Σελ. 31 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 112126293031323336 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 561
  1. #451
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Υπομονή. Ζήτα να μιλήσεις με level 2

  2. #452
    Εγγραφή
    09-05-2020
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ευχαριστώ... μου ειπαν οτι θα στειλουν λεει νεο εξοπλισμο... να ζητησω να μιλησω παρα'αυτα με level 2?

  3. #453
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα μια συζήτηση με τον τεχνικο του support της Nova πριν λιγο και αισθανομαι ασχημα γιατι μιλησα εντονα...
    Προσπαθουσε να με πείσει οτι απο τη στιγμή που το Nokia παιζει απο μονο του και δεν δουλευει το voip οταν το γυρναω σε bridge mode, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ απο την δικη τους πλευρα, και να μην κανω Bridge...
    Του εξηγησα οτι τρέχω σε δικο μου lan ip range , firewall, vpn server, file server και ενα καρο services και οτι σαφώς δεν με εξυπηρετει το Nokia. Συνεχισε να επιμένει. Του ειπα οτι βαση νομου εχω δικαίωμα να χρησιμοποιησω τον δικο μου εξοπλισμο, και μου ειπε οτι το Nokia δουλευει και αν θελω τηλεφωνια να βγαλω το bridge. Του ζητησα καινουργιο εξοπλισμο. Ξανα τα ιδια. Του εξήγησα οτι η λειτουργία bridge ειναι λειτουργια της συσκευης που μου έδωσε και δεν δουλευει σωστα απο τη στιγμη που στο lan1 δουλευει μονο internet αλλα οχι voip και στα υπολοιπα δουλευει voip αλλα οχι το internet. Ξανα η ιδια απαντηση "Βγαλτε το απο bridge και θα ειστε μια χαρα αλλιως θα ειστε χωρις voip!" στο τέλος του ειπα οτι πληρωνω για voip και internet, και αυτη τη στιγμή ο εξοπλισμός τους δυσλειτουργει, ειμαι χωρις voip, τη στιγμή που με το προηγουμενο modem δουλευαν ολα...

    Νομιζω οτι τον άκουσα να κοπανάει το γραφειο του με μανια και μετα με πολυ ευγενικο τροπο μου ειπε οτι θα μου στειλει νεο εξοπλισμο "οτι υπαρχει στην αποθηκη"

    Εκ των υστερων αισθάνομαι ασχημα που σηκωσα τον τονο της φωνής μου αλλα ειλικρινά ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ;;;;; Ειναι πράγματικά τεχνικοι ή απλα τηλεφωνητες;;; και δεν το λέω για να υποτιμησω τα παιδια... αλλα μου δινεις ενα modem που δεν μου επιτρεπει να αλλαξω ουτε το dhcp και επιπλεον δεν δουλευει το bridge... δεν μπορεις να το κανεις να δουλεψει και ουσιαστικά η απαντηση ειναι "στα defaults settings παιζει! Ειναι οκ!"

    εχω άδικο;
    Δεν θελω να στο χαλασω αλλα παιδια τηλεφωνιτες του βασικου μισθου ειναι με ελαχιστη ή καθολου εκπαιδευση με τη υποχρεωση να ακολουθησουν ενα script με 1-2-3 περιπτωσεις (κανα wifi κανα κολλαει το ιντερνετ )
    οπου θα κανεις reboot και θα λυθει το προβλημα , ενω για ολα τα αλλα "θα σας καλέσουμε / δε γίνεται "

    Μαλιστα πριν λιγο καιρο δεν καναν καν κουβεντα για το bridge στο Nokia, ακομη και μετα τη νομοθεσία ηταν κάθετοι "δεν γινεται δεν υπαρχει αυτο που ζητατε" . μολις αρχησαν να το προσπαθουν εδω στο forum κελαϊδησαν ... (οτι γινεται αλλα εχει Bug το router)

    παντως εχω φλασια.
    κατα ποσο οταν το nokia κανει τη PPP του περνει αλλα DNS (ασχετα τι του εχεις βαλει να δινει στο lan , απο τη PPP Ο παροχος στελνει τα δικα του και το cpe τινει να διαλεξει αυτα) , με το bridge μενει χωρις DNS και οταν παει να χτυπήσει το
    sip-ims.forthnet.gr περνει τα @@ του ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος finos : 04-02-24 στις 02:22.

  4. #454
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να στο χαλασω αλλα παιδια τηλεφωνιτες του βασικου μισθου ειναι με ελαχιστη ή καθολου εκπαιδευση με τη υποχρεωση να ακολουθησουν ενα script με 1-2-3 περιπτωσεις (κανα wifi κανα κολλαει το ιντερνετ )
    οπου θα κανεις reboot και θα λυθει το προβλημα , ενω για ολα τα αλλα "θα σας καλέσουμε / δε γίνεται "

    Μαλιστα πριν λιγο καιρο δεν καναν καν κουβεντα για το bridge στο Nokia, ακομη και μετα τη νομοθεσία ηταν κάθετοι "δεν γινεται δεν υπαρχει αυτο που ζητατε" . μολις αρχησαν να το προσπαθουν εδω στο forum κελαϊδησαν ... (οτι γινεται αλλα εχει Bug το router)

    παντως εχω φλασια.
    κατα ποσο οταν το nokia κανει τη PPP του περνει αλλα DNS (ασχετα τι του εχεις βαλει να δινει στο lan , απο τη PPP Ο παροχος στελνει τα δικα του και το cpe τινει να διαλεξει αυτα) , με το bridge μενει χωρις DNS και οταν παει να χτυπήσει το
    sip-ims.forthnet.gr περνει τα @@ του ;
    Εγω ενα ξερω οτι πρεπει να εχουμε ενα εξοπλισμο που δουλευει. Γιατι δεν λενε στην νοκια να βγαλουν καινουργιο firmware και να το κανουν upload? Τουλαχιστον να μπορουσαμε να το βαζαμε
    σε bridge και να τελειωνε η δουλεια.
    Υπαρχει ακομα και το voip. Θα πρεπει να εχουμε και το ελενχο του εξοπλισμου το voip. H nova ειπε οτι σε λιγο καιρο θα δινει κωδικους ωστε να απαλλαγουμε απο τα χρεπια που δινει
    αλλα τουλαχιστον ας εφτιαχναν το συστημα τους και να πας εδιναν ενα PON και ας βαζαμε πανω οτι θελουμε.
    Το νοκια και το καθε νοκια δεν ειναι ρουτερ ωστε να ικανοποιησουμε τις αναγκες ενος συνχρονου σπιτιου. Μπορει η μανα μου να ειναι μια χαρα αλλα υπαρχουν
    πολλοι που δεν ειναι.
    Τωρα για τον καθε υπαλληλο που δεν ξερει τι ειναι το bridge δεν ξερω τι να πω. Τον εχει βαλει η εταιρια στην μεση και ουτε τον εκπαιδευουν.
    Τουλαχιστον θα επρεπε οτι καποιοι λιγοι ξερουν τι ειναι το bridge ας τους κατανοησουν και ας τους στειλουν ενα εξοπλισμο ο οποιος ειναι πιο ανοικτος και να τελειωνει η συζητηση εκει

    Εγω ενα ξερω. Εαν δεν φωναξει ο καταναλωτης η εταιρια δεν γινεται καλυτερη. Αυτο θα επρεπε να το εβλεπε και η ιδια εταιρια αλλα δυστιχως

  5. #455
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    92423/10997
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9,2(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν πολλα ειδη νοκια με διαφορετικο hrdware and software version. Εαν εισαι απο αυτους που δεν παζει το voip μαζι με το bridge
    τοτε το λες της νοβα και τους λες να σου στειλουν PON και ενα zyxel. Θα σου βγαλουν και προσωπικους κωδικους ppp
    Εγω αυτο εκανα. Τους το ειπα 2 φορες και το δηλωσαν βλαβη
    Τωρα το zyxel δεν ειναι ασχημο ρουτερ. Ειναι καλο. Εαν θες μενεις με το zyxel η το βαζεις se bridge και βαζεις και το δικο σου
    Μπορεις να παρεις και ενα Leon Οπως ειπε ο φιλος παραπανω αλλα θελει λιγο περισσοτερη δουλεια να το κλωνοποιησεις
    Θα παρω ενα ωστε να κλωνοποιησω το nokia pon που εχω σε περιπτωση που χαλασει

    Οταν θα παρεις το zyxel και εχει το b4 firmware μαλλον δεν θα παιζει η αναγνωριση κλησεων. Σε εμενα δεν επαιζε
    Τοτε οταν θα μιλας με την νοβα για την ενεργοποιηση τους το λες (το ξερουν ηδη) και κανουν μια επι τοπου αναβαθμηση
    του zyxel σε b7 και τοτε παιζουν ολα
    Με την πρώτη τους πήρα χτες τηλ και αύριο θα παω να παρω ZYXEL & PON (= ξεχωριστό ONT??).

    Αν πούμε ότι μείνω με το ZYXEL για τώρα, χρειάζομαι κάτι άλλο ή το βάζω και παίζει; Προσωπικοί κωδικοί PPP γιατί;

    Σε περίπτωση που βάλω κάτι άλλο από πίσω απλά πάω σε bridge σωστά; Αυτό με το Leon για backup καλή ιδέα.

    Οσον αφορά το support:
    - Το πρωί αυτοί που έφεραν την οπτική και ενεργοποίησαν τηξν σύνδεση , όταν άκοθσαν τον συνεχή βόμβο από το τηλέφωνο αντί να μου πουν , ότι είναι οκ δεν υπάρχει ο παλιός τόνος , μου είπαν ότι θα έχει διορθωθεί σε μισή ώρα
    - Μια κοπέλα στο 13700 προσπάθησε με ευγένεια να μείνει στο script και δεν καταλάβαινε. Ακολούθησα κανονικά αλλά στο τέλος της εξήγησα ότι έπρεπε να βάλει την βλάβη για να μιλήσω με το επόμενο επίπεδο.
    - Το απόγευμα με πήρε ένα παλικάρι που κατάλαβε από την αρχή τι γίνεται και μου λέει, "Δεν πάτε αύριο να πάρετε ένα νέο Zyxel και ONT?"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος earthdog : 04-02-24 στις 13:55.

  6. #456
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Να ρωτησω ρε παιχτες.για εμας που δεν εχουμε servers κτλπ και ειμαστε απλοο χρηστες κανα game καμια ταινια κανα κατεβασμα αρχειου το ρουτερ μας καλυπτει? Εννοω μια αλλαγη σε dns χρειαζομομαι μονο με καλυπτει? Ρωταω επειδη την τεταρτη θα ερθουν να με συνδεσουν με οπτικη ινα.

  7. #457
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takisxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω ρε παιχτες.για εμας που δεν εχουμε servers κτλπ και ειμαστε απλοο χρηστες κανα game καμια ταινια κανα κατεβασμα αρχειου το ρουτερ μας καλυπτει? Εννοω μια αλλαγη σε dns χρειαζομομαι μονο με καλυπτει? Ρωταω επειδη την τεταρτη θα ερθουν να με συνδεσουν με οπτικη ινα.
    Είναι άψογο για τέτοια χρήση

  8. #458
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι άψογο για τέτοια χρήση
    Απο σημα πως παει το wifi? Τωρα ειμαι με το zte 288a και εχει αρκετη εμβελεια.

  9. #459
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takisxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο σημα πως παει το wifi? Τωρα ειμαι με το zte 288a και εχει αρκετη εμβελεια.
    Δεν μπορώ να στο απαντήσω αυτό.

  10. #460
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takisxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω ρε παιχτες.για εμας που δεν εχουμε servers κτλπ και ειμαστε απλοο χρηστες κανα game καμια ταινια κανα κατεβασμα αρχειου το ρουτερ μας καλυπτει? Εννοω μια αλλαγη σε dns χρειαζομομαι μονο με καλυπτει? Ρωταω επειδη την τεταρτη θα ερθουν να με συνδεσουν με οπτικη ινα.
    Εγω προς το παρον για παρόμοια χρήση, το βλεπω να παιζει πολυ καλα και σταθερα.

    Πιο συγκεκριμένα:
    1) WIFI στα 5Ghz παιζει σταθερα σε 55τ.μ σπιτι (το router ειναι στην μια ακρη του σπιτιου)
    2) Πορτες έχω καταφέρει να ανοίξω κανονικα. (και την 443 που ειχαμε δοκιμασει με ενα παιδι απο εδω)
    3) Αλλαγη σε DNS και DNSv6 (μετα το ξεκλείδωμα με root credentials)
    4) Απενεργοποιηση του TR-069 σχεδον απ την αρχη ωστε να μην λαβω καποια αναβαθμιση στο FW και με κλειδωσει εξω.

    bridge και ολα τα σχετικά δεν εχω δοκιμάσει, θα επανέλθω όταν έχω κάποιο router/ opnsense μηχανημα που θελω να στησω καποια στιγμη

  11. #461
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrishalk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προς το παρον για παρόμοια χρήση, το βλεπω να παιζει πολυ καλα και σταθερα.

    Πιο συγκεκριμένα:
    1) WIFI στα 5Ghz παιζει σταθερα σε 55τ.μ σπιτι (το router ειναι στην μια ακρη του σπιτιου)
    2) Πορτες έχω καταφέρει να ανοίξω κανονικα. (και την 443 που ειχαμε δοκιμασει με ενα παιδι απο εδω)
    3) Αλλαγη σε DNS και DNSv6 (μετα το ξεκλείδωμα με root credentials)
    4) Απενεργοποιηση του TR-069 σχεδον απ την αρχη ωστε να μην λαβω καποια αναβαθμιση στο FW και με κλειδωσει εξω.

    bridge και ολα τα σχετικά δεν εχω δοκιμάσει, θα επανέλθω όταν έχω κάποιο router/ opnsense μηχανημα που θελω να στησω καποια στιγμη
    Ευχαριστω για τις πληροφοριες

  12. #462
    Εγγραφή
    05-02-2024
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα σας και καλή χρονιά ( έστω και λίγα αργά )

    Μόλις μετέβηκα πλέον σε οπτικη 200αρα απο NOVA και μου έστειλαν το ΝΟΚΙΑ G-2425G-A, το οποίο βέβαια είναι κλειδωμένο.

    Υπάρχει περίπτωση να έχω τους κωδικούς για να αλλάξω τουλάχιστον το DNS του router?

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

  13. #463
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    92423/10997
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9,2(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Freemind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας και καλή χρονιά ( έστω και λίγα αργά )

    Μόλις μετέβηκα πλέον σε οπτικη 200αρα απο NOVA και μου έστειλαν το ΝΟΚΙΑ G-2425G-A, το οποίο βέβαια είναι κλειδωμένο.

    Υπάρχει περίπτωση να έχω τους κωδικούς για να αλλάξω τουλάχιστον το DNS του router?

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
    Στο ίδιο καράβι από το Σάββατο και εγώ. Διαβάζοντας όλο το thread:

    - Βρήκα τους full admin κωδικούς. Με αυτούς μπήκα και έκανα αλλαγές (DNS, DHCP , Port forwarding). Link: https://github.com/k-marios/Gr_ISP_R...ovawind-merger
    - Εκανα Export το config.cfg και μετά με το python script που υπάρχει στα προηγούμενα μυνήματα, έβγαλα τους κωδικούς.
    - Πήρα τηλέγωνο στο 13700 και τους ζήτησα να βγάλουν το CGNAT. Αν δεις ότι η IP που έχεις πάρει ξεκινά από 100.xxx σημαίνει ότι έχεις CGNAT και δε θα σου παίζουν διάφορα.
    - Πήρα πάλι στο 13700 τους είπα ότι ο router είναι κλειδωμένος και ότι χρειάζομαι πρόσβαση σε settings και τους ζήτησα να μου στείλουν αντικατάσταση εξοπλισμού με ένα ξεχωριστό ONT + ZYXEL 8623. Δεν έφεραν αντίρρηση και το έστειλαν με courrier. Περιμένω να παραλάβω σε 3-4 μέρες.
    - Επίσης τσεκάρεις το firmware του ZyXel και αν είναι στο Β4 παίρνεις 13700 για να κάνουν αναβάθμιση αλλιώς υπάρχει θέμα με την αναγνώριση κλήσεων. Από @prince72

    Σημ: ΜΗΝ δεχτείς να πας να πάρεις το νέο router από μαγαζί. Πήγα και μου είπαν ότι μόνο με αποστολή με courrier γίνεται αυτή η αλλαγή. Και να επιμείνεις να σου πουν ότι σημείωσαν "Αντικατάσταση εξοπλισμού με ZYXEL + ONT". Την πρώτη φορά είχαν βάλει μόνο αντικατάσταση και στο μαγαζί πήγαν να μου ξαναδώσουν το ρημάδι το ΝΟΚΙΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος earthdog : 05-02-24 στις 17:31.

  14. #464
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από earthdog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ίδιο καράβι από το Σάββατο και εγώ. Διαβάζοντας όλο το thread:

    - Βρήκα τους full admin κωδικούς. Με αυτούς μπήκα και έκανα αλλαγές (DNS, DHCP , Port forwarding). Link: https://github.com/k-marios/Gr_ISP_R...ovawind-merger
    - Εκανα Export το config.cfg και μετά με το python script που υπάρχει στα προηγούμενα μυνήματα, έβγαλα τους κωδικούς.
    - Πήρα τηλέγωνο στο 13700 και τους ζήτησα να βγάλουν το CGNAT. Αν δεις ότι η IP που έχεις πάρει ξεκινά από 100.xxx σημαίνει ότι έχεις CGNAT και δε θα σου παίζουν διάφορα.
    - Πήρα πάλι στο 13700 τους είπα ότι ο router είναι κλειδωμένος και ότι χρειάζομαι πρόσβαση σε settings και τους ζήτησα να μου στείλουν αντικατάσταση εξοπλισμού με ένα ξεχωριστό ONT + ZYXEL 8623. Δεν έφεραν αντίρρηση και το έστειλαν με courrier. Περιμένω να παραλάβω σε 3-4 μέρες.

    Σημ: ΜΗΝ δεχτείς να πας να πάρεις το νέο router από μαγαζί. Πήγα και μου είπαν ότι μόνο με αποστολή με courrier γίνεται αυτή η αλλαγή. Και να επιμείνεις να σου πουν ότι σημείωσαν "Αντικατάσταση εξοπλισμού με ZYXEL + ONT". Την πρώτη φορά είχαν βάλει μόνο αντικατάσταση και στο μαγαζί πήγαν να μου ξαναδώσουν το ρημάδι το ΝΟΚΙΑ.
    Για οσους περνουν το Zyxel θα παρατηρησουν οτι ειναι στο b4 firmware. Μαλλον δεν θα παιζει η αναγνωριση κλησεων. Τοτε περνεται το 13700 και ζητατε αναβαθμιση firmware και πατε στο b7 και
    παιζουν ολα μια χαρα.
    Δωστε και Priviledges στο admin account πριν το συνδεσετε στην οπτικη και φτιαξτιε και ενα ακομα admin account

  15. #465
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για οσους περνουν το Zyxel θα παρατηρησουν οτι ειναι στο b4 firmware. Μαλλον δεν θα παιζει η αναγνωριση κλησεων. Τοτε περνεται το 13700 και ζητατε αναβαθμιση firmware και πατε στο b7 και
    παιζουν ολα μια χαρα.
    Δωστε και Priviledges στο admin account πριν το συνδεσετε στην οπτικη και φτιαξτιε και ενα ακομα admin account
    Καλησπέρα!

    Το δικό μου ήρθε σήμερα με b9 firmware.

    Το έβαλα σε bridge mode και κάνω την κλήση από το deco (don't judge :P) αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την τηλεφωνία γιατί τα έπαιξε το ασύρματο που έχω.

Σελ. 31 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 112126293031323336 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας