Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,

    Είμαι χρόνια πελάτης Vodafone Double Play, με ονομαστική 24Mbps αλλά στην καλύτερη πιάνω 13-14Μbps, στα 20€/μήνα.
    Όσες φορές έχω ρωτήσει Vodafone αν υπάρχει διαθεσιμότητα μεγαλύτερης ταχύτητας στην περιοχή μου, μου λένε "δεν ξέρουμε".
    Είμαι αποφασισμένος να πάω σε Cosmote αλλά στη σελίδα τους βλέπω πώς το φθηνότερο πακέτο Double Play είναι στα 27.9€/μήνα, με ταχύτητες έως 50Mbps.
    Αλλά από Cosmote παλιότερα μου είχαν πει ότι η μέγιστη διαθέσιμη ταχύτητα στην περιοχή μου είναι 30Mbps.
    Υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν custom προσφορά, φθήνοτερη από τα 27.9€?
    (διαβάζω που λέτε για χάλια support της Cosmote αλλά θεωρώ πως στην περιοχή μου αν είναι να έρθει αναβάθμιση σε ταχύτητα/οπτική, πρώτα θα έρθει από Cosmote και όχι από Vodafone/Nova)

    Επίσης, ως χρόνια πελάτης Cosmote καρτοκινητής, θα έχω κάποιο όφελος είτε στο double play είτε στο κινητό?

    Thx

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    πες μας που μένεις σε ποια περιοχή ? είδες την διαθεσιμότητα αν καλύπτει το σπίτι σου τις ταχύτητες ?? Είδες στην γειτονιά σου στο δρόμο να εχουν βάλει οπτικές - μήπως κοντά σου εχεις καμπίνα vdsl ?? αν εχεις καμπίνα κοντά σου ολες οι εταιρείες δίνουν vdsl.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Επαρχία Φθιώτιδα είμαι, και η Cosmote μου λέει μέχρι 30Mbps έχει στη γειτονιά μου. Δε ξέρω που είναι η καμπίνα.
    Απλά ρωτάω αν κανένας ήταν σε αντίστοιχη περίπτωση και έλαβε κανένα οικονομικότερο πακέτο από τα 50Mbps που δίνει στο site.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-05-2005
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 10.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει και έως 24. https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...ps/-/N-18mtv7r
    Άμα έχεις και καρτοκινητά, μπορείς να τα βάλεις όλα μαζί στο cosmote one χωρίς χρέωση και να μιλάνε όλοι μεταξύ τους δωρεάν (1000 λεπτά).
    Επίσης δίνουν κάποια ΜΒ το μήνα δώρο.
    Πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για να σου δώσουν προσφορά. Αυτά που βλέπεις στη σελίδα τους είναι τα βασικά πακέτα.
    Όσο για την εξυπηρέτηση της Cosmote, για μένα είναι άψογη μέχρι τώρα.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    24αρα για νεους πελατες εχει και με χαμηλοτερη τιμη με 500 κινητα και οχι απεριοριστα(οι παλιοι πρεπει να παιρνουν με το ζορι απεριοριστα)
    22.90

  6. #6
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    24αρα για νεους πελατες εχει και με χαμηλοτερη τιμη με 500 κινητα και οχι απεριοριστα(οι παλιοι πρεπει να παιρνουν με το ζορι απεριοριστα)
    22.90
    εγω που ημουνα στο προγραμμα double play 24 με απεριοριστο χρονο ομιλιας προς σταθερα και με 420 λεπτα προς κινητα ελλαδος και εξωτερικο , ενω ημουνα στο τελευταιο μηνα (24 μηνα και και κοντευα να καταναλωσω το χρονο ομιλιας προς κινητα , τους καλεσα στο 13888 και βαλαμε το πακετο με τα 500 λεπτα προς κινητα αλλα δεν μπορουσανε να μου δωσουνε το πακετο με τα απεριοριστα κινητα , εξαλλου με βολευε το πακετο με 500 λεπτα προς κινητα διοτι ειναι πιο φθηνο απο το πακετο που ειχα.
    παντως το συστημα στο my cosmote που βλεπεις τον χρονο ομιλιας προς κινητα δεν ενημερωνεται αμεσα και μου ηρθε 48 ευρω επιπλεον να πληρωσω για 2 ωρες παραπανω , μεγαλη χαζομαρα! ( για 2 ευρω παραπανω! :-( ) , θα αφησω να μου ερθει ο πρωτος λογαριασμος και μετα θα ξανα παρω το 13888 και θα ζητησω το πακετο με απεριοριστα κινητα . Πολυ κριμα που το συστημα τους που δειχνει το χρονο ομιλιας προς κινητα δεν ενημερωνεται σωστα και μπορει καποιος να την πατησει! Αν και ειναι η μοναδικη εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας που εχει τροπο να βλεπεις τον χρονο ομιλιας προς κινητα, παντως wind και vodafone σταθερη δεν το παρεχουνε! , ( η forthnet το παρειχε αλλα δεν ξερω τωρα που εχει γινει nova )
    Τελος για καποιον που κανει καποιες κλησεις προς εξωτερικο ακομα και σε 11888 και γενικα οτιδηποτε εξτρα εκτος πακετου σταθερης αξιζει μια χρονοκαρτα!( εγω πηρα των 13 ευρω και ισχυει για 5 μηνες! ) , περνας και τον κωδικο απο το σταθερο και δεν χρειαζεται πληκτρολογηση και καλεις το 8071122 και κατευθειαν βαζεις το τηλεφωνο που θελεις να παρεις και πατας διεση # ! , και τελειωνει το θεμα με τα εκτος παγιου!.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 07-09-22 στις 09:34.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Στο δωσανε με την κανονικη χαμηλη τιμη το 24 με τα 500 κινητα η κανανε καμια πατεντα σαν παλιος πελατης να βγει παραπανω?

  8. #8
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο δωσανε με την κανονικη χαμηλη τιμη το 24 με τα 500 κινητα η κανανε καμια πατεντα σαν παλιος πελατης να βγει παραπανω?
    οχι με την κανονικη τιμη που δινουνε σε ολους ! απο 25,90 ευρω μου ειπανε οτι επειδη εχω ενεργο το ηλεκτρονικο λογαριασμο θα μου βγαινει 1 ευρω φθηνοτερα 24,90 ευρω κοιτα απο τα 27,90 ευρω αξιζει περισσοτερο! αμα δεν κανεις κλησεις προς διεθνη. Αλλα θα βαλω τα απεριοριστα κινητα δεν το αφηνω. δεν ξανα πληρωνω πανω απο 50 ευρω για 2 ωρες που ξεπερασα κινητα τηλεφωνα. ( 0,50ευρω το λεπτο ) . Επισης μου ειπε ο οτε οτι μπορω να βαλω οριο τα 100 ευρω για κλησεις προς κινητα αμα τα υπερβω τα 500 λεπτα προς κινητα και τα θεωρω υπερβολικα πολλα . Αλλα μονο για τα εξτρα κινητα, οτιδηποτε αλλο καλεσω πχ 5ψηφια ή διεθνη δεν μπορω να βαλω κανενα οριο! . :-( . Παντως τους εκανα παραπονα για το συστημα τους στο my cosmote που εμφανιζει τον υπολοιπο χρονο προς κινητα και μου ειπε οτι δεν ενημερωνεται οπως στα κινητα τηλεφωνα και θελει καποιο χρονο να ενημερωθει και θα το δεις λεει εκει που λεει τελευταια ενημερωση ... ενα μπαχαλο..... ουτε οι ιδιοι δεν ξερουνε καθε ποτε γινεται ενημερωση ..

  9. #9
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Οτι να ναι ο οτε
    Δεν σου εδινε τα απεριοριστα κινητα που το εχει στο σαιτ τους και μπορεις να το παραγγειλεις και σαν υφισταμενος πελατης

    Και σου εδωσε τα 500 που δεν υπαρχουνε

  10. #10
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι να ναι ο οτε
    Δεν σου εδινε τα απεριοριστα κινητα που το εχει στο σαιτ τους και μπορεις να το παραγγειλεις και σαν υφισταμενος πελατης

    Και σου εδωσε τα 500 που δεν υπαρχουνε
    ναι δεν το εβγαζε μου ειπανε , και τους εβγαζε το ιδιο πακετο με τα 420 λεπτα προς κινητα και εξωτερικο και τους ειπα οχι, εγω το ηξερα για τα 2 πακετα απο καιρο απο το φορουμ εδω οποτε θα πηγαινα στα 500 λεπτα προς κινητα αυτο ειχα στο νου μου σαν πρωτη φαση και ετσι και εγινε οποτε , τωρα μπορω ανα πασα στιγμη να παω στα απεριοριστα κινητα με 2 ευρω επιπλεον. (27,90 ευρω χωρις email λογαριασμο ,. ενω με email λογαριασμο στα 26,90 ευρω ) , 2 ευρω διαφορα απο τα 500 λεπτα τιποτα θα βαλω μαλλον απο τον επομενο μηνα .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας