
    ο αλλος τεχνικος του λεω ; του οτε ; ειναι στην αλλη ακρη μου απανταει

    μετρησε 12000 και 1600 . στρογγυλα .
    εγραψε σε ενα χαρτι οτι απο τον οτε υπαρχει η απαντηση αδυναμιας παροχης εμπορικου πακετου λογο αποστασης .

    του λεω δεν υπογραφω αν δεν δω και τον τεχνικο του οτε,

    εφυγε και 20 λεπτα αργοτερα ηρθαν στην αυλη μου και εκει συμπληρωσε ο τεχνικος του οτε που δεν εκανε καμια μετρηση στον χωρο μου , κατι που δεν το ειδα ποτε και το εδωσε στον αλλον .


    εγω υπολογιζα οτι ενα συνδυαστικο ραντεβου , θα απαιτει και απο τις δυο πλευρες μετρησεις και στα δυο ακρα της γραμμης.
    και κυριως του οτε που ειναι υπευθυνος για την γραμμη .

    σε προηγουμενο ραντεβου , προσφατα , ειχε ερθει μονο ο οτε και ειχε μετρησει (οπως μου ειπε ενω ημουνα παρων στην καμπινα αφου του ζητησα να παμε να μετρησει ) αποσταση λεει απο την καμπινα μεχρι το σπιτι μου , 1600 μετρα . δεν το εγραψε πουθενα αυτο , ουτε και μου εδωσε καποια εντυπη αναφορα της επισκεψης του .
    του το θυμησα σημερα αυτο που μου ειχε πει ,το οτι μετρησε σαν αποσταση στην γραμμη απο το μηχανημα που εκανε τις μετρησεις , και μου ειπε οτι μετρησε και αυτος σημερα 1200 μετρα απο την καμπινα μεχρι τον χωρο μου με το κοντερ του αυτοκινητου (δεν ανεφερε τα 1600 μου ειπε δεν θυμοταν ,πριν 2 μερες ειχε περασει )


    σημερα ο τεχνικος της βονταφον που μετρησε μου ειπε οτι δεν βρισκει σφαλμα , και οτι η αποσταση ειναι 1200 μετρα απο το σπιτι μου στην καμπινα . κατι που ειχα υπολογισει και εγω , μετρωντας και δια μεσου του google earth αλλα και με το κοντερ του αυτοκινητου , αφου η γραμμη ακολουθει μια παραλληλη υπογεια πορεια , με τον δρομο (1150 μετρα πιο συγκεκριμενα ) .



    στο παρελθον οι τεχνικοι απο την βονταφον , εχουν εντοπισει σφαλμα στα 170 μετρα αποστασης απο το σπιτι μου .


    μια μικρη λεπτομερια ισως ειναι ,οτι οι τεχνικοι που μετρησαν την γραμμη ως προβληματικη , δεν ησαν ντοπιοι οπως η δυαδα του συνδυαστικου ραντεβου που τα βρισκουν ολα οκ .


    αφου δεν ειδα τον οτε να μετραει , δεν υπεγραψα , και το σημειωσε ο τεχνικος της βονταφον στο χαρτι που μου εδωσε (οτι δεν υπεγραψε ο πελατης) .

    - - - Updated - - -

    σκεφτομαι πως ,
    αφου ο οτε εχει δηλωσει αδυναμια παροχης εμπορικου προιοντος στην βονταφον λογο αποστασης , τοτε το αδιανοητο θα ηταν να παραγγειλω γραμμη απο τον οτε , και να μου την προσφερει .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 03-08-22 στις 10:39.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Εγγραφή
    06-06-2020
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    είτε 1200 είτε 1600, από τον Οτε απάντησαν αδυναμία
    Τι ακριψώς ψάχνεις να σου απαντήσουμε?

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ggartzos Εμφάνιση μηνυμάτων
    είτε 1200 είτε 1600, από τον Οτε απάντησαν αδυναμία
    Τι ακριψώς ψάχνεις να σου απαντήσουμε?
    παραθεση μιας εμπειριας , εμπορικης εξυπηρετησης και συνχρονων υπηρεσιων ειναι .
    οποιος θελει , οτι θελει σχολιαζει .

    αν δηλαδη καποιος παιρνει το λεωφορειο και πληρωνει το εισητηριο για να παει καπου , και ερχεται ο βελζινας και του λεει οτι δεν εχει αρκετη βελζινη για να πουλησει στο κτελ για να ολοκληρωσει το ταξιδι .
    καποιος εχει κανει καποια υπερβαση .

    δεν θετονται ολα ως ερωτηματα , θετονται και ως δεδομενα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας