Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    21-07-2022
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σας!

    Τον άλλο μήνα λήγει το συμβόλαιο μου. Είμαι στη Vodafone και έχω 24άρα γραμμή στα 21.82 ευρώ.

    Θα ήθελα όμως το πάγιο να είναι μικρότερο. Μέχρι 20.00 ευρώ. Στη Vodafone μου πρότειναν μόνο να ανανεώσω το συμβόλαιο μου στο ίδιο πρόγραμμα και μου είπαν ό,τι δεν υπάρχει πιο οικονομικό πρόγραμμα.

    Στη Nova έχει πρόγραμμα με 20.00 ευρώ 24 mbps https://www.3play.gr/Nova2play/ADSL

    Στη Wind έχει πρόγραμμα με 20.90 ευρώ 24 mbps https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...hero-internet/

    Είστε ικανοποιημένοι από κάποια από τις δύο αυτές εταιρείες; Θα μου προτείνατε να αλλάξω πάροχο ή να μείνω στη Vodafone;

    Έχω ακούσει ότι η Nova έχει τακτικές αποσυνδέσεις... Ισχύει;

    Στη Vodafone μου πρότειναν και αναβάθμιση στα 50 Mbps με 20.62 ευρώ αλλά διστάζω γιατί η σύνδεση θα γίνει VoIP και ανησυχώ μήπως είναι χρονοβόρα η διαδικασία της αναβάθμισης και δεν θα έχω ίντερνετ. Οπότε προτίμησα να μείνω στα 24 Mbps.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Είσαι συνδεμένος στο κτίριο του ΟΤΕ γιατί έχεις 24 αρι.(δεν ξέρουμε την απόσταση γιατί δεν μας λες που είσαι) Αν σου έχουν βάλει καμπίνες για vdsl και είσαι κοντά .. και αφού η voda σου κάνει καλή προσφορά για 50αρι θα συνδεθείς στην καμπίνα. Δες αν έχεις καμπίνες για vdsl αν έχουν τραβήξει γενικά οπτικές ίνες ... να πας voda που στο δίνει φθηνά και το adsl σε σχέση με το vdsl είναι άλλο πράγμα .. καμία σχέση. αν αλλάξεις εταιρία για 24αρι θέλει μέρες αρκετές όπως και το να πας από adsl σε vdsl 2 εβδομάδες τουλάχιστον. Ίντερνετ θα έχεις όπως έχεις και τώρα μέχρι την ημέρα της αλλαγής.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    στη θεση σου θα πηγαινα στα 50. οσον αφορα το να μεινεις χωρις ιντερνετ για λιγες μερες δεν νομιζω οτι θα γινει κατι τετοιο, αλλα γιατι δεν ρωτας τους ιδιους να σου πουνε πιο σιγουρα ;;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας