Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Λήγει σήμερα το συμβόλαιό μου κινητής στην COSMOTE (24μηνο), το οποίο το έχω στο gigamax family s με άλλο ένα μέλος.

    Δεν θέλω να πάω αλλού ούτε όμως και να πάρω την "προσφορά", που μου δίνουν online, με αύξηση φυσικά (ΠΑΝΤΑ) της τιμής.

    Θυμάμαι ότι με τον τελευταίο Κανονισμό της ΕΕΤΤ όταν λήγει το συμβόλαιο ορισμένου χρόνου και δεν γίνει καμία ενέργεια ανανέωσης κλπ., μετατρέπεται αυτομάτως το συμβόλαιο σε αορίστου χρόνου με ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ διατήρηση της μειωμένης τιμής που ίσχυε μέχρι την λήξη. Δηλαδή δεν επανέρχεται το συμβόλαιο στις τιμές καταλόγου όπως παλιά αλλά παραμένει με τις εκπτώσεις και γίνεται αορίστου.

    Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει αν το εφαρμόζει αυτό στην πράξη η COSMOTE ή με διάφορες δικαιολογίες επαναφέρει το συμβόλαιο στις τιμές καταλόγου κλπ. όπως παλιά.

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    που τα διαβασες αυτά (βάλε κάτι συγκεκρίμενο) νομίζω δεν εχεις καταλάβει τι διάβασες
    δηλαδη αν σου εδωσαν μια ειδικη τιμη για 24μηνο, εσυ καταλαβες οτι ειναι υποχρεωμενοι να στη δωσουν για ολη σου τη ζωη
    άρα γιατί ηταν για 24μηνο;

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εκεί που λέει για την μετατροπή σε αορίστου χρόνου: https://tvxs.gr/news/ellada/ti-allaz...ris-tilefonias

    Υπάρχουν και άλλα πολλά της εποχής. Το θυμόμουν, για αυτό το έψαξα.

    Δεν ισχύει αυτό;

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskazanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό;
    Πάμε απλά με τη λογικη;
    αν σου εδωσαν μια ειδικη τιμη για 24μηνο, ειναι υποχρεωμενοι να στη δωσουν για ολη σου τη ζωη, παραμένοντας μάλιστα χωρίς δέσμευση;
    άρα γιατί ηταν για 24μηνο η ειδική τιμή;

    βάλε κάτι συγκεκριμένο εννοώ το απόσπασμα από το ΦΕΚ από το οποίο προκύπτει αυτό, όχι τη δημοσίευση ενός ειδησεογραφικού website

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας