Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109991kbps/10999kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    13(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω λάβει σε mail μια προσυμπληρωμένη αίτηση φορητότητας σταθερού για αλλαγή παρόχου μιας και δυο εβδομάδες μου λήγει το υπάρχων διετές συμβόλαιο.
    Σε ένα σημείο του συμβολαίου γράφει το εξής : Επιθυμώ η έναρξη των εργασιών για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας να πραγματοποιηθεί : 1) Άμεσα (τικαρισμένο) και 2) Μετά από 14 ημέρες.
    Ερώτηση-απορεία 1 : Θα έχω δικαίωμα υπαναχώρησης σε περίπτωση που με πάρει τηλέφωνο ο υφιστάμενος πάροχος για αντιπροσφορά ή πρέπει να τσεκάρω το κουτάκι 2;
    Ερώτηση-απορεία 2 : Σε περίπτωση που συνδεθώ πλέον στο νέο πάροχο και δω οτι δεν είμαι ικανοποιημένος με τις ταχύτητες , έχω τη δυνατότητα να ακυρώσω και να γυρίσω εκεί που ήμουν χωρίς επιπτώσεις ή τρώω κάποιο πέναλτι;

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tarantules9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω λάβει σε mail μια προσυμπληρωμένη αίτηση φορητότητας σταθερού για αλλαγή παρόχου μιας και δυο εβδομάδες μου λήγει το υπάρχων διετές συμβόλαιο.
    Σε ένα σημείο του συμβολαίου γράφει το εξής : Επιθυμώ η έναρξη των εργασιών για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας να πραγματοποιηθεί : 1) Άμεσα (τικαρισμένο) και 2) Μετά από 14 ημέρες.
    Ερώτηση-απορεία 1 : Θα έχω δικαίωμα υπαναχώρησης σε περίπτωση που με πάρει τηλέφωνο ο υφιστάμενος πάροχος για αντιπροσφορά ή πρέπει να τσεκάρω το κουτάκι 2;
    Ερώτηση-απορεία 2 : Σε περίπτωση που συνδεθώ πλέον στο νέο πάροχο και δω οτι δεν είμαι ικανοποιημένος με τις ταχύτητες , έχω τη δυνατότητα να ακυρώσω και να γυρίσω εκεί που ήμουν χωρίς επιπτώσεις ή τρώω κάποιο πέναλτι;

    1) Αν επιλέξεις άμεση ενεργοποίηση χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης, αν επιλέξεις μετά από 14 μέρες σημαίνει ότι η διαδικασία ξεκινάει μετά από 14 μέρες αλλά στο διάστημα των 14 ημερών μπορείς να ασκήσεις την υπαναχώρηση. Αλλά δεν θα λάβεις καμία αντιπροσφορα κλπ γιατί η διαδικασία θα ξεκινήσει μετά από 14 μέρες όπου από κει και πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
    2) Όχι θα πληρώσεις πέναλτι κανονικά.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-09-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109991kbps/10999kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    13(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Αν επιλέξεις άμεση ενεργοποίηση χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης, αν επιλέξεις μετά από 14 μέρες σημαίνει ότι η διαδικασία ξεκινάει μετά από 14 μέρες αλλά στο διάστημα των 14 ημερών μπορείς να ασκήσεις την υπαναχώρηση. Αλλά δεν θα λάβεις καμία αντιπροσφορα κλπ γιατί η διαδικασία θα ξεκινήσει μετά από 14 μέρες όπου από κει και πέρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
    2) Όχι θα πληρώσεις πέναλτι κανονικά.
    Δεν έχω καταλάβει ποια η διαφορά των δυο αυτών επιλογών.Εμένα με ενδιαφέρει όταν κάνω την αίτηση φορητότητας να υπάρχει η δυνατότητα από τον νυν πάροχό μου να μου κάνει αντιπροσφορά και εαν μου κάνει να τη δεχθώ.Τι πρέπει να επιλέξω από τα δυο δηλαδή;

  4. #4
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tarantules9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω καταλάβει ποια η διαφορά των δυο αυτών επιλογών.Εμένα με ενδιαφέρει όταν κάνω την αίτηση φορητότητας να υπάρχει η δυνατότητα από τον νυν πάροχό μου να μου κάνει αντιπροσφορά και εαν μου κάνει να τη δεχθώ.Τι πρέπει να επιλέξω από τα δυο δηλαδή;
    Ότι και να επιλέξεις η προσφορά θα γίνει όταν πέσει το αίτημα φορητότητας. Στην μια περίπτωση γίνεται άμεσα και στην άλλη μετά από 14 μέρες. Όταν πέσει το αίτημα θα σε καλέσουν να σου κάνουν την προσφορά έπειτα ακολουθείς την διαδικασία της ακύρωσης φορητότητας
    Eπιτελους VDSL

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας