Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παιδιά πραγματικά θα τρελαθώ. Έχω 100αρα στη nova και συνήθως επιανα 90 με 100. Από
    τέλη Αυγούστου όμως επιανα γύρω στο 60 με πολύ θόρυβο και errors. Πηρα λοιπόν τηλ
    στη Nova, ήρθαν μέτρησαν και το δήλωσαν βλάβη στον ΟΤΕ. Μια βδομάδα μετά ήρθε το συνδυαστικο ραντεβού με τον ΟΤΕ μου άλλαξαν λέει απερχομενο καλώδιο και από τότε δεν έχω καθόλου ίντερνετ. Πήρα την ίδια μέρα τηλ. στη Nova και μου έλεγαν κάτι άσχετα του στυλ, γίνονται μετρήσεις, θέλει λίγη ώρα να συνδεθεί και άλλα πολλά. Τεχνικός για 5 μέρες δεν ερχόταν ούτε για πλάκα μέχρι που έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ήρθε. Μου είπε τελικά ότι πρέπει να ξανά έρθουν από τον ΟΤΕ γιατί είναι κομμένο στα 30 μέτρα. Αντε τώρα να περιμένω να έρθουν από τον ΟΤΕ και αν θα κάνουν κάτι. Πήγα λοιπόν για μαλλί και βγήκα κουρεμένος από την ασχετοσύνη τους.

  2. #2
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495 kbps (down/up)
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Η288Α V1.1.0_GR5.1T17
    SNR / Attn
    27.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε μου, σου απαντω οχι για να σε βοηθησω δυστυχως ουσιαστικα, αλλα ψυχολογικα και να σου ευχηθω καλο κουραγιο...
    Ευχομαι να ξεμπλεξεις συντομα.
    Εγω θα χαιρομουν αν μου αλλαζαν ζευγος, κατι τετοιο δεν εγινε? Αλλα να ειναι κομμενο? Γκαντεμια....
    Παρε παλι και περιμενε, τι να πω... Αν και πηρες απ'οτι λες.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μου άλλαξαν ζεύγος αλλά στη nova βλέπουν συνδεδεμένο εκεί ένα router vodafone. Ότι να ναι δηλαδή. Οκ ο ΟΤΕτζης έκανε τη βλακεια του, ο τεχνικός της nova που ήταν εκεί τα είδε όλα καλά; Τι μετρήσεις πήρε; Γιατί δε δήλωσε πάλι βλάβη και προσπαθώ εγώ να βγάλω άκρη με τα τηλέφωνα; Ο ερασιτεχνισμός στο μεγαλείο του. Σαν να το κάνουν επίτηδες και να μου λένε κάτσε καλά που θέλεις και κοντά στο 100! Αύριο κλείνω μια βδομάδα χωρίς ιντερνετ και για το ραντεβού κανένα νέο.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495 kbps (down/up)
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Η288Α V1.1.0_GR5.1T17
    SNR / Attn
    27.3(dB) / 9.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν βλεπουν vodafone ρουτερ, τοτε υποθετω υπεδειξε λαθος ζευγος αυτος που το υπεδειξε, ειναι άλλου δηλαδη, τι να σου πω.
    Προφανως και πρεπει να ερθουν παλι οπως λες. Πρεπει να δηλωθει βλαβη βεβαια.
    Καλο ξεμπλεγμα..

  5. #5
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχεις voip τήλ;
    Για κάνε από το σταθ μια κλήση στο κινητό κι δες τι νούμερο βγάζει...
    Να ξέρεις ότι αν σου βγάζει άλλου μπορείς να διεκδικήσεις μέχρι κι αποζημιώσεις...
    https://www.adslgr.com/forum/threads/1239594-Cosmote-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-Vodafone
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kostinos : 10-10-22 στις 16:50.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Voip έχω οπότε δεν μπορώ να καλέσω χωρίς ίντερνετ. Αν καλέσω από κινητό το σταθερό αυτό λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο. Μου είχαν πει οι ίδιοι ότι βλέουν ρουτερ vodafone. Πώς να κινηθώ; Να ζητήσω αποφώνηση;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tryf3 : 10-10-22 στις 18:20.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Σήμερα αισίως 9η ημέρα χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο στα καλά καθούμενα. Υποτίθεται θα ερχόταν συνεργείο του ΟΤΕ για έλεγχο, αλλά δεν εμφανίστηκε ποτέ. Στη Nova λενε περιμένουν ενημέρωση από τον ΟΤΕ και θα μου πούνε. Στο τέλος θα μου πούνε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή και θα περιμένω μέχρι να βρεθεί. Θα το δείτε..

  8. #8
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Λοιπόν έχω νέα. Σήμερα 18 μέρες μετά την αναίτια διακοπή των υπηρεσιών μου από ΟΤΕ και Nova, ο ΟΤΕ εχει έρθει σε 2 ραντεβού και δεν έχει κάνει τίποτα. Νομίζει ότι έτσι θα κερδίσει πελάτες. Προτιμώ να μείνω μια ζωή χωρίς ιντερνετ πάρα να πάω στον ΠΟΤΕ. Τωρα περιμένω μάλλον από εβδομάδα να ξαναερθει (λέμε τώρα ότι έρχεται). Τι να πω. Θα τους κυνηγησω μέχρι κει που δεν πάει.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Έτσι πάντως και αλλάξεις ISP και πας σε cosmote, θα δεις, κατά κάποιο μαγικό τρόπο, την γραμμή σου να επισκευάζεται (και να πιάνει full speed) μέσα σε 2 μέρες.

    Είναι τραγικό να συμβαίνουν ακόμα αυτά τα πράγματα, εν έτη 2022, αλλά δυστυχώς ακόμα συμβαίνουν.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  10. #10
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Πριν 25 λεπτά ως δια μαγείας ήρθε το ίντερνετ αλλ; συγχρονίζει στα 55. Από το ολοτελα καλή και η Παναγιωτενα. Εδώ με καταντησαν.

  11. #11
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι πάντως και αλλάξεις ISP και πας σε cosmote, θα δεις, κατά κάποιο μαγικό τρόπο, την γραμμή σου να επισκευάζεται (και να πιάνει full speed) μέσα σε 2 μέρες.

    Είναι τραγικό να συμβαίνουν ακόμα αυτά τα πράγματα, εν έτη 2022, αλλά δυστυχώς ακόμα συμβαίνουν.
    Μην τα λέμε αυτά. Δεν συμβαίνουν τέτοια πράγματα. Ιδέα μας είναι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #12
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι πάντως και αλλάξεις ISP και πας σε cosmote, θα δεις, κατά κάποιο μαγικό τρόπο, την γραμμή σου να επισκευάζεται (και να πιάνει full speed) μέσα σε 2 μέρες.

    Είναι τραγικό να συμβαίνουν ακόμα αυτά τα πράγματα, εν έτη 2022, αλλά δυστυχώς ακόμα συμβαίνουν.
    Εντάξει μετά από όλη αυτήν την ταλαιπωρία δεν πρόκειται να πάω καμία φορά στη cosmote και ας μην έχω ίντερνετ ποτέ ξανά. Οι μαφιοζικες πρακτικές και τα νταβατζηλικια σε εμένα δεν πιάνουν.

  13. #13
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα λέμε αυτά. Δεν συμβαίνουν τέτοια πράγματα. Ιδέα μας είναι.
    Σωστά, μόνο ιδέα μας είναι.

    Πριν από κάποια χρόνια θυμάμαι, όταν στην πολυκατοικία υπήρξε κάποιο καλωδιακό πρόβλημα όπως μας είπαν, όσοι είχαν οτε φτιάχτηκαν μέσα σε 2 μέρες, ενώ όλοι οι υπόλοιποι (με άλλους παρόχους) σε 2 βδομάδες. Τυχαίο; Δεν νομίζω!
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  14. #14
    Εγγραφή
    05-07-2012
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Τελικά, μετά από 20 μέρες επιτέλους ξαναεχω ίντερνετ. Συγχρονίζω κοντά στα 95 προς το παρόν.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας