Σελ. 13 από 131 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 1965
  1. #181
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν χτίζουν σε οικισμούς και σε περιοχές εκτός σχεδίου!! Πάλι καλά που έχουν ρεύμα όχι ADSL!! Μέχρι και ο dragoman μετά από 10 χρόνια αναμονής έχει 200ρα Wind!! Χαχα
    Εδώ δεν έχουν VDSL στο κέντρο της Αθήνας, τι να λέμε τώρα.

  2. #182
    Εγγραφή
    10-03-2009
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1g
    ISP
    ΙΝΑΛΑΝ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh
    Τα σπασμένα τα πληρώνουν οι φορολογούμενοι που δεν έχουν καν δυνατότητα για FTTH, που μπορεί να μην έχουν κάλυψη VDSL και να είναι ακόμα με ADSL, ενώ δεν ξέρουν καν αν θα έχουν κάλυψη FTTH πχ μέχρι το 2024-2025.
    "I am in this post and i don't like it", και ναι, το σπίτι είναι εντός σχεδίου, σχεδόν κέντρο Θεσ/νίκης, έχω οπτική επαφή με τα κεντρικά του ΟΤΕ (2χλμ) και πιάνω 13 (32ευρώ/μήνα).

    Ντροπή να γκρινιάζεις alex για τα κουπόνια, κι επειδή κάποιος άλλος "έχει καλύτερο". Δε σας πιάσανε κοροιδα τους early adopters: δώρο σας κάνανε και το δεχτήκατε.
    οκ κι εγώ ζηλεύω τα speedtest αλλά πάντα καλοπροαίρετα. Θα έρθει και η σειρά μας.

    Να ναι καλά αυτά τα προγράμματα που προχωράνε τη χώρα (και τα ΕΣΠΑ και ολα).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alekc24 : 16-09-22 στις 18:13.

  3. #183
    Εγγραφή
    15-03-2019
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritz!box 7530
    Χθες έκανα αίτηση για αναβάθμιση σε 300/30 αμέσως μόλις βγήκαν τα νέα προγράμματα. Είχα 200/20 στην ίδια τιμή, οπότε δεν ήθελα να χάσω ούτε μία ημέρα. Δυστυχώς έπεσα σε έναν τύπο, που μου είπε ότι δεν γίνεται και ότι το αίτημα μου θα μείνει σε εκκρεμότητα λόγω συμβατότητας εξοπλισμού (παρόλο που του είπα ότι έχω fritz 7530 και δεν με νοιάζει ο δικός τους). Όταν διάβασα εδώ ότι όλοι αναβαθμίζονται φλίπαρα. Πήρα πάλι σήμερα, πέτυχα μία πολύ εξυπηρετική κυρία, ακυρώθηκε η χθεσινή παραγγελία και σε 15 λεπτά έγινε η αναβάθμιση. Αναγνωρίζω ότι και τα 200/20 που είχα είναι υπεραρκετά για τις ανάγκες, αφού και το 100/10 αρκεί για μία τηλεκπαίδευση (ένας μαθητής στο σπίτι) και 2 τηλεργασίες ταυτόχρονα, εάν ξαναβρεθούμε σε τέτοια ανάγκη. Επίσης, καταλαβαίνω ότι πολλοί έχουν αρχίσει να στενεύονται οικονομικά, ώστε και μικρές διαφορές να είναι πλέον σημαντικές. Εγώ π.χ. αγχώνομαι γιατί είμαι σε φυσικό αέριο και ένας θεός ξέρει τι θα πληρώσω. Από την άλλη μεριά οι τιμές δεν είναι τόσο άσχημες όσο περιμέναμε (κάποιος είχε πει την γίγα για 65 ευρώ + ΦΠΑ) και σίγουρα θα ανέβουμε στην παγκόσμια κατάταξη που κακά τα ψέματα θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει όλους. Όμως, ας βάλουν παντού οπτικές ίνες, γιατί κάποιοι δικαιολογημένα αισθάνονται αδικημένοι. Πάντως, ένας τρόπος είναι μόλις μπει οπτική ίνα, έστω και σε ένα διαμέρισμα, όλη η πολυκατοικία να μεταβαίνει υποχρεωτικά σε ftth, είτε με χρήση κουπουνιού (οπότε δεν θα έχουν από οικονομική άποψη διαφορές μεγάλες με Adsl ή vdsl), είτε χωρίς εάν θέλουν να παραμείνουν σε 24 ή 50 (η ταχύτητα ρυθμίζεται πλέον με ένα κουμπί) με τις παλιές τιμές. Μπροστά στην σταθερότητα, στην ποιότητα της σύνδεσης, στην μείωση των παλιαών καφάο με ανεμιστήρες, που ενεργειακά πλέον είναι ασύμφορες και αντιπεριβαντολλογικές, δεν χωρούν δικαιολογίες του τύπου δεν θέλω τρύπα στο σπίτι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alekc24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    "I am in this post and i don't like it", και ναι, το σπίτι είναι εντός σχεδίου, σχεδόν κέντρο Θεσ/νίκης, έχω οπτική επαφή με τα κεντρικά του ΟΤΕ (2χλμ) και πιάνω 13 (32ευρώ/μήνα).

    Ντροπή να γκρινιάζεις alex για τα κουπόνια, κι επειδή κάποιος άλλος "έχει καλύτερο". Δε σας πιάσανε κοροιδα τους early adopters: δώρο σας κάνανε και το δεχτήκατε.
    οκ κι εγώ ζηλεύω τα speedtest αλλά πάντα καλοπροαίρετα. Θα έρθει και η σειρά μας.

    Να ναι καλά αυτά τα προγράμματα που προχωράνε τη χώρα (και τα ΕΣΠΑ και ολα).
    Πολύ σωστός. άλλο ζήλια, που πάει την κοινωνία μπροστά, και άλλο φθόνος

  4. #184
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alekc24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    "I am in this post and i don't like it", και ναι, το σπίτι είναι εντός σχεδίου, σχεδόν κέντρο Θεσ/νίκης, έχω οπτική επαφή με τα κεντρικά του ΟΤΕ (2χλμ) και πιάνω 13. Ντροπή να γκρινιάζεις alex για τα κουπόνια, κι επειδή κάποιος άλλος "έχει καλύτερο". Δε σας πιάσανε κοροιδα τους early adopters: δώρο σας κάνανε και το δεχτήκατε.

    οκ κι εγώ ζηλεύω τα speedtest αλλά πάντα καλοπροαίρετα. Θα έρθει και η σειρά μας.

    Να ναι καλά αυτά τα προγράμματα που προχωράνε τη χώρα (και τα ΕΣΠΑ και ολα).
    Μην προσπαθείτε να το παίξετε περισσότερο αδικημένοι για να δικαιολογήσετε την αδικία με τα κουπόνια!! Το 2020 που έβγαλα το κουπόνι και οι περισσότεροι που έβαλαν FTTH δεν υπήρχε τέτοια ακρίβεια όπως τώρα!! Πέρα από τον περιορισμό με τις ταχύτητες VDSL που ήθελαν και κουπόνι!! 140 ευρώ το δίμηνο είναι πολλά!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alexgtigti : 16-09-22 στις 18:24.

  5. #185
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alekc24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    "I am in this post and i don't like it", και ναι, το σπίτι είναι εντός σχεδίου, σχεδόν κέντρο Θεσ/νίκης, έχω οπτική επαφή με τα κεντρικά του ΟΤΕ (2χλμ) και πιάνω 13 (32ευρώ/μήνα).

    Ντροπή να γκρινιάζεις alex για τα κουπόνια, κι επειδή κάποιος άλλος "έχει καλύτερο". Δε σας πιάσανε κοροιδα τους early adopters: δώρο σας κάνανε και το δεχτήκατε.
    οκ κι εγώ ζηλεύω τα speedtest αλλά πάντα καλοπροαίρετα. Θα έρθει και η σειρά μας.

    Να ναι καλά αυτά τα προγράμματα που προχωράνε τη χώρα (και τα ΕΣΠΑ και ολα).
    Kανά wifi ?

    Εχω και πεύκα ανάμεσα, έχω δει και 30.
    Συνδεδεμένος σε 200/20

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wifi.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  36,3 KB 
ID: 241194

    Δωρεάν/τζάμπα σχεδόν (αγόρασα κεραία)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #186
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην προσπαθήστε να το παίξετε περισσότερο αδικημένοι για να δικαιολογήσετε την αδικία με τα κουπόνια!! Το 2020 που έβγαλα το κουπόνι και οι περισσότεροι που έβαλαν FTTH δεν υπήρχε τέτοια ακρίβεια όπως τώρα!! Πέρα από τον περιορισμό με τις ταχύτητες VDSL που ήθελαν και κουπόνι!! 140 ευρώ το δίμηνο είναι πολλά!!
    Ας σοβαρευτούμε. Έχεις επιδοτηθεί για δύο ολόκληρα χρόνια, εάν κάτι θα ήταν ανοησία να μην το έχεις κάνει, χωρίς να ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον.
    Ήταν η σωστή (εάν όχι η μοναδική) απόφαση όταν την πήρες, και είσαι ήδη κερδισμένος. Το Gigabit voucher δεν έχει ακόμη αρχίσει, και εσύ παραπονιέσαι ήδη.
    1st world problems;

  7. #187
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε κανείς για επιδοτήσει για πάντα;;; H έχουμε επιδότηση 2 ταχυτήτων!! Εδώ λέμε τα αυτονόητα!!! Ότι έφυγε η επιδότηση στο 200ρι ενώ έλεγαν για αναβαθμίσει στο 1Gbps!! Δηλ πλήρωσαν τα σπασμένα οι πρώτοι συνδρομητές!! Και οι καινούργιοι θα έχουν μεγαλύτερες επιδοτήσεις gigabit voucher με πολλές επιλογές!! Εδώ καταργήθηκε το 200ρι!! Τι λέμε τώρα!! Από 300 και πάνω σου λέει!! Και εσείς κορόιδα πάρτε επιδότηση για το 200ρι!!
    Δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει, αλλά η 1Gbit παίρνει κανονικά το κουπόνι SFBB, κάποιος για παράδειγμα που το έχει το κουπόνι μπορεί να επιλέξει να βάλει 1GBps.
    Πραγματικά όμως, είπαμε να γκρινιάζουμε αλλά όχι και έτσι

    Δεν πλήρωσες κάτι σπασμένο

  8. #188
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας σοβαρευτούμε. Έχεις επιδοτηθεί για δύο ολόκληρα χρόνια, εάν κάτι θα ήταν ανοησία να μην το έχεις κάνει, χωρίς να ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον.
    Ήταν η σωστή (εάν όχι η μοναδική) απόφαση όταν την πήρες, και είσαι ήδη κερδισμένος. Το Gigabit voucher δεν έχει ακόμη αρχίσει, και εσύ παραπονιέσαι ήδη.
    1st world problems;
    Ας μας έλεγαν ότι θα έχουμε κουπόνια 2 ταχυτήτων!! Και θα είχαμε πράξει ανάλογα!!

  9. #189
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε υποδομή Vodafone που δοκίμασα τώρα-Πειραιάς- δεν δίνει διαθεσιμότητα πάνω από 200 σε FTTH.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #190
    Εγγραφή
    29-05-2015
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 4011
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες έκανα αίτηση για αναβάθμιση σε 300/30 αμέσως μόλις βγήκαν τα νέα προγράμματα. Είχα 200/20 στην ίδια τιμή, οπότε δεν ήθελα να χάσω ούτε μία ημέρα. Δυστυχώς έπεσα σε έναν τύπο, που μου είπε ότι δεν γίνεται και ότι το αίτημα μου θα μείνει σε εκκρεμότητα λόγω συμβατότητας εξοπλισμού (παρόλο που του είπα ότι έχω fritz 7530 και δεν με νοιάζει ο δικός τους). Όταν διάβασα εδώ ότι όλοι αναβαθμίζονται φλίπαρα. Πήρα πάλι σήμερα, πέτυχα μία πολύ εξυπηρετική κυρία, ακυρώθηκε η χθεσινή παραγγελία και σε 15 λεπτά έγινε η αναβάθμιση.
    Και εμένα το ίδιο μου είπε στο τηλ. έστειλε νέο εξοπλισμό και ραντεβού με τεχνικό. Στο mycosmote είναι σε επεξεργασία με αναμονή παραλαβής εξοπλισμού. Ανέφερα πως δεν θέλω να μου στείλουν γιατί έτσι και αλλιώς έχω δικό μου router μετά το ont και voip τηλέφωνα. Mου πρότεινε συνεννοηθώ με τον τεχνικό όταν έρθει η ώρα του ραντεβού.

  11. #191
    Εγγραφή
    07-02-2009
    Περιοχή
    Σταμάτα
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    2* FTTH 1000/100 Cosmote
    ISP
    Cosmote
    Router
    2* Fritz 5530 Fiber-Asus
    SNR / Attn
    -15(dB) / -15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν βγει το κουπόνι gigabit voucher!! Θα είναι για καινούργιους συνδρομητές;;; Που δεν έχουν ξαναπάρει κουπόνι!!! Μιλάμε για αδικία τώρα!! Δεν φταίμε εμείς που δεν ήταν εμπορικά διαθεσιμο το 1gbps όταν βγάλαμε το κουπόνι!!! 140 ευρώ το δίμηνο είναι παρά πολλά!! Μας έκαψε ο ΠΟΤΕ!!
    Ωπα μάγκα μου, χαλάρωσε.
    Από το 2020 είσαι εσύ με 200αρα καθαρή με ίνα.
    Εμείς που είμαστε με 67Mbps από χαλκό να μην δούμε ποτέ φως;
    Αν σε "έκαψε" ο ΟΤΕ, ελεύθερη αγορά έχει, βάλε Nova ή Wind που θα έχουν χαμηλότερη τιμή.

    Πήρες έκπτωση και υπηρεσία 2 χρόνια τώρα που οι περισσότεροι δεν μπορούσαμε να έχουμε, δεν χόρτασες;

  12. #192
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για καμπίνα αλλου παροχου

  13. #193
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει, αλλά η 1Gbit παίρνει κανονικά το κουπόνι SFBB, κάποιος για παράδειγμα που το έχει το κουπόνι μπορεί να επιλέξει να βάλει 1GBps.
    Πραγματικά όμως, είπαμε να γκρινιάζουμε αλλά όχι και έτσι

    Δεν πλήρωσες κάτι σπασμένο
    Δεν υπάρχει αυτό που λες!! Μέχρι 200ρι ταβάνι!! Ήταν μέχρι τις 14 Σεπτεμβρίου!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Core2Extreme Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπα μάγκα μου, χαλάρωσε.
    Από το 2020 είσαι εσύ με 200αρα καθαρή με ίνα.
    Εμείς που είμαστε με 67Mbps από χαλκό να μην δούμε ποτέ φως;
    Αν σε "έκαψε" ο ΟΤΕ, ελεύθερη αγορά έχει, βάλε Nova ή Wind που θα έχουν χαμηλότερη τιμή.

    Πήρες έκπτωση και υπηρεσία 2 χρόνια τώρα που οι περισσότεροι δεν μπορούσαμε να έχουμε, δεν χόρτασες;
    Σε λάθος ποστ είσαι φίλε μου!! Εδώ είναι για FTTH!! Και όχι τεστ αδικίας!! Εδώ μιλάμε για τις αδικίες στο FTTH και όχι όλου του Ίντερνετ τις Ελλάδος!! Τα έχετε μπερδέψει!!

  14. #194
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε υποδομή Vodafone που δοκίμασα τώρα-Πειραιάς- δεν δίνει διαθεσιμότητα πάνω από 200 σε FTTH.
    Eκεί - εκεί
    Στην β εθνική


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει αυτό που λες!! Μέχρι 200ρι ταβάνι!! Ήταν μέχρι τις 14 Σεπτεμβρίου!!

    - - - Updated - - -



    Σε λάθος ποστ είσαι φίλε μου!! Εδώ είναι για FTTH!! Και όχι τεστ αδικίας!! Εδώ μιλάμε για τις αδικίες στο FTTH και όχι όλου του Ίντερνετ τις Ελλάδος!! Τα έχετε μπερδέψει!!
    FTTH εδώ
    3,5 χρόνια
    Μεγάλη αδικία που το δώσανε νωρίς και δεν προλάβαμε τα καλύτερα

    ΥΓ
    Βάλε 50άρα
    Χωρίς κουπόνι
    Είναι φθηνότερη

    27,90 τον μήνα

    Μου θες τα περισσότερα
    Και με επιδότηση
    Την πάτησες με το αέριο την πάτησες και με το κουπόνι.

    Σπεύδε βραδέως
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #195
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει αυτό που λες!! Μέχρι 200ρι ταβάνι!! Ήταν μέχρι τις 14 Σεπτεμβρίου!!

    - - - Updated - - -



    Σε λάθος ποστ είσαι φίλε μου!! Εδώ είναι για FTTH!! Και όχι τεστ αδικίας!! Εδώ μιλάμε για τις αδικίες στο FTTH και όχι όλου του Ίντερνετ τις Ελλάδος!! Τα έχετε μπερδέψει!!
    Εδω αν θα πας
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr..._the_home.html
    θα δεις πως μιλάει για την επιδότηση superfast (αυτή που ξέρουμε, δεν έχει βγεί νέα) και έχει κανονικά και για την 1Gbps
    Αν δεν είχες κάνει χρήση του κουπονιού θα είχες τώρα έκπτωση 13 ευρώ για κάθε μηνα, έκανες χρήση του κουπονιού την είχες την έκπτωση

Σελ. 13 από 131 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας