Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Μετά απο τόσα χρόνια που το άκουγα το έζησα και αυτό.Για να μην μακρηγορω τωρα με τους δωρεάν διπλασιασμούς τον ταχυτητων του ote και μετα η vodafone έγινε το εξης καταπληκτικο.
    Στην μητερα μου στο 3 οροφο εγινε δωρεαν αναβάθμιση απο τον οτι και εκει που ηταν 100/10 πήγε στο 220/22 παρακαλω.Ετσι και εγω επικοινωνησα μετα απο 2 μηνες με vodafone πριν περιπου 3 μέρες και τους ρωτησα τις γινετε με τον δικο τους διπλασιασμο.Με ενημέρωσαν οτι ισχυει απλως πρεπει να ανανεωθει το συμβολαιο μου για αλλους 24 μηνες οπως και δεχτηκα.Ετσι μεσα σε ενα 24ωρο ελαβα μυνημα οτι η διαδικασια ολοκληρωθηκε.Παω και εγω να δω την νεα ταχυτητα και βλεπω ενα 115/20 ωχ λεω αρχισαμε.Καλο τεχνικη υποστηριξη vodafone και αμεσως δηλωνουν βλαβη και μου ειπαν οτι θα ερθει τεχνικως να το δει.Τους εξηγω οτι το μοντεμ συνδεετε με utp cat6 κατευθειαν στο εξωτερικο κουτι του οτε με καλωδιο περιπου 3 μετρων μια και το κουτι ειναι ακριβως πανω απο την εξωπορτα μου.Μου ειπαν θα στειλουν τεχνικο να ερθει να το δει.Τελικα ο τεχνικος δεν φανηκε και μολις ελαβα ενα τηλεφωνημα απο vodafone οτι δυστηχως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα καλωδιου που να υποστηριζει τετοια ταχυτητα.Τους αναφερω οτι η μητερα μου στον 3ο εχει ηδη 220 καρφωμενα και μου λεει ο τεχνικος τις vodafone οτι δυστηχως ο ΟΤΕ τους απαντησε για την βλαβη οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο καλωδιο που να υποστηριζει τετοια ταχυτητα και ισως κανει 6 μηνες για να γινει διαθεσιμο απο ΟΤΕ.

    Και σκεφτομαι τωρα εμεις η μη συνδρομητες ΟΤΕ ειμαστε πελατες δευτερης κατηγοριας;Πως καλυπτετε ο ΟΤΕ ετσι ωστε να διαλεγει καλες γραμμες για τους πελατες τους;
    Ανοιγω αυτο το θεμα για καθαρα ηθικους λογους και σκεφτομαι να ζητησω γραπτως απο την vodafone την απαντηση του ΟΤΕ ετσι ωστε ισως προχωρησω σε καταγγελια στην ΕΕΤΤ ετσι για να δω τι ισχυει σε ολες αυτες τις περιπτωσεις.

    Προς θεου μην με παρεξηγησετε ολοι εσεις εσεις που εχετε ακομα adsl 24 και ειστε μεσα στην αθηνα γιατι οντως σε φιλους μου υπαρχουν ακομα περιοχες μεσα στην αθηνα και κεντρο που εχουν ακομα adsl αλλα ουτε καν 10 δεν πιανουν .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος special : 27-10-22 στις 16:01.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας