Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΡΟΔΟΣ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΔΟΣ
    Router
    linksys wag160n
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 40.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, έβαλα νέα γραμμή vdsl 50mbps πριν 1 μήνα περίπου. Η γραμμή συγχρονίζει στα 28mbps. Με το που συνδέθηκε η γραμμή ο τεχνικος της nova το δήλωσε σαν βλάβη λόγο χαμηλού συγχρονισμού. Μετα απο καμια εβδομαδα ηρθε τεχνικος της nova μαζι με τεχνικο οτε, απο οτι μου ειπαν για να ελέγξουν την γραμμή, (με πηραν τηλ. μονο για να ρωτησουν που ειναι το σπιτι, μετα καμια ενημέρωση για το αποτελεσμα του ελέγχου).

    Μεχρι πριν μια εβδομαδα η γραμμη δούλευε καλά και το τηλέφωνο. Απο την περασμένη Κυριακή χωρις να αποσυνδέεται η γραμμη vdsl αναβει το internet κοκκινο και δεν εχω internet, το τηλεφωνο λειτουργεί, αλλα στην κληση ενω ο αλλος με ακουει καλα, εγω τον ακουω σαν ρομποτ. Πηρα στις βλαβες και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι η γραμμη μου εχει δηλωθεί οτι εχει προβλημα μετα τον ελεγχο που εκαναν απο της 11/08 με τον οτε και δεν μπορουν να την φτιαξουν, εχει λεει πολλες αποσυνδεσεις, και θα με παρουν απο το εμπορικό τμημα για να μου προτείνουν αλλο μαλλον προγραμμα με πιο μικρη ταχυτητα.

    Η ερώτηση μου ειναι πως γίνετε χωρίς να ξεσυγχρονίζει το ρουτερ, να χανει το ιντερνετ και να γίνεται το λαμπακι του ιντερνετ κοκκινο; (αν κανω restart το internet έρχεται για καποιες ώρες).
    Στο status του router βλεπω οτι ειναι συνδεμένο 14 ώρες πχ αλλα το ιντερνετ εχει γινει κοκκινο.
    Η ταχυτητα που πιάνω δεν με πειράζει γιατι και οι γείτονες ειναι περιπου στα 30mbps και αυτοι.

    - - - Updated - - -

    screenshot απο το router
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20220828_130925.jpg  


  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα dimkrom ,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας