Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    19-10-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Είμαι κάτοχος του πακέτου Wind SimpleFi On The Go εδώ και πολλά χρόνια. Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το πακέτο Wind Fiber και αποφάσισα να κλείσω το Wind SimpleFi On The Go.

    Προφορικά και τηλεφωνικώς πάντα, από τη Wind μου είπαν να στείλω μέσω της φόρμας επικοινωνίας, αντίγραφο ταυτότητας και δήλωση του νόμου 1986 όπου αιτούμαι τη λύση του συμβολαίου για τον συγκεκριμένο αριθμό. Μετά την αποστολή της αίτησης, μου απάντησαν οτι τελικά πρέπει να μεταβώ σε κατάστημα για την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Ωστόσο λόγω προβλήματος υγείας αυτό δεν είναι δυνατό. Προσπάθησα τηλεφωνικά να επικοινωνήσω μαζί τους για το λόγω απόρριψης της αίτησης και με πετούσαν από γραμμή σε γραμμή με κάποιους αντιπροσώπους να μου λένε οτι η διαδικασία μπορεί να ολοκληρωθεί μέσω της φόρμας επικοινωνίας και κάποιους να ισχυρίζονται οτι χρειάζεται φυσική παρουσία. Τελικά δεν κατάφερα να κάνω τη δουλειά μου. Ζήτησα να μου δώσουν γραπτώς αυτή την πληροφορία (περι ακύρωσης μόνο με φυσική παρουσία στο κατάστημα) αλλά κάθε φορά που το ζητούσα, με άλλαζαν γραμμή.

    Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο? Εαν ναί πως κινηθήκατε? Να μιλήσω με δικηγόρο ή να προβώ σε καταγγελία στον EETT ?

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Πες τους ότι βρίσκεσαι εκτός Ελλάδος και δεν θα μπορέσεις να μεταβείς σε κατάστημα
    ή ότι έχεις κινητικά προβλήματα και δεν θα μπορέσεις να μεταβείς σε κατάστημα
    ή ότι έχεις μετακομίσει στη Γαύδο που δεν υπάρχει κατάστημα

    Κανονικά θα έπρεπε να αρκεί υπεύθυνη δήλωση μέσω gov gr που περιλαμβάνει ταυτοποίηση, και να μη χρειάζεται ούτε ταυτότητα.

    Απορία: αφού το πακέτο αυτό είναι με κάρτα ανανέωσης (πληρώνεις μόνο όταν χρησιμοποιείς Internet)
    γιατί πρέπει να το διακόψεις;
    Αν το αφήσεις ως έχει τι θα πάθει;

  3. #3
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΑ
    Router
    TP-LINK W8951ND
    Path Level
    Interleaved
    απο τα συμφραζομενα μαλλον ο φιλος εχει το simplefi on the go με τα 20€/μηνα που ειναι και λογικα γι'αυτο θα θελει να διακοπη για να αποφυγει ενα αχρειαστο εξοδο διαφορετικα αν εχει αυτο με την καρτα δεν καταλαβαινω γιατι χρειαζεται να γινει διακοπη εφοσον δεν ειναι με μηνιαιο παγιο

  4. #4
    Εγγραφή
    19-10-2022
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τελικά έστειλα άτομο στο κοντινότερο κατάστημα να ολοκληρωθεί η διαδικασία και δεν θα ασχοληθώ παραπάνω. Απίστευτη ταλαιπωρία και κακή εξυπηρέτηση. Το simplefi on the go ήταν το πακέτο. Όταν είναι να σου κάνουν συμβόλαιο όμως, με ενα μαιλ τα κανονίζουν όλα. Όταν είναι να κάνεις διακοπή σε περνάνε από Γολγοθά.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας