Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 139
  1. #31
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.086
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς που μου λέτε πως το 5G δεν αντικαθιστά το FTTH, είστε πραγματικά με τα καλά σας;

    Δεν μιλάω για την περίπτωση -ΔΕΝ υπάρχει κάλυψη FTTH-
    Ούτε καν για την περίπτωση -ΔΕΝ υπάρχει κάλυψη 5G-

    Με 47 + 9 ευρώ τον μήνα (λίγοι τυχεροί με 37 όπως ο BlueChris) έχω ξενοιάσει σε κινητό/σπίτι/εξοχικό/κινητό συζύγου.
    Μέχρι πριν ήθελα ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ FTTH (αν προλάβεις με κουπόνι) 29 ευρώ τον μήνα + 25 ευρώ τον μήνα για το καρτοκινητό και 26 για εξοχικό ADSL (μετά βίας 18) και άλλα 10-15 ευρώ στο κινητό της συζύγου.

    Δηλαδή από 56 ευρώ τελική τιμή πήγα ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ σε όφελος 35 ευρώ..
    Το αερόψυκτο 5G router που αγόρασα είναι 35 ευρώ τον μήνα για ένα χρόνο, το όφελος που έχω και θα μείνει για μια 5ετία τουλάχιστον!!

    Τι απολαμβάνω Vs FTTH;

    - 800 - 1Gbps αναλόγως φόρτου στο σπίτι. Όσοι δεν το έχετε νιώσει να κατεβαίνει σε 1 λεπτό το iso ενός Ubuntu Live CD
    - Δεν μου τρύπησαν τίποτε, απλά έβαλα ψηλά με μια πρίζα το Router (ΕΝΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ)
    - Δεν ασχολούμαι με κάρτες και πακέτα που έκανα πριν!
    - Δεν ασχολείται η γυναίκα μου με internet έχει 5G απεριόριστο στο κινητό, πληρώνει μόνο ένα μικρό πάγιο για απεριόριστη ομιλία.
    - Στο εξοχικό απολαμβάνω ταχύτητες κοντά 150Mbps στην χειρότερη 80Mbps Vs 18Mbps
    - To router μετά τον 1ο χρόνο θα εξοφληθεί και θα έχω όφελος 35 ευρώ τον μήνα.
    - Το όριο είναι 100TB και μετά δεν σε κόβουν αλλά ενδέχεται να σε μειώσουν ταχύτητα.

    Για ποιο FTTH μιλάτε;
    Καθώς έτσι είναι και εγώ με 51€ εθνικό
    Απεριόριστα όλα στο κινητό.
    Η γυναίκα μου έχει ένα tablet που της έβαλα την 1η κάρτα και το έχει και μόνιμα Hotspot για το κινητό της και το tablet του μικρού
    Η 2η κάρτα στο Huawey με 500/80 multi 150/80 single stream
    H 3η κάρτα στο mu5001 στη δουλειά όπου πάω από Σεπτέμβρη να μειώσω την 200/200 σε 100/100 οπότε κέρδος κάνα 200αρι ευρώ από εκεί.
    Η 4η κάρτα είναι για να παίζω.

    Δεν υπάρχει μιλάμε φτάνει εκεί που κινήστε να υπάρχει 5G που εγώ είμαι τυχερός και έχει παντού.

    Παρόλα αυτά πλέον χωρίς λόγο έχω κρατήσει την 100αρα σε cosmote στον πατέρα μου για το τηλέφωνο αλλά μου βγαίνει λόγο cosmote one και εκπτώσεων 33€ συν 33€ το κινητό, σύνολο όλα 67€ περίπου για 5 σημεία 5G και ένα σημείο 100vdsl

    Επόμενο project? 5g router στο αμάξι, λογικά ένα mu5001 με ip καταγραφικό και 4 κάμερες για live stream (για μια σχολή οδηγών φίλου το ψάχνω βασικά).
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #32
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Κακά τα ψέμματα αν το 5G πυκνώσει σε δίκτυο που είναι απείρως πιο εύκολο από να σκάβεις είναι μετρημένα τα ψωμιά του FTTH.
    Ίσως είναι πολύ νωρίς αυτά που λέω αλλά το μέλλον προμηνύεται ασύρματο. Σε μια δεκαετία. Στον προθάλαμο του 6G (και ακόμη πιο dense κεραιών τύπου ένα WIFI παντού)
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  3. #33
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όλα ρόδινα στο 5G... νομίζετε βεβαίως, γιατί προφανώς οι τεχνικές σας γνώσεις είναι ίδιες με αυτές της 80χρονης γιαγιάς μου

    Α) Όταν μπουκώσει η κεραία, που ανάλογα το που βρίσκεστε μπορεί να είναι και πολύ εύκολο, θα βρεθείτε με 15-30Mbps 5G... Καλώς ή κακώς (κακώς μάλλον), οι εταιρίες εδώ δεν βάζουν σοβαρό backbone στις κεραίες (ναι, από κάπου παίρνουν internet οι κεραίες, δεν το γεννάνε )
    Β) Σε time critical εφαρμογές, το υπέροχο packet loss/re-transmission του 4G/5G είναι πολύ ευχάριστο...

  4. #34
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.939
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Εμένα αυτό που με προβληματίζει στο 4G/5G είναι:
    -οτι μοιράζεσαι το bandwidth της κεραίας με την πόλη σου ενώ στο FTTH το μοιράζεσαι με το οικοδομικό σου τετράγωνο. Ένας στην πόλη σου να αποφασίσει να το λιώσει και η ταχύτητα σου θα πέσει αισθητά.
    -οτι στο εξωτερικό υπάρχει ένα κυνήγι μαγισσών με 1000 τρόπους να σε περιορίσουν στο 5G και αυτό μπορεί να ξεκινήσει ανα πάσα στιγμή κι εδώ

  5. #35
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    -οτι στο εξωτερικό υπάρχει ένα κυνήγι μαγισσών με 1000 τρόπους να σε περιορίσουν στο 5G και αυτό μπορεί να ξεκινήσει ανα πάσα στιγμή κι εδώ
    Και στο ffth το ίδιο ισχύει.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #36
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αυτό που με προβληματίζει στο 4G/5G είναι:
    -οτι μοιράζεσαι το bandwidth της κεραίας με την πόλη σου ενώ στο FTTH το μοιράζεσαι με το οικοδομικό σου τετράγωνο. Ένας στην πόλη σου να αποφασίσει να το λιώσει και η ταχύτητα σου θα πέσει αισθητά.
    -οτι στο εξωτερικό υπάρχει ένα κυνήγι μαγισσών με 1000 τρόπους να σε περιορίσουν στο 5G και αυτό μπορεί να ξεκινήσει ανα πάσα στιγμή κι εδώ
    Οι κεραίες 5G δεν έχουν εμβέλεια πόλη, στην καλύτερη να έχουν μερικά οικοδομικά τετράγωνα. Αυτό είναι και το μεγάλο κόστος της εξάπλωσης του δικτύου 5G, το γεγονός ότι θέλεις πολλούς σταθμούς με μεγάλο Backbone ο καθένας

    Ο κύριος σκοπός του 5G δεν είναι να δώσει "πολύ" bandwidth σε έναν χρήστη, είναι να δώσει "αρκετό" bandwidth σε πολλούς. Αν αρχίσει και μπουκώνει η κεραία βεβαίως και θα σε περιορίσει και καλά θα κάνει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα ρόδινα στο 5G... νομίζετε βεβαίως, γιατί προφανώς οι τεχνικές σας γνώσεις είναι ίδιες με αυτές της 80χρονης γιαγιάς μου

    Α) Όταν μπουκώσει η κεραία, που ανάλογα το που βρίσκεστε μπορεί να είναι και πολύ εύκολο, θα βρεθείτε με 15-30Mbps 5G... Καλώς ή κακώς (κακώς μάλλον), οι εταιρίες εδώ δεν βάζουν σοβαρό backbone στις κεραίες (ναι, από κάπου παίρνουν internet οι κεραίες, δεν το γεννάνε )
    Β) Σε time critical εφαρμογές, το υπέροχο packet loss/re-transmission του 4G/5G είναι πολύ ευχάριστο...
    Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο σαρκαστικός

    Τι εννοείς δεν βάζουν αρκετό backbone; Βάζουν τουλάχιστον 1Gbps γιατί το βλέπουμε, το πιάνουμε στα κινητά μας, ίσως και 10Gbps για το μέλλον

    Αν έχεις time critical εφαρμογή, τότε το 5G δεν είναι για εσένα. Ίσως ούτε το οικιακό FTTH δεν είναι για εσένα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 47 + 9 ευρώ τον μήνα (λίγοι τυχεροί με 37 όπως ο BlueChris) έχω ξενοιάσει σε κινητό/σπίτι/εξοχικό/κινητό συζύγου.
    Μέχρι πριν ήθελα ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ FTTH (αν προλάβεις με κουπόνι) 29 ευρώ τον μήνα + 25 ευρώ τον μήνα για το καρτοκινητό και 26 για εξοχικό ADSL (μετά βίας 18) και άλλα 10-15 ευρώ στο κινητό της συζύγου.

    Δηλαδή από 56 ευρώ τελική τιμή πήγα ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ σε όφελος 35 ευρώ..
    Το αερόψυκτο 5G router που αγόρασα είναι 35 ευρώ τον μήνα για ένα χρόνο, το όφελος που έχω και θα μείνει για μια 5ετία τουλάχιστον!!

    Ποιο router πήρατε και ποιο πακέτο κινητής;
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  7. #37
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.086
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κεραίες 5G δεν έχουν εμβέλεια πόλη, στην καλύτερη να έχουν μερικά οικοδομικά τετράγωνα. Αυτό είναι και το μεγάλο κόστος της εξάπλωσης του δικτύου 5G, το γεγονός ότι θέλεις πολλούς σταθμούς με μεγάλο Backbone ο καθένας

    Ο κύριος σκοπός του 5G δεν είναι να δώσει "πολύ" bandwidth σε έναν χρήστη, είναι να δώσει "αρκετό" bandwidth σε πολλούς. Αν αρχίσει και μπουκώνει η κεραία βεβαίως και θα σε περιορίσει και καλά θα κάνει

    - - - Updated - - -



    Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο σαρκαστικός

    Τι εννοείς δεν βάζουν αρκετό backbone; Βάζουν τουλάχιστον 1Gbps γιατί το βλέπουμε, το πιάνουμε στα κινητά μας, ίσως και 10Gbps για το μέλλον

    Αν έχεις time critical εφαρμογή, τότε το 5G δεν είναι για εσένα. Ίσως ούτε το οικιακό FTTH δεν είναι για εσένα.

    - - - Updated - - -




    Ποιο router πήρατε και ποιο πακέτο κινητής;
    Νομίζω το backbone πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 1gbit γιατί πολύ απλά βαρεσα 1.8gbit με 2 ρουτερ 5g πρόσφατα.

    Και εγώ και ο Μάνος έχουμε το cosmote unlimited και το Huawei cpe pro 2.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #38
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.879
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Όταν αρχίζει να μαζεύεται κόσμος ομως, θα μειωθούν αρκετά τα νούμερα αυτά, τουλάχιστον μέχρι να γίνει Stand Alone.

    Κατα τα άλλα είστε τυχεροί και βρίσκεστε σε περιοχή με πολύ καλή κάλυψη. Προσωπικά μέσα στο σπίτι δεν βλέπω ούτε 60Mbps, upload ούτε 5, το latency είναι σημαντικά χειρότερο απο ότι της VDSL κι έχει και jitter.

    Καλώς ή κακώς τη σιγουριά του ενσύρματου δεν την έχει. Ούτε για gaming δεν θα εμπιστευόμουν το 4G/5G κι ας είχα καλύτερο σήμα εδώ Πεντέλη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThReSh : 12-08-22 στις 18:40.

  9. #39
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα τα άλλα είστε τυχεροί και βρίσκεστε σε περιοχή με πολύ καλή κάλυψη. Προσωπικά μέσα στο σπίτι δεν βλέπω ούτε 60Mbps, upload ούτε 5, το latency είναι σημαντικά χειρότερο απο ότι της VDSL κι έχει και jitter.

    Καλώς ή κακώς τη σιγουριά του ενσύρματου δεν την έχει. Ούτε για gaming δεν θα εμπιστευόμουν το 4G/5G κι ας είχα καλύτερο σήμα εδώ Πεντέλη.
    Ακριβώς
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #40
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Πράγματι είμαστε σε καλή κάλυψη, αλλά αν δεν είχα θα έβαζα εξωτερική κεραία για να έχω, τύπου Mikrotik LHGG από την αρχή αντί του CPE pro 2 5G

    - - - Updated - - -

    Οι γονείς μου στην Αλεξάνδρεια, ακριβώς κάτω από τον ΟΤΕ, πιάνουν μετα βίας 80Mbps.. Το δίκτυο εκεί δεν είναι ΚΑΝ 5G, δεν υπάρχει κάλυψη. Εκεί όντως ένα 100 FTTH είναι προτιμότερο.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  11. #41
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.879
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Ούτε έξω έχει ιδιαίτερη διαφορά από μέσα στην περίπτωσή μου, δώρον άδωρον η εξωτερική κεραία.

  12. #42
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Το μόνο στο οποίο διαφωνώ είναι το αρχικό κόστος του router (συν βέβαια ότι στις περιοχές που βρίσκομαι/κινούμαι δεν υπάρχει ούτε για δείγμα 5G, αλλά μιλάω για τη φιλοσοφία όσων προτίμησαν το 5G). Αν χρειαστεί να μετακομίσεις (ή πιτάρει η συγκεκριμένη κεραία, ή ...) πέταξες τα μισά λεφτά. Για την κάλυψη με κεραίες για μας τους υπόλοιπους, καλά θα πάει αυτό, όπως είχε πάει και με το 3G και το 4G, αν και όποτε υπάρξει κάλυψη σωστή το εξετάζουμε. Το FTTH ελπίζω όταν αποκτήσει κάλυψη και χαμηλές τιμές να προλάβουμε να το χαρούμε, μην το μεταχειριστούν όπως είχε μεταχειριστεί ο ΟΤΕ το ISDN (too little, too late).
    hnesne

  13. #43
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το FTTH είναι το "τελικό" στάδιο της καλωδιακής τεχνολογίας καθώς έχει τεράστια χωρητικότητα για τα σημερινά αλλά και για τα άμεσα μελλοντικά δεδομένα (1/2.5/5/10/25/50Gbps).

    Θεωρητικά το μόνο που μπορεί να το ανταγωνιστεί είναι μια ώριμη και πυκνή ασύρματη τεχνολογία, θέλεις το 5G; Θέλεις το 6G ;
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  14. #44
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Το 5G όπως και όλα τα υπόλοιπα που πρόκειται να βγούνε υπόκεινται στα προβλήματα της ασύρματης τεχνολογίας:
    1. εμβέλεια/κάλυψη
    2. παρεμβολές/σταθερότητα
    3. ασφάλεια
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #45
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το FTTH είναι το "τελικό" στάδιο της καλωδιακής τεχνολογίας καθώς έχει τεράστια χωρητικότητα για τα σημερινά αλλά και για τα άμεσα μελλοντικά δεδομένα (1/2.5/5/10/25/50Gbps).

    Θεωρητικά το μόνο που μπορεί να το ανταγωνιστεί είναι μια ώριμη και πυκνή ασύρματη τεχνολογία, θέλεις το 5G; Θέλεις το 6G ;
    Το 5G αυτή την στιγμή είναι στα σπάργανα με 4G NSA, καθόλου καλή κάλυψη εώς μηδενική.
    Ίσως δούμε και 5Gbps εύκολα όταν ανάψουν τα SA για τα καλά.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας