Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα σε όλους.

    Αγόρασα την εν λόγω συσκευή και μετά από 25 λεπτά περίπου μου έκλεισε η τηλεφωνική συνδιάλεξη.
    Το λαμπάκι της `τηλεφωνίας κανονικά αναμενο στον Router, αλλα η συνδιαλεξη εκλεισε αποτομα. Μιλησα με την Gigaset και μου ειπαν να αλλαξω τον χρονο Flash σε 270ms.
    Επίσης μου ανέφεραν ότι είναι πολύ πιθανόν κάποια πτώση τάσεως να ευθύνεται γι΄αυτό, αλλά ο Router ειναι πανω σε ενα πολυ καλο UPS-RS 1500 APC Ups, και δεν νομιζω οτι συντρεχει λογος ασταθειας στα παρεχομενα volts.
    Η συσκευή αυτή είναι πολύ καλή, ο ήχος της είναι πολύ καλός, αλλά δεν έχει δυστυχώς αναγνώριση στην αναμονή.
    Όποτε θα κινηθώ να αγοράσω την Gigaset DL 580 και μονο γι΄αυτον τον λογο, καθως και για τις πολυ καλες κριτικες που εχει αποσπασει.
    Η 580 τροφοδοτείται με δικό της φορτιστή, όποτε αν θα υπήρχε επιχείρημα πτώσης τάσεως, τώρα δεν θα υπάρχει.
    Όσον αφορά στο αν το Flash Time ευθυνεται για την διακοπη της συνδιαλεξης...θα δειξει φανταζομαι....
    Once you go Mac you never go back !!!

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους.

    Αγόρασα την εν λόγω συσκευή και μετά από 25 λεπτά περίπου μου έκλεισε η τηλεφωνική συνδιάλεξη.
    Το λαμπάκι της `τηλεφωνίας κανονικά αναμενο στον Router, αλλα η συνδιαλεξη εκλεισε αποτομα. Μιλησα με την Gigaset και μου ειπαν να αλλαξω τον χρονο Flash σε 270ms.
    Επίσης μου ανέφεραν ότι είναι πολύ πιθανόν κάποια πτώση τάσεως να ευθύνεται γι΄αυτό, αλλά ο Router ειναι πανω σε ενα πολυ καλο UPS-RS 1500 APC Ups, και δεν νομιζω οτι συντρεχει λογος ασταθειας στα παρεχομενα volts.
    Η συσκευή αυτή είναι πολύ καλή, ο ήχος της είναι πολύ καλός, αλλά δεν έχει δυστυχώς αναγνώριση στην αναμονή.
    Όποτε θα κινηθώ να αγοράσω την Gigaset DL 580 και μονο γι΄αυτον τον λογο, καθως και για τις πολυ καλες κριτικες που εχει αποσπασει.
    Η 580 τροφοδοτείται με δικό της φορτιστή, όποτε αν θα υπήρχε επιχείρημα πτώσης τάσεως, τώρα δεν θα υπάρχει.
    Όσον αφορά στο αν το Flash Time ευθυνεται για την διακοπη της συνδιαλεξης...θα δειξει φανταζομαι....
    Δύσκολο να φταίει το flash time. Περισσότερο για τυχαίο γεγονός μου φαίνεται.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας