Σελ. 7 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 445
  1. #91
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Το έγραψα και στο θέμα με το Cosmote FTTH αλλά θα το αναφέρω κι εδώ μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα...

    Σήμερα λοιπόν έγιναν τα εξής 2 περιστατικά:

    1. Κάλεσα πρώτα στο 13788 για να ρωτήσω κι εγώ μήπως μπορούν να μου αναβαθμίσουν το speedport plus 2 στο τελευταίο firmware. Όλα οκ μέχρι εδώ και σε λίγα λεπτά είχα αναβαθμιστεί στο 2.7.004.0
    Πριν κλείσω όμως μου λέει η κοπελιά: μισό λεπτό λίγο γιατί εδώ το σύστημα μου λέει πως δεν έχετε συμβατό router για την ταχύτητά σας (300)! Της εξηγώ πως εδώ και 2 μήνες λειτουργεί άψογα χωρίς κανένα θέμα και πως οι ίδιοι μου το πρότειναν τότε μιας και ήταν σχετικά φρέσκο και υποστήριζε και wifi 6 κλπ σε σχέση με το smart... Δεν ήξερε τι να απαντήσει και κλείσαμε μένοντας στο "ε αφου είναι όλα οκ, κάνουμε πως δεν το βλέπουμε"...

    2. Μετά από λίγες ώρες είδα τις νέες τιμές που ανακοίνωσε η cosmote οπότε τους κάλεσα για να πάω στα 500 από τα 300. Όλα οκ και εκεί ξεκίνησε η διαδικασία, επιβεβαίωσα τα συμβόλαια κλπ ώσπου ακούω και από εκεί: "α θα σας στείλουμε και νέο router γιατι εδώ λέει πως αυτό που έχετε δεν είναι συμβατό με την ταχύτητά σας και μάλιστα δεν ήταν ούτε και για τα 300...". Ξανακάνουμε την ίδια κουβέντα πάλι από την αρχή και μου είπε πως αναγκαστικά θα μου στείλουν νέο αλλιώς το σύστημα δεν θα τους επιτρέψει να ολοκληρώσουν την αναβάθμιση. Τον ρωτάω τι συσκευή θα μου στείλουν και μου απαντάει "βλέπω 2 επιλογές: ή το speedport smart ή το speedport plus 2 R". Του είπα πως δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ το smart οπότε καταλήξαμε στο plus 2 R. Ρώτησα αν το R είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που έχω ήδη και δεν ήξερε να μου απαντήσει! Μου είπε όμως πως μπορεί απλά να είναι μια νέα έκδοση που παραλαμβάνουν πλέον με ίσως νέο firmware κλπ και μπορεί το σύστημά τους να το βλέπει σαν κάτι διαφορετικό!

    Όπως και να έχει την Παρασκευή που θα το παραλάβω θα δούμε τι ακριβώς θα στείλουν, αλλά μέχρι τότε μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια διαφορετική έκδοση του Speedport Plus 2? Επίσης η γραμμή ήδη συγχρονίζει στα 500/50 και προφανώς το plus 2 που ήδη έχω, λειτουργεί μια χαρά χωρίς κανένα θέμα!

  2. #92
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Λοιπόν, διόρθωση της απάντησής μου

    Τελικά έφταιγε το "Αυξημένη προστασία"
    Σ' εμένα εμφανιζόταν απενεργοποιημένη ενώ η cosmote την έβλεπε ενεργοποιημένη.
    Την ενεργοποίησα, μετά απενεργοποίησα και για την ώρα φαίνεται να λειτουργεί η πόρτα που άνοιξα. Λογικά έφτιαξε.
    Αργότερα που θα έχω χρόνο θα ασχοληθώ περισσότερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dsluser1 : 25-01-23 στις 18:13.

  3. #93
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsluser1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, διόρθωση της απάντησής μου

    Τελικά έφταιγε το "Αυξημένη προστασία"
    Σ' εμένα εμφανιζόταν απενεργοποιημένη ενώ η cosmote την έβλεπε ενεργοποιημένη.
    Την ενεργοποίησα, μετά απενεργοποίησα και για την ώρα φαίνεται να λειτουργεί η πόρτα που άνοιξα. Λογικά έφτιαξε.
    Αργότερα που θα έχω χρόνο θα ασχοληθώ περισσότερο.
    Πως απενεργοποιείται αυτό; Προσπάθησα να το ψάξω αλλα δεν βρήκα κάτι;

  4. #94
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο my cosmote, χαμηλά στην σελίδα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #95
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Μέσα απο το my cosmote στο cosmote.gr.
    Στις συνδέσεις σου, λογικά θα σου εμφανίσει το τηλεφωνικό σου νούμερο. Μόλις πας με το ποντίκι πάνω του θα εμφανιστεί επιλογή για router και θα σε πάει σε νεα σελιδα οπου κάπου στην μέση βρίσκεται το Αυξημένη προστασία.

    Πως θα γίνει όμως να το μετατρέψω σε bridge και να κουμπώσω πάνω του το ubiquitu amplifi router μου;
    Αυτή τη στιγμή οι ρυθμίσεις είναι όπως φαίνονται στην φωτογραφία

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speedportplus2.jpg 
Εμφανίσεις:  119 
Μέγεθος:  101,8 KB 
ID: 245194

  6. #96
    Εγγραφή
    04-01-2005
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billdanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έγραψα και στο θέμα με το Cosmote FTTH αλλά θα το αναφέρω κι εδώ μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα...

    Σήμερα λοιπόν έγιναν τα εξής 2 περιστατικά:

    1. Κάλεσα πρώτα στο 13788 για να ρωτήσω κι εγώ μήπως μπορούν να μου αναβαθμίσουν το speedport plus 2 στο τελευταίο firmware. Όλα οκ μέχρι εδώ και σε λίγα λεπτά είχα αναβαθμιστεί στο 2.7.004.0
    Πριν κλείσω όμως μου λέει η κοπελιά: μισό λεπτό λίγο γιατί εδώ το σύστημα μου λέει πως δεν έχετε συμβατό router για την ταχύτητά σας (300)! Της εξηγώ πως εδώ και 2 μήνες λειτουργεί άψογα χωρίς κανένα θέμα και πως οι ίδιοι μου το πρότειναν τότε μιας και ήταν σχετικά φρέσκο και υποστήριζε και wifi 6 κλπ σε σχέση με το smart... Δεν ήξερε τι να απαντήσει και κλείσαμε μένοντας στο "ε αφου είναι όλα οκ, κάνουμε πως δεν το βλέπουμε"...

    2. Μετά από λίγες ώρες είδα τις νέες τιμές που ανακοίνωσε η cosmote οπότε τους κάλεσα για να πάω στα 500 από τα 300. Όλα οκ και εκεί ξεκίνησε η διαδικασία, επιβεβαίωσα τα συμβόλαια κλπ ώσπου ακούω και από εκεί: "α θα σας στείλουμε και νέο router γιατι εδώ λέει πως αυτό που έχετε δεν είναι συμβατό με την ταχύτητά σας και μάλιστα δεν ήταν ούτε και για τα 300...". Ξανακάνουμε την ίδια κουβέντα πάλι από την αρχή και μου είπε πως αναγκαστικά θα μου στείλουν νέο αλλιώς το σύστημα δεν θα τους επιτρέψει να ολοκληρώσουν την αναβάθμιση. Τον ρωτάω τι συσκευή θα μου στείλουν και μου απαντάει "βλέπω 2 επιλογές: ή το speedport smart ή το speedport plus 2 R". Του είπα πως δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ το smart οπότε καταλήξαμε στο plus 2 R. Ρώτησα αν το R είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που έχω ήδη και δεν ήξερε να μου απαντήσει! Μου είπε όμως πως μπορεί απλά να είναι μια νέα έκδοση που παραλαμβάνουν πλέον με ίσως νέο firmware κλπ και μπορεί το σύστημά τους να το βλέπει σαν κάτι διαφορετικό!

    Όπως και να έχει την Παρασκευή που θα το παραλάβω θα δούμε τι ακριβώς θα στείλουν, αλλά μέχρι τότε μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια διαφορετική έκδοση του Speedport Plus 2? Επίσης η γραμμή ήδη συγχρονίζει στα 500/50 και προφανώς το plus 2 που ήδη έχω, λειτουργεί μια χαρά χωρίς κανένα θέμα!
    Όπως ήταν αναμενόμενο, μου αντικατέστησαν το "ασυμβατο" Speedport Plus 2 με ένα ...Speedport Plus 2!
    Η μόνη διαφορά ήταν πως η συσκευή που ήρθε είχε ήδη το 2.7.004.0 firmware...

  7. #97
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aντικατέστησαν ολόκληρο router αντί να περάσουν στο άλλο το καινούργιο firmware..... άντε καληνύχτα.....
    και εμείς περιμένουμε να ασχοληθούν και με πιο σοβαρά τεχνικά θέματα
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #98
    Εγγραφή
    09-05-2018
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 550 / ↑ 55
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ!Box 7590 ONT: Nokia
    Μπορει να μου πει καποιος, με οση βεβαιοτητα γινεται,
    1. Αν η LAN1 λειτουργει σαν Ethernet WAN η οχι, γιατι καπου διαβασα παραπανω οτι παρολο ενεργοποιημενη δεν λειτουργει ως WAN.
    2. Αν στο κανονικο προφιλ που εχει σεταρισμενο, εκει που λεει PPPoE αν υπαρχει και η επιλογη Bridge connection. (μονο ως modem).
    Ευχαριστω πολυ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TT_01 : 27-01-23 στις 15:56.

  9. #99
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TT_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να μου πει καποιος, με οση βεβαιοτητα γινεται,
    1. Αν η LAN1 λειτουργει σαν Ethernet WAN η οχι, γιατι καπου διαβασα παραπανω οτι παρολο ενεργοποιημενη δεν λειτουργει ως WAN.
    2. Αν στο κανονικο προφιλ που εχει σεταρισμενο, εκει που λεει PPPoE αν υπαρχει και η επιλογη Bridge connection. (μονο ως modem).
    Ευχαριστω πολυ.
    Μέσα στο Status αναφέρει πως LAN1 είναι disabled.

    Το ζουμί είναι στο 2. Δεν μου εμφανίζει την επιλογή για bridge.

    Μίλησα πριν απο ώρα με την εξυπηρέτηση Cosmote, με τεχνικό. Κάλεσα 2 φορές.
    Την πρώτη φορά η τεχνικός μου είπε πως δεν είναι σε θέση να με εξυπηρετήσει για το πως κι εαν μπορεί να γίνει το speedport plus 2 σε bridge mode. Να βρω το εγχειρίδιο στην σελίδα cosmote.gr και να βγάλω άκρη απο εκεί.
    Την δεύτερη φορά, μια άλλη τεχνικός είπε πως έχει πρόβλημα η ΙΡ μου, πρότεινε να κάνει reset στο modem, της είπα όχι γιατί θα έχανα ό,τι ρυθμίσεις είχα περάσει απο πόρτες και καρφωτές ΙΡ (απο IoT συσκευές) κι εν τέλει το δήλωσε ως "βλάβη" προκειμένου να το κοιτάξουν για να μπει το modem σε bridge mode.

    Τι συμπέρασμα βγάλατε;

  10. #100
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.555
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Νομιζω πρεπει να διαγραψεις τα υπαρχοντα και να φτιαξεις καινουργιο για να επιλεξεις bridge οπως καναμε στο speedport plus to palio.

    Υπ οψιν σου οτι η τηλεφωνια δε θα δουλευει.

  11. #101
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsluser1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι συμπέρασμα βγάλατε;
    Tο SP plus 2

    ΔΕΝ ΕΧΕΙ BRIDGE MODE . τελεια παυλα παμε παρακατω. οτι και να σου πουν .

    αυτα που σου ειπε για τις IP , το ποιο πιθανο ή να σε βγαλε απο CGnat ή να σε κλεισε τη αυξημενη προστασια.

  12. #102
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο SP plus 2

    ΔΕΝ ΕΧΕΙ BRIDGE MODE . τελεια παυλα παμε παρακατω. οτι και να σου πουν .

    αυτα που σου ειπε για τις IP , το ποιο πιθανο ή να σε βγαλε απο CGnat ή να σε κλεισε τη αυξημενη προστασια.
    Νεότερα επι του θέματος.
    Τελικά ισχύει αυτό που λες. Δεν έχει bridge mode αλλά έχει ενεργοποιημένο το PPPoE Passthrough (όπως φαίνεται και στην φωτογραφία που ανέβασα παραπάνω).

    Αυτο σημαίνει πως συνδέεις το router της επιλογής σου με καλώδιο σε μια απο τις Lan του speedport και στις ρυθμίσεις του router του λες να συνδέεται με PPPoE με το username / password που έχει δώσει η Cosmote.
    Μετά απο αυτό θα συνδέεται κανονικά με ό,τι παραμετροποιήσεις έχει βάλει κάποιος στο router του.

    Κι έτσι, το speedport θα έχει μια xxx.xxx.xxx.xxx ΙΡ και το router, που θα κάνει διαφορετική PPPoE κλήση, θα έχει άλλη ΙΡ yyy.yyy.yyy.yyy

    Ορισμένοι έχουν αναφέρει πως μερικοί πάροχοι δίνουν public ip στο speedport και ip μέσω cgnat για κλήση ΡΡΡοΕ άλλης συσκευής, δηλαδή δεν θα μπορεί να ανοίξει πόρτες.

    Στην δικιά μου περίπτωση πάντως η cosmote έδωσε public ΙΡ και στις δυο περιπτώσεις.
    Οπότε το μονο που θέλει προσοχή είναι να έχουν απενεργοποιήσει το "αυξημένη προστασία".
    FiLiPPos {
    location: Volos,
    website: lokalize.gr,
    ISP: Cosmote,
    modem: Speedport Plus 2,
    router: ubiquiti amplifi
    }

  13. #103
    Εγγραφή
    09-05-2018
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 550 / ↑ 55
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ!Box 7590 ONT: Nokia
    Θερμη παρακληση ,εφ'οσον μπορει να υλοποιηθει.

    Εχω το SP 2 πισω απο το Fritz!Box 7590 με IP/DHCP. σαν wireless router. Ολα οκ, μοιραζει ασυρματο και ενσυρματο ιντερνετ σε οποια συσκευη συνδεθει πανω του.
    ΑΛΛΑ... δεν το βλεπει ο παροχος μεσω TR069.
    Εχω κανει τα εξης:

    7590: pppoe passthrough off.
    TR069 off.
    voip on.
    default getaway 192.168.188.1
    DHCP on, range: 192.168.188.20 - 192.168.188.50

    SP 2:

    default getaway 192.168.188.70
    DHCP off.

    Μαλλον πρεπει να ανοιξω καποιες πορτες και στα 2 ρουτερ για να περναει το TR-069 μεσω Fritz στο SP 2 αλλα οχι στο 7590.
    Μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως πρεπει να κανω στα 2 ρουτερ?? (Με ενδιαφερει να μπορει το SP 2 να παιρνει firmware updates σαν δευτερο router για αυτο το κανω).

    Ευχαριστω θερμα.

    - - - Updated - - -

    Στα logs του SP 2 βλεπω τα εξης: :

    03.02.2023 13:13:46 The HG tries to contact the ACS (A103) [SYSTEM]
    03.02.2023 13:13:46 The HG has received access data from the ACS (A104) [SYSTEM]
    03.02.2023 13:13:58 Access denied (A002) [SYSTEM]
    03.02.2023 13:14:00 EasySupport deactivated (A102) [SYSTEM]
    03.02.2023 13:14:00 EasySupport activated (A101) [SYSTEM]
    03.02.2023 13:14:18 The HG tries to contact the ACS (A103) [SYSTEM]
    03.02.2023 13:14:22 The HG has received access data from the ACS (A104) [SYSTEM]

  14. #104
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Γιατί θέλεις κάτι τέτοιο;
    Η καταγραφή του Speedport δείχνει ότι επικοινωνία μέσω του TR-069 γίνεται και λογικά σου δουλεύει η τηλεφωνία. Τι άλλο χρειάζεσαι;

    Κανονικά η πόρτα που χρησιμοποιείται είναι η 7547, αλλά αυτό δεν είναι θέσφατο καθώς μπορεί ο πάροχος να χρησιμοποιεί και να έχει ρυθμίσει κάποια άλλη.
    Μπορείς να δοκιμάσεις δηλώνοντας την WAN ΙΡ του Speedport ως DMZ στο Fritz.

  15. #105
    Εγγραφή
    09-05-2018
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 550 / ↑ 55
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ!Box 7590 ONT: Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί θέλεις κάτι τέτοιο;
    Η καταγραφή του Speedport δείχνει ότι επικοινωνία μέσω του TR-069 γίνεται και λογικά σου δουλεύει η τηλεφωνία. Τι άλλο χρειάζεσαι;

    Κανονικά η πόρτα που χρησιμοποιείται είναι η 7547, αλλά αυτό δεν είναι θέσφατο καθώς μπορεί ο πάροχος να χρησιμοποιεί και να έχει ρυθμίσει κάποια άλλη.
    Μπορείς να δοκιμάσεις δηλώνοντας την WAN ΙΡ του Speedport ως DMZ στο Fritz.
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!
    Η τηλεφωνια και ο συγχρονισμος περνανε απο το Fritz.
    Θελω απλα το SP 2 να παιρνει firmware updates σαν δευτερο ρουτερ. Εαν δεν το βλεπει ο παροχος δεν ξερω αν γινεται.
    Το TR-069 πρεπει να ειναι ανοιχτο και στο Fritz η δεν μας ενδιαφερει??
    Στο 13788 βλεπουν, πριν δοκιμασω το DMZ στο Fritz, μερικα snapshots απο το SP 2, με διαφορα καποιων ωρων πισω, αλλα δεν μπορουν να δωσουν εντολες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TT_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!
    Η τηλεφωνια και ο συγχρονισμος περνανε απο το Fritz.
    Θελω απλα το SP 2 να παιρνει firmware updates σαν δευτερο ρουτερ. Εαν δεν το βλεπει ο παροχος δεν ξερω αν γινεται.
    Το TR-069 πρεπει να ειναι ανοιχτο και στο Fritz η δεν μας ενδιαφερει??
    Στο 13788 βλεπουν, πριν δοκιμασω το DMZ στο Fritz, μερικα snapshots απο το SP 2, με διαφορα καποιων ωρων πισω, αλλα δεν μπορουν να δωσουν εντολες.
    WAN IP στο SP 2 ειναι η 192.168.188.24 φανταζομαι οτι εννοεις αυτη, την εκανα Exposed Host στo Fritz!Box.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TT_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!
    Η τηλεφωνια και ο συγχρονισμος περνανε απο το Fritz.
    Θελω απλα το SP 2 να παιρνει firmware updates σαν δευτερο ρουτερ. Εαν δεν το βλεπει ο παροχος δεν ξερω αν γινεται.
    Το TR-069 πρεπει να ειναι ανοιχτο και στο Fritz η δεν μας ενδιαφερει??
    Στο 13788 βλεπουν, πριν δοκιμασω το DMZ στο Fritz, μερικα snapshots απο το SP 2, με διαφορα καποιων ωρων πισω, αλλα δεν μπορουν να δωσουν εντολες.

    - - - Updated - - -



    WAN IP στο SP 2 ειναι η 192.168.188.24 φανταζομαι οτι εννοεις αυτη, την εκανα Exposed Host στo Fritz!Box.
    Δυστυχως δεν δουλεψε, ο παροχος βλεπει το SP 2 σποραδικα, οχι live, με καθυστερηση καποιων ωρων, και οι εντολες απο το 13788 μεσω ACS δεν προωθουνται στο SP 2.
    Why???

Σελ. 7 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας