Σελ. 27 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 445
  1. #391
    Εγγραφή
    01-08-2017
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50.000/5.000
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    εμένα έχει Current MTU
    1492

  2. #392
    Εγγραφή
    23-03-2015
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε εμένα βάζει 1540 οι ιστοσελίδες σέρνονται.Έχω κάνει restart και reset. Έχω οπτική ίνα.

  3. #393
    Εγγραφή
    06-05-2016
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με το speedport home wifi δηλαδή το πιατάκι που δίνουν με το speedport smart;

  4. #394
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από savvas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει δοκιμάσει κανείς να το συνδέσει με το speedport home wifi δηλαδή το πιατάκι που δίνουν με το speedport smart;
    το Speed home wifi παίζει αποκλειστικά με το smart ως mesh. τωρα με καλώδιο ισως να παιζει

  5. #395
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εχει καποιο προβλημα το συγκεκριμενο ρουτερ με τα dhcp reservations; Εχω βαλει ολες μου τις συσκευες με static dhcp addresses αλλα αρνείται να τις σεταρει. Εχω κανει και ρεσταρτ στο ρουτερ αλλα τπτ.

  6. #396
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενο μου μήνυμα αντιμετώπιζα κι εγώ το πρόβλημα που έχουν αναφέρει και άλλα μέλη με το Arcadyan όπου έπρεπε να κάνω restart ανά 3-4 μέρες το ρούτερ για να λειτουργούσαν όσες συσκευές ήταν συνδεδεμένες μέσω access point. Είχα δοκιμάσει τα πάντα από ρυθμίσεις σε όλες τις συσκευές και ακόμα και με static ip δεν διορθωνόταν το πρόβλημα. Προσπάθησα μάταια να βρω Sercomm αλλά σε όσα καταστήματα πήγα είχαν μόνο το Arcadyan. Εντέλει λέω οκ ας κάνω μία δοκιμή με νέα συσκευή πριν πάω να αγοράσω fritzbox. Εντέλει τοποθέτησα τη νέα συσκευή με ακριβώς ότι ρυθμίσεις είχα κάνει και στην προηγουμενη και εδώ και 15 μέρες δεν έχει χρειαστεί ούτε ένα restart. Η μόνη διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή είναι ότι αυτή είναι ακόμα στο firmware 2.000.14 παρόλα αυτά με την προηγούμενη είχα το ίδιο πρόβλημα ακόμα και σε αυτή την έκδοση firmware.

  7. #397
    Εγγραφή
    16-01-2024
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gRim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενο μου μήνυμα αντιμετώπιζα κι εγώ το πρόβλημα που έχουν αναφέρει και άλλα μέλη με το Arcadyan όπου έπρεπε να κάνω restart ανά 3-4 μέρες το ρούτερ για να λειτουργούσαν όσες συσκευές ήταν συνδεδεμένες μέσω access point. Είχα δοκιμάσει τα πάντα από ρυθμίσεις σε όλες τις συσκευές και ακόμα και με static ip δεν διορθωνόταν το πρόβλημα. Προσπάθησα μάταια να βρω Sercomm αλλά σε όσα καταστήματα πήγα είχαν μόνο το Arcadyan. Εντέλει λέω οκ ας κάνω μία δοκιμή με νέα συσκευή πριν πάω να αγοράσω fritzbox. Εντέλει τοποθέτησα τη νέα συσκευή με ακριβώς ότι ρυθμίσεις είχα κάνει και στην προηγουμενη και εδώ και 15 μέρες δεν έχει χρειαστεί ούτε ένα restart. Η μόνη διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή είναι ότι αυτή είναι ακόμα στο firmware 2.000.14 παρόλα αυτά με την προηγούμενη είχα το ίδιο πρόβλημα ακόμα και σε αυτή την έκδοση firmware.
    Όταν λες νέα συσκευή εννοείς νέο router speed port plus 2?στο αντικατέστησε η Cosmote ? Συγνώμη για τις ερωτήσεις τέτοια ώρα αλλά είμαι δέκα μέρα στον ΟΤΕ και αντιμετωπίζω κάθε μέρα το ίδιο πρόβλημα. Σήμερα που πήρα τηλ στον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν καταλαβαίνουν τι φταίει ίσως επειδή έχω πολλές συσκευές πάνω ενσυρματα και ασύρματα. Είχα περίπου 37 συσκευές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slash79 : 16-01-24 στις 01:21.

  8. #398
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τους είχα αναφέρει ότι ανά 3 μέρες περίπου σταματάνε να λειτουργούνε όσες συσκευές είναι συνδεδεμένες μέσω access point και είχα δοκιμάσει τα πάντα από αλλαγή καλωδίων μέχρι διαφορετικά access point, επαναφορά εργοστασίακων ρυθμίσεων, διαφορετικά firmware κτλ και το πρόβλημα διορθωνόταν μόνο με restart του router. Αφού ανέφερα αυτά έδωσαν εντολή για αλλαγή ρούτερ όπου εγώ μετά έπρεπε να πάω σε κάποιο κατάστημα και να παραλάβω όποιο είχαν διαθέσιμο.
    Εμένα είναι συνδεδεμένες γύρω στις 16 συσκευές και συνεχίζει ακόμα από όταν το έβαλα χωρίς επανεκκίνηση. Σαν access point αυτή την στιγμή έχω βάλει ένα παλιό router tp-link c2 και ένα access point AX55 με απενεργοποιημένο DHCP server και πλέον δεν έχω τίποτα με static IP.

  9. #399
    Εγγραφή
    16-01-2024
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gRim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους είχα αναφέρει ότι ανά 3 μέρες περίπου σταματάνε να λειτουργούνε όσες συσκευές είναι συνδεδεμένες μέσω access point και είχα δοκιμάσει τα πάντα από αλλαγή καλωδίων μέχρι διαφορετικά access point, επαναφορά εργοστασίακων ρυθμίσεων, διαφορετικά firmware κτλ και το πρόβλημα διορθωνόταν μόνο με restart του router. Αφού ανέφερα αυτά έδωσαν εντολή για αλλαγή ρούτερ όπου εγώ μετά έπρεπε να πάω σε κάποιο κατάστημα και να παραλάβω όποιο είχαν διαθέσιμο.
    Εμένα είναι συνδεδεμένες γύρω στις 16 συσκευές και συνεχίζει ακόμα από όταν το έβαλα χωρίς επανεκκίνηση. Σαν access point αυτή την στιγμή έχω βάλει ένα παλιό router tp-link c2 και ένα access point AX55 με απενεργοποιημένο DHCP server και πλέον δεν έχω τίποτα με static IP.
    Και σου έδωσαν το ίδιο ρούτερ από ότι κατάλαβα με άλλο firmware. Άρα είναι λίγο λαχείο τι θα σου έρθει και πως θα δουλέψει από ότι καταλαβαίνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slash79 : 16-01-24 στις 10:51.

  10. #400
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήγα σε 3 καταστήματα και ενώ έψαξαν οι υπάλληλοι μήπως είχε ξεμείνει κάποιο άλλο μοντέλο δεν βρήκαν κάτι οπότε είπα να κάνω μια δοκιμή και ας είναι το ίδιο μοντέλο. Σε ένα κατάστημα Γερμανός μου είπε ο υπάλληλος ότι θα μπορούσα να δοκιμάσω και το smart με μία μικρή αύξηση στο πάγιο αλλά δεν είχα ακούσει καλά πράγματα για το συγκεκριμένο και είπα άμα είναι να δώσω χρήματα θα πάω κατευθείαν σε fritzbox που μου είχαν προτείνει και από Cosmote σε περίπτωση που δεν βγάλω άκρη. Μπορεί να είναι τυχαίο και να ξαναρχίσει το πρόβλημα αλλά εδώ και μήνες δεν είχα καταφέρει να το κάνω δουλέψει για πάνω από τέσσερεις μέρες ότι και να είχα δοκιμάσει.

  11. #401
    Εγγραφή
    03-01-2004
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    speedport plus 2
    Μου ηρθε το speedport plus 2 σε αντικατασταση του speedport plus i επειδη αναβαθμισα την γραμμη μου απο 100αρα fiber σε 300αρα fibe (χρειαζοταν ? τι παραπανω κανει το plus 2 ? )


    Διαβαζοντας τα σχετικα μετρια εως πολυ μετρια σχολια να το αφησω στο κουτι και να παω σε ενα εμπορικο? Αντιστοιχων δυνατοτητων με το plus 2 ειναι το AVM FRITZ!Box 7590 AX VDSL2 ? (φανταζομαι οχι το 7530 γιατι θελω και την τηλεφωνικη συνδεση)

  12. #402
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nathlas Εμφάνιση μηνυμάτων
    speedport plus i
    το plus 1 δεν υποστηρίζει 300αρες. με το ζόρι το κρατάμε σε 200αρα γραμμή.

  13. #403
    Εγγραφή
    03-01-2004
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    το plus 1 δεν υποστηρίζει 300αρες. με το ζόρι το κρατάμε σε 200αρα γραμμή.


    Ok

    το εβαλα να δουμε πως θα παει.

    Αναβαθμιση firmware κανει αυτοματα ή πρεπει να την κανω εγω ?

  14. #404
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nathlas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok

    το εβαλα να δουμε πως θα παει.

    Αναβαθμιση firmware κανει αυτοματα ή πρεπει να την κανω εγω ?
    κανονικά πρέπει να την πάρει αυτόματα, αλλιώς το ζητάς από την Τ/Υ.

    αυτές είναι η τελευταίες εκδόσεις

    plus 2 sercomm 2.8.005.0
    plus 2 arcadyan 2.000.17

  15. #405
    Εγγραφή
    03-01-2004
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανονικά πρέπει να την πάρει αυτόματα, αλλιώς το ζητάς από την Τ/Υ.

    αυτές είναι η τελευταίες εκδόσεις

    plus 2 sercomm 2.8.005.0


    Ευχαριστω πολυ το sercomm μου ηρθε.

    Να το κανω εχετε δει καποια βελτιωση (ή πισωγυρισμα) ?

Σελ. 27 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας