Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Στο σπίτι στο οποίο θα μετακομίσω η Cosmote μου προσφέρει μόνο έως 50mgbps και όχι 100, ενώ η Wind μου προσφέρει 100 mgbps με τα ίδια χρήματα. Το θέμα είναι πως γνωστός μου, μού ανέφερε πως το 100αρι της wind δεν ήταν αρκετά γρήγορο σε σχέση με το 100αρι της Cosmote που το γύρισε, σε καμία περίπτωση. Στο μέρος όμως, όπου θα εγκατασταθώ, δεν έχει 100αρι η Cosmote όπως προανέφερα. Τι γίνεται επομένως, σε σύγκριση με το 50αρι της Cosmote; Τι μου συστήνετε; Να βάλω το 50αρι της Cosmote ή το 100αρι της Wind; Ποιο είναι πιο γρήγορο και ποιο δεν παρουσιάζει ίσως άλλα τεχνικά προβλήματα;
    (Σημειωτέο πως το καλοκαίρι σε κάτι speedtest της εταιρίας Ookla η Wind έπιανε μόλις 50.16 mgbps περίπου). Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leokobe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Στο σπίτι στο οποίο θα μετακομίσω η Cosmote μου προσφέρει μόνο έως 50mgbps και όχι 100, ενώ η Wind μου προσφέρει 100 mgbps με τα ίδια χρήματα. Το θέμα είναι πως γνωστός μου, μού ανέφερε πως το 100αρι της wind δεν ήταν αρκετά γρήγορο σε σχέση με το 100αρι της Cosmote που το γύρισε, σε καμία περίπτωση. Στο μέρος όμως, όπου θα εγκατασταθώ, δεν έχει 100αρι η Cosmote όπως προανέφερα. Τι γίνεται επομένως, σε σύγκριση με το 50αρι της Cosmote; Τι μου συστήνετε; Να βάλω το 50αρι της Cosmote ή το 100αρι της Wind; Ποιο είναι πιο γρήγορο και ποιο δεν παρουσιάζει ίσως άλλα τεχνικά προβλήματα;
    (Σημειωτέο πως το καλοκαίρι σε κάτι speedtest της εταιρίας Ookla η Wind έπιανε μόλις 50.16 mgbps περίπου). Ευχαριστώ!
    Τι εννοεί ότι δεν είναι γρήγορο;; η έχεις εκατό η όχι.
    Στα ping υπάρχουν μεγάλες διαφορές με την cosmote να έχει τα καλύτερα ping από κάθε παροχο
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #3
    Δεν έπιανε καλές ταχύτητες το 100αρι της wind και κολλούσε.
    Είναι το 50αρι της cosmote καλύτερο από το 100αρι της wind?

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    ΤΑΥΡΟΣ
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    speedport entry 2i
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (2).png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  1,62 MB 
ID: 241937 Αυτή είναι μια μέτρηση απο δίκιο WIND στην περιοχή Ταύρος κοντα στο σταθμό τού ΗΣΑΠ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας