Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    28-11-2011
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Από προχθές το βράδυ έχω θέματα με την σύνδεση μου. Ξαφνικά τα έπαιξε και στην αρχή ενώ δεν άναβε η λυχνία του Internet μετά από μερικά λεπτά δεν άναβε και του DSL.

    Το άφησα μέχρι το πρωί μήπως και έφτιαχνε αλλά τζίφος. Πήρα τηλέφωνο εχθές στη τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι θα το αναλάβουν οι τεχνικοι και θα με έπαιρναν τηλέφωνο για να δοκιμάσουμε πάλι. Με έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια και σήμερα κλείνω δεύτερη μέρα χωρίς ίντερνετ. Το μεσημέρι είδα να ανάβει σε μια φάση το DSL αλλά μετά πάλι γιοκ.

    Και η αδερφή μου που τους ξαναπήρε 5 ώρες μετά (εγώ είχα πάρει το πρωι) της είπαν τα ίδια. Υπάρχει περίπτωση να είναι χοντρό πρόβλημα και να μην φτιαχτεί μέχρι αυριο;

    Sorry για το διπλό thread ας το σβήσει ένας moderator.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathracer2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από προχθές το βράδυ έχω θέματα με την σύνδεση μου. Ξαφνικά τα έπαιξε και στην αρχή ενώ δεν άναβε η λυχνία του Internet μετά από μερικά λεπτά δεν άναβε και του DSL.

    Το άφησα μέχρι το πρωί μήπως και έφτιαχνε αλλά τζίφος. Πήρα τηλέφωνο εχθές στη τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι θα το αναλάβουν οι τεχνικοι και θα με έπαιρναν τηλέφωνο για να δοκιμάσουμε πάλι. Με έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια και σήμερα κλείνω δεύτερη μέρα χωρίς ίντερνετ. Το μεσημέρι είδα να ανάβει σε μια φάση το DSL αλλά μετά πάλι γιοκ.

    Και η αδερφή μου που τους ξαναπήρε 5 ώρες μετά (εγώ είχα πάρει το πρωι) της είπαν τα ίδια. Υπάρχει περίπτωση να είναι χοντρό πρόβλημα και να μην φτιαχτεί μέχρι αυριο;

    Sorry για το διπλό thread ας το σβήσει ένας moderator.
    Τα βασικά, τα δοκίμασες?

    Τίποτα καλώδια/βύσματα?

    Reset στο router?

    Άλλο router?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #3
    Εγγραφή
    28-11-2011
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα βασικά, τα δοκίμασες?

    Τίποτα καλώδια/βύσματα?

    Reset στο router?

    Άλλο router?

    Δεν έχω άλλο router και δεν νομίζω να είναι θέμα καλωδίων.

    Ξαναπήρα τηλέφωνο και μου είπαν να δώσω πάλι τηλέφωνο (αυτή τη φορά κινητό) για να με πάρουν.

    Τους ρωταω μήπως φταίει το router η εάν υπαρχούν θέματα στη γραμμή και μου λένε ότι πρέπει να γίνουν και κάποιοι άλλοι έλεγχοι και δεν μπορεί να τους κάνει αυτή που μιλούσα. Ότι να'ναι....

  4. #4
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathracer2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω άλλο router και δεν νομίζω να είναι θέμα καλωδίων.
    Αυτά τα κάνεις μόνος σε 5', για να δεις πάνω-κάτω τί γίνεται. Βγάλε και ξαναβάλε όλα τα καλώδια, δες μήπως τίποτα κουνήθηκε σε πρίζα κλπ.

    Μπορείς να μπεις και στο ρουτερ, να δεις αν ανταποκρίνεται και τί μηνύματα σου βγάζει.

    Όχι τίποτε άλλο, αυτά (μαζί και το reset) θα σου πουν να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς (εκτός κι αν όντως υπάρχει θέμα στη γραμμή σου, πχ να πήγε κανένας τεχνικός στην καμπίνα και να βόλεψε δικό του πελάτη γμντας εσένα...δεν θα είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας