Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  duck.png 
Εμφανίσεις:  360 
Μέγεθος:  181,3 KB 
ID: 240548Το DuckDuckGo ανακοίνωσε αυτή την εβδομάδα ότι η Προστασία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι διαθέσιμη σε όλους. Αυτή η δωρεάν υπηρεσία προώθησης email θα μπλοκάρει τους κρυφούς ιχνηλάτες και θα βοηθήσει τους χρήστες να κρύψουν τις διευθύνσεις email τους.

    Το κλειστό Email Protection Beta ξεκίνησε πέρυσι και διαπίστωσε ότι περίπου το 85% των emails των beta testers περιείχαν κρυμμένους trackers. Οι ιχνηλάτες επιτρέπουν στις εταιρείες να συλλέγουν ευαίσθητες πληροφορίες, όπως η τοποθεσία σας, η ώρα που ανοίχτηκε το email και η συσκευή που χρησιμοποιήθηκε. Αυτές οι πληροφορίες χρησιμοποιούνται στη συνέχεια για πράγματα όπως στοχευμένες διαφημίσεις ή μοιράζονται με τρίτους.

    Ως πρόσθετο επίπεδο προστασίας, οι χρήστες μπορούν να δημιουργήσουν μοναδικές ιδιωτικές διευθύνσεις κατά τη διάρκεια της λειτουργίας, οι οποίες στη συνέχεια θα αποκρύψουν την προσωπική τους διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου @duck.com. Οι ιδιωτικές διευθύνσεις είναι απεριόριστες, οπότε μπορούν εύκολα να απενεργοποιηθούν και να αντικατασταθούν με νέες, οι οποίες δημιουργούνται τυχαία- αυτό παρέχει στον χρήστη υψηλό επίπεδο ανωνυμίας.

    Όταν η επέκταση DuckDuckGo ανιχνεύει ένα πεδίο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε ένα πρόγραμμα περιήγησης, θα δώσει στους χρήστες την επιλογή να χρησιμοποιήσουν είτε την προσωπική είτε την ιδιωτική τους διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου @duck.com. Έτσι, η προσωπική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προορίζεται για κοινοποίηση σε έμπιστα μέρη, όπως σε φίλους και συναδέλφους, ενώ η ιδιωτική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μπορεί να χρησιμοποιηθεί όταν οι χρήστες υποψιάζονται ότι η διεύθυνσή τους μπορεί να παραβιαστεί, όπως για παράδειγμα κατά την εγγραφή σε ένα δωρεάν ενημερωτικό δελτίο.

    Οι χρήστες επιτραπέζιων υπολογιστών μπορούν να δοκιμάσουν την beta προσθέτοντας την επέκταση DuckDuckGo Privacy Essentials στο πρόγραμμα περιήγησής τους και μεταβαίνοντας στην υπηρεσία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Προς το παρόν υποστηρίζονται οι Chrome, Firefox, Edge και Brave. Οι χρήστες Mac θα πρέπει να αποκτήσουν το DuckDuckGo for Mac (προς το παρόν σε beta). Οι χρήστες iOS και Android μπορούν να έχουν πρόσβαση στην υπηρεσία κατεβάζοντας την τελευταία έκδοση της εφαρμογής DuckDuckGo για κινητά και επιλέγοντας "Προστασία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου" στις Ρυθμίσεις.

    Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

    Πηγή : Techspot

  2. #2
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    ποιος το χρησιμοποιεί αυτό;;

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    To craigslist στις ΗΠΑ χρησιμοποιεί κάτι παρόμοιο εδώ και ούτε ξέρω πόσο καιρό για να διατηρήσει τους χρήστες που συναλλάσσονται ανώνυμους.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manos_ps Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιος το χρησιμοποιεί αυτό;;
    Το duckduckgo; Εγώ. Στο 99% των αναζητήσεών μου.

    Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο, αλλά δεν χρησιμοποιούν όλοι google/bing/yahoo.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το duckduckgo; Εγώ. Στο 99% των αναζητήσεών μου.
    Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο, αλλά δεν χρησιμοποιούν όλοι google/bing/yahoo.
    Για να υπερθεματίσω πάνω σε αυτό, να πω ότι υπάρχουν και κάποιοι που δε χρησιμοποιούν ποτέ Google, Bing, Yahoo!

  6. #6
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.119
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ευχαριστώ αλλά δεν ασχολούμαι πλέον με πάπιες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #7
    Εγγραφή
    08-07-2022
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το duckduckgo; Εγώ. Στο 99% των αναζητήσεών μου.

    Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο, αλλά δεν χρησιμοποιούν όλοι google/bing/yahoo.
    Προσπάθησα να το προτιμήσω αλλά δυστυχώς τα αποτελέσματα της google είναι πολύ καλύτερα. Και χωρίς να είμαι logged in φυσικά. Μακάρι και το duck να φτάσει κάποτε σε παρόμοιο επίπεδο αλλά δύσκολο με δεδομένο το πόσα λεφτά ρίχνει η goole στην έρευνα.

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Penguin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησα να το προτιμήσω αλλά δυστυχώς τα αποτελέσματα της google είναι πολύ καλύτερα. Και χωρίς να είμαι logged in φυσικά. Μακάρι και το duck να φτάσει κάποτε σε παρόμοιο επίπεδο αλλά δύσκολο με δεδομένο το πόσα λεφτά ρίχνει η goole στην έρευνα.
    9/10 αναζητήσεις μου βγάζουν πάντα αποτελέσματα που θέλω.

    Αν δεν μου έβγαζε, προφανώς δεν θα το χρησιμοποιούσα.

    Τώρα, αν ψάχνεις πολύ συγκεκριμένα πράγματα, οκ, μπορεί να μη σε καλύπτει.

    Θέλει να του δώσεις χρόνο για να συνηθίσεις πάντως. Αν κάνεις 1-2 αναζητήσεις και μετά καπάκι πας google, λογικό να σου φαίνεται καλύτερο της google.

    Παίρνεις πακέτο και όλο το tracking βέβαια. Όλα έχουν κι ένα τίμημα.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    9/10 αναζητήσεις μου βγάζουν πάντα αποτελέσματα που θέλω.

    Αν δεν μου έβγαζε, προφανώς δεν θα το χρησιμοποιούσα.

    Τώρα, αν ψάχνεις πολύ συγκεκριμένα πράγματα, οκ, μπορεί να μη σε καλύπτει.

    Θέλει να του δώσεις χρόνο για να συνηθίσεις πάντως. Αν κάνεις 1-2 αναζητήσεις και μετά καπάκι πας google, λογικό να σου φαίνεται καλύτερο της google.

    Παίρνεις πακέτο και όλο το tracking βέβαια. Όλα έχουν κι ένα τίμημα.
    Δεν σε καταλαβαίνω. Αν το 10% των αναζητήσεών σου αποτυγχάνει, είναι τεράστιο ποσοστό. Επίσης, τι πάει να πει "ψάχνεις πολύ συγκεκριμένα πράγματα"; Προφανώς όλες μου οι αναζητήσεις είναι κάτι συγκεκριμένο...

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε καταλαβαίνω. Αν το 10% των αναζητήσεών σου αποτυγχάνει, είναι τεράστιο ποσοστό. Επίσης, τι πάει να πει "ψάχνεις πολύ συγκεκριμένα πράγματα"; Προφανώς όλες μου οι αναζητήσεις είναι κάτι συγκεκριμένο...
    Τι σε μπερδεύει;

    Έστω ότι θέλω να ψάξω για τη liverpool. Στο duckduckgo θα μου δώσει τα αποτελέσματα που ψάχνω.

    Αν θέλω να ψάξω το κουτούκι του κυρ Ανέστη που άνοιξε πριν 1 εβδομάδα, δεν θα το βρω στο duckduckgo.

    Οι 9/10 αναζητήσεις μου αφορούν πράγματα που θα μου τα εμφανίσει το duckduckgo.

    Το 1/10 που δεν θα βρω, τότε και μόνο τότε θα ψάξω σε άλλο search engine.

    Γιατί το θεωρείς αποτυχία;

    Αν ας πούμε βάλεις ad blocker και σου κόβει το 90% των ads, θα πεις ότι είναι αποτυχία, οπότε και θα κάτσεις να βλέπεις ΌΛΕΣ τις διαφημίσεις;

  11. #11
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σε μπερδεύει;

    Έστω ότι θέλω να ψάξω για τη liverpool. Στο duckduckgo θα μου δώσει τα αποτελέσματα που ψάχνω.

    Αν θέλω να ψάξω το κουτούκι του κυρ Ανέστη που άνοιξε πριν 1 εβδομάδα, δεν θα το βρω στο duckduckgo.

    Οι 9/10 αναζητήσεις μου αφορούν πράγματα που θα μου τα εμφανίσει το duckduckgo.

    Το 1/10 που δεν θα βρω, τότε και μόνο τότε θα ψάξω σε άλλο search engine.

    Γιατί το θεωρείς αποτυχία;

    Αν ας πούμε βάλεις ad blocker και σου κόβει το 90% των ads, θα πεις ότι είναι αποτυχία, οπότε και θα κάτσεις να βλέπεις ΌΛΕΣ τις διαφημίσεις;
    Λανθασμένος παραλληλισμός με τις διαφημίσεις. Επίσης μία μηχανή αναζήτησης φαίνεται στα δύσκολα, όχι στα εύκολα. Τι να την κάνω την επιτυχία των 9/10 όταν μπορώ να μαντέψω μόνος μου με αρκετή επιτυχία αυτό που ψάχνω; (liverpool.com). Ειδικά στο 1/10, το να πάω σε μία μηχανή αναζήτησης, να ψάξω τα αποτελέσματα, και αν δεν με ικανοποιήσουν να πάω σε άλλη, το θεωρώ χάσιμο χρόνου, και δεν έχω χρόνο για χάσιμο.

  12. #12
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λανθασμένος παραλληλισμός με τις διαφημίσεις. Επίσης μία μηχανή αναζήτησης φαίνεται στα δύσκολα, όχι στα εύκολα. Τι να την κάνω την επιτυχία των 9/10 όταν μπορώ να μαντέψω μόνος μου με αρκετή επιτυχία αυτό που ψάχνω; (liverpool.com). Ειδικά στο 1/10, το να πάω σε μία μηχανή αναζήτησης, να ψάξω τα αποτελέσματα, και αν δεν με ικανοποιήσουν να πάω σε άλλη, το θεωρώ χάσιμο χρόνου, και δεν έχω χρόνο για χάσιμο.
    Κανείς δεν σε εμποδίζει να χρησιμοποιείς όποιο search engine επιθυμείς.

    Η ευκολία και η ταχύτητα, έχει το ανάλογο τίμημα. Προσωπικά, δεν θέλω να εκμεταλλεύονται τις αναζητήσεις μου.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν σε εμποδίζει να χρησιμοποιείς όποιο search engine επιθυμείς.

    Η ευκολία και η ταχύτητα, έχει το ανάλογο τίμημα. Προσωπικά, δεν θέλω να εκμεταλλεύονται τις αναζητήσεις μου.
    Είπες τη μισή αλήθεια. Η άλλη μισή είναι ότι η μηχανή αναζήτησης βελτιώνεται, ακριβώς επειδή μαζεύει αυτά που η duckduckgo απορρίπτει. Στα δικά μου βιβλία αυτό είναι αποδεκτό.

  14. #14
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπες τη μισή αλήθεια. Η άλλη μισή είναι ότι η μηχανή αναζήτησης βελτιώνεται, ακριβώς επειδή μαζεύει αυτά που η duckduckgo απορρίπτει. Στα δικά μου βιβλία αυτό είναι αποδεκτό.
    Βελτιώνει και πουλάει και τα δεδομένα. Thanks but no thanks. Όχι άλλα targeted ads και ad profiles. Δεν θέλω.

  15. #15
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.505
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ βολικό
    Το χρησιμοποιώ.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας