Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    10-03-2022
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα ειμαι στον οτε με οπτικη στα 100 τον ιουλιο προσπαθησα να την αναβαθμισω σε 200 αλλα και μεχρι την προηγουμενη εβδ. δεν ειχε γινει και δεν ηξεραν τον λογο.
    Αφου εγιναν εμπορικες διαθεσ. οι νεες ταχυτητες το 300 ειχε ιδια τιμη με το 200 που προσπαθουσα οποτε ακυρωσαμε την προηγουμενη αιτηση και καναμε νεα για 300.
    Η ερωτηση ειναι ποσο καιρο παιρνει μια τετοια δουλεια που στην ουσια δεν θελει καποια τεχνικη εργασια.? Ποσο εχει παρει σε αλλους για να ξερω ποτε να παρω ξανα.
    Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.334
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από donprassos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα ειμαι στον οτε με οπτικη στα 100 τον ιουλιο προσπαθησα να την αναβαθμισω σε 200 αλλα και μεχρι την προηγουμενη εβδ. δεν ειχε γινει και δεν ηξεραν τον λογο.
    Αφου εγιναν εμπορικες διαθεσ. οι νεες ταχυτητες το 300 ειχε ιδια τιμη με το 200 που προσπαθουσα οποτε ακυρωσαμε την προηγουμενη αιτηση και καναμε νεα για 300.
    Η ερωτηση ειναι ποσο καιρο παιρνει μια τετοια δουλεια που στην ουσια δεν θελει καποια τεχνικη εργασια.? Ποσο εχει παρει σε αλλους για να ξερω ποτε να παρω ξανα.
    Ευχαριστω
    Υποψιάζομαι ότι είσαι συνδεδεμένος σε καμπίνα άλλου παρόχου.
    Στον ΟΤΕ η αλλαγή που περιγράφεις γίνεται άμεσα.
    Βέβαια σε καμπίνα άλλου παρόχου υποθέτω δε θα σε άφηνε να κάνεις αίτηση για 300.
    Ξανακάλεσε και ζήτα να μιλήσεις με κάποιον πιο σχετικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.008
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Και νόμιζα ήμουν ο μόνος που έχει συμβεί αυτό.

    Ακριβώς ίδια περίπτωση. Ιούλιο ζήτησα να πάω από FTTH 100 -> FTTH 200. Ξεκίνησε η διαδικασία, μου στείλανε speedport smart και έμεινε εκεί.
    Τους έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα, έχω κάνει υποβολή παραπόνου από την φόρμα επικοινωνίας και τώρα έχω κάνει και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και περιμένω.

    Η δικαιολογία στο τηλέφωνο είναι "συστημικό πρόβλημα". Η επίσημη απάντηση τους στο email μου ήταν:

    >> Η αναβάθμισης της υπηρεσίας που επιλέγεται γίνεται άμεσα. Η καθυστέρηση της συγκερκιμένης αναβάθμισης που έχετε αιτηθεί οφείλετε σε σφάλμα εντολης στην παραγγελία σας το οποίο αφορά τη ροή της παραγγελίας σας στα δικά μας πληροφοριακά συστήματα. Δυστυχώς, σε αυτές τις περιπτώσεις δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία επίλυσης, όμως σας εγγυόμαστε οτι έχει δρομολογηθεί με προτεραιότητα ωστε να γίνει άμεσα η ολοκλήρωση.

    3 μήνες να φτιάξουν ένα bug στο CRM τους? Είναι τρελό. Να ξέρεις ότι είναι όλα έτοιμα τεχνικά και ότι η αναβάθμιση είναι κυριολεκτικά ένα κλικ υπόθεση και να έχει κολλήσει το πράγμα στην παραγγελιοληψία. Απαράδεκτο.

    Μου έκαναν ένα πάγιο δώρο για την ταλαιπωρία. Κάνε και εσύ ένα έντονο παράπονο αν θέλεις μέσω της φόρμας επικοινωνίας τουλάχιστον μήπως σου κάνουν και σένα κάνα πάγιο δώρο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/contact_us.html

    H καμπίνα/FTTH δίκτυο είναι του OTE

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cosmote-paraggelia-stalled.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  85,3 KB 
ID: 241870
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dpap76 : 04-10-22 στις 14:21.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας