Σελ. 33 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 13232831323334353843 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 680

Θέμα: Speedport Plus 2

  1. #481
    Εγγραφή
    01-09-2023
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρομαι που το διαβάζω.
    Το ίδιο έδωσαν και σε εμένα και τους το έστειλα πίσω την άλλη ημέρα, αφού ΔΕΝ δεχόταν αλλαγή του password και αφού έφαγα αρκετή ώρα από τον χρόνο μου να ακούω τις ανοησίες από τις κοπελίτσες και τις κυριούλες της "υποστήριξης πελατών".
    Ίσως να μην υπήρχε η επιλογή σε παλιότερο firmware? Πότε το δοκίμασες?

  2. #482
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VFerF1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως να μην υπήρχε η επιλογή σε παλιότερο firmware? Πότε το δοκίμασες?
    Πριν καν'α-δυο μήνες.

  3. #483
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχει το (arcadyan) plus 2 υποσελιδα ωστε να βλεπω τις αναπαντητες κλησεις απο αυτο κατευθειαν?
    ديميتريس

  4. #484
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλησπέρα παιδιά. Λόγω ολιγομηνης απουσίας έχασα επεισόδια.. Τι είναι αυτο το arcadyan? Βγάλανε το Plus 2 όπως το ξέρουμε με άλλα chip;
    Έχει τίποτα καλύτερο το arcadyan σε σχέση με το sercomm και κάποιοι λέτε οτι το προτιμάτε;

    Το sercomm εμένα πάντως έχει να πάρει αναβάθμιση εδώ και πολύ καιρό...ακόμα στην 27.004.0 ειναι

  5. #485
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Κάποιος με το Sercomm Speedport Plus 2 που είχε και ZTE H1600 ή έστω Entry 2i πριν στην γραμμή μπορεί να μου πεί εάν το Attenuation Down που του δίνει το Sercomm Speedport Plus 2 είναι αρκετά υψηλότερο σε σχέση με τα άλλα; Δεν μιλώ για το προηγούμενο Plus το λευκό που με τα τελευταία firmware δίνει παραπάνω αλλά για το 2 στην Sercomm έκδοση με firmware 2.7.004.0

    Μου έκαναν αντικατάσταση λόγω δήλωσης βλάβης στην γραμμή ενώ μια χαρά ήταν και το ZTE 1600 (εάν και μου είχαν έρθει 2 DOA στην σειρά στην αρχή), μου λένε θα μου δώσουν τελευταίας τεχνολογίας, πάλι ρωτάω; Πόσες φορές θα τελειώσει αυτή η τεχνολογία στην Ελλάδα; Τέλος πάντων επειδή έκατσε μια χαρά στην γραμμή είπα να κρατήσω το Sercomm αλλά στο attenuation down μου δίνει περίπου +50% μεγαλύτερη τιμή και για το attenuation up πολλαπλάσια.

  6. #486
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιος με το Sercomm Speedport Plus 2 που είχε και ZTE H1600 ή έστω Entry 2i πριν στην γραμμή μπορεί να μου πεί εάν το Attenuation Down που του δίνει το Sercomm Speedport Plus 2 είναι αρκετά υψηλότερο σε σχέση με τα άλλα; Δεν μιλώ για το προηγούμενο Plus το λευκό που με τα τελευταία firmware δίνει παραπάνω αλλά για το 2 στην Sercomm έκδοση με firmware 2.7.004.0

    Μου έκαναν αντικατάσταση λόγω δήλωσης βλάβης στην γραμμή ενώ μια χαρά ήταν και το ZTE 1600 (εάν και μου είχαν έρθει 2 DOA στην σειρά στην αρχή), μου λένε θα μου δώσουν τελευταίας τεχνολογίας, πάλι ρωτάω; Πόσες φορές θα τελειώσει αυτή η τεχνολογία στην Ελλάδα; Τέλος πάντων επειδή έκατσε μια χαρά στην γραμμή είπα να κρατήσω το Sercomm αλλά στο attenuation down μου δίνει περίπου +50% μεγαλύτερη τιμή και για το attenuation up πολλαπλάσια.
    Πού το βλέπεις το attenuation;
    Στο δικό μου όλα αυτά είναι κενά:
    Line Quality Downstream Upstream
    Actual Rate
    Attainable Rate
    SNR
    Line Attenuation
    Output Power
    Interleave Delay
    INP

  7. #487
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού το βλέπεις το attenuation;
    Στο δικό μου όλα αυτά είναι κενά:
    Line Quality Downstream Upstream
    Actual Rate
    Attainable Rate
    SNR
    Line Attenuation
    Output Power
    Interleave Delay
    INP
    Εφόσον εχεις FTTH κενά θα ειναι, ο φίλος μάλλον αναφέρεται σε VDSL γραμμη
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  8. #488
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού το βλέπεις το attenuation;
    Στο δικό μου όλα αυτά είναι κενά:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον εχεις FTTH κενά θα ειναι, ο φίλος μάλλον αναφέρεται σε VDSL γραμμη
    Ναι σε VDSL/FTTC γραμμή αναφέρομαι.
    Σε FTTH όπως σωστά αναφέρει ο Andreaslar ευτυχώς δεν υπάρχει συγχρονισμός από χάλκινο δίκτυο για να υπάρξουν τέτοιες μετρήσεις και παίρνεις πάντα την ταχύτητα που πληρώνεις, απλά κάνεις speedtest από LAN του router, χωρίς άλλη κίνηση στο router ενσύρματα ή ασύρματα, με τουλάχιστον gigabit καλώδιο(1 έρχεται σίγουρα με το router του παρόχου) πάνω σε τουλάχιστον gigabit κάρτα δικτύου(οι περισσότερες κάρτες είναι τουλάχιστον gigabit πλέον και εάν δεν έχεις υπάρχουν και USB3.x φθηνές λύσεις ακόμα και με Type-C για να παίξουν ακόμα και σε smartphone) και εάν τα speedtest σε κοντινούς σου server είναι κοντά στο 95% και πάνω της ονομαστικής ταχύτητας δεν ασχολείσαι άλλο(εάν έχεις 1Gbps σύνδεση μπορεί να είναι αρκετά πιο κάτω καμιά φορά εξαιτίας ορίων στο καλώδιο ή κάρτα ή ακόμα και η συσκευή να είναι αργή και να μην μπορεί να ανταποκριθεί, άλλος λόγος μπορεί να είναι ρυθμίσεις QoS κυρίως σε after market router που μπορείς συνήθως να απενεργοποιήσεις προσωρινά και συνήθως καλό είναι να υπάρχουν). Εννοείται ότι εάν πιάνετε την ονομαστική ταχύτητα με speedtest από Wi-Fi δεν χρειάζεται να ασχοληθείτε με καλώδιο εάν δεν χρησιμοποιείτε την σύνδεση ενσύρματα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει τίποτα καλύτερο το arcadyan σε σχέση με το sercomm και κάποιοι λέτε οτι το προτιμάτε;
    Το sercomm εμένα πάντως έχει να πάρει αναβάθμιση εδώ και πολύ καιρό...ακόμα στην 27.004.0 ειναι
    Πριν κάτι εβδομάδες μου έδωσαν το Sercomm και πήρε αναβάθμιση στην έκδοση που λες άρα μάλλον δεν υπάρχει νεότερη.

    Το αρκαδικό / Arcadyan σε χαρακτηριστικά είναι το ίδιο, σε menu δεν ξέρω να σου πω αλλά δεν νομίζω να έχει ξεκλείδωτο τίποτα παραπάνω γιατί όλο και περισσότερο τα κλειδώνουν, ιδίως εάν είσαι σε VDSL/FFTC γραμμή και είσαι σταθερά χωρίς προβλήματα με το Sercomm θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς. Πάντως κάποιος ανέφερε σε προβληματική γραμμή καλύτερη συμπεριφορά και συγχρονισμό του Arcadyan οπότε ίσως γι’ αυτό το προτείνουν.

    Εγώ που έχω μπλέξει με προβλήματα με καμπίνα της Vodafone έχω πάρει σχεδόν ότι δίνει η Cosmote από router και συνέχεια το πρώτο που κάνουν είναι να μου αλλάζουν router χωρίς λόγο, μια χαρά έκανα την δουλειά μου και με το ZTE 1600 μια χαρά την κάνω και με το Sercomm(ακόμα και στο Wi-Fi δεν είδα κάποια μετρήσιμη διαφορά στην περίπτωση μου) και μόνο με τα router δεν είχα πρόβλημα (πέρα από κάποια που μου ήρθαν DOA) αλλά πραγματικά εάν συνδέονται πολλές συσκευές ταυτόχρονα extra router ή άλλο after market που θα καλύπτει τις ανάγκες είναι η μόνο πραγματική λύση τις περισσότερες φορές και συνήθως μένει ότι πάροχο ή router και εάν αλλάξεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιος με το Sercomm Speedport Plus 2 που είχε και ZTE H1600 ή έστω Entry 2i πριν στην γραμμή μπορεί να μου πεί εάν το Attenuation Down που του δίνει το Sercomm Speedport Plus 2 είναι αρκετά υψηλότερο σε σχέση με τα άλλα; Δεν μιλώ για το προηγούμενο Plus το λευκό που με τα τελευταία firmware δίνει παραπάνω αλλά για το 2 στην Sercomm έκδοση με firmware 2.7.004.0
    στο attenuation down μου δίνει περίπου +50% μεγαλύτερη τιμή και για το attenuation up πολλαπλάσια.
    Κανείς;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arxelaos : 23-09-23 στις 04:54.

  9. #489
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σε VDSL/FTTC γραμμή αναφέρομαι.
    Σε FTTH όπως σωστά αναφέρει ο Andreaslar ευτυχώς δεν υπάρχει συγχρονισμός από χάλκινο δίκτυο για να υπάρξουν τέτοιες μετρήσεις και παίρνεις πάντα την ταχύτητα που πληρώνεις, απλά κάνεις speedtest από LAN του router, χωρίς άλλη κίνηση στο router ενσύρματα ή ασύρματα, με τουλάχιστον gigabit καλώδιο(1 έρχεται σίγουρα με το router του παρόχου) πάνω σε τουλάχιστον gigabit κάρτα δικτύου(οι περισσότερες κάρτες είναι τουλάχιστον gigabit πλέον και εάν δεν έχεις υπάρχουν και USB3.x φθηνές λύσεις ακόμα και με Type-C για να παίξουν ακόμα και σε smartphone) και εάν τα speedtest σε κοντινούς σου server είναι κοντά στο 95% και πάνω της ονομαστικής ταχύτητας δεν ασχολείσαι άλλο(εάν έχεις 1Gbps σύνδεση μπορεί να είναι αρκετά πιο κάτω καμιά φορά εξαιτίας ορίων στο καλώδιο ή κάρτα ή ακόμα και η συσκευή να είναι αργή και να μην μπορεί να ανταποκριθεί, άλλος λόγος μπορεί να είναι ρυθμίσεις QoS κυρίως σε after market router που μπορείς συνήθως να απενεργοποιήσεις προσωρινά και συνήθως καλό είναι να υπάρχουν). Εννοείται ότι εάν πιάνετε την ονομαστική ταχύτητα με speedtest από Wi-Fi δεν χρειάζεται να ασχοληθείτε με καλώδιο εάν δεν χρησιμοποιείτε την σύνδεση ενσύρματα.

    Πριν κάτι εβδομάδες μου έδωσαν το Sercomm και πήρε αναβάθμιση στην έκδοση που λες άρα μάλλον δεν υπάρχει νεότερη.

    Το αρκαδικό / Arcadyan σε χαρακτηριστικά είναι το ίδιο, σε menu δεν ξέρω να σου πω αλλά δεν νομίζω να έχει ξεκλείδωτο τίποτα παραπάνω γιατί όλο και περισσότερο τα κλειδώνουν, ιδίως εάν είσαι σε VDSL/FFTC γραμμή και είσαι σταθερά χωρίς προβλήματα με το Sercomm θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς. Πάντως κάποιος ανέφερε σε προβληματική γραμμή καλύτερη συμπεριφορά και συγχρονισμό του Arcadyan οπότε ίσως γι’ αυτό το προτείνουν.

    Εγώ που έχω μπλέξει με προβλήματα με καμπίνα της Vodafone έχω πάρει σχεδόν ότι δίνει η Cosmote από router και συνέχεια το πρώτο που κάνουν είναι να μου αλλάζουν router χωρίς λόγο, μια χαρά έκανα την δουλειά μου και με το ZTE 1600 μια χαρά την κάνω και με το Sercomm(ακόμα και στο Wi-Fi δεν είδα κάποια μετρήσιμη διαφορά στην περίπτωση μου) και μόνο με τα router δεν είχα πρόβλημα (πέρα από κάποια που μου ήρθαν DOA) αλλά πραγματικά εάν συνδέονται πολλές συσκευές ταυτόχρονα extra router ή άλλο after market που θα καλύπτει τις ανάγκες είναι η μόνο πραγματική λύση τις περισσότερες φορές και συνήθως μένει ότι πάροχο ή router και εάν αλλάξεις.

    Κανείς;
    Ευχαριστώ πολύ !

  10. #490
    Εγγραφή
    17-11-2013
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα θεματάκι που μάλλον bug είναι στο συγκεκριμένο routerακι με τελευταίο firmware. Όταν ανοίγω πόρτες στην καρτέλα port mapping και αποθηκεύω τις αλλαγές, μετά από refresh ή τελείως άκυρη στιγμή κάποιες δεν τις εμφανίζει πλέων ότι έχουν γίνει. Άλλη φορά έχει τύχη να είναι τελείως κενή η καρτέλα. Το περίεργο είναι ότι παραμένουν όμως ενεργές απλά δεν τις εμφανίζει η σελίδα του router. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο?

  11. #491
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ναι το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.
    Φτιάχνει με restart του router μέχρι να ξαναχαλάσει...

  12. #492
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    Για το παλικάρι που ζήτησε info για το attenuation μεταξυ ZTE1600 και Sercomm plus 2, στη δική μου γραμμή

    το ΖΤΕ γράφει 2,7dB attenuation (είμαι διπλα στο VDSL ΚΑΦΑΟ) και το Sercomm γράφει .....10.5dB.

    Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως SNR down μειώνεται από 35dB σε .....15dB μετά από 5 ημέρες uptime.

    This is not good baby, not good at all.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  13. #493
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το παλικάρι που ζήτησε info για το attenuation μεταξυ ZTE1600 και Sercomm plus 2, στη δική μου γραμμή

    το ΖΤΕ γράφει 2,7dB attenuation (είμαι διπλα στο VDSL ΚΑΦΑΟ) και το Sercomm γράφει .....10.5dB.

    Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως SNR down μειώνεται από 35dB σε .....15dB μετά από 5 ημέρες uptime.

    This is not good baby, not good at all.
    Σε ευχαριστώ πολύ, γιατί είμαι μετά από βλάβη και στην αρχή φοβόμουν μήπως υπήρχε και καλωδιακό πρόβλημα και έδειχνε τόσο παραπάνω το attenuation down το Sercomm, όμως και η γραμμή μαζεύει πλέον ελάχιστα λάθη και έχουν σταματήσει τα κρεμάσματα και τα timeouts. Σε σταθερότητα πέρα από τα στατιστικά μάλλον κάθισε καλύτερα στην γραμμή αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά μιας που είμαι λίγες μέρες μετά την αποκατάσταση βλάβης, με το πρόβλημα να είναι πάλι στην καμπίνα της Vodafone.

    Είναι πως θα συνεργαστεί βέβαια και το κάθε router με τον εξοπλισμό της καμπίνας αλλά και ίσως μερικές φορές πως είναι ρυθμισμένος και ο εξοπλισμός στην καμπίνα. Το ZTE 1600 εμένα μου έδειχνε υπερβολικά υψηλό και ανέφικτο μάλλον attainable. SNR όμως μόλις 0,5 πιο κάτω σταθερά το Sercomm και έχω περάσει τις 5 ημέρες uptime και το άλλο που νομίζω έχουν αναφέρει και άλλοι, το Sercomm σταθερά σε όλα τα ping times κάνει +1 με +2 ms παραπάνω(απειροελάχιστο δηλαδή) . Με συγχρονισμό full και χωρίς προβλήματα το αφήνω πάνω μέχρι το επόμενο ή μέχρι να χρειαστεί αλλαγή.

    Αυτό που σου ρίχνει το SNR τόσο πολύ στις 5 ημέρες πολύ περίεργο. Όταν το παθαίνει έχει επιπτώσεις στην γραμμή; Μαζεύει λάθη, κάνει κρεμάσματα ή σου αυξάνει τα ping times; Εάν με restart επανέρχεται αμέσως το SNR και δεν έχεις επιπτώσεις απλά άλλη μία λάθος μέτρηση του συγκεκριμένου πρέπει να είναι, εάν σου κάνει όμως τα παραπάνω ή άλλα προβλήματα φυσικά και δεν είναι να το αφήνεις επάνω στην γραμμή και άντε να τους πείσεις να σου δώσουν άλλο μοντέλο μετά εάν δεν βρίσκεις κιόλας άλλο σε απόθεμα αλλά από ότι βλέπω εσύ έχεις Fritz πάνω.

    Το τί κουλά με τα router ιδίως των παρόχων μπορεί να δεις, τα διαβάζεις εδώ συνέχεια, εμένα όταν είχα WIND, router τους με SRA on αντί για σταθερότητα γκρεμίζονταν τα στατιστικά έπεφτε πολύ το SNR και ο συγχρονισμός(πέραν του φυσιολογικού) και είχα αποσυνδέσεις συνέχεια και όχι δεν έφταιγε τίποτα στην γραμμή, απενεργοποιώντας το SRA (το είχε ξεκλείδωτο ευτυχώς) το SNR διπλάσιο, συγχρονισμός full και αποσυνδέσεις πολύ λιγότερες και ούτε timeouts. Επί ADSL με SNR Tweak έπεφτε σε router το SNR αρνητικό αλλά ήταν σταθερή σχετικά η γραμμή γιατί φυσικά αρνητικό στο μείον - το snr δεν ήταν αλλά φαντάζομαι στην πράξη γύρω στο 3. Αυτά και άλλα πολλά, βέβαια αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στο τι έχουμε τραβήξει μερικοί με τις ρημαδοκαμπίνες της Vodafone.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arxelaos : 26-09-23 στις 20:14.

  14. #494
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    arxelae, μεταξύ μας ένα είναι το router το οποίο έχει μέσα του broadcom chipset και συνεργάζεται με το μεγαλύτερο μέρος των kafao-dslam: το 7590 avm.
    Αλλά τόσα λεφτά δε τα δίνω τη στιγμή που παίζει εναλλάξ και το 7530 αλλά και το plus 2.

    To SNR αν και βρίσκομαι 30 μέτρα απο το καφαο, χάνεται κάποια στιγμή μετά από 5-6 ημέρες uptime. Αν μου το ξανακάνει(το παρακολουθώ) θα μπει επάνω το 7530 και θα τελειώσει το πανηγύρι μέχρι να μας δώσουν πρόσβαση σε ftth(έχουν ήδη σκάψει μπροστά μας).
    Το καλύτερο από ΟΤΕ ήταν και είναι το ZTE1600, αλλά το έδωσα πίσω(άλλο ένα λάθος στη ζωή μου )
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  15. #495
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis Εμφάνιση μηνυμάτων
    arxelae, μεταξύ μας ένα είναι το router το οποίο έχει μέσα του broadcom chipset και συνεργάζεται με το μεγαλύτερο μέρος των kafao-dslam: το 7590 avm
    Το 7590 φοράει Lantiq (Intel) chipset.
    To 7530AX είναι broadcom.

Σελ. 33 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 13232831323334353843 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας