Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2018
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα και συγνώμη προκαταβολικά για το σεντόνι,

    Το χρονικό του προβλήματος:

    Έχω VDSL 50ρα η οποία μέχρι πριν 2 μήνες λειτουργούσε κανονικά. Μετά από πρόταση της εταιρείας για αναβάθμιση από 50 σε 100 με την ίδια τιμή, άρχισαν τα προβλήματα.
    Η αναβάθμιση δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, αλλά το χειρότερο πρόβλημα αποτελεί το γεγονός ότι μετά την έναρξη της διαδικασίας, ξαφνικά δεν μπορώ να έχω εισερχόμενες κλήσεις στο σταθερό. Οι εξερχόμενες βγαίνουν κανονικά, αλλά όποιος καλέσει στο σταθερό λαμβάνει μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος, παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα".

    Χρησιμοποιώ το setup της εταιρείας χωρίς καμία απολύτως αλλαγή. Έχω καλέσει 13731 και 13831 τουλάχιστον 10 φορές και η απάντηση είναι "θα δρομολογηθεί". Με τα πολλά ήρθε και τεχνικός της εταιρείας ο οποίος επιβεβαίωσε ότι υπάρχει το πρόβλημα αλλά δεν βρήκε κάτι στις ρυθμίσεις του router ή κάτι που έχει να κάνει με τον εξοπλισμό ή την καλωδίωση του σπιτιού, που τουλάχιστον για μένα δείχνει πως το πρόβλημα είναι βαθύτερο και η εταιρεία αδυνατεί να το διορθώσει.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος να επικοινωνήσω με κάποιον ο οποίος να γνωρίζει τι του γίνεται σχετικά με την τηλεφωνία και όχι κάποιον που τρέχει ένα σκριπτάκι; Δεν είμαι κάποιος ανίδεος. Τουλάχιστον να μάθω τι παίζει και αν φτιάχνεται. Αν υπάρχει τεχνικός τρόπος επίλυσης είτε εδώ είτε μέσω της εταιρείας προτίθεμαι να δώσω ό,τι δεδομένα χρειαστούν. Είμαι βέβαιος όμως ότι το πρόβλημα δεν είναι στη δική μου πλευρά.

    Εάν δεν υπάρχει τρόπος επίλυσης, γνωρίζει κανείς τη διαδικασία για υποβολή γραπτού αιτήματος/καταγγελίας; Έχει δυο μήνες τώρα που δεν έχω σταθερό και η υπομονή μου έχει εξαντληθεί. Ξέρω για την ΕΕΤΤ, αλλά απαιτούν πρώτα γραπτή επικοινωνία με τον πάροχο, και δεν μπορώ να βρω κάποιο e-mail ή διεύθυνση (και το chat δε λειτουργεί). Έχει περάσει κάποιος άλλος τέτοια διαδικασία;

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Στο info@nova.gr δοκίμασες;
    Γιατί δεν αλλάζεις εταιρία και ταλαιπωρείσαι 2 μήνες;

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2018
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ήλπιζα να μη χρειαστεί γιατί είχα καλή προσφορά και μέχρι πριν δυο μήνες δούλευε, επίσης ήθελα να αποφύγω να μπλέξω. Αλλά απ' ό,τι φαίνεται δεν τη γλυτώνω.

    Ευχαριστώ για το email, πού το βρήκες;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας