Σελ. 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 180
  1. #121
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κατι ακριτικα νησια και σε ορεινα χωρια θα κανει θραυση η Starlink..
    Ηδη φετος ειδα επιχειρηση σε αναμονη εξοπλισμου...
    Αν φτάσουν 4ψηφιο νούμερo οι συνδρομητές στη χώρα, ελπίζω για ανακοίνωση με σαμπάνιες από Elon.

  2. #122
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eaglos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι θέλει να μην σχετίζεται η ύπαρξη ή μη τηλεφωνικού αριθμού με το να πάρεις Internet από πάροχο.
    Δηλάδή να αγοράζεις μόνο πακέτο Internet από τον όποιο πάροχο και όχι Internet + (αναγκαστικά) τηλεφωνία.
    Νομίζει πως αν θα φύγει η τηλεφωνία θα πληρώνουν την γραμμή το κόστος - το πόσο κοστίζει το φθηνότερο πρόγραμμα τηλεφωνίας μόνο, πχ Νοβα 23 για την 50αρα - κανά 15ρι για το τηλέφωνο με 8 ευρώ 50//5
    Κάτι τέτοιο δεν θα γίνει όμως, υπάρχει ενα ελάχιστον πόσο που περιμένει ο πάροχος απο την σύνδεση

  3. #123
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.336
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν φτάσουν 4ψηφιο νούμερo οι συνδρομητές στη χώρα, ελπίζω για ανακοίνωση με σαμπάνιες από Elon.
    Εαν γινει διαφημιση ή βγαλουν πωλητες το πιανουν ευκολα.
    Σκεψου σε κατι βουνα με Σαλε,κατι ακριτικα νησια που δεν εχει σημα ουτε το κινητο (σε μερικα πιανεις καλυτερα Turkcom και Τurkcell).
    Κρα θα κανουν να βαλουν καποιες επιχειρησεις..
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  4. #124
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Αισιόδοξος.

  5. #125
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Όταν τους υποχρεώσει η ρυθμιστική αρχή.
    Μέχρι τότε δίνουν όσο θέλουν το ελάχιστο.
    2. Τι εννοείς να ξεκολλήσουν οι τηλεφωνικές υπηρεσίες από το internet.
    3. Καλή τύχη.

    Αν θέλεις συμμετρικό υπάρχουν επαγγελματικά πακέτα με το ανάλογο κόστος.
    Διαφορετικά περίμενε καμιά Inalan να έρθει στην περιοχή σου (με τα γνωστά προβλήματα).
    Εννοώ πως απο την στιγμή που βάζω οπτική ίνα και το σταθερό τηλέφωνο περνάει πλέον μέσα από το Internet δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να πάρω πακέτο που να συμπεριλαμβάνει και υπηρεσίες τηλεφωνίας αφού δεν τις χρησιμοποιώ ποτέ άρα δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να τις πληρώνω. Για τηλέφωνο χρησιμοποιώ αποκλειστικά το κινητό μου, το σταθερό δεν είναι καν συνδεδεμένο ως συσκευή στο σπίτι μου. Στις γραμμές xDSL δεν ήταν ήταν δυνατόν να υπάρξουν τέτοια προγράμματα καθώς το internet παρεχόταν ως υπηρεσία επί του τηλεφωνικού δικτύου. Με τις οπτικές ίνες συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Άρα δεν βλέπω για ποιον λόγο δεν υπάρχουν πακέτα αποκλειστικά internet όπως υπήρχαν παλιότερα πακέτα αποκλειστικά τηλεφώνου.

    Πάντως ως καταναλωτής σε οτι αφορά το internet θέλω τρία απλά πράγματα:

    1. Θέλω ο πάροχος να φτάνει μόνο μέχρι την πρίζα του δικτύου, να μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω αποκλειστικά δικό μου εξοπλισμό
    2. Να μου δίνει ο πάροχος καλύτερο upload (κατά προτίμηση συμμετρικό αλλά και αναλογία 2/1 είναι ικανοποιητικό,
    3. Να πληρώνω μόνο για την υπηρεσία που θέλω εγώ κι οχι για την υπηρεσία που θέλει ο πάροχος να μου παρέχει και να πληρώνω.

    Ξέρω ζω στον κόσμο αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

  6. #126
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ πως απο την στιγμή που βάζω οπτική ίνα και το σταθερό τηλέφωνο περνάει πλέον μέσα από το Internet δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να πάρω πακέτο που να συμπεριλαμβάνει και υπηρεσίες τηλεφωνίας αφού δεν τις χρησιμοποιώ ποτέ άρα δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να τις πληρώνω. Για τηλέφωνο χρησιμοποιώ αποκλειστικά το κινητό μου, το σταθερό δεν είναι καν συνδεδεμένο ως συσκευή στο σπίτι μου. Στις γραμμές xDSL δεν ήταν ήταν δυνατόν να υπάρξουν τέτοια προγράμματα καθώς το internet παρεχόταν ως υπηρεσία επί του τηλεφωνικού δικτύου. Με τις οπτικές ίνες συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Άρα δεν βλέπω για ποιον λόγο δεν υπάρχουν πακέτα αποκλειστικά internet όπως υπήρχαν παλιότερα πακέτα αποκλειστικά τηλεφώνου.

    Πάντως ως καταναλωτής σε οτι αφορά το internet θέλω τρία απλά πράγματα:

    1. Θέλω ο πάροχος να φτάνει μόνο μέχρι την πρίζα του δικτύου, να μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω αποκλειστικά δικό μου εξοπλισμό
    2. Να μου δίνει ο πάροχος καλύτερο upload (κατά προτίμηση συμμετρικό αλλά και αναλογία 2/1 είναι ικανοποιητικό,
    3. Να πληρώνω μόνο για την υπηρεσία που θέλω εγώ κι οχι για την υπηρεσία που θέλει ο πάροχος να μου παρέχει και να πληρώνω.

    Ξέρω ζω στον κόσμο αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.
    Ο λόγος είναι εμπορικός: Για να υποστηριχθεί (πάντα) κάποια σχετικά χαμηλότερη τιμή σε πάγιο τέλος, υπάρχουν αναλύσεις οι οποίες προβλέπουν ότι ένα ποσοστό των συνδέσεων θα καταλήξει να πληρώνει παραπάνω -και πράγματι, αυτό συμβαίνει- επειδή θα κάνει κάποιες κλήσεις π.χ. σε προορισμούς που δεν έχουν απεριόριστα, και πάει λέγοντας. Ακόμα και στην απλούστερη ADSL σύνδεση, βάζουν έναν τηλεφωνικό αριθμό. Αν κάποια υπηρεσία είχε μηδενική πιθανότητα να ανέβει η χρέωση πάνω από το πάγιο, θα σήμαινε -περιέργως- ότι η μέση τιμή της θα αύξανε για όλους και δεν θα μειωνόταν.

    Γιατί τώρα, μέσα στις χιλιάδες συνδέσεις που μένουν στο πάγιο τους, υπάρχουν και κάποιες άλλες χιλιάδες που για οποιοδήποτε λόγο, από τα πάλαι ποτέ 090 έως το οτιδήποτε, πληρώνουν στον πάροχο 1, 5, 10 ή 20 Ε παραπάνω/μήνα απ' όποια πάγια χρέωση τυχόν έχει.

    Αν αυτό δεν έπαιζε σαν επιλογή, κατά 99% οι τιμές "για όλους" μπορεί να ήταν στα +5 Ε ή δεν ξέρω πού, ώστε να τους "βγαίνει" η οικονομική ανάλυση.

    Για τον ίδιο λόγο δεν δίνουν και συμμετρικά, γιατί ακόμα και σήμερα το 200/200 up down σε μισθωμένη ίνα ή κάτι τέτοιο δεν κοστολογείται στα 50 ή 100 Ε, οπότε θα καθυστερήσουν τον καννιβαλισμό των μισθωμένων τους όσο περισσότερο τους παίρνει. Βέβαια αν είχα διαβάσει καλά, το νέο κουπόνι για οπτικές θα απαιτεί συμμετρική ταχύτητα στις επιχειρήσεις, οπότε θα "αναγκαστούν" να πάνε προς τα εκεί τουλάχιστον τα business πακέτα, πολύ σύντομα...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #127
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ πως απο την στιγμή που βάζω οπτική ίνα και το σταθερό τηλέφωνο περνάει πλέον μέσα από το Internet δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να πάρω πακέτο που να συμπεριλαμβάνει και υπηρεσίες τηλεφωνίας αφού δεν τις χρησιμοποιώ ποτέ άρα δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να τις πληρώνω. Για τηλέφωνο χρησιμοποιώ αποκλειστικά το κινητό μου, το σταθερό δεν είναι καν συνδεδεμένο ως συσκευή στο σπίτι μου. Στις γραμμές xDSL δεν ήταν ήταν δυνατόν να υπάρξουν τέτοια προγράμματα καθώς το internet παρεχόταν ως υπηρεσία επί του τηλεφωνικού δικτύου. Με τις οπτικές ίνες συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Άρα δεν βλέπω για ποιον λόγο δεν υπάρχουν πακέτα αποκλειστικά internet όπως υπήρχαν παλιότερα πακέτα αποκλειστικά τηλεφώνου.

    Πάντως ως καταναλωτής σε οτι αφορά το internet θέλω τρία απλά πράγματα:

    1. Θέλω ο πάροχος να φτάνει μόνο μέχρι την πρίζα του δικτύου, να μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω αποκλειστικά δικό μου εξοπλισμό
    2. Να μου δίνει ο πάροχος καλύτερο upload (κατά προτίμηση συμμετρικό αλλά και αναλογία 2/1 είναι ικανοποιητικό,
    3. Να πληρώνω μόνο για την υπηρεσία που θέλω εγώ κι οχι για την υπηρεσία που θέλει ο πάροχος να μου παρέχει και να πληρώνω.

    Ξέρω ζω στον κόσμο αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.
    Και τα τρία είναι αρμοδιότητα της ΕΕΤΤ, για τα δύο μάλιστα έχουν κάνει και δημόσιες διαβουλεύσεις.
    Ισχύει ό,τι είπε και ο @Sovjohn παραπάνω.

  8. #128
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος είναι εμπορικός: Για να υποστηριχθεί (πάντα) κάποια σχετικά χαμηλότερη τιμή σε πάγιο τέλος, υπάρχουν αναλύσεις οι οποίες προβλέπουν ότι ένα ποσοστό των συνδέσεων θα καταλήξει να πληρώνει παραπάνω -και πράγματι, αυτό συμβαίνει- επειδή θα κάνει κάποιες κλήσεις π.χ. σε προορισμούς που δεν έχουν απεριόριστα, και πάει λέγοντας. Ακόμα και στην απλούστερη ADSL σύνδεση, βάζουν έναν τηλεφωνικό αριθμό. Αν κάποια υπηρεσία είχε μηδενική πιθανότητα να ανέβει η χρέωση πάνω από το πάγιο, θα σήμαινε -περιέργως- ότι η μέση τιμή της θα αύξανε για όλους και δεν θα μειωνόταν.

    Γιατί τώρα, μέσα στις χιλιάδες συνδέσεις που μένουν στο πάγιο τους, υπάρχουν και κάποιες άλλες χιλιάδες που για οποιοδήποτε λόγο, από τα πάλαι ποτέ 090 έως το οτιδήποτε, πληρώνουν στον πάροχο 1, 5, 10 ή 20 Ε παραπάνω/μήνα απ' όποια πάγια χρέωση τυχόν έχει.

    Αν αυτό δεν έπαιζε σαν επιλογή, κατά 99% οι τιμές "για όλους" μπορεί να ήταν στα +5 Ε ή δεν ξέρω πού, ώστε να τους "βγαίνει" η οικονομική ανάλυση.

    Για τον ίδιο λόγο δεν δίνουν και συμμετρικά, γιατί ακόμα και σήμερα το 200/200 up down σε μισθωμένη ίνα ή κάτι τέτοιο δεν κοστολογείται στα 50 ή 100 Ε, οπότε θα καθυστερήσουν τον καννιβαλισμό των μισθωμένων τους όσο περισσότερο τους παίρνει. Βέβαια αν είχα διαβάσει καλά, το νέο κουπόνι για οπτικές θα απαιτεί συμμετρική ταχύτητα στις επιχειρήσεις, οπότε θα "αναγκαστούν" να πάνε προς τα εκεί τουλάχιστον τα business πακέτα, πολύ σύντομα...
    Στις συνδέσεις xDSL όντως ισχύει αυτό που λες. Στην οπτική ίνα όμως δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του τηλεφωνικού αριθμού γιατί όλη η υπηρεσία τηλεφώνου περνάει μέσα από το internet. Η τηλεφωνική υπήρεσία είναι πρακτικά πακέτα δεδομένων όπως όλα τα υπολοιπα πακέτα της κίνησης του internet. Σε τεχνικό επίπεδο τουλάχιστον σε οτι αφορά τις οπτικές ίνες o τηλεφωνικός αριθμός ΔΕΝ είναι απαραίτητος η χρήσιμος στην λειτουργία της σύνδεσης. Ο μοναδικός λόγος που μπορώ να δω για τον οποίον θέλουνε οι πάροχοι να έχουνε οπωσδήποτε διασυνδεδεμένο τηλεφωνικό αριθμό (εκτός από τον καθαρά κερδοσκοπικό) είναι γιατί ακόμα λειτουργούν με κεκτημένη ταχύτητα τηλεφωνικού παρόχου πρωτίστως και όχι παρόχου διαδικτυακών υπηρεσιών. Επίσης σε οτι αφορά το συμμετρικό ή το πιο μεγάλο upload. Κανένας δεν λέει να δώσουν σε όλες τις συνδέσεις πλήρως συμμετρική σύνδεση. Θα μπορούσαν όμως να έχουν κάπως πιο ευέλικτα πακέτα με λίγο μεγαλύτερη τιμη και καλύτερο ratio down/up. Γενικά το πρόβλημα των παρόχων είναι οτι δεν είναι ευέλικτοι στα προγράμματα τους.

  9. #129
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις συνδέσεις xDSL όντως ισχύει αυτό που λες. Στην οπτική ίνα όμως δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του τηλεφωνικού αριθμού γιατί όλη η υπηρεσία τηλεφώνου περνάει μέσα από το internet. Η τηλεφωνική υπήρεσία είναι πρακτικά πακέτα δεδομένων όπως όλα τα υπολοιπα πακέτα της κίνησης του internet. Σε τεχνικό επίπεδο τουλάχιστον σε οτι αφορά τις οπτικές ίνες o τηλεφωνικός αριθμός ΔΕΝ είναι απαραίτητος η χρήσιμος στην λειτουργία της σύνδεσης. Ο μοναδικός λόγος που μπορώ να δω για τον οποίον θέλουνε οι πάροχοι να έχουνε οπωσδήποτε διασυνδεδεμένο τηλεφωνικό αριθμό (εκτός από τον καθαρά κερδοσκοπικό) είναι γιατί ακόμα λειτουργούν με κεκτημένη ταχύτητα τηλεφωνικού παρόχου πρωτίστως και όχι παρόχου διαδικτυακών υπηρεσιών. Επίσης σε οτι αφορά το συμμετρικό ή το πιο μεγάλο upload. Κανένας δεν λέει να δώσουν σε όλες τις συνδέσεις πλήρως συμμετρική σύνδεση. Θα μπορούσαν όμως να έχουν κάπως πιο ευέλικτα πακέτα με λίγο μεγαλύτερη τιμη και καλύτερο ratio down/up. Γενικά το πρόβλημα των παρόχων είναι οτι δεν είναι ευέλικτοι στα προγράμματα τους.
    Και οι VDSL VoIP είναι εδώ και πολλά χρόνια, παραμένει ό,τι έγραψα για το εμπορικό κομμάτι όμως... Αυτή είναι η αιτιολογία. Αν έδιναν σύνδεση μόνο με internet, κατά 99% θα είχε ακριβότερο κοστολόγιο από μια σημερινή που συμπεριλαμβάνει και κάποια δυνατότητα κλήσεων. Έτσι είναι οι οικονομοτεχνικές αναλύσεις.

    Κι εγώ αν ήμουν η π.χ. Wind/Vodafone/whoever και είχα σήμερα που μιλάμε π.χ. εταιρικούς πελάτες σε 100/100 Mbps με ίνα και τους χρέωνα (ενδεικτικά) κανά 500ρικο Ε, *δεν* θα σκορδοκαιγόμουν να δω πότε θα πάνε στα 100 ή 150 Ε για να πάρουν ένα business double play 200/200 ας πούμε. Σαν καταναλωτής "δεν το καταλαβαίνω" αλλά από επιχειρηματική σκοπία το καταλαβαίνω και πολύ μάλιστα.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  10. #130
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Εμφανίστηκε στην σελίδα της Nova η ανακοίνωση. Στην σελίδα της στο facebook έχει ανεβάσει και το βίντεο. Έπαιξε και στην τηλεόραση.

    https://nova.gr//programmata/neo-diktio-optikon-inon

    https://www.facebook.com/watch/?v=1178947409326477

  11. #131
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άντε, περίμενω πάλι τα BobCat !!
    Το σκάψιμο δεν σταματά ποτέ στην Ελλάδα..

    Η χρυσή εποχή των εργολάβων!

    Περιμένουμε να δούμε και τιμές..

    ...

    Οπότε με Nova έχεις FTTH 200 + EON με 41 ευρώ..
    και το αντίστοιχο του OTE 200 + Cinema Pack κάνει 58 ευρώ!

    Καλά Χριστούγεννα OTE..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 04-10-22 στις 19:03.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #132
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμφανίστηκε στην σελίδα της Nova η ανακοίνωση. Στην σελίδα της στο facebook έχει ανεβάσει και το βίντεο. Έπαιξε και στην τηλεόραση.

    https://nova.gr//programmata/neo-diktio-optikon-inon

    https://www.facebook.com/watch/?v=1178947409326477
    Νομίζω έπαιξε πριν καμιά ώρα στο Mega αυτή η διαφήμιση. Μαγείρευα εκείνη την ώρα και δεν την πρόσεξα όλη.

    https://youtu.be/LIO15rAmfTw

  13. #133
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Είναι σίγουρο ότι τα νέα προγράμματα θα είναι εμπορικά διαθέσιμα από τον Νοέμβριο; Μήπως περιμένουν να δουν τι θα γίνει με το Gigabit Voucher πρώτα;

  14. #134
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.732
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα δούμε..

    Μπορεί να περιμένουν ανακοίνωση ένωσης καταστημάτων ή site..
    Ίσως τον Δεκέμβριο..

    Θα τους ήταν ωραίο για τις γιορτές μαζί με καμιά προσφορά!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #135
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παρατήρησα, μιας και αναφέραμε τα μαγαζιά, ότι όλα τα καταστήματα της wind τους έχουν αλλάξει τις πινακίδες σε μαύρο φόντο και έχουν βάλει μια αφίσα που γράφει wind και υποθέτω ότι από κάτω γράφει Nova

Σελ. 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας